Windows 7 - općenito izdvojena tema

poruka: 5.032
|
čitano: 1.267.448
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - dojmovi
pa dobro to rijesis s onim 7loaderom, koliko ja znam mene sam zanimada li je vovo isto final ili nije?
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - dojmovi
eterna luchar kaže...
a sto je s ovom 7600.20510-1503 verzijom, da li je i ona final ili?

Nije.

Early adopter
14 godina
offline
RE: Windows 7 - dojmovi
kizo2703 kaže...

Još tjedan dana do službenog izlaska!!

Iako je na MSDN-u već od 14. 08. Trebaš pogledat koja je numeracija builda - evo ,ovo je finalna verzija : 7600.16385.090713-1255

jep. ovu imam ja. savršeno radi

kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiill frenzy
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - dojmovi

instaliro sam win 7 7600 i zanima me dali postoji kakav program za poštu nešto poput

Outlook Express ko na XP-u ??

KillYou
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - dojmovi
Matija111 kaže...

instaliro sam win 7 7600 i zanima me dali postoji kakav program za poštu nešto poput

Outlook Express ko na XP-u ??

Skini Windows Live Essentials i tamo imaš Windows Mail.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - dojmovi

puno hvala..

KillYou
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - dojmovi
Kristyans kaže...
Oly_E3 kaže...
hogar strašni kaže...

danas sam instaliral win7 na asus eeePC (atom 1,6ghz, HDD 16oGB, 1GB DDR)...onak iz zajebancije jer sam mislil da to ne bude radilo ,odnosno da se bude vuklo ko jesenska magla....ali to radi ko zmaj i nakon ovog slučaja više sumnji u sedmicu nemam....

Zašto? Mali atom na 1.66GHz je tu negdje sa Pentium 4 EE 3.73GHz, a RAM i nije toliki problem na Win 7

Mozes li mi malo pojasniti ovu usporedbu procesora? Ozbiljno pitanje, zanima me.

Da naravno. Everest Ultimate 5.0.2 CPU queen usporedba.... (radi se o mom ASUS Eee 1005HA laptopu koji ima Atom N280)

Atomska bubamara - Last known good rank
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - dojmovi

Evo jos nesto sto sam primjetio na Windows 7 - Nod32 puno bolje "surađuje" sa sedmicom nego sa XP-om. Ono kad dođe vrijeme za update Windowsa, Nod32 prepozna i javi da se Windowsi moraju updaetati.

 

E sad, na XP-u kad Nod32 to javi, kliknem na njegovo obavjestenje i onda bi trebao poceti download updatea, medutim, nista se ne dogodi. Windows se tek automatski updatea kad on stigne.

 

A evo sad mi se to prvi puta pojavilo na Win7 i kad sam kliknio na obavjestenje Nod32 da moram updateati Win7, odmah sekundu nakon klika download automatski poceo. Mislim, ne samo da je download poceo i da to radi, nego je to bilo nevjerojatno brzo.

 

Jos jedan veliki plus za Windows 7.

http://www.prisonbreaker.bloger.hr/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - dojmovi

Jel se windows 7 64-bit može instalirati s bilo kojega dvd-a ili je posebno 32-bit, a posebno 64-bit??

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - dojmovi

Posebno. 64 bitna verzija je i veća za oko 650 MB od 32 bitne. I obično negdje piše x64 za 64 bita ili x86 za 32 bitne.

64 bitni 64 bitni
32 bitni 32 bitni
Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2009 21:28 (kizo2703).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - dojmovi
Inferno kaže...
hogar strašni kaže...

danas sam instaliral win7 na asus eeePC (atom 1,6ghz, HDD 16oGB, 1GB DDR)...onak iz zajebancije jer sam mislil da to ne bude radilo ,odnosno da se bude vuklo ko jesenska magla....ali to radi ko zmaj i nakon ovog slučaja više sumnji u sedmicu nemam....

ajme koji CAR LOL

 

 

nego da, gz

 

 

edit: e da kolko ti je trajala instalacija?

oko pol sata...skoro ko i na desktopu...možda malo duže, al nebitno

http://www.youtube.com/user/hoggar001
16 godina
offline
Windows 7 - dojmovi

Imam pitanje. Do sada sam imao instaliran neki RC windowsa 7 ne znam točno koji. Imam 4 GB RAM-a. Pod svojstva mi je pisalo 3.25 GB usable. Sam sam instalirao RTM Windows 7 i sad mi piše 3.12 GB usable. Znam da 32-bitni OS ne može vidjeti sva 4 GB, ali zašto sad vidi 3.12 GB, a prije je bilo 3.25 GB? Kako da natjeram windowse da vide 3.25 GB?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Windows 7 - dojmovi

A probaj instalirati 64-bitnu, a ne 32-bitnu verziju, pa ćeš imati svih 4GB raspoloživo...

 

Inače, da li ti je možda grafičkoj pridijeljeno tih oko 100MB?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - dojmovi
Igor kaže...

Imam pitanje. Do sada sam imao instaliran neki RC windowsa 7 ne znam točno koji. Imam 4 GB RAM-a. Pod svojstva mi je pisalo 3.25 GB usable. Sam sam instalirao RTM Windows 7 i sad mi piše 3.12 GB usable. Znam da 32-bitni OS ne može vidjeti sva 4 GB, ali zašto sad vidi 3.12 GB, a prije je bilo 3.25 GB? Kako da natjeram windowse da vide 3.25 GB?

Kako tko adresria... Mom prijatelju je Xp adresirao 2.9GB, a Win 7 3.25GB, a kod mene su Vista i Win 7-ica (7077 beta, a 7100 koju imam je 64 bitna) adresirale 3.25GB (3324MB točnije)

Atomska bubamara - Last known good rank
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - dojmovi

Znam da možda ne spada ovdje jer je to ajmo reći problem, ali da li itko ima kakvu informaciju sto se tice printer (Canon i350 točnije-stariji printer) drivera za Win7?

Na njihovi mstranicam a nema nista, ali sam skinio za Xp drivere i oni su poceli instalaciju ali su dosli do ovoga i stali... ako ima tko ideju bio bih mu zahvalan!

Thanx!

Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - dojmovi
eterna luchar kaže...

Znam da možda ne spada ovdje jer je to ajmo reći problem, ali da li itko ima kakvu informaciju sto se tice printer (Canon i350 točnije-stariji printer) drivera za Win7?

Na njihovi mstranicam a nema nista, ali sam skinio za Xp drivere i oni su poceli instalaciju ali su dosli do ovoga i stali... ako ima tko ideju bio bih mu zahvalan!

Thanx!

To klasična boljka sa USB instalacijama na nekim starijim uređajima, još od početaka XP

Fora je da printer moraš uštekati u USB port broj 1 i onda instalacija prođe kako treba, nakon toga uredno možeš uštekati printer u bilo koji port i radi bez frke

Kako saznati koji je tebi USB port 1, e to moraš sam isprobati, to samo win znaju

 

Druga metoda je stavi cd sa driverom u ladicu, ali ne pokreći instalaciju, uštekaj printer i čekaj da win sami skuže novi printer i zatraže driver, pa ih uputiš točna na direktorij na kojem jesu.

 

nadam se da će ti pomoći

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2009 17:40 (Darky).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - dojmovi

thanx! ustekao sm printer i upalio ga kako piše na prozoru, ali on samo stoji i stoji tako bez efekta, sada cu probati tvoju metodu s cd-om...

Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - dojmovi

isporbaj na više portova, moraš očito pronaći onaj "pravi port na kojem je inicijalizacija"

15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - dojmovi
Rijesio sam tako sto sm ubacio cd upalio printer,i pod Devices and printers nasao svoj printer i pod njegovim properties otisao na update driver i tamo odabrao da ga update-a s Cd-a i to je to! Thanx care!
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
16 godina
offline
RE: Windows 7 - dojmovi
Darky kaže...
eterna luchar kaže...

Znam da možda ne spada ovdje jer je to ajmo reći problem, ali da li itko ima kakvu informaciju sto se tice printer (Canon i350 točnije-stariji printer) drivera za Win7?

Na njihovi mstranicam a nema nista, ali sam skinio za Xp drivere i oni su poceli instalaciju ali su dosli do ovoga i stali... ako ima tko ideju bio bih mu zahvalan!

Thanx!

To klasična boljka sa USB instalacijama na nekim starijim uređajima, još od početaka XP

Fora je da printer moraš uštekati u USB port broj 1 i onda instalacija prođe kako treba, nakon toga uredno možeš uštekati printer u bilo koji port i radi bez frke

Kako saznati koji je tebi USB port 1, e to moraš sam isprobati, to samo win znaju

 

Druga metoda je stavi cd sa driverom u ladicu, ali ne pokreći instalaciju, uštekaj printer i čekaj da win sami skuže novi printer i zatraže driver, pa ih uputiš točna na direktorij na kojem jesu.

 

nadam se da će ti pomoći

 

Ti nije boljka samo starih uređaja već i nekih novih, ja imam novi Epson i isto sam imao takav problem.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - dojmovi

zanima me kako da složim da mi radi mikrofon na slušalicama ??

inače imam zvučnu realtek high definition ????

KillYou
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2009 9:31 (Matija111).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - dojmovi

dali mi može tko pomoči molim vas

KillYou
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 - dojmovi
jesi li instalirao drivere za tvucnu, znam da win7 ima integrirane, ali probaj pa javi...
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
16 godina
offline
Windows 7 - dojmovi

Imam problem s Windowsima 7 koji se pojavio danas ujutro kad sam uključio komp. Windowsi se uredno dignu, ali prije nego se pojave gadgeti sve se smrzne. Ništa me reagira i moram restartati komp. Znam da se takvi problemi mogu riješiti kroz instalacijski DVD, odaberem onaj popravak instalacije ili kako se to već zove, ali ne bih to htio učiniti dok ne saznam u čemu je problem jer bi se moglo ponoviti. Ima li tko kakvu ideju?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Windows 7 - dojmovi
Matija111 kaže...

dali mi može tko pomoči molim vas

LINK

 

 

Skineš najnovije drivere

 

Igor kaže...

Imam problem s Windowsima 7 koji se pojavio danas ujutro kad sam uključio komp. Windowsi se uredno dignu, ali prije nego se pojave gadgeti sve se smrzne. Ništa me reagira i moram restartati komp. Znam da se takvi problemi mogu riješiti kroz instalacijski DVD, odaberem onaj popravak instalacije ili kako se to već zove, ali ne bih to htio učiniti dok ne saznam u čemu je problem jer bi se moglo ponoviti. Ima li tko kakvu ideju?

To se meni događa kada previše oc-am grafu ili procesor ili matičnu ili rame.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2009 12:31 (Hyperion).
16 godina
offline
RE: Windows 7 - dojmovi

 

Igor kaže...

Imam problem s Windowsima 7 koji se pojavio danas ujutro kad sam uključio komp. Windowsi se uredno dignu, ali prije nego se pojave gadgeti sve se smrzne. Ništa me reagira i moram restartati komp. Znam da se takvi problemi mogu riješiti kroz instalacijski DVD, odaberem onaj popravak instalacije ili kako se to već zove, ali ne bih to htio učiniti dok ne saznam u čemu je problem jer bi se moglo ponoviti. Ima li tko kakvu ideju?

To se meni događa kada previše oc-am grafu ili procesor ili matičnu ili rame.

 Istina jesam overclokirao, ali sam sve vratio na tvorničke postavke.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - dojmovi

Skinuo sam Win7 u .iso fileu.. Mozete mi preporucit neki program za otvaranje .iso fileova??Belji se

 

Edit: Sad vidim da imam..

Samo lutam, drogu gutam, izvana tako fin, a iznutra pucam... Puno lažem i kradem i seksam, to mi je u kostima jer ja sam mali gengsta...xD... filip.grguric@hotmail.com
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2009 20:18 (FiCo_Ri).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Windows 7 - dojmovi
FiCo_Ri kaže...

Skinuo sam Win7 u .iso fileu.. Mozete mi preporucit neki program za otvaranje .iso fileova??Belji se

 

Edit: Sad vidim da imam..

A zašto bi otvarao?

 

To se sprži na dvd tako kako je sa recimo img burnom(najjednostavnije), nerom...

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
offline
RE: Windows 7 - dojmovi
Hyperion kaže...
FiCo_Ri kaže...

Skinuo sam Win7 u .iso fileu.. Mozete mi preporucit neki program za otvaranje .iso fileova??Belji se

 

Edit: Sad vidim da imam..

A zašto bi otvarao?

 

To se sprži na dvd tako kako je sa recimo img burnom(najjednostavnije), nerom...

Zas bi przio?MOze sam mountat i  instalirat

Allah U Akbar, everybody just be calm That's the word passed down from the Emonh It came from the Qu'ran, it can't be wrong It's only measure, the time, the God's eons So I suggest you follow Allah wa
16 godina
offline
RE: Windows 7 - dojmovi
Fake_Alert kaže...
Hyperion kaže...
FiCo_Ri kaže...

Skinuo sam Win7 u .iso fileu.. Mozete mi preporucit neki program za otvaranje .iso fileova??Belji se

 

Edit: Sad vidim da imam..

A zašto bi otvarao?

 

To se sprži na dvd tako kako je sa recimo img burnom(najjednostavnije), nerom...

Zas bi przio?MOze sam mountat i  instalirat

Samo upgrade i to je ograničeno:

 

Upgrade radi samo na visti.

Upgrade nemože biti sa x86 viste na x64 sedmica i obrnuto.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice