Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.350.449
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
12 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Jel ima još netko na Windows 8.1 problema sa smrzavanjem taskbara? Smrzne se sam od sebe i za kakvih 5 minuta se sve vrati u normalu. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.8.2014 21:51 (Soapy).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Imam pitanje.

 

Instalirao sam win 8.1 sa keyem kojeg sam iskoristio na laptopu. License (novi key) sam mislio kupiti online.

 

U win storeu (hrv) sam kupio win 8.1 jer na US gdje mogu izabrat download mi pod zemlju stavlja US i ne prihvaća Amex sa HRV adresom (ni paypal).

 

Nakon što sam popunio podatke pisalo je da ću dobiti račun ili potvrdu mailom.

 

Kliknem "kupi" i čekam. Dođe mi tab u kojem piše samo da mi je košarica prazna. Još ništa nisam dobio na mail.

 

Budala se nisam ulogirao u svoj account nego sam kupio neulogiran. Sada kad se ulogiram i idem ponovno "kupiti", ne moram unositi podatke kartice nego je već odabran AMEX kao način plaćanja. To mi je čudno. Dakle pretpostavljam da je s obzirom da sam upisao svoj mail povezalo podatke o plaćanju s mojim accountom, pa po tome ispada da nije prihvaćena kupnja jer u "povijest" nemam nikakve kupnje (tj, da ima bilo bi i to povezano?)

 

Sad neznam da li je prihvatilo moju kupnju (na amexu još nemam registriranu isplatu) ili nije, još ništa nisam dobio na mail, nije nigdje zabilježeno.

 

Zovem Miscrosoft, no pošto je subota - ne rade.

 

Mislio sam kupiti danas negdje u dućanu pa ako i dobijem kroz neko vrijeme (što mislim da neću jer čisto sumnjam da im treba 5 dana da mi pošalju nešto na mail) vjerujem da mogu vratiti nazad licencu i dobiti povrat novca (ako vratim kroz 14 dana).

 

Jedino ako budale ne misle poslati mi fizički DVD na adresu stanovanja.

 

Da čekam još ili ne? Stalno mi izbacuje "aktiviraj win" i neda mi se zahebavat s time više.

11.0010010000111111011010101000100010000101101000110000100011010001100010011
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 8 i 8.1

..sorry što upadam ovako u temu, ali me zanima da li postoji  program/dodatak za win 8 koji bi vizuelno dao izgled kao da se radi o win 7(start gumb,odmah ulazak na desktop i ostalo). Pitam zato što frend uzeo laptop sa win 8 a navikao na win 7 (na laptop se može samo staviti win 8/   ....bios bi trebalo update da bi se mogle mijenjati opcije enable/disable secure boot i ostalo, pa zatim praviti bootable usb stick sa win 7 itd,itd )... Hvala..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
lion002 kaže...

..sorry što upadam ovako u temu, ali me zanima da li postoji  program/dodatak za win 8 koji bi vizuelno dao izgled kao da se radi o win 7(start gumb,odmah ulazak na desktop i ostalo). Pitam zato što frend uzeo laptop sa win 8 a navikao na win 7 (na laptop se može samo staviti win 8/   ....bios bi trebalo update da bi se mogle mijenjati opcije enable/disable secure boot i ostalo, pa zatim praviti bootable usb stick sa win 7 itd,itd )... Hvala..

Evo. Ali na vlastitu odg. Neznam kako će win8 izgledati.

http://www.neobux.com/?r=inoxzg,
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

...hvala,bude probao...

9 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Pozdrav svima.

Moj problem je sledeci.

kod instaliranja windowsa 8.1 ispustio sam jedno slovo od mog imena.Pitanje kako da to mogu popraviti

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Poliboss kaže...

Pozdrav svima.

Moj problem je sledeci.

kod instaliranja windowsa 8.1 ispustio sam jedno slovo od mog imena.Pitanje kako da to mogu popraviti

Na Googlu upisi:

Change username Windows 8

 

Pronaci ce ti mnogo tutoriala, cak i video.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
lion002 kaže...

To ti može napravit Classic Shell, program je besplatan, malo proguglaj i skini ga.

Bez ikakve bojazni.

Ne obaziri se na TD, to su samo TD Trollovi, nemaju pojma o ničemu, pa moraju zaje... one koji nešto znaju. ;-))))))) (i3 4130 pojede ovaj tvoj i3 3240 za doručak) :D OMG.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.8.2014 14:59 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Valentin17 kaže...
lion002 kaže...

To ti može napravit Classic Shell, program je besplatan, malo proguglaj i skini ga.

Bez ikakve bojazni.

Dobar je on ali ja ga ne stavljam. Jer naime kad sam imao njega sam upgradeao na 8.1 i izbrisalo mi je pola aplikacija u metrou. Nisam ih mogo pronaci i tako dva puta za redom.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Hvala pokusat cu

9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1

hvala budem pokusao

11 godina
suspendiran
offline
Windows 8 i 8.1

Pitanje, za laptop sa 2GB rama, dvojezgrenim procesorom i integriranom grafom, dali je bolji Win7 32bit ili Win8.1 32bit? Čitao sam po netu da Win 8.1 radi dosta brzo i na slabijom konfama i ono što me najviše zanima da "guta" manje ram-a od Win7? Hvala.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

8.1 ali imaš neke zahtjeve koje Win ima za CPU a slabij CPUovi vjv nemaju to da ispune zahtjeve

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
ibme74 kaže...

Pitanje, za laptop sa 2GB rama, dvojezgrenim procesorom i integriranom grafom, dali je bolji Win7 32bit ili Win8.1 32bit? Čitao sam po netu da Win 8.1 radi dosta brzo i na slabijom konfama i ono što me najviše zanima da "guta" manje ram-a od Win7? Hvala.

sys.req si identični, tj sporedno, RAM se koristi-aktivno-pametno, OS ga ne guta, aplikacije su nešto drugo. btw MS više ne nudi 32bit.ver (UEFI i sl.), možda je teže nabaviš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Jedno cca sat vremena je trebalo mom kompu da napravi update na 8.1..jel to too much?

 
0 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

I nije i nije

Meni je trebalo nekih 45 minuta

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

Ispričavam se za dupli post.

 

Pozdrav svima,

imam neki žešći problem s WiFiem a najgore od toga je to da mi niti jedna TP-Link WiFi antena ne može izdržat a da se ne dogodi sljedeći problem:

 

Naime, imam TP-Link TL-WN722N i TL-WN322G s driverima za Windows 8( ne piše jel 8.0 ili 8.1) i ponekad, u zadnje vrijeme gotovo svaka dva-tri dana mi se pojavi ovo - http://i.imgur.com/XhVwUam.png Stvaraju mi se ti LACovi(svaki put po šest komada) i onda mi oni(valjda) blokiraju net. Piše da sam povezan i imam 4-5 crtica signala ali kad želim nešto otvoriti ne mogu, piše da se stranica ne može učitati, kao da je stranica pod DDoS napadom.
Jel ima netko takav sličan problem? Prije sam imao TL-WN322G i radio je super na Windowsu XP, 7 i na 8.0 i 8.1(jednim djelom). Zvao sam T-Com i oni su mi rekli da je do moga računala mada ne znam, nebi reko jer se na WiFi-Hotspot od mobitela mogu spojit i radit sve normalno(Tele2, 3G/H+)... Isto tako se i na komšije mogu spojit(dok nisu svi postavili lozinke zbog mene {#}). Drivere trenutno imam instalirane za TL-WN722N tako da netko nebi mislio da mi se driveri mješaju.

Hvala svima na pomoći. Inaće nisam na WiFiu ali pošto mi je grom preko mog ADLSa proletio kompom, ostao sam bez LAN čipa i sad moram trunit preko TP-Linka {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.8.2014 23:24 (Dex.pwn).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dex.pwn kaže...

Ispričavam se za dupli post.

 

Pozdrav svima,

imam neki žešći problem s WiFiem...

 

Pozdrav,

ja imam WN-822N i radi mi odlično, iako ne mogu baš dobiti funkciju range extendera za druge uređaje (iako je i rečeno da se ne garantira).

S tim da nemam ovih problema kao i ti.

 

Ja nisam instalirao nikakve drivere, sustav mi je sam kod instalacije sustava sve odradio i stavio po njegovom mišljenju najbolje (stavim fotku u privitak).

Iako mi matična ima integrirani wi-fi adapter, s obzirom na promjenu lokacije routera, morao sam kupiti ovaj vanjski wi-fi jer se prije spomenuti nije mogao probiti kroz 3 debela zida.

 

TP-Link se već više puta za mene pokazao kao odličan proizvođač jer rade relativno jeftine a jako kvalitetne proizvode.

Moj savjet je da probaš sa driverima koje je meni OS dodijelio, nemaš što izgubiti. Sretno {#}

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png
9 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Pozdrav svima, mene zanima jel WIN7 ili  8.1 laksi za komp, trenutno imam win7 64 bit pa ako je 8.1 laksi stavio bih njega, konfa je u profilu navedena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1
Meni se TP-Link počeo gadit jer su neodgovorni s driverima, barem za WiFi antene, za LAN kartice ne znam, al planiram uzet neku LAN karticu iz Linksa za nekih 70ak kuna oa ću vidjeti dali će opet bit problema
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Miro34 kaže...

Pozdrav svima, mene zanima jel WIN7 ili  8.1 laksi za komp, trenutno imam win7 64 bit pa ako je 8.1 laksi stavio bih njega, konfa je u profilu navedena.

Ma nije lakse nista. Osmica samo jos vise opterecuje HDD.

12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

pozz , zanima me koji programi bi trebali kad se tek instalira win..za zip, word i to.?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
tonix8 kaže...

pozz , zanima me koji programi bi trebali kad se tek instalira win..za zip, word i to.?

Ono što tebi treba, ali neka osnova je AV program, Office, PDF Reader, Media Player, nešto za zip fajle(WinRAR) Java, Flash Player, browser(poželjno i WOT u njega), ali naravno prije svega instalacija i update drivera po potrebi.

16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
tonix8 kaže...

pozz , zanima me koji programi bi trebali kad se tek instalira win..za zip, word i to.?

 

Idi na ovu stranicu - Ninite.com

Tamo odaberi sve sto je na slici ispod zelene boje i klikni na "GET INSTALLER".

Kad se skine samo pokrenes i sve ce ti se lijepo i cisto instalirati.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Pozdrav,

Budući da mi Završni rad obuhvaća i Windows 8/8.1 ima li tko kakvu knjigu s arhitekturom i značajkama poboljšanja performansi istih?
Našao sam nešto, ali relativno šturo.

Mogu i članci s MSDNA, IEEE, bilo što {#}

 

 

Unaprijed hvala. 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || Xiaomi MI3 user ||
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

Pozdrav,

imam jedno pitanje... Par postova iznad sam pitao jel ima netko nekakav problem oko TP-Link WiFi antena. Mislim da sam otkrio gdje je problem. Bio je u aplikaciji ''8Gadgets''. Al sad imam drugi problem, pošto ne znam za čega služe ti adapteri a ja sam ih deinstalirao. Išao sam desni klik na moje računalo i onda na ''Mange'' ili ''Upravljaj'' i tamo pod mrežni prilagodnici su bili neki Windows TAP adapteri koje sam ja deinstalirao. Jel su ti adapteri bili važni, ukoliko jesu kako in mogu vratiti nazad a da ne reinstaliram Windows? Ostavio sam samo TP-Link i Realtek PCIe prilagodnika.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 8 i 8.1

ti adapteri se javljaju prilikom nelegalne aktivacije windowsa. i meni su bili dok nisam na g2a kupio kljuc i aktivirao kljucem.

Steam: charmander2005 || Origin: Bassotronic || Xfire: charmander1 || Skype: thebass999
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

Jel to znači da sad više neam aktiviran Windows ili ? Ne želim davat keš zbog toga što koristim u privatne svrhe

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dex.pwn kaže...

Jel to znači da sad više neam aktiviran Windows ili ? Ne želim davat keš zbog toga što koristim u privatne svrhe

 

90-tak kuna za OS nije nikoga ubilo...pa i za privatne svrhe.

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
mrxa1 kaže...

 

90-tak kuna za OS nije nikoga ubilo...pa i za privatne svrhe.

 

To je prakticki ko da imas original Windows?

http://isvijet.com.hr
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice