Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.349.836
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
9 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
djigibao kaže...
Vrijedi koliko vrijedi i njegov korisnik.
Znaci ako si pažljiv gdje surfaš i što skidaš s neta i koristiš Brain.exe onda je OK ali ako si navikao da ides po raznim sumnjivi i kritičnim stranica + skidanje svega i svačega i isprobavanje raznih programa + skidanje crack-ova s torrenta onda se preporučuje neki bolji/kvalitetniji AV.
Imaš ih sasvim dobrih i besplatnih tako da ne moraš plaćati.

Preporuka za free AV: Panda Cloud, Avira, Avast.

ah skoro non-top sam na torrentima i tako to. dobro, onda cu uzeti avast. hvala ti.

13 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Oprostite al samo sitnica da pitam;

 

imam priliku povoljno dobit 8.1 windowse; uzimam i ssd i sad je vrijeme kao;)

da li je taj os funkcionalan (bar) kao i win 7, te hoće li iduće inačice biti uključene (za dl ili šta već) ako sada kupim win 8.1?

 

jel mi običan edition dosta (ne professional) za kućnu uporabu?

 

puno Hvala !

Go for the eyes Boo, yaaar!
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.10.2014 16:03 (Bartender).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Bartender kaže...

Oprostite al samo sitnica da pitam;

 

imam priliku povoljno dobit 8.1 windowse; uzimam i ssd i sad je vrijeme kao;)

da li je taj os funkcionalan (bar) kao i win 7, te hoće li iduće inačice biti uključene (za dl ili šta već) ako sada kupim win 8.1?

 

puno Hvala !

Win 8.1 se odlicno ponasaju na i prema SSD-u.

Po mnogima (i meni) trenutno najbrzi Windows OS.

Za slijedecu inacicu nije nista sluzbeno potvrdjeno, al se prica da bi mogla biti besplatna (ili jako povoljna) za korisnike Win 8.1.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.10.2014 16:05 (CyberDemonVZ).
9 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

 

Pozdrav ekipa,

 

Danas sam dobio laptop sa instaliranim Windows 8. Sutra ga planiram updejtat na 8.1 nego imam jedno pitanje u vezi Windows Store-a. Napravio sam microsoft account ali u opcijama gdje trebam dodati način plaćanja (kartica ili paypal) nema Hrvatske za odabrati. Da li oni uopće prate te podatke odakle je tko ili je samo bitno da kartica vrijedi. Tražio sam po net-u ali nigdje nisam mogao naći odgovor. Hvala{#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Rowe kaže...

 

Pozdrav ekipa,

 

Danas sam dobio laptop sa instaliranim Windows 8. Sutra ga planiram updejtat na 8.1 nego imam jedno pitanje u vezi Windows Store-a. Napravio sam microsoft account ali u opcijama gdje trebam dodati način plaćanja (kartica ili paypal) nema Hrvatske za odabrati. Da li oni uopće prate te podatke odakle je tko ili je samo bitno da kartica vrijedi. Tražio sam po net-u ali nigdje nisam mogao naći odgovor. Hvala{#}

Hmmm... sigurno nema? Jesi pogledao i pod Hrv... i pod Cro...?

Nisam otvarao account, ali mi zvuci cudno da nema Hrvatske.

 

Idem provjeriti.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1

 

Kad se kreira račun odaberem Hrvatsku. Zatim dođe dio da se namjesti račun odnosno način plaćanja (kartica ili paypal) u padajućem izborniku imaju mnoge zemlje ali Hrvatske nema. Neka kvaka postoji samo nisam siguran koja, možda se kroz windowse na laptopu da namjestit, baš čudno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.10.2014 14:10 (Rowe).
9 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

pozdrav imama priliku instalirat ovu verziju 8.1

e sad zanima me instalirati 32 ili 64 bit- verziju ovog OS

koja je razlika?

konfiguracija


Memorija 6Gb (2+4Gb) Kingston DDR3 1600MHz
Gigabyte 970A DS3P, AM3+

Procesor AMD FX X6 6300 3.5Ghz (4.1GHz) box
Toshiba DT01ACA050 500GB 3.5"
MSI R7 260 OC, 1GB GDDR5, VGA, DVI, HDMI

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

64-bitnu.

Support SCS Software: http://blog.scssoft.com
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Hvala
9 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

 

@CyberDemonVZ - jučer sam tek probao windows store preko laptopa, tamo se bez problema popune podatci skupa sa načinom plaćanja. Kupio Start8 i sve radi ok {#}

 
1 0 hvala 1
9 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

pozdrav svima,

jutros sam upalio komp po obicaju i izbrisao neke programe koji mi vise nisu bili potrebni, no u medjuvremenu mi iskocio plavi ekran s porukom

'' Your PC ran into problem and needs to restart. We're just collecting some error info, and then we'll restart for you. ( 60% complete ) ''

i pise ispod toga ako zelim vise o tome problemu da naucim da odem na net i potrazim : SYSTEM_SERVICES_EXCEPTION. 

slika mi je stajala na 60% ali sam ga ja rucno restarovao i radi normalno sada. moze li mi netko reci u vezi cega je bio problem, lakse mi je ovdje postati nego sada na engleskom traziti. 

hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Pozdrav!! Da li ću ja moći pokrenuti 64bitni windows 8 sa ovim specifikacijama: 

CPU: AMD Athlon(tm) II X4 645 Processor x4 ‎(3.11Ghz)‎
RAM: 4.0 GB
GPU: AMD Radeon HD 6700 Series
VRAM: 1.0 GB

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
theBigBadWolf kaže...

Pozdrav!! Da li ću ja moći pokrenuti 64bitni windows 8 sa ovim specifikacijama: 

CPU: AMD Athlon(tm) II X4 645 Processor x4 ‎(3.11Ghz)‎
RAM: 4.0 GB
GPU: AMD Radeon HD 6700 Series
VRAM: 1.0 GB

 

 

 

Bez problema
nista mi se neda
12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Imam pitanje u vezi WSUSA naime instalirao update preko njega windows update je još našao oko 969 mb update-a.Zar Wsus nebitrbaoskinuti sve najnovijeupdate-e?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
sebnov kaže...

Imam pitanje u vezi WSUSA naime instalirao update preko njega windows update je još našao oko 969 mb update-a.Zar Wsus nebitrbaoskinuti sve najnovijeupdate-e?

 

Ne vidim logike u instaliranju updatea preko nekih trecih programa pored sasvim funkcionalnog Windows updatea.
nista mi se neda
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
sebnov kaže...

Imam pitanje u vezi WSUSA naime instalirao update preko njega windows update je još našao oko 969 mb update-a.Zar Wsus nebitrbaoskinuti sve najnovijeupdate-e?

WSUS prvenstveno služi za instalaciju updatea kod svježe instaliranih Windowsa. No, to ne znači da integrirani Windows Update neće naći još nešto, ovisno o tvojoj konfiguraciji.

 

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
14 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Može li se nekako ugasiti connected sleep u Win8.1? Kupio sam Asus Transformer T200 i zadovoljan sa svim osim baterijom u sleepu, sinoć sam ga ostavio u sleepu oko 22h sa 70ak% i sada kada sam došao doma sam ga našao ugašenog, pa predpostavljam da je u tome problem.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

-prvo provjeri/podesi powermanagment, defaultno 360min gašenje..

(ne treba za sve neki 'fix', ponekad samo podesiti). uz btw, ugasi ga.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Razmisljam o tome da se prebacim na windowse 8 ali sam malo skeptican . Pogurajte me u odluci , iskljucivo sma na netu i igranje bf4 i wowa pa me zanima dali cu sa time imati problema . Je bolje uzeti 8.1 il 8 i je bolja pro od obicne ;) Help me!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Dali netko zna, kupio sam win 8 odmah kada je izasao na njihovoj sluzbenoj stranici, do sad nisam jos nista od komponenti mjenjao dali je moguce nesto promjeniti kao npr. maticnu plcu i dali ga mogu totalno formatirati i staviti na drugi komp, imam ga u iso. formatu i na dvd-u.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
ihush kaže...

-prvo provjeri/podesi powermanagment, defaultno 360min gašenje..

(ne treba za sve neki 'fix', ponekad samo podesiti). uz btw, ugasi ga.

Sve postavke dok kojih mogu doći kroz UI su namještene kako bi trebalo biti OK, a gašenje mi baš i nije neko riješenje

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
power_user kaže...
ihush kaže...

-prvo provjeri/podesi powermanagment, defaultno 360min gašenje..

(ne treba za sve neki 'fix', ponekad samo podesiti). uz btw, ugasi ga.

Sve postavke dok kojih mogu doći kroz UI su namještene kako bi trebalo biti OK, a gašenje mi baš i nije neko riješenje

- power plan, advanced.. je guievski, ako na to mislimo, nije neki cmd-hack i sl.

- ovisno o brandu-dodatnim utilsima, možda na drugom mjestu trebaš podesiti, ili BIOS.

 

-gasio ga ili ne, baterija kad padne ne npr 5-10% (ovisno o postavkama) će ugasiti računalo. Koji smisao 'opirati' se gašenju ako će se računalo svejdno ugasiti, ali tad možda prisilno ili kad ga želiš/trebaš on nema struje... Koliko sekundi je potrebno za power on? Tih par sekundi je meni nevažno, dok gašenje preporučam više iz 'sigurnosnih' razloga (manje mogućih problema, DE-OS je potrebno ponekad restartati). Client (PC/OS) nije server...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Adict kaže...

Razmisljam o tome da se prebacim na windowse 8 ali sam malo skeptican . Pogurajte me u odluci , iskljucivo sma na netu i igranje bf4 i wowa pa me zanima dali cu sa time imati problema . Je bolje uzeti 8.1 il 8 i je bolja pro od obicne ;) Help me!

Odma na Win 8.1!

Pola BF4 teme je govorilo kak je Win 8.1 sranje sve dok ga nisu probali.

Ako imaš koliko toliko novije komponente sam pronađe sve drivere, podesi komp, brže se učitava, čak i igra radi bolje (dokazano na nekoliko stranica ne netu)

 

A ako se nećeš nikako moći naviknuti na onaj novi izgled, samo snimiš onaj mali programčić i Win ti izgledaju ko Win 7.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
15 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Je li sigurno skinuti Enterprise verziju s ove stranice?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Zanima me kako mogu promijeniti LockScreen pozadinu na Windowsima 8.1
(onu pozadinu gdje upišem pass za ulazak u računalo)

Hvala {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Gale92 kaže...

Zanima me kako mogu promijeniti LockScreen pozadinu na Windowsima 8.1
(onu pozadinu gdje upišem pass za ulazak u računalo)

Hvala {#}

Na login screenu možeš promjeniti samo boju. Za lakše mijenjanje, imaš Lock Screen Customizer.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.11.2014 20:08 (kizo2703).
16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Gale92 kaže...

Zanima me kako mogu promijeniti LockScreen pozadinu na Windowsima 8.1
(onu pozadinu gdje upišem pass za ulazak u računalo)

Hvala {#}

 

Kod mene je se moze promijenit najnormalnije.

Change PC Settings

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
djigibao kaže...

 

Kod mene je se moze promijenit najnormalnije.

Change PC Settings

Na Lock screen

možeš stavit kaj hoćeš. Ali, na login screenu
  ne možeš imati sliku, kao na prijašnjim verzijama Windowsa.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.11.2014 22:19 (kizo2703).
16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

On je pitao za Lock ne za Login

 I zasto predlagat neke trece aplikacije za nesto sto ima u Windowsima?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.11.2014 21:54 (djigibao).
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
djigibao kaže...

On je pitao za Lock ne za Login

 I zasto predlagat neke trece aplikacije za nesto sto ima u Windowsima?

Ocito se krivo izrazio jer je napisao "tamo gdje se upisuje pass", a to je login screen.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice