Samsung Galaxy Ace S5830

poruka: 546
|
čitano: 313.428
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung Galaxy Ace S5830".
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
Fero kaže...
191x7 kaže...

Tokom razgovora druga strana čuje sebe, kako da to riješim?

Možda factory reset pomogne.

Velik je to rizik bez neke osnove, hoću reći velik posao (ponovo sve podešavat, instalirat, ...).

No ako se nastavi, morat ću i to probati. Skužio sam da kad stišam zvučnik onda se ne čuju.

Twitter: @191x7
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Zna li neko vracaju li se deinstalirane aplikacije nakon unrootanja?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
hitmanr kaže...

Zna li neko vracaju li se deinstalirane aplikacije nakon unrootanja?

naravno da ne :)

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Pa kako cu onda skidanjem roota vratit garanciju.? Kao da nece skuzit da fali aplikacija a nemaju sve na google play.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2013 21:33 (hitmanr).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
hitmanr kaže...

Pa kako cu onda skidanjem roota vratit garanciju.? Kao da nece skuzit da fali aplikacija a nemaju sve na google play.

 strana 8 imaš  sve kako sa odinom 4.38 vratiti officielni rom ako imaš Galaky ace GT-S5830. Sve vraća na tvornićke postavke bez roota i sve systemske apk.

Poželjno je stisnuti HVALA
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Jel neko pokusao povecavat rezoluciju kamere na mobu (nacuo sam nesto o tome) i ima li kakav link za raspravu o tome?

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2013 0:27 (Oseka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
191x7 kaže...
Fero kaže...
191x7 kaže...

Tokom razgovora druga strana čuje sebe, kako da to riješim?

Možda factory reset pomogne.

Velik je to rizik bez neke osnove, hoću reći velik posao (ponovo sve podešavat, instalirat, ...).

No ako se nastavi, morat ću i to probati. Skužio sam da kad stišam zvučnik onda se ne čuju.

Factory reset je riješio problem. No ja sam za svaki slučaj i karticu formatirao i cache a sad ću ponovno rootat.

Slijedi instaliranje aplikacija, pa prije nego što to obavim pitati ću vas smeta li koja od aplikacija što sam imao možda uređaju (stvara mikrofoniju)?

Aplikacije možete vidjeti na screenshootima. Da instaliram Task Manager opet ili ne treba? Neki kažu da je koristan, neki da androidu smeta...

hs1 hs1
hs2 hs2
m1 m1
m2 m2
m3 m3
m4 m4
Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2013 17:46 (191x7).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
191x7 kaže...
191x7 kaže...
Fero kaže...
191x7 kaže...

Tokom razgovora druga strana čuje sebe, kako da to riješim?

Možda factory reset pomogne.

Velik je to rizik bez neke osnove, hoću reći velik posao (ponovo sve podešavat, instalirat, ...).

No ako se nastavi, morat ću i to probati. Skužio sam da kad stišam zvučnik onda se ne čuju.

Factory reset je riješio problem. No ja sam za svaki slučaj i karticu formatirao i cache a sad ću ponovno rootat.

Slijedi instaliranje aplikacija, pa prije nego što to obavim pitati ću vas smeta li koja od aplikacija što sam imao možda uređaju (stvara mikrofoniju)?

Aplikacije možete vidjeti na screenshootima. Da instaliram Task Manager opet ili ne treba? Neki kažu da je koristan, neki da androidu smeta...

Smakni task manager,nije ti potreban imas ja mislim objasnjenje i zasto ne da mi se sad pisati.

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
191x7 kaže...
191x7 kaže...
Fero kaže...
191x7 kaže...

Aplikacije možete vidjeti na screenshootima. Da instaliram Task Manager opet ili ne treba? Neki kažu da je koristan, neki da androidu smeta...

 Pa ne bi niti jedna trebala raditi probleme, možda Viber ali ne znam zašto nekada sam je koristio i nije to, to zvuk oćaj na Ace i kasni. Task Manager ti ne treba, App cache cleaner stavi i briši cache. Android ima proces da killa apk ako mu treba ram memorije.

Poželjno je stisnuti HVALA
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Pozz.

 

Koji bi ROM preporučili da stavim curi na ACE s5830i, trenutno ima JELLYBLAST V3.0.3, i veli da bi nkj novo...

 

Ja na S2 imam Omegu 23, znači izgleda ko S3/S4,  pa bi i ona nešto slično...

 

E sad molio bi neku preporuku, znači ništa spektakularno, bitno da je stabilan i da ne ždere bateriju bzvz. napominjem za curu je, pa si možete misliti za što joj mob treba, facebook, tu i tam igrice malo i internet..

 

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2013 22:11 (Schweini7).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
Schweini7 kaže...

Pozz.

 

Koji bi ROM preporučili da stavim curi na ACE s5830i, trenutno ima JELLYBLAST V3.0.3, i veli da bi nkj novo...

 

Ja na S2 imam Omegu 23, znači izgleda ko S3/S4,  pa bi i ona nešto slično...

 

E sad molio bi neku preporuku, znači ništa spektakularno, bitno da je stabilan i da ne ždere bateriju bzvz. napominjem za curu je, pa si možete misliti za što joj mob treba, facebook, tu i tam igrice malo i internet..

 

Hvala.

 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2203244 ovo ti je rom za tvoj Ace 5830i i to slićan koji si tražio ali neznam dali ima bugova tako da flash-aš na svoju odgovornost i za moguće probleme ne odgovaram.

pozz!!

Poželjno je stisnuti HVALA
16 godina
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Trebam  preporuku  Widgeta  koji  bi  mi  pokazivao  na  koju  mobilnu  mrežu  mi  je  mob  spojen.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830
Valjda mislis na wi-fi mrezu ??
Mozes biti spojen samo na jednu mobilnu mrezu , a to ovisi od kojeg providera ti je SIM kartica .
Keep calm because Valar Morghulis !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
Noxer kaže...
Valjda mislis na wi-fi mrezu ??
Mozes biti spojen samo na jednu mobilnu mrezu , a to ovisi od kojeg providera ti je SIM kartica .

Ne, ne mislim na wifi mrežu. Baš mislim na mobilnu mrežu.

I nije istina da možeš biti spojen na samo jednu, ovdje zna često prebacivati s T-Mobile HR na mađarske neke mreže.

Zato i trebam, kad putujem da znam na kojoj mi je mob mreži bez da moram u ikakve postavke ulaziti.

Da, treba mi kao na Dumb-phoneovima da mi piše na ekranu.

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.7.2013 13:19 (191x7).
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830
Ako neces da ti prebacuje na druge mreze trebal bi to moci iskljuciti u postavkama telefona i onda ako ides negdje u inozemstvo moras rucno prebacit ... ja sam si to iskljucio cim sam ga kupio !!
Samo se spaja sa Tele2 i kad odem van zemlje samo ostanem bez signala ... nema roaminga :)
A inace mi po defaultu na pocetnom zaslonu pise u gornjem desnom kutu Tele2 ili koja vec mreza je spojena :)
Keep calm because Valar Morghulis !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Jel neko zna di mogu nac kako vratit orginal softver za s5830i? Stavio sam jelly bean ali mi ga nije tilo startat ocito ne valja softver.

Mozda ako neko zna neki dobar rom za ovaj model rado bi ga stavio, tio sam promijenit 2.3.6 jer mi je dosadio.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.7.2013 17:47 (Oseka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1551156

 link sa xda developer foruma povratak na officielni FW sa Odin v.3

Poželjno je stisnuti HVALA
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Molim pomoć, instaliram na Ace gt-5830i la fleur, official VIP-ov firmware i dobim bootloop, ponovo rootanje, flashanje CWM-a i stavljanje "starog" rom-a jelly blast više ne pomaže. Tj. nikako ne mogu upaliti mobitel.

 

Ako ima kakvih savjeta dobro došli su.

 

Pratio sam korake s XDA i nikako nisam uspio niša dobiti.

 

EDIT: riješeno

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.7.2013 12:14 (Schweini7).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
Schweini7 kaže...

Molim pomoć, instaliram na Ace gt-5830i la fleur, official VIP-ov firmware i dobim bootloop, ponovo rootanje, flashanje CWM-a i stavljanje "starog" rom-a jelly blast više ne pomaže. Tj. nikako ne mogu upaliti mobitel.

 

Ako ima kakvih savjeta dobro došli su.

 

Pratio sam korake s XDA i nikako nisam uspio niša dobiti.

 

EDIT: riješeno

pa napisi kako si rijesio,ako neko bude imao problem da ne mora pitati.

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Evo mali info za CM 10.1.x za Galaxy ACE S5830 i niti jedan drugi model Ace X:

 

 http://www.bug.hr/vijesti/propust-androidu-ugrozeno-900-milijuna/124898.aspx Pročitajte ovu vijest prvo, a sada iznenađenje ako instalirate ovaj Rom bilo koji od navedenih ispod riješava se propust nakon instalanja ovih ponuđenih Romova.  Sa Google playa skinite Bluebox security scaner i nakon instalacije pokrenite- trebalo bi vam pokazati da je rom patched što znaći riješen propust sigurnosnim riješenjem Roma koji vam daje mogućnost da svakoj apk koju skinete sa google playa dopustite ili zabranite njezine pristupe koje zahtijeva prilikom instaliranja.

 

Premission za apk određujete u Postavke/Sigurnnost/App Security u Romu kojeg ste instalirali

 

 

Ovo je info za onoga tko želi promijeniti FW ali ne officielni nego CM 10.1.2 Rom i sve što radite radite na svoju odgovornost tako da se ograđujem ako dođe do problema sa flash-om.

 

Preporuka developera Mardon za flash su : CM10.1.1 Stable 20130710 ili Night CM 10.1.2  20130715 - nema bugova sa SMS isporukom

 

Bugovi na nekima od tih Romova:

 

- poznati meni su : sms isporuka kasni ili ne može se isporućiti- na Stable verziji CM10.1.2 sa Superuserom-isprobao Rom.

                            te bugovi za CM 10.1.x poznati : slušalice, wifi securiti, bluetooth, gps radi ali neprecizan kod nekih CM 10.1.x Romova-napravljen ptach za gps i kod nekih uključen u system.

 

Developer sa xda foruma je Mardon i koristite navedene romove zadnje ili (predzadnje verzije- CM10.1.1 Stable sa susu ili Superuser ili Night CM10.1.1 sa susu ili Superuser)

 

Stable : CM10.1.2 sa SuperSU ili CM10.1.2Superuser ili CM10.1.2SuperSU sa facebok sync.

Night : CM10.1.2 sa SuperSU ili CM10.1.2Superuser ili CM10.1.2SuperSU sa facebok sync.

 

Navedeni romovi imaju OTA updater aplikaciju u Romu te vam updata trenutni rom koji stavite na noviju verziju sa fix-evima ili aplikacijama i poboljšanjima.

 

Ovo je link na xda developer temu za navedene romove : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2212438.

 

Ukoliko se odlučite za stavljanje ovog roma morate :

 

1. Rootati mobitel/ Napraviti sa Titanium backup&root free backup aplikacija sa data te kasnije restorat te aplikacije sa prijašnjim postavkama- sve se automatski sprema na SD karticu.

 

2. Staviti custom recovery ( CWM ili PX recovery)/ Napraviti nandroid backup iz navedenih Recovery-a.

3. Skinuti rom na sd karticu http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2212438

4. Ući u Cwm ili PX recovery i napraviti slijedeće:

 

   wipe data/factory reset ( briše sve vaše podatke i apk data koje imate na trenutnom Rom-u)

   Format/System-(briše vam cijeli sistem osim Sd kartice sa koje flash-ate Rom)

   wipe partition cache

   wipe dalvic cache

 

5. instal zip from a Sd card

6. chose zip from sd card i odaberete skinuti Rom CM 10.1.2 i čekate da se instalacija završi.

7. Reboot system now.

 

Slijedi postavljamje gooogle računa i drugih postavki roma, te povratak backupa apk+data koje ste backupirali sami.

 

Ako ste sve dobro pratili ne bi trebali imati problema tijekom instalacije jer sam ga instalao na svoj Ace GT-S5830.

Poželjno je stisnuti HVALA
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.7.2013 11:26 (Fero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Pozz. ekipi može li mi itko pomoći, na mom Ace-u je bio custom rom Revolution v3 i skinuo sam ga jer mi se u zadnje vrijeme prekidala veza dok sam razgovarao i to više puta za redom, sad sam stavio touchwiz-v1.0 međutim isto mi se događa da se nakon par sekundi razgovora veza jednostavno prekine i tako po nekoliko puta

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
immo kaže...

Pozz. ekipi može li mi itko pomoći, na mom Ace-u je bio custom rom Revolution v3 i skinuo sam ga jer mi se u zadnje vrijeme prekidala veza dok sam razgovarao i to više puta za redom, sad sam stavio touchwiz-v1.0 međutim isto mi se događa da se nakon par sekundi razgovora veza jednostavno prekine i tako po nekoliko puta

 Jesi li vraćao oficielni sa Odinom pa onda taj Touchwiz v.1 ili si samo preko Revolution v3 flash-ao, probaj još koji rom ako ima opet probleme onda je do operatera ili sim kartice.

Probaj Odinom vratiti officelni Firmware pa ponovo root i Cwm recovery pa onda drugi Rom.

 

Stavi si ovaj ako hoćeš Touchwiz ali stavi Standard Edition S4 JB 4.2.2 (CM10.1)http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2161111. Imao sam Expanded Edition sa SD card class 10 i radi ali opet mi je bio sporiji tako da sam išao na Mardon CM10.1.2 Zadnji Stable sa Superuser

Poželjno je stisnuti HVALA
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2013 14:08 (Fero).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Samo sam flash-ao sa V3 ništa drugo. Je li bilo puno bug-ova na tome romu ?

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2013 14:14 (immo).
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Ako misliš na S4 TW5 CM10.1 JB 4.2.2 Expanded pa i nije ali mi je ponekad samo zamrznuo ekran i par sekundi opet radio ali za RTM Standard Edition nebi trebalo biti problema. I ne stavljaj nikakve skripte za memoriju ili neke druge jer štekaju Rom. Rom je ext4 i Cwm particioniranje nije u ext4 nego u ext3 tako da to zjbava ako stavljaš skriptu osim ako baš particioniraš SD sa Partition wizard Minitool Home edition preko kompa.

Samo ti ide full wipe. A probaj pa ako ne paše opet traži bolje.

Poželjno je stisnuti HVALA
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2013 14:28 (Fero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

ja i brat se mjenajli za mob i sad imam na par dana taj samsung i sad me zanima zasto snjim nemogu da gledam online seriju?? :-/ jel nepodrzava to ili se da tu nest napraviti  (evo ovo je u pitanju :D  http://rtl2now.rtl2.de/koeln-50667.php) help

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Koji bi bio najbolji besplatni Launcher za ovaj uređaj (na stock 2.3.6. Androidu)?

Htio bih malo promijeniti...

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

S4 Launcher V3 sa xda foruma radi na 2.3.6 samo kaj moraš iz Cwm flash i to samo za Galaxy Ace pod Theme and Apps.

Stavio bih ti link ali sam na mobu pa mi je teze.

Poželjno je stisnuti HVALA
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.8.2013 15:53 (Fero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
Miki_16 kaže...

ja i brat se mjenajli za mob i sad imam na par dana taj samsung i sad me zanima zasto snjim nemogu da gledam online seriju?? :-/ jel nepodrzava to ili se da tu nest napraviti  (evo ovo je u pitanju :D  http://rtl2now.rtl2.de/koeln-50667.php) help

Strana 8 i dalje pogledaj. Treba ti adobe flash player. Imas tutorijal kako ga staviti i sa Skyfire browserom radi u ucitanoj stranici.

Poželjno je stisnuti HVALA
10 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Prvi put sam rotao mobitel Samsung Galaxy Ace S5830 ali na kraju neuspješno.Slijedio sam upute te skinuo  prvi fajl upd 1.zip,te na kraju  dobio aplikaciju Superuser.Zatim sam skinuo CWM 5.0.2.6 u zip fajlu. Instalacija je prošla uredu te sam napravio backup orginalnog roma sa ClockWorkModom. Onda sam skinuo Standard Edition S4 JB 4.2.2 Prebacio skinuti zip file sa PC-a na SD card mobitela ali ne ni u jednu mapu nego da kad uđete u SD card da  vidite taj .zip file. Po završetku instalacija i reboota mobitel se podigne do Samsung Galaxy S4 te

tako stoji netražeči me pin te se ugasi.Pokušao sam više puta iz CWM-based Rekovery ali bezuspješno.

Molim za pomoč i unaprijed zahvaljujem.

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Samo da se nadovežem na moj gore navedeni problem poslje reboota i podizanja botloga samsung galaksy S4,tu se zaustavi ne

prepoznajuči mrežu mog operatera te se nakon dužeg vremena smanji svijetlost ekrana  a mobitel ostaje i dalje ukliučen.

Ugasiti ga mogu samo vađenjem baterije.Znači mobitel se sam ne isključuje kako sam ja naveo u predhodnom postu.

Nadam se da če mi neko od kolega pomoći.

Unaprijed hvala!

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice