Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.051
|
čitano: 2.810.207
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji SSD?

6 minuta za podzanje win 10. Ajme majke mile ja bi več odavno odustao. Meni je prosjek oko 10-12 sek

 

Razlika izmedj SATA 2 i SATA 3 je max transfer rate. Znači SATA II (2) je ograničeno negdje oko 300 MB/s a tvoj SSD bi bez problema išao oko 500 MB/s tako da mu je SATA II (2) bottleneck jer ga ograničava na 300 MB/s i SSD nemoze izraziti svu svoju snagu. 

 

Ukratko sa jedne stranice:

 

SATA I (revision 1.x) interface, formally known as SATA 1.5Gb/s, is the first generation SATA interface running at 1.5 Gb/s. The bandwidth throughput, which is supported by the interface, is up to 150MB/s.

SATA II
(revision 2.x) interface, formally known as SATA 3Gb/s, is a second generation SATA interface running at 3.0 Gb/s. The bandwidth throughput, which is supported by the interface, is up to 300MB/s.

SATA III (revision 3.x) interface, formally known as SATA 6Gb/s, is a third generation SATA interface running at 6.0Gb/s. The bandwidth throughput, which is supported by the interface, is up to 600MB/s. This interface is backwards compatible with SATA 3 Gb/s interface.

SATA II specifications provide backward compatibility to function on SATA I ports. SATA III specifications provide backward compatibility to function on SATA I and SATA II ports. However, the maximum speed of the drive will be slower due to the lower speed limitations of the port.

Example: SanDisk Extreme SSD, which supports SATA 6Gb/s interface and when connected to SATA 6Gb/s port, can reach up to 550/520MB/s sequential read and sequential write speed rates respectively. However, when the drive is connected to SATA 3 Gb/s port, it can reach up to 285/275MB/s sequential read and sequential write speed rates respectively.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Rabbit kaže...

6 minuta za podzanje win 10. Ajme majke mile ja bi več odavno odustao. Meni je prosjek oko 10-12 sek

 

Razlika izmedj SATA 2 i SATA 3 je max transfer rate. Znači SATA II (2) je ograničeno negdje oko 300 MB/s a tvoj SSD bi bez problema išao oko 500 MB/s tako da mu je SATA II (2) bottleneck jer ga ograničava na 300 MB/s i SSD nemoze izraziti svu svoju snagu. 

 

Ukratko sa jedne stranice:

 

SATA I (revision 1.x) interface, formally known as SATA 1.5Gb/s, is the first generation SATA interface running at 1.5 Gb/s. The bandwidth throughput, which is supported by the interface, is up to 150MB/s.

SATA II
(revision 2.x) interface, formally known as SATA 3Gb/s, is a second generation SATA interface running at 3.0 Gb/s. The bandwidth throughput, which is supported by the interface, is up to 300MB/s.

SATA III (revision 3.x) interface, formally known as SATA 6Gb/s, is a third generation SATA interface running at 6.0Gb/s. The bandwidth throughput, which is supported by the interface, is up to 600MB/s. This interface is backwards compatible with SATA 3 Gb/s interface.

SATA II specifications provide backward compatibility to function on SATA I ports. SATA III specifications provide backward compatibility to function on SATA I and SATA II ports. However, the maximum speed of the drive will be slower due to the lower speed limitations of the port.

Example: SanDisk Extreme SSD, which supports SATA 6Gb/s interface and when connected to SATA 6Gb/s port, can reach up to 550/520MB/s sequential read and sequential write speed rates respectively. However, when the drive is connected to SATA 3 Gb/s port, it can reach up to 285/275MB/s sequential read and sequential write speed rates respectively.

 

Pogresno si me shvatio,mislio sam na formatiranje sistema ponovo dizanje na 6 minuta.

 

Nakon dizanja sistema i meni je 12 sekundi mozda i manje stvarno je brz al eto volio bi imati SATA 3 :D

13 godina
offline
Re: Koji SSD?

Aha sve pet, pa i bilo mi malo cudno da treba 6 minuta 

15 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Isplati li se za 75 kn više (20% veća cijena) umjesto Sandisk Z400s uzeti Sandisk X400?

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji SSD?
Proz0r kaže...

Isplati li se za 75 kn više (20% veća cijena) umjesto Sandisk Z400s uzeti Sandisk X400?

 Isplati, imaju istu garanciju, ali X400 ima malo veći IOPS i višu brzinu zapisivanja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2016 14:55 (absolon).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

Ono što me malo muči je to što je X400 TLC (iako dosta dobar prema AnandTech reviewu) sa SLC cacheom, dok je Z400s MLC, kako se čini.

12 godina
protjeran
offline
Koji SSD?

Moze preporuka nekog 120gb ssd-a da je nekakav best-buy!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji SSD?
Proz0r kaže...

Ono što me malo muči je to što je X400 TLC (iako dosta dobar prema AnandTech reviewu) sa SLC cacheom, dok je Z400s MLC, kako se čini.

Sandisk Z400s je napravljen kao za poslovne korisnike, a X400 kao ono za kućnu upotrebu.

X400 ti je noviji SSD, SLC cachiranje u biti imaju svi noviji SSD-ovi.

 

Da ne duljim ja ti to osobno gledam ovako, TLC memorija ti ima manji

broj ciklusa pisanja/brisanja, ali obzirom da imaš pet godina garancije,

možeš se uzdat u onu što ti prije rikne, prije dobiješ novi.

 

I naravno backup svega na SSD, da poslije ne bi bilo plakanja.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2016 9:05 (absolon).
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
absolon kaže...

 

Da ne duljim ja ti to osobno gledam ovako, TLC memorija ti ima manji

broj ciklusa pisanja/brisanja, ali obzirom da imaš pet godina garancije,

možeš se uzdat u onu što ti prije rikne, prije dobiješ novi.

Jamstvo SSDa ograničeno je writeom. Ne možeš izraubati SSD koji ima garanciju 5 godina u godinu dana do maksimuma i onda tražit novi... Normalnom "kućnom" upotrebom SSDove ne bi trebao potrošiti jakoooo dugo, ali ako jako puno pišeš na SSD ne trebaš očekivati da će predugo trajati jamstvo, sam SSD (mislim na memorijske čipove) će trajati dosta duže nego jamstvo ako ne rikne elektronika.

 

Tako da recimo za veliku obradu videa, serversku implementaciju i sl. SSD će se brzo i potrošiti... Mislim da moj ima garanciju na 80 ili 100TB write.

 

U godinu i pol sam došao do 4.5TB, a računalo koristim svaki dan i ne pazim baš na SSD, jedino što na njemu ne držim ništa osim sustava i pratećih aplikacija... Sve ostale stvari su mi na HDDu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2016 14:15 (lllnuclearlll).
10 godina
offline
Koji SSD?

Također je bitno i kakav je controler, neki ssd ovi usporavajmu masovno kad ima više programa koji ih koriste....

Ja imam intela 520 i kad sam ga uzimo sam nagalasio da imam puno pisanja po drivu te ako disk vrisne jel podleže jamstvu , na sto mi je odgovoreno, da  ako rikne da se dobija novi, trenutno u dvije godine mi je ostalo jos 5 TBW, a garancije 3 godine,  ako vrisne, i ne dobijem novi ssd, necu plakat, al sigurno ne budem ni lipe tamo ostavio više. A i ne vjerujem da   normalnim korištenjem  u 5 godina  bi prosjecan koristnik dofuro i do ovog jer je ako se nevaram za prosjek uzeto da ce se dnevno pisat 20 gb ....  

A i tamo u 2015 su napravili test di su pisali i brisali konstantno na ssdove, te su neki čak prešli 1 PB

 

1 byte = 1 kilobyte = 1 megabyte = 1 gigabyte = 1 terabyte = 1 petabyte

 

Tako da mislim da nebi trebalo bit problema, prije da ce ga ubit loša struja nego da ce crknit od writa u prosjecnog korisnika.....

 

 

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

Uzeo upravo GoodRam Iridium Pro 240tku, nakon nekoliko prelistanih testova i 5g. garancije plus što sam ju dobio za fer cijenu, nije bila teška odluka. BN će biti kontroler tako da mislim da ću investirati 25e u Sata3 PCI karticu što prije. Bug ga je inače u zadnjem broju recenzirao, prilično pozitivno.

 

http://www.goodram.com/product/ssd/goodram-ssd-iridium-pro-2/

In the name of tragedy...
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2016 20:42 (thedream).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji SSD?

Zašto više nitko od nas ne radi kao nekada full format čvrstog diska već samo Quick ?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Koji SSD?
Tony Marconi kaže...

Zašto više nitko od nas ne radi kao nekada full format čvrstog diska već samo Quick ?

Zato jer od njega nema nikakve koristi - samo bezveze trošiš NAND memoriju.

16 godina
offline
Re: Koji SSD?
Tony Marconi kaže...

Zašto više nitko od nas ne radi kao nekada full format čvrstog diska već samo Quick ?

Kad želiš obrisati SSD to ne radiš s format ili quick format nego sa secure erase, imaš ga u softwareu od svakog SSDa.

 

Ako samo formatiraš SSD on gubi na performansama, i tako svakim idućim formatiranjem sve više. Secure erase ga briše i vraća mu performanse na prvotno stanje. TRIM ne može vratiti 100% performanse SSDa kao secure erase.

 

Dakle svaki put kad brišeš OS i stavljaš ponovno prvo radi secure erase, a tek onda formatiraj na željeni file sistem.

 

software svakog SSDa (bar ovih poznatijih) možeš bootat s USB sticka i tako napraviti update ili secure erase...

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2016 12:07 (lllnuclearlll).
16 godina
moderator
offline
Re: Koji SSD?
lllnuclearlll kaže...
Ako samo formatiraš SSD on gubi na performansama, i tako svakim idućim formatiranjem sve više. Secure erase ga briše i vraća mu performanse na prvotno stanje. TRIM ne može vratiti 100% performanse SSDa kao secure erase.

Reference za ovu tvrdnju? Koji je izvor usporenja? Ja sam dosad bio uvjerenja da (stari) SSD-ovi s vremenom značajno uspore zapisivanje zbog toga što ne podržaju (ili nije uključeno) trimanje pa kad se potroše svi prazni blokovi, prije idućeg zapisivanja u blok potrebno ga je obrisati. I razlika u performansama je upravo tu - u vremenu potrebnom za brisanje blokova. Formatiranje neće samo po sebi pokrenuti trim, ali će ga pokrenuti OS jednom kad se instalira.

 

Nisam primijetio da bi se netko u zadnje vrijeme žalio da mu je SSD usporio. Štoviše, javljali su se neki s pitanje "Gdje je usporenje?" i screenshotovima benchmarka.

 

EDIT: Našao sam još i ovo:

Windows 7 requests the Trim operation for more than just file delete operations. The Trim operation is fully integrated with partition- and volume-level commands like Format and Delete, with file system commands relating to truncate and compression, and with the System Restore (aka Volume Snapshot) feature.

Znači, kad ti napraviš quick format na SSD-u, obrisan je MFT (ili FAT), ili u najmanju ruku blokovi koje je zauzimao proglašeni su praznim, potom se poziva naredba TRIM koja sve te blokove fizički briše kako bi bili spremni za zapisivanje novih podataka.

 

Ne vidim što bi Secure Erase mogao više/bolje od toga napraviti. Štoviše, vidi što SanDisk kaže za svoje SSD-ove:

Secure Erase is different from Sanitize because it only deletes the mapping table but will not erase all blocks that have been written to. Sanitize will delete the mapping table and will erase all blocks that have been written to. Therefore, Secure Erase is faster to complete than Sanitize. After you erase the drive using Secure Erase or Sanitize, all user data will be permanently destroyed on the selected drive. This data cannot be recovered.

Znači radi nešto slično što radi i Quick Format (nadam se da odmah nakon toga potegne i TRIM, jer ako ne potegne onda je Quick Format bolja opcjia).

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2016 13:14 (mbaksa).
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
mbaksa kaže...

Reference za ovu tvrdnju? 

Negdje sam čitao ovo, pa sam i sam isprobao.

 

Referenca je osobno iskustvo. Nije subjektivni dojam jer stvar sam testirao. Instaliraj AS-SSD na svježu instalaciju i SSD obrisan secure eraseom i napravi benchmark.  Koristi SSD par mjeseci, izvrši TRIM i napravi benchmark. SSD će biti nešto sporiji nego u prvotnom stanju...

 

Formatiraj SSD, stavi opet OS, napravi TRIM i provuci benchmark i neće biti kao onaj na početku, onda napravi secure erase, ponovno sve instaliraj i sve će se vratit na početno stanje kao kad si kupio SSD. Neće se on konstantno usporavat dok ne padne na brzinu HDDa ili nešto takvo naravno, ali performanse neće nikad biti kao na početku.

 

Provjerio sam stvar par puta na OCZ Vertex4 i Vertex 460A i svaki put je nakon secure erasea benchmark bio bolji nego samo nakon formatiranja.

 

To nije neko usporenje koje će se osjetiti u redovnom korištenju, ali postoji. Ne instaliram OS često ponovno, ali kad to radim napravim secure erase.

 

edit. Mislim da secure erase koji koristim od OCZa prepisuje kompletan SSD nulama. Zato se zove secure erase, to je u biti zaštita ako želiš prodati/baciti SSD. Logično mi je da se tada briše sve kompletno što je na njemu.

 

Tu Sanitize opciju koju ima SanDisk ni nemam... Imam TRIM i Secure Erase

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2016 13:23 (lllnuclearlll).
16 godina
moderator
offline
Re: Koji SSD?
lllnuclearlll kaže...
Formatiraj SSD, stavi opet OS, napravi TRIM i provuci benchmark i neće biti kao onaj na početku, onda napravi secure erase, ponovno sve instaliraj i sve će se vratit na početno stanje kao kad si kupio SSD. Neće se on konstantno usporavat, ali performanse neće nikad biti kao na početku.

A kolike su razlike u performansama? Koji OS? Bez konkretnih brojki na papiru nemoguće je propisno analizirati situaciju. Nemam SSD viška s kojim bih mogao eksperimentirati.

 

lllnuclearlll kaže...
Provjerio sam stvar par puta na OCZ Vertex4 i Vertex 460A i svaki put je nakon secure erasea benchmark bio bolji nego samo formatiranja.

Čitam baš za tvoj SSD (460A):

And TRIM works. The HD Tach graph also shows the impact of OCZ's performance mode, although in a negative light. Once half of the LBAs have been filled, all data has to be reorganized. The result is a decrease in write performance as the drive is reorganizing the existing data at the same time as HD Tach is writing to it. Once the reorganization process is over, the performance will recover close to the original performance.

Znači kaže da imaš tu jedan privremeni penalty dok se SSD interno ne restrukturira. Sad ni tu nije jasno što točno je to "close to the original performanse" nakon restrukturiranja - jedini razlog usporenja tu bi bio da kod secure eraseanog diska firmware brže pronalazi odgovarajuće blokove (ali onda bi to vjerojatno trebalo imati neki utjecaj i na čitanje podataka). To bi ujedno značilo da bi i performanse secure eraseanog SSD-a s vremenom trebale pasti na istu razinu kao i onog quick formatiranog.

 

Trebaju nam brojke, da se zna što i koliko. I to i od drugih (marki) SSD-ova da ne bi ispalo da je to stvar samo s OCZ-ovim SSD-ovima.

16 godina
offline
Koji SSD?

Trebalo bi to testirati na većoj skali onda... Nije to bilo neko drastično usporenje, ali vidio sam ga na benchmarku... 50-80MB/S na seq ili 4K-64 otprilike... Ne sjećam se više jel na readu ili writeu, ali uglavnom znam da stvar postoji jer kad sam napravio secure erase i izveo test sve se popravilo... Naravno za par mjeseci bih opet došao na staro, ali ne primjetim to van benchmarka tak da me generalno nije ni briga... Kad reinstaliram sustav (što stvarno ne radim često) pobrišem SSD tak i to je to...

 

Također nemam viška SSD ili više njih da bih mogao napraviti test. Također sve te testove sam izvodio na Win 8, 8.1 i i 10 s AS-SSDom

 

Eto vam ideje za par redaka u novom Bugu 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2016 14:00 (lllnuclearlll).
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
mbaksa kaže...
Tony Marconi kaže...

Zašto više nitko od nas ne radi kao nekada full format čvrstog diska već samo Quick ?

Zato jer od njega nema nikakve koristi - samo bezveze trošiš NAND memoriju.

Urghhhh...

Nisam spominjao SSD već klasični ČVRSTI disk.

Ja sam kriv jer je ovo tema o SSD.

Je i SSD čvrst  ali nije kao stari magnetski s pločama.

O njemu pisah.

 

btw;

 

Što se tiče formatiranja s opcijom quick za SSD, to uredno radim godinama i nisam primjetio da se meni ili nekom drugom "oštetio" disk na bilo koji način, brzina, zapisivanje itd.itd usw

 

A magnetni disk formatiram s opcijom quick jer su danas preveliki pa bi bilo "bolno" čekati Full Format za jedan običan 1 GB disk.

 

No, to me je zanimalo '

Ima li kakve štete ako se ne radi full na čvrstom disku ??!!

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2016 16:41 (Tony Marconi).
8 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Pozz.

U planu mi je nabavka ploče GIGABYTE GA-H170M-D3H (DDR4) i rado bi smanjio količinu kablova tako da ubodem neki M.2 SSD kapaciteta 120-256 GB. Koji odabrati a da bude cifra oko 600-tinjak kn?

Također me zanima da li instalacija OS-a ide bez problema na njega jer sam čitao da su neki imali problem sa prepoznavanjem M.2 SSD-a prilikom instalacije OS-a na njega?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Koji SSD?
Tony Marconi kaže...
mbaksa kaže...
Tony Marconi kaže...

Zašto više nitko od nas ne radi kao nekada full format čvrstog diska već samo Quick ?

Zato jer od njega nema nikakve koristi - samo bezveze trošiš NAND memoriju.

Urghhhh...

Nisam spominjao SSD već klasični ČVRSTI disk.

Ja sam kriv jer je ovo tema o SSD.

Eto, sam si si kriv!  Pametno je napraviti full format novog diska da se zna kakvo je stanje, znači da se vidi ima li bad sektora. A ponovno formatiranje - ako je sa samim diskom sve OK, dakle ako je razlog formatiranja "logički", znači obrisati sadržaj, onda je puno formatiranje gubitak vremena. Neće se ništa loše dogoditi ako se obavi, ali nije nužno.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
mbaksa kaže...

Eto, sam si si kriv!  Pametno je napraviti full format novog diska da se zna kakvo je stanje, znači da se vidi ima li bad sektora. A ponovno formatiranje - ako je sa samim diskom sve OK, dakle ako je razlog formatiranja "logički", znači obrisati sadržaj, onda je puno formatiranje gubitak vremena. Neće se ništa loše dogoditi ako se obavi, ali nije nužno.

 Jel se to odnosi i na prvi format SSD-a?

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
crankshaft kaže...

Pozz.

U planu mi je nabavka ploče GIGABYTE GA-H170M-D3H (DDR4) i rado bi smanjio količinu kablova tako da ubodem neki M.2 SSD kapaciteta 120-256 GB. Koji odabrati a da bude cifra oko 600-tinjak kn?

Također me zanima da li instalacija OS-a ide bez problema na njega jer sam čitao da su neki imali problem sa prepoznavanjem M.2 SSD-a prilikom instalacije OS-a na njega?

 http://www.adm.hr/ssd-256gb-sandisk-z400s-m2-2280-sata-sd8snat-256g-1122/09958ADM/product/

 

nazalost kod nas je jos uvijek siromasna ponuda m2 ssd-a, ovo ti je sata ssd m2 a za pci-e trebas izvana naruciti

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Proz0r kaže...
mbaksa kaže...

Eto, sam si si kriv!  Pametno je napraviti full format novog diska da se zna kakvo je stanje, znači da se vidi ima li bad sektora. A ponovno formatiranje - ako je sa samim diskom sve OK, dakle ako je razlog formatiranja "logički", znači obrisati sadržaj, onda je puno formatiranje gubitak vremena. Neće se ništa loše dogoditi ako se obavi, ali nije nužno.

 Jel se to odnosi i na prvi format SSD-a?

 Ne odnosi.

13 godina
offline
Re: Koji SSD?
roby27 kaže...
crankshaft kaže...

Pozz.

U planu mi je nabavka ploče GIGABYTE GA-H170M-D3H (DDR4) i rado bi smanjio količinu kablova tako da ubodem neki M.2 SSD kapaciteta 120-256 GB. Koji odabrati a da bude cifra oko 600-tinjak kn?

Također me zanima da li instalacija OS-a ide bez problema na njega jer sam čitao da su neki imali problem sa prepoznavanjem M.2 SSD-a prilikom instalacije OS-a na njega?

 http://www.adm.hr/ssd-256gb-sandisk-z400s-m2-2280-sata-sd8snat-256g-1122/09958ADM/product/

 

nazalost kod nas je jos uvijek siromasna ponuda m2 ssd-a, ovo ti je sata ssd m2 a za pci-e trebas izvana naruciti

 Samo pazi da ne zavrsis sa M.2 SATA..... jeftiniji su od NVME il  kako se vec zove dosta, al su u biti i sporiji.

 

sto se tice Branda, nemoj uzimat OCZ, imamo ih u firmi i svi crkaju, sve ih mijenjamo sa Samsung modelima

Alienware m17x R4,7970m,32gb ram,1x256gb ssd,2x500gb ssd
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2016 10:14 (Robert_84).
14 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Naravno da me SATAII standard i kontroler na ploči ograničava, pa SSD (GoodRAM Iridium Pro 240)  radi tipa 285/275 umjesto 500+/500+ kako je deklariran, nego, naručio sam sa ebaya PCIE x1 kontroler sa dva SATAIII porta, i kablovinje, da li će to riješiti stvar ili je i dalje problem kontroler na ploči?

 

Laički, sada SSD ide direkt u to malo govance, i zaobilazi kontroler na ploči? Trebao bi prodisati pretpostavljam sada i raditi punom brzinom.

 

In the name of tragedy...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Koji SSD?
thedream kaže...

Naravno da me SATAII standard i kontroler na ploči ograničava, pa SSD (GoodRAM Iridium Pro 240)  radi tipa 285/275 umjesto 500+/500+ kako je deklariran, nego, naručio sam sa ebaya PCIE x1 kontroler sa dva SATAIII porta, i kablovinje, da li će to riješiti stvar ili je i dalje problem kontroler na ploči?

 

Laički, sada SSD ide direkt u to malo govance, i zaobilazi kontroler na ploči? Trebao bi prodisati pretpostavljam sada i raditi punom brzinom.

 

Nije baš tako jednostavno, koji je kontroler točno?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Old Iggy kaže...
thedream kaže...

Naravno da me SATAII standard i kontroler na ploči ograničava, pa SSD (GoodRAM Iridium Pro 240)  radi tipa 285/275 umjesto 500+/500+ kako je deklariran, nego, naručio sam sa ebaya PCIE x1 kontroler sa dva SATAIII porta, i kablovinje, da li će to riješiti stvar ili je i dalje problem kontroler na ploči?

 

Laički, sada SSD ide direkt u to malo govance, i zaobilazi kontroler na ploči? Trebao bi prodisati pretpostavljam sada i raditi punom brzinom.

 

Nije baš tako jednostavno, koji je kontroler točno?

Ploča i govance..

 

Samo mi nemoj reći da se neću maknuti sa sadašnje brzine , barem 350-400/350 do kupnje novog kompa..

In the name of tragedy...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
roby27 kaže...

 

nazalost kod nas je jos uvijek siromasna ponuda m2 ssd-a, ovo ti je sata ssd m2 a za pci-e trebas izvana naruciti

 A vidim da. Neću se zaletat. Nije hitno pa ću dobro pogledat opcije.

Tnx :-)

Robert_84 kaže...

 Samo pazi da ne zavrsis sa M.2 SATA..... jeftiniji su od NVME il  kako se vec zove dosta, al su u biti i sporiji.

 

sto se tice Branda, nemoj uzimat OCZ, imamo ih u firmi i svi crkaju, sve ih mijenjamo sa Samsung modelima

 Dobro da si mi rekao. Uopće nisam gledao ni pazio na to :-)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Robert_84 kaže...
Samo pazi da ne zavrsis sa M.2 SATA..... jeftiniji su od NVME il  kako se vec zove dosta, al su u biti i sporiji.sto se tice Branda, nemoj uzimat OCZ, imamo ih u firmi i svi crkaju, sve ih mijenjamo sa Samsung modelima

 Možeš li mi molim te objasniti razliku. Ja npr. na svojoj ploči imam M2 utor. Dali ja mogu staviti NVME SSD. Kako ga prepoznati? Dali ima razlike u samom priključku tj. utoru. Dali M2 utor radi preko sata kontrolera ili može postići i veće brzine od sata 3.

Pro audio equipment
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice