LED LCD TV Preporuka?

poruka: 157
|
čitano: 79.096
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
RE: LED LCD TV Preporuka?
Bladepu kaže...
tkuzmic kaže...

Model 7500 ti je bolji jer ima led po cijeloj povrsini ekrana i gasi se ako je dio slike na ekranu crn (local dimming).

HDD mozes spojit bez problema (preporucam 2,5"), tv cita sve - divx, xvid, flv..., odlicno prikazuje fullHD video jedino ne podrzava DTS zvuk (cini mi se da je to neki 5.1 format) a sto i pise u uputama. Znaci ako skidas kakav fullHD film pazi da nema DTS zvuk jer neces nista cuti.

Laptop mozes spojit preko VGA ili HDMI, ali LCD TV-i ti bas nisu kao monitori. Ako se bas mislis igrati nabavi si onda bezicni gamepad ili nesto jer morati ces stati malo dalje od tv-a.

Ako ti treba veci ekran za igru mozda ti je bolje spojit na lap kakav 24" monitor, a ne TV.

Sto se tice dijagonale racunaj za 37" da ces obicni TV program morati gledati sa barem 4m udaljenosti. Ako nemas toliku sobu uzmi 32".

 

Eto nadam se da sam pomogao.

LE7500 ima EDGE LED (rubno osvjetljenje), jedino što ima taj LGev mehanizam spotcontroll...ali i dalje ima probijanje svjetla po rubovima.

 

Ovo na slici je moja SHARP edge led televizija (relativno skuplji model) i tu vidiš šta možeš očekivati od EdgeLED tehnologije. Primjeti svjetlo na rubovima ekrana

moze par fotki kada je na nekom kanalu HRT1 NOVA il tak nesto da vidim kakva je slika kada je neki program na telki...ako nije problem naravno..  :)

Potpisao.
15 godina
offline
RE: LED LCD TV Preporuka?
Sada sam na mobu ali kada dodem doma cu ti par slika poslat. To se u 90% slucajeva i ne primjeti bas, ali u nekim mracnim scenama di ima puno tamnih detalja, to osvjetljenje moze upropastiti situaciju. Nije strasno, ali ipak kada vec kupujes novu televiziju, pogledaj malo sta se nudi u lcd i plazma taboru. Iako kako si i sam napisao, taj LE7500 izgleda stvarno odlicno.

A sto se tice zvuka, niti jedan tv nema analogni 5.1 izlaz za zvucnike. Jedino opticki ili coaxialni izlaz, a za to ti trebaju ili logitech z5500 ili neki audio reciever koji pretvara opticki signal u analogni 5.1.
I rather like the restless nights
15 godina
offline
RE: LED LCD TV Preporuka?
El_Nino_09 kaže...
Mitch kaže...

Ako gledaš filmove i sport, nemoj uzimati LED, već s20 ili g20 plazmu od panasonica, isto imaju internet i ta sr{#}nja.

 

LED ne prikazuje crnu boju, a svi televizori koje si naveo imaju Edge Led, ja osobno imam, ali sva sreća da je Philips ubacio jedno kalibriranje pa mi je crna super. Inače LCD-i ne prikazuju crnu već nijanse sive. Ako ćeš uzeti LED onda imaj ovaj model na umu : http://hdtelevizija.com/2010/05/16/recenzija-lcd-panasonic-tx-l42d25e-106-cm/

da vjerujem da je ovaj bolji.....samo meni se jako svidja izgled ovog LG TV-a.....a panasonic na tom polju bas i nema mnogo za pokazat....

 

a nece bit problem igrat igre na ovom LG-u? da li mu je dovoljno velika brzina od 100Hz...?

 

i da li iko zna da li se moze spojit vanjski HDD na ovaj tv i gledat filmove u fullhd rezi..... il cu morat kupovat neki multimedijalni player ?

  lol, samo glupani gledaju dizajn (bez uvrede) više od kvalitete slike

13 godina
neaktivan
offline
RE: LED LCD TV Preporuka?
Mitch kaže...
El_Nino_09 kaže...
Mitch kaže...

Ako gledaš filmove i sport, nemoj uzimati LED, već s20 ili g20 plazmu od panasonica, isto imaju internet i ta sr{#}nja.

 

LED ne prikazuje crnu boju, a svi televizori koje si naveo imaju Edge Led, ja osobno imam, ali sva sreća da je Philips ubacio jedno kalibriranje pa mi je crna super. Inače LCD-i ne prikazuju crnu već nijanse sive. Ako ćeš uzeti LED onda imaj ovaj model na umu : http://hdtelevizija.com/2010/05/16/recenzija-lcd-panasonic-tx-l42d25e-106-cm/

da vjerujem da je ovaj bolji.....samo meni se jako svidja izgled ovog LG TV-a.....a panasonic na tom polju bas i nema mnogo za pokazat....

 

a nece bit problem igrat igre na ovom LG-u? da li mu je dovoljno velika brzina od 100Hz...?

 

i da li iko zna da li se moze spojit vanjski HDD na ovaj tv i gledat filmove u fullhd rezi..... il cu morat kupovat neki multimedijalni player ?

  lol, samo glupani gledaju dizajn (bez uvrede) više od kvalitete slike

pa cini mi se da i LE7500 ima sasvim ok sliku i puno bolji dizajn......

Potpisao.
13 godina
neaktivan
offline
LED LCD TV Preporuka?

LG ima preporuku!

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
LED LCD TV Preporuka?

Evo kako sam i obećao par fotki sa moje Sharp televizije sa EdgeLED osvjetljenjem.

 

SD signal je podosta loš.

SD SD
 

A ovo je FULL HD.

 

FULL HD1 FULL HD1
 
FULL HD2 FULL HD2
 
FULL HD3 FULL HD3
 

 

 

Edit: U stvarnosti je slika na TVu dosta bolja. Jako je teško slikati TV ekran i dobiti neku dobru fotografiju. Ovo je najbolje što sam uspio izvući.

I rather like the restless nights
Moj PC  
1 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
RE: LED LCD TV Preporuka?
Bladepu kaže...

Evo kako sam i obećao par fotki sa moje Sharp televizije sa EdgeLED osvjetljenjem.

 

SD signal je podosta loš.

 

A ovo je FULL HD.

 

   

 

 

Edit: U stvarnosti je slika na TVu dosta bolja. Jako je teško slikati TV ekran i dobiti neku dobru fotografiju. Ovo je najbolje što sam uspio izvući.

hvala puno na trudu......da naravno da se nemoze preko fotke vidjeti bas prava slika tv-a....a zaista je velika razlika izmedju SD-a i FULL HD-a...

 

steta sto cemo jos morati nacekati da gledamo nase kanale u HD rezi......jer ovako ovi lcd tv-ovi nemogu pokazati svoje prave sposobnosti..... 

Potpisao.
15 godina
neaktivan
offline
LED LCD TV Preporuka?

Molio bih autora tema da obrazloži zašto je tako zapeo za 'LED' TV i zašto nebi recimo običan LCD ili pak plazmu?

www.fotografiranje-vjencanja-split.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: LED LCD TV Preporuka?
Bara kaže...

Molio bih autora tema da obrazloži zašto je tako zapeo za 'LED' TV i zašto nebi recimo običan LCD ili pak plazmu?

ma dobro vise nemora bit LED....moze i obican LCD ali plazmu ne......

 

ako imas neki "obicni LCD" za preporucit da je po mogucnostima slican ili bolji od ovih koji su meni zapeli za oko...samo daj...

Potpisao.
15 godina
neaktivan
offline
LED LCD TV Preporuka?

Moja bi top preporuka bila plazma Panaonic TX-P42S20E. Al daj mi konkretn razlog zašto nebi plazmu?

 

Što se tiče LCD-iova tu Samsung LE40C650 il LE40C630 al dobro pazi da je untra Samsung panel!

www.fotografiranje-vjencanja-split.com
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: LED LCD TV Preporuka?
Bara kaže...

Moja bi top preporuka bila plazma Panaonic TX-P42S20E. Al daj mi konkretn razlog zašto nebi plazmu?

 

Što se tiče LCD-iova tu Samsung LE40C650 il LE40C630 al dobro pazi da je untra Samsung panel!

pa recim zato sto mislim da plazma zastarjela tehnologija....zbog salbih kutova gledanja kontrasta.......

 

a da za ovaj samsung sam vec pisao i on mi je best buy od samsunga.....

 

pa koji je bolji 40C650 il LE7500??? i koja je cijena samsunga...

 

a sta je taj samsung panel??

Potpisao.
15 godina
offline
RE: LED LCD TV Preporuka?
El_Nino_09 kaže...
Bara kaže...

Moja bi top preporuka bila plazma Panaonic TX-P42S20E. Al daj mi konkretn razlog zašto nebi plazmu?

 

Što se tiče LCD-iova tu Samsung LE40C650 il LE40C630 al dobro pazi da je untra Samsung panel!

pa recim zato sto mislim da plazma zastarjela tehnologija....zbog salbih kutova gledanja kontrasta.......

 

a da za ovaj samsung sam vec pisao i on mi je best buy od samsunga.....

 

pa koji je bolji 40C650 il LE7500??? i koja je cijena samsunga...

 

a sta je taj samsung panel??

Sa prvom rečenicom mislim da ćeš pokrenuti rat na ovoj temi..... {#}

 

A taj "samsung panel" ti znači da u Samsung televizijama su različiti LCD paneli. U neke modele se ugrađuju LCD paneli koje je proizveo Samsung, a u neke modele i dijagonale se ugrađuju paneli koje proizvode neki drugi proizvođači po narudžbi Samsunga. I ti paneli od drugih proizvođača su uglavnom slabijih karakteristika i kvalitete.  

 

P.S. To nije samo kod Samsunga, i još neki renomirani proizvođači se koriste tim tehnikama ugradnje tuđih panela. Koliko se sjećam, 37" dijagonala je kritična kod većine proizvođača.

I rather like the restless nights
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.1.2011 23:09 (Bladepu).
15 godina
neaktivan
offline
RE: LED LCD TV Preporuka?
El_Nino_09 kaže...

pa recim zato sto mislim da plazma zastarjela tehnologija....zbog salbih kutova gledanja kontrasta.......

 

a da za ovaj samsung sam vec pisao i on mi je best buy od samsunga.....

 

pa koji je bolji 40C650 il LE7500??? i koja je cijena samsunga...

 

a sta je taj samsung panel??

Baš je ta plazma koja ima superirone kutove gledanja naspram LCD-a, manje ulazno kašnjenje, veći kontrast i zamisli ovo čak i duži vijek trajanja. Zar misliš da bi sve to mogla zastarjela tehnologija?

 

Dašta nego je bolji samsung od LG-a, toga LG-a ni dušmaninu nebi špreporučio al isto nebi baš ni Samsung u kojem nije original Samsung panel osim eventualno onoga sa AUO panelom.

www.fotografiranje-vjencanja-split.com
13 godina
offline
RE: LED LCD TV Preporuka?
Bladepu kaže...
El_Nino_09 kaže...

pa recim zato sto mislim da plazma zastarjela tehnologija....zbog salbih kutova gledanja kontrasta.......

 

 

Sa prvom rečenicom mislim da ćeš pokrenuti rat na ovoj temi..... {#}

 

 zašto rat,ja pozivam dečka da navrati do mene ako je iz zagreba pa da se sam uvjeri što može zastarjela tehnočogija,da vidi iskalibriranu Panasonic plazmu 42G20 pa da onda odluči koja je tehnologija bolja i superniornija u prikazu slike,bilo to SD ili HD.

imam i ja dosta frendova mudraca koji su se križali kada sam kupio plazmu a danas redovito pratimo kod mene sve važnije sportske događaje jer kako kažu kod tebe ipak to najbolje izgleda.

 

15 godina
offline
RE: LED LCD TV Preporuka?
honda_zg kaže...
Bladepu kaže...
El_Nino_09 kaže...

pa recim zato sto mislim da plazma zastarjela tehnologija....zbog salbih kutova gledanja kontrasta.......

 

 

Sa prvom rečenicom mislim da ćeš pokrenuti rat na ovoj temi..... {#}

 

 zašto rat,ja pozivam dečka da navrati do mene ako je iz zagreba pa da se sam uvjeri što može zastarjela tehnočogija,da vidi iskalibriranu Panasonic plazmu 42G20 pa da onda odluči koja je tehnologija bolja i superniornija u prikazu slike,bilo to SD ili HD.

imam i ja dosta frendova mudraca koji su se križali kada sam kupio plazmu a danas redovito pratimo kod mene sve važnije sportske događaje jer kako kažu kod tebe ipak to najbolje izgleda.

 

Ja se u potpunosti slažem sa tobom, dobra podešena Panasonic plazma može odličnu sliku prikazati i tu nema diskusije.

 

Ja sam samo rekao da uvijek postoje ljudi koji brane ili LCD ili Plazme i da iz ovakvih postova lako izbiju "flame wars" kada svatko počne "branit" svoje.

I rather like the restless nights
13 godina
neaktivan
offline
LED LCD TV Preporuka?

ja nisam rekao da je ova panasonic plazma losa ili nesto tako....najvjerovatnije da je slika na njemu bolja od lcd-ova iz LG-a koje smo spominjali....

 

ali ja jednostavno nezelim plazmu zbog nekih svojih razloga i nije bitno......

 

ja molim da prestanete sa porukama tipa "a zasto ne plazma" itd...

 

ako mozemo malo vise raspravljati o ovim LCD  modelima koje sam spominjao do sada(LE 7500 i 5500, SAMSUNG C650 itd) i vi preporuciti neki slican model 

 

po kvaliteti slike..... mogucnostima.....izgledu....cijeni..... koji bi mogao uci u razmatranje....

 

 

Potpisao.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.1.2011 13:45 (El_Nino_09).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
LED LCD TV Preporuka?

Molio bih moderatore da zatvore temu, očito da je autor već sam odlučio što i kako kupiti i ne treba savjete.

 

Zahvaljujem!

www.fotografiranje-vjencanja-split.com
Moj PC  
6 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
LED LCD TV Preporuka?
Potpisao.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.1.2011 15:32 (El_Nino_09).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: LED LCD TV Preporuka?

Možeš.

 

Na svaki prosječni i iznadprosječni TV možeš spojiti 2 zvučnika (ili 2.1 sustav koji ima dodatni SUB), ali ne možeš spojiti 5.1 set koji ima 5 zvučnika + sub.

Ali btw..... ja ti nikako nebi preporučio one Z623, koštaju preko 1000kn a zvuk im je katastrofalan plastičan nikakav. Ja sam bio polagao velike nade u njih jer imaju THX certifikat, ali mene su duboko razočarali.

 

 

I rather like the restless nights
13 godina
neaktivan
offline
RE: LED LCD TV Preporuka?
Bladepu kaže...

Možeš.

 

Na svaki prosječni i iznadprosječni TV možeš spojiti 2 zvučnika (ili 2.1 sustav koji ima dodatni SUB), ali ne možeš spojiti 5.1 set koji ima 5 zvučnika + sub.

Ali btw..... ja ti nikako nebi preporučio one Z623, koštaju preko 1000kn a zvuk im je katastrofalan plastičan nikakav. Ja sam bio polagao velike nade u njih jer imaju THX certifikat, ali mene su duboko razočarali.

 

 

Hmmm... cudno, oni su najskuplji 2.1 zvucnici iz logitecha i mnogi ih hvale....

 

ja nekako najvise povjerenja imam u logijeve zvucnike.... na neke druge nikad nisam pomisljao....

 

pa koje bi mi ti zvucnike preporucio iz logitecha(2.1) ??? ...... ak nista iz logija mozda neke druge?? 

 

koristo bi ih za sve....za filmove, igre, muziku itd......

Potpisao.
15 godina
offline
RE: LED LCD TV Preporuka?
Ja sam cuo i stare z2300 i ove nove z623 i meni su ti z2300 bili dosta ispred ovih novijih. Ako mozes potrazi dali negdje prodaju z2300...
I rather like the restless nights
13 godina
offline
RE: LED LCD TV Preporuka?
Bara kaže...

Molio bih moderatore da zatvore temu, očito da je autor već sam odlučio što i kako kupiti i ne treba savjete.

 

Zahvaljujem!

Bara,nemožeš pratiti ovako konstruktivnu raspravu pa predlažeš lock......hahaha,razumijem te u potpunosti.Let iznad kukavičjeg gnjezda je film koji bi pustio autoru teme da navrati do mene.

13 godina
neaktivan
offline
LED LCD TV Preporuka?

mnogi su stvorili utisak  da ja pljujem po plazmama....a ja zapravo priznajem da su plazme u nekim stvarima bolje od lcd-a

 

ali isto tako i lcd ima neke prednosti u odnosu na plazmu....

 

meni se vise svidja lcd i to je moje misljenje i moj izbor...

 

nekome se vise svidja plazma i to je njegovo pravo....

 

a primjetio sam da pojedini vlasnici plazmi pljuju po svim lcd-ovima.....i svoje plazme zakivaju u zvijezde....

 

koji su me iznervirali....i zbog kojih sam zaradio zuti....

 

al nema veze...mnogo se zahvaljujem forumasu Bladepu......

 

koji mi je zaista mnogo pomogao, trudio se, postao slike i odgovorio na sva moja pitanja.....

Potpisao.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.1.2011 21:16 (El_Nino_09).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: LED LCD TV Preporuka?
El_Nino_09 kaže...

 

ali isto tako i lcd ima neke prednosti u odnosu na plazmu....

Hmh, osim potrošnje kao Tv tehnologija LCD u biti nema niti jednu prednost.{#}

www.fotografiranje-vjencanja-split.com
15 godina
offline
LED LCD TV Preporuka?

Ja sam u zadnjih godinu i nešto kupio 3 televizije. Puno sam se raspitivao i na forumu hdtelevizija.com stranice, i svuda sam imao uglavnom preporuke za Panasonic plazme.

Na kraju ipak niti jedna od te tri televizije koje sam kupio nije plazma. Ne sumnjam u kvalitetu slike, uvjerio sam se i sam da je superiorna.

 

Jedino pomisao da bi mogao imati problema sa onim "image retentionom" me dovoljno "preplašila" da ne kupim plazmu.

Moja stara gleda svakodnevno 4:3 program i ja često igram po par sati PES i koliko sam ja skužio šansa da mi se "upečate" crni rubovi 4:3 kanala je velika. A da mi ostane upečaćen 0-0 rezultat iz PESa.....jao mene, šutirao bi tu plazmu sve do tvornice u Japanu odakle je i izašla. :)

 

Tako da, moji strahovi su možda opravdani, možda nisu.....ali mogu shvatiti ljude koji se isto tako "boje" plazma televizora iz sličnih razloga.

 

I rather like the restless nights
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.1.2011 22:44 (Bladepu).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
LED LCD TV Preporuka?

ja apsolutno necu sudjelovati u ovoj temi i mozete brisat ovaj post

loool

đesi bara lozu grizo, pa nebi da primas placu iz osake...

salim se, lijep pozdrav!

Balavim provokatorima,odgovorit ce moj glasnogovornik. http://www.youtube.com/watch?v=qCTc4zz-b6g
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: LED LCD TV Preporuka?
Bara kaže...
El_Nino_09 kaže...

 

ali isto tako i lcd ima neke prednosti u odnosu na plazmu....

Hmh, osim potrošnje kao Tv tehnologija LCD u biti nema niti jednu prednost.{#}

Jedino imaju prevlast prema starim plazmama (2006.) gdje nisi mogo gledat hrt da ti nebi watermark ostavio trajno, sva sreća da je tu demagnetizacija ekrana, meni LCD imaju prednost ekonomičnijeg rada i življih boja, a i multimedijalna oprema je puno bolja nego na plazmama (usb ulazi, kod panasonica je sd, conax, više izlaza uključujući i za surround)

15 godina
neaktivan
offline
RE: LED LCD TV Preporuka?
Mitch kaže...

Jedino imaju prevlast prema starim plazmama (2006.) gdje nisi mogo gledat hrt da ti nebi watermark ostavio trajno, sva sreća da je tu demagnetizacija ekrana, meni LCD imaju prednost ekonomičnijeg rada i življih boja, a i multimedijalna oprema je puno bolja nego na plazmama (usb ulazi, kod panasonica je sd, conax, više izlaza uključujući i za surround)

Neročno, plazme imaju življe boje od LCD-a, naravno pričam o bojama nakon kalibracije po točnim standardima. Isto tako broj ulaza i ostaloga nema veze sa kvalitetom samoga TV-a, to ovisi o samome proizvođaču što i kako će napraviti, recimo Samsung plazme imaju sve i što Samsung LCD-ovi.

www.fotografiranje-vjencanja-split.com
15 godina
offline
RE: LED LCD TV Preporuka?
PickinDIM kaže...
Jabulani kaže...

Koliko ja znam LED i LCD su skroz drugčiji. Nemojte me sad napast i govorit da nemam pojma,ali barem mislim da je tako :D

Led nije ništa drugo nego lcd,razlika je  samo u pozadinskom osvijetljenju.klasični lcd kotisti flouroscentne lampe dok kod led lcd koristi svijetleće diode za pozadinsko osvjetljenje.

 

Samo  ta trazlika, totalna i beznačajna sitnica!

{#}

15 godina
neaktivan
offline
RE: LED LCD TV Preporuka?
Pixel kaže...

 

Samo  ta trazlika, totalna i beznačajna sitnica!

{#}

Pa kolko god nekome bilo teško shvatiti i je sitnica, ako se kvalitetno posluži pozadinsko od LE diodi ili ovih lampi nema neke razlike osim u potrošnji struje ako i to.

www.fotografiranje-vjencanja-split.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice