Savjeti za mršavljenje,vježbe

poruka: 298
|
čitano: 106.856
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe
Deus ex machina kaže...

Ovisi sta smatras trcanjem... bitno je koliko ti brzo radi srce.

Ja za 45 minuta pretrcim 10km, i nema sanse da sutra istrcim isto toliko bez ozljede. Ako ti za 45 minuta istrcis oko 3-4km, onda nema problema, ali nema bas ni puno napretka :-\

Neznam kilometražu koju pretrčim,al mislim da je oko 3 kilometra,jer trčim sporim ritmom.Hvala.

13 godina
neaktivan
offline
Savjeti za mršavljenje,vježbe

Počeo sam trčati svako drugi dan 25 min(3.4 Km) i uz neku dijetu već sam smršao 6 kila(dva-tri tjedna),što osim toga bi pomoglo u skidanju sala oko struka?

176 cm visok i 80 kila (16 god.)

Počelo se nakupljati malo oko trbuha pa da polako i to eliminiramo :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2011 16:55 (shady1024).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe
shady1024 kaže...

Počeo sam trčati svako drugi dan 25 min(3.4 Km) i uz neku dijetu već sam smršao 6 kila(dva-tri tjedna),što osim toga bi pomoglo u skidanju sala oko struka?

176 cm visok i 80 kila (16 god.)

Počelo se nakupljati malo oko trbuha pa da polako i to eliminiramo :)

6kg u dva-tri tjedna??? I onda je svizac zamotao cokoladu u omot...

 

Sto se tice sala oko trbuha, nema tu puno komplikacija, stvar je jednostavna: kalorije u tijelo mora biti manje od kalorija koje potrosis.

Ako hoces kompliciranije - odlicni nutrienti za energiju su ugljikohidrati alla povrce i voce, jer nose malo masti sa sobom. Proteini se mogu spaliti za energiju ako bas treba, ali to ne ide tako brzo kao s ugljikohidratima pa ces se osjecati slabo. Masti i secer se pale najbrze, ali se najlakse skladiste tako da oprezno s time...

 

Prije treninga, idealno smazi jednu saku baby mrkvica, imaju taman dovoljno secera da te upogoni u sekundi i sprzi taj secer tik tak, a kad si vec zagrijan tijelo ce krenut u zalihe (tj. masne naslage na trbuhu).

I am falling - to see what's left behind....... I am fallen - to you I must be blind.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe
Deus ex machina kaže...
shady1024 kaže...
...

6kg u dva-tri tjedna??? I onda je svizac zamotao cokoladu u omot...

...

Ma obično i nisam aktivna osoba {#}

imam naviku dosta sjediti pred TV-om i racunalom sada, zasad ide veoma polako( ali barem ide negdje {#}) pa me zanimalo što je dobro raditi u međuvrijemenu dok ne trčem (koje nezahtjevne vježbe?)

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2011 17:48 (shady1024).
15 godina
neaktivan
offline
Savjeti za mršavljenje,vježbe

Pa, ovako... gubiti kalorije mozes na tri nacina:

1. cardio sa niskom brzinom otkucaja srca - ovo najvise topi mast ali ne mijenja metabolizam

2. high intensity cardio - ovo ne topi mast koliko umjereni cardio, ali ubrzava metabolizam tako da brze trosis kalorije dugo nakon treninga

3. upkeep - odnosno, dnevna potrebna doza za funkcioniranje

 

Logicno, sto ti je veci upkeep, lakse ces gubiti salo. Upkeep podizes tako da jednostavno jacas. Veci misici = vise kalorija. Najveci misici su oni u nogama, pa ako ti je salo primarni cilj, savjetujem ti puno vjezbi s nogama: lugeovi, squatovi, etc, potrazi na youtubeu.

 

Insanity trening je dosta dobar u tome jer radi kao no-rest trening, odnosno, nema odmora izmedju vjezbi...

I am falling - to see what's left behind....... I am fallen - to you I must be blind.
13 godina
neaktivan
offline
Savjeti za mršavljenje,vježbe

Zahvaljivam. Častim ćevapim ako se susretnemo {#}šala naravno,pivce je bolje ;)

14 godina
neaktivan
offline
Savjeti za mršavljenje,vježbe

52 minuta 15 km uz tu i tamo lagani sprint:)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe
mitre kaže...

52 minuta 15 km uz tu i tamo lagani sprint:)

ROFL... ma naravno :-D :-D :-D ja i letim ponekad :-D Mene si naso farbat, a treniram za maraton.

To je 3 minute i 20 sekundi po kilometru lazove lazljivi, SEALovci trce svega 2.5km za 9 minuta... moj tempo kad sam u odlicnoj formi je 4 minute 40 sekundi po km - to je oko sat i 10ak minuta.

 

Na, 15km ruta u sat i 20 minuta - negdje imam tempo i po punih 6 minuta po km: http://www.endomondo.com/workouts/tbh2TaU1G-M

 

Da vidim tih tvojih carobnih 15km u 52 minute... rofl...

I am falling - to see what's left behind....... I am fallen - to you I must be blind.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe
Deus ex machina kaže...
mitre kaže...

52 minuta 15 km uz tu i tamo lagani sprint:)

ROFL... ma naravno :-D :-D :-D ja i letim ponekad :-D Mene si naso farbat, a treniram za maraton.

To je 3 minute i 20 sekundi po kilometru lazove lazljivi, SEALovci trce svega 2.5km za 9 minuta... moj tempo kad sam u odlicnoj formi je 4 minute 40 sekundi po km - to je oko sat i 10ak minuta.

 

Na, 15km ruta u sat i 20 minuta - negdje imam tempo i po punih 6 minuta po km: http://www.endomondo.com/workouts/tbh2TaU1G-M

 

Da vidim tih tvojih carobnih 15km u 52 minute... rofl...

Lažov nikada...I ja treniram 8 godina full ,a trčim stalno ,i jutri i predvečer.E sad ako sam u minut možda ili nek su 2 ali nisu falio sorry ali ne lažem onda tebe nego sebe a to mi nije u interesu.

BB i trčanje.Pa trčem i po brdu i mijenjam,uzbrdo,po ravnu i tako...

14 godina
neaktivan
offline
Savjeti za mršavljenje,vježbe

Nisu ti Sealovci svemogući.I ja treniram od 2002-e i kad sam u top formi kažem ti,ne lažem,jer mjerim gps-om i satom tako da ako to nije adekvatno onda neznam  šta je ?

Mislim da se slažeš?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe
mitre kaže...

Nisu ti Sealovci svemogući.I ja treniram od 2002-e i kad sam u top formi kažem ti,ne lažem,jer mjerim gps-om i satom tako da ako to nije adekvatno onda neznam  šta je ?

Mislim da se slažeš?

Dakle, svjetski rekorderi to odrade za 46 minuta i sitno, a ti za 52?

Nisam rekao da su SEALovci svemoguci, ali ako ti je posao biti u vrhunskoj fizickoj spremi, onda to i jesi...

 

Ne, ne slazem se.

 

I am falling - to see what's left behind....... I am fallen - to you I must be blind.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2011 21:39 (Deus ex machina).
14 godina
neaktivan
offline
Savjeti za mršavljenje,vježbe

Dobro ne kažem da nisu u tome,moraju biti,ali i moj je posao takav da moram biti u dobroj fizičkoj spremnosti,ali kažem minut i nek su dva ali za to ću kad sam u fizičkoj full 100%,ja mjerio.

 

Isto ako si gledao onog tipa što radi 100 i nešto sklekova u minuti,što je bilo nešt za Ginisovu knjigu rekorda pa su kao tobože kazali da radi neispravno,ali suci su tu koji su odredili da je sve uredno,ako znaš na kog mislim iz Zg-a mislim,neznam točno sada?

E da  zaboravih da ih i ja napravim 105 u minuti bez problema.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2011 22:00 (mitre).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe
mitre kaže...

Dobro ne kažem da nisu u tome,moraju biti,ali i moj je posao takav da moram biti u dobroj fizičkoj spremnosti,ali kažem minut i nek su dva ali za to ću kad sam u fizičkoj full 100%,ja mjerio.

 

Isto ako si gledao onog tipa što radi 100 i nešto sklekova u minuti,što je bilo nešt za Ginisovu knjigu rekorda pa su kao tobože kazali da radi neispravno,ali suci su tu koji su odredili da je sve uredno,ako znaš na kog mislim iz Zg-a mislim,neznam točno sada?

E da  zaboravih da ih i ja napravim 105 u minuti bez problema.

105 sklekova u 60 sekundi? Dakle, brzinom od otprilike 2 skleka po sekundi :-D :-D :-D

 

Dobro, priznajem, navukao si me otpocetka :-D

 

I am falling - to see what's left behind....... I am fallen - to you I must be blind.
14 godina
neaktivan
offline
Savjeti za mršavljenje,vježbe

E morat ću se snimit i uplodat jer vidim da ne vjeruješ to je očito,ali pogledaj malo  na youtubu takmičenja i kako..

 

Ništa nemoguće,dapače:)

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.12.2011 19:58 (mitre).
12 godina
neaktivan
offline
Savjeti za mršavljenje,vježbe

za mrsavljene je dobro poceti sa zelenim cajem.

 

naravno, nista ne grickati izmedju obroka.

 

vise jesti povrca, voca, ribe.

 

coca-colu i ine sokove zaboraviti.

rezultat garantiran.

 

ja sam na taj nacin smrsavila u zadnje vrijeme oko 5kg.

 

samim time sto sam smanjila unos kalorija u organizam,

vise se krecem, idem u duge setnje.

 

recite: adio burek, cevapi, snicli, krmenadle.

 

ISPLATI SE

12 godina
neaktivan
offline
Savjeti za mršavljenje,vježbe

Jel istina ako ne jedes veceru da dosta brze mrsavis tj jedes male kolicine za veceru npr jogurt ,jabuka ....

Kolko se tako otprilike moze smrsavit tokom mjeseca?

Znaci najvise za dorucak i rucak a za veceru nes sitno

15 godina
neaktivan
offline
Savjeti za mršavljenje,vježbe

Kako ja vas ne kuzim ljudi, to nema nigdje.

 

Sta je tako tesko dignut dupe sa stolice i odradit posten cardio 30 (rijecima, TRIDESET) minuta dnevno???

Brzo hodanje, trcanje, plivanje, aerobic, bicikla, role, insanity, penjanje po stepenicama... ima zilijun nacina da se cardio odradi, ali ne - bolje gladovat!

 

30 minuta cardia dnevno mijenja metabolizam za slijedecih 20ak sati, sto znaci da topite vise masti cak i sjedeci na toj stolici.... dakle, odradite posten high intensity trening i smrsavjet cete u roku od keks, i pritom necete izgledati kao suhi prut vec lijepo oblikovani.

Pa ne moze mi nitko rec da nema 30 minuta dnevno za trening!!!

We are the ones that will open your mind, leave the weak and the haunted behind
12 godina
protjeran
offline
Savjeti za mršavljenje,vježbe

Nije dovoljno 30 min ako se previše jede.

Ne jesti pečeno meso prženo na ulju, izbaciti slatkiše, jesti uglavnom variva s mesom bez "običnog" kruha. Jesti tri puta dnevno, zadnji obrok najkasnije u 20 h.

Nema sladoleda, čokolada, bombona.

Nema ulje u salatu i slične "sitnice. Nema sokova, samo čajevi i obična voda.

 

Visok sam 190 i s 110 kg (makar sam utreniran) sam tim principom za mjesec i pol dana skinuo 11 kg a nisam gladovao.

 

Ne jedem dakle "kruh" već integralni dvopek i to dva uz prvi obrok, dva uz drugi obrok i navečer bez integralca.

Uglavnom u jutro jedem sardine iz konzervi s tim da ulje izlijem u plastičnu bocu. Imam već litru i pol ulja koje sam sakupio, pa ako nekom treba. {#}

 

Ne vrijede nikakvi aerobni/kardio treninzi ako se unosi previše kalorija. {#}

Pazite kada ce Kepler da ga nafuraju mali sirok i pljosnat..(c) Vlada011
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2012 18:13 (Budokai).
14 godina
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe

krivi citat

Bilo bi zgodno......, ali nije potrebno !
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.7.2012 21:18 (perkoxcar).
16 godina
offline
Savjeti za mršavljenje,vježbe

Vježbe u globalu ne donose previše u smislu mršavljenja, pomažu u kaskadnom efektu:

ojačali mišići troše više kalorija, ali mi smo efikasan stroj. Gledam na ovom BBCdokumentarcu

kako 50 minuta neprekidnog trčanja sagori "samo" jedan capucchino, krafnu i bananu.

Plus, mnogi su skloni kompenziranju: misle kako su puno vježbali taj dan,

pa je red da se dobro nahrane.
Ali obratite pažnju u dokumentarcu, deux Ec machina DOBRO kaže:

visoko intenzivan ČAK i kratkotrajni trening(čovjek u dokumentarcu intenzivno vježba SAMO MINUTU DNEVNO!)

ozbiljno mijenja metabolizam na bolje, što se vidi iz uzoraka krvi nakon identičnog doručka prije vježbanja i nakon.

Dakle, vježba svakako DA upravo zbog ubrzavanja metabolizma i dizanja bazalnog nivoa potrošnje kalorija

(eto upravo u tom dokumentarcu kažu, maksimalno svaki sat sjedenja - ostaviti sve i kretati se da se uzbudi

organizam koji pada u hibernaciju)
No najosnovnije za mršavljenje je promjena načina prehrane (NIKAKO GLADOVANJE!!!) 
kao što isti autor kaže u ovom doksu ovom dokumentarcu.

Više vode, vlakana, proteina, manje jednostavnih šećera, sve u manjim obrocima da organizam nema

potrebu ni materijala pospremati trenutni višak kalorija iz hrane u salo i stvar ide bezbolno.

p.s. pogledajte dokumentarce 

, bit će vam tijelo zahvalnije ako poslušate neučeno,
nego da ste uz kolu i čips odgledali u istom vremenu brzo zaboravljiv film ili seriju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.7.2012 22:11 (overhaul).
16 godina
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe

Ovako. Imam 24 godine, 181cm i 83Kg. Nisam debel ali imam "pivski trguh" koji me počeo živcirati. Danas sam krenio s trčanjem. Nisam puno jer nisam u nikakvoj formi. Prije sam išao u teretanu ali više ne idem. Plan je trčanje svakog dana, da ne jedem poslje 19H eventualno neko voće i da izbacim Coca-Colu (pio sam min 2L dnevno) i kada se malo ufuram krenio bi lagano s trbušnjacima. Da li će to imati kakvog učinka ili da nešto promjenim?

 

http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4f1b65bf668d2417491270
14 godina
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe
ParaNO1d kaže...

Ovako. Imam 24 godine, 181cm i 83Kg. Nisam debel ali imam "pivski trguh" koji me počeo živcirati. Danas sam krenio s trčanjem. Nisam puno jer nisam u nikakvoj formi. Prije sam išao u teretanu ali više ne idem. Plan je trčanje svakog dana, da ne jedem poslje 19H eventualno neko voće i da izbacim Coca-Colu (pio sam min 2L dnevno) i kada se malo ufuram krenio bi lagano s trbušnjacima. Da li će to imati kakvog učinka ili da nešto promjenim?

 

Trbusnjaci nisu za skidanje sala. Izbaci iz prehrane junk food ( kebab, salame, majonezu, megic, krumpirici znaci pomfri i ostale gluposti ).

Radi cardio vjezbe, trcanje, bicikl, uglavnom znojenje. Gazirano izbaci, sokove izbaci. Pij jako puno tekucine ( voda ) da prode brzo "kroz" tebe.

Teretana ti ne treba ako mislis skidat salo, mozes eventualno na snazi radit i paralelno salo skidat a ostalo ti nije potrebno. Ovisi kakav cilj imas.

Trud, trud i samo trud, a ostalo ce doci :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.8.2012 21:35 (Fake_Alert).
16 godina
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe
Fake_Alert kaže...
ParaNO1d kaže...

Ovako. Imam 24 godine, 181cm i 83Kg. Nisam debel ali imam "pivski trguh" koji me počeo živcirati. Danas sam krenio s trčanjem. Nisam puno jer nisam u nikakvoj formi. Prije sam išao u teretanu ali više ne idem. Plan je trčanje svakog dana, da ne jedem poslje 19H eventualno neko voće i da izbacim Coca-Colu (pio sam min 2L dnevno) i kada se malo ufuram krenio bi lagano s trbušnjacima. Da li će to imati kakvog učinka ili da nešto promjenim?

 

Trbusnjaci nisu za skidanje sala. Izbaci iz prehrane junk food ( kebab, salame, majonezu, megic, krumpirici znaci pomfri i ostale gluposti ).

Radi cardio vjezbe, trcanje, bicikl, uglavnom znojenje. Gazirano izbaci, sokove izbaci. Pij jako puno tekucine ( voda ) da prode brzo "kroz" tebe.

Teretana ti ne treba ako mislis skidat salo, mozes eventualno na snazi radit i paralelno salo skidat a ostalo ti nije potrebno. Ovisi kakav cilj imas.

Trud, trud i samo trud, a ostalo ce doci :)

  Ma samo želim izgubit salo ništa drugo :D

http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4f1b65bf668d2417491270
15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe
Fake_Alert kaže...
ParaNO1d kaže...

Ovako. Imam 24 godine, 181cm i 83Kg. Nisam debel ali imam "pivski trguh" koji me počeo živcirati. Danas sam krenio s trčanjem. Nisam puno jer nisam u nikakvoj formi. Prije sam išao u teretanu ali više ne idem. Plan je trčanje svakog dana, da ne jedem poslje 19H eventualno neko voće i da izbacim Coca-Colu (pio sam min 2L dnevno) i kada se malo ufuram krenio bi lagano s trbušnjacima. Da li će to imati kakvog učinka ili da nešto promjenim?

 

Trbusnjaci nisu za skidanje sala. Izbaci iz prehrane junk food ( kebab, salame, majonezu, megic, krumpirici znaci pomfri i ostale gluposti ).

Radi cardio vjezbe, trcanje, bicikl, uglavnom znojenje. Gazirano izbaci, sokove izbaci. Pij jako puno tekucine ( voda ) da prode brzo "kroz" tebe.

Teretana ti ne treba ako mislis skidat salo, mozes eventualno na snazi radit i paralelno salo skidat a ostalo ti nije potrebno. Ovisi kakav cilj imas.

Trud, trud i samo trud, a ostalo ce doci :)

Vjezbe snage indirektno skidaju salo - tj. kako podizes misicnu masu, tako ti se podize dnevna doza energije koju trosis. Pored toga, bez trbusnjaka, ni mrsav covjek nema bas sto za pokazati.

 

@ParaNO1d,

ja bi radije radio trbusnjake nego trcao na tvojem mjestu. Trcanje te moze ozbiljno ozlijediti ako nemas ispravnu tehniku i ako ti zglobovi ne mogu podnijeti tezinu.

Probaj radije plivanje ili biciklu, za pocetak.

All the people in the left wing fuck and all the people in the right wing fuck and all the people in the underground fuck... I find myself stupified, coming back again
14 godina
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe
Deus ex machina kaže...

Vjezbe snage indirektno skidaju salo - tj. kako podizes misicnu masu, tako ti se podize dnevna doza energije koju trosis. Pored toga, bez trbusnjaka, ni mrsav covjek nema bas sto za pokazati.

 

@ParaNO1d,

ja bi radije radio trbusnjake nego trcao na tvojem mjestu. Trcanje te moze ozbiljno ozlijediti ako nemas ispravnu tehniku i ako ti zglobovi ne mogu podnijeti tezinu.

Probaj radije plivanje ili biciklu, za pocetak.

Sve 5, ali na koji nacin ce ti trbusnjaci pomoc ako si debel i imas salo? To je za misice, treba radit cardio vjezbe ako se hoce skidat salo.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe
Fake_Alert kaže...
Deus ex machina kaže...

Vjezbe snage indirektno skidaju salo - tj. kako podizes misicnu masu, tako ti se podize dnevna doza energije koju trosis.

Sve 5, ali na koji nacin ce ti trbusnjaci pomoc ako si debel i imas salo? To je za misice, treba radit cardio vjezbe ako se hoce skidat salo.

Pa sad sam ti objasnio :-D

Uzmimo hipotezu da imas 15ak kg viska, i da ti je dnevna potrosnja energije oko 2000kcal, jer ne radis nista osim sto sjedis zavaljen u fotelji i klikas mishem. Izgubiti visak masti mozes na dva nacina:

1. Podigni dnevnu potrosnju

2. Manje jedi

 

Jesti manje od 2000kcal je podosta tesko, tako da se vecina odlucuje za 1. Ali i tu ima vise nacina:

1. Cardio - trosi vise masti, ali ne mijenja metabolizam

2. High intensity cardio - trosi manje masti, ali mijenja metabolizam

3. Vjezbe snage - podizu dnevnu potrosnju zbog povecane kolicine misica

 

1. Cardio uistinu trosi vise masti od HIT za vrijeme treninga, no cim prestanes trening, to je to. Ako trcis 10km brzinom 6:00 po km, zamisljeni debeljko-junak (15kg) ce potrositi nesto sitno iznad 1000kcal, sto nije lose, ali to je to. Ako se kasnije napuca jer je gladan, trening je bezvrijedan, a potrosio je sat vremena.

2. HIT cardio traje krace (20ak minuta), potrosit ce mozda 300-400 kcal, ali promjenit ce metabolizam, pa slijedecih 16-20 sati trositi vise energije! Sto znaci da nakon tih 20ak minuta iskrene vjezbe, debeljko moze sjesti natrag u stolicu i do kraja dana trositi kalorije brze

3. Vjezbe snage ce debeljku podici misicnu masu. Recimo da debeljko ima (lupam) 10kg misica, i ti misici traze 1000kcal od njegovih dnevnih 2000. Ako debeljko podigne kolicinu misica na 15kg, to znaci da ce dnevno trositi 500kcal vise - samo zato jer mu je upkeep veci.

 

Ovaj zadnji je inace razlog zasto je lako ostati istreniran kad vec JESI istreniran. Jer mozes prakticno jesti sto god te volja, tijelo pojede sve. Imam frenda koji je body builder (zdrav bodybuilder, ne fancy look-at-my-muscles p*ckica), koji moze dnevno pojesti 4000kcal i zadrzati trbusnjake bez problema.

 

Dakle, zakljucak - cardio je osnova gubljenja viska masti, to je istina - ali ne treba zanemariti dnevni upkeep koji je proporcionalan kolicini misica.

All the people in the left wing fuck and all the people in the right wing fuck and all the people in the underground fuck... I find myself stupified, coming back again
14 godina
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe
Deus ex machina kaže...

3. Vjezbe snage ce debeljku podici misicnu masu. Recimo da debeljko ima (lupam) 10kg misica, i ti misici traze 1000kcal od njegovih dnevnih 2000. Ako debeljko podigne kolicinu misica na 15kg, to znaci da ce dnevno trositi 500kcal vise - samo zato jer mu je upkeep veci.

 

Ovaj zadnji je inace razlog zasto je lako ostati istreniran kad vec JESI istreniran. Jer mozes prakticno jesti sto god te volja, tijelo pojede sve. Imam frenda koji je body builder (zdrav bodybuilder, ne fancy look-at-my-muscles p*ckica), koji moze dnevno pojesti 4000kcal i zadrzati trbusnjake bez problema.

 

Dakle, zakljucak - cardio je osnova gubljenja viska masti, to je istina - ali ne treba zanemariti dnevni upkeep koji je proporcionalan kolicini misica.

Sta ako debeljko hoce skinut salo? A ne miske gore? :D

Istina je sta si rekao, ali mislim da je jednostavnije prehranu sredit tj junk food out i radit HIT cardio

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe
Deus ex machina kaže...

Kako ja vas ne kuzim ljudi, to nema nigdje.

 

Sta je tako tesko dignut dupe sa stolice i odradit posten cardio 30 (rijecima, TRIDESET) minuta dnevno???

Brzo hodanje, trcanje, plivanje, aerobic, bicikla, role, insanity, penjanje po stepenicama... ima zilijun nacina da se cardio odradi, ali ne - bolje gladovat!

 

30 minuta cardia dnevno mijenja metabolizam za slijedecih 20ak sati, sto znaci da topite vise masti cak i sjedeci na toj stolici.... dakle, odradite posten high intensity trening i smrsavjet cete u roku od keks, i pritom necete izgledati kao suhi prut vec lijepo oblikovani.

Pa ne moze mi nitko rec da nema 30 minuta dnevno za trening!!!

Zar se ne troši glikogen ili masnoća u 30 minuta?

Mislimkoliko ja znam iz prakse ja mislim da je najbolje trčati jutri,a ostalo ispod 40-1 sat nema baš tolikog efekta.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti za mršavljenje,vježbe
mitre kaže...

Zar se ne troši glikogen ili masnoća u 30 minuta?

Mislimkoliko ja znam iz prakse ja mislim da je najbolje trčati jutri,a ostalo ispod 40-1 sat nema baš tolikog efekta.

Tocno, ali prvo - energija je energija, nije toliko bitno da li dolazi iz secera ili masti, ipak si potrosio.

Drugo, sa HIIT treningom modificiras metabolizam, tako da kroz dan potrosis vise energije. Dakle, HIIT trening + dan > spori trening od 1 sat.

All the people in the left wing fuck and all the people in the right wing fuck and all the people in the underground fuck... I find myself stupified, coming back again
12 godina
offline
Savjeti za mršavljenje,vježbe

Gledao sam malo po netu, HIT je ista stvar kao i HIIT? I vidim da ima veoma puno različitih vježbi, koje su najefikasnije? Opreme za vježbanje nemam, a i nemogu ići u teretanu.

Nekako mi se čini da su sprintovi i burpees (neznam što to znači :) najjedonstavniji.

Za sprint-"Alternate 60sec jogging with 30sec sprinting. Repeat for 15mins."

burpees-5 sets of 10 burpees with 30sec rest in between. Always try to beat your previous time. Build up to 10 sets of 10 burpees, then to 100 burpees in a row.

I kasnije ubaciti trbušnjake, ima li neki efikasan način za iskoristiti trbusnjake ili napravi kolko moš i točka? :D

Aut vincere, aut mori!
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2012 13:16 (Et_Tu_Brute?).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice