Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.350.395
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dex.pwn kaže...

 

Ne znam jel se samo illegalno ''aktivira'' preko Skypea ili može i legalno. Zanima me kako ide postupak i jel netko probao tako aktivirati(ukoliko je to mogućnost i za legalnu aktivaciju)

''Activate Windows'' ne radi? Ili poziv na 0800 300 300? Command prompt i ''slmgr /ato''?

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.11.2014 12:50 (kizo2703).
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1
Pa kako će mi pare skinit s računa, kužiš?
 
0 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Pa prvo moraš negdje ključ kupiti... -.-

 

Kakvo skidanje para sa rn?????

My name is Legion... For we are many!
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Lol, ja mislio da ja njih nazovem(neki automat ili tako nešto) i onda oni meni oderu s računa(mobilnog ili sa Skypea) i ja dobijem key :D

10 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Ajde ne pričaj gluposti, kakvo skidanje love, možeš i s mobitel zvat. Upute za takvu aktivaciju imaš na internetu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

Dobro je, šta sijevate odma?! Pitam jer sam do srijene još na Sedmici

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dex.pwn kaže...

Lol, ja mislio da ja njih nazovem(neki automat ili tako nešto) i onda oni meni oderu s računa(mobilnog ili sa Skypea) i ja dobijem key :D

Zbunio si ljude jer ne znas osnovne pojmove. :)

Da bi se Windowsi "aktivirali" trebas vec imati upisan "key".

Key se kupuje (na ovaj ili onaj nacin), unasa se u sustav, i onda se Windowsi aktiviraju besplatno preko interneta ili telefonski.

 

Kljuc mozes kupiti preko ovih gore nabrojanih stranica. Legalnost je upitna, al to nikog ne zabrinjava bas previse.

Mislim da ne postoji nacin kupovine da ti skinu lovu s tel. racuna.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.11.2014 16:01 (CyberDemonVZ).
16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
BlackMoon kaže...
djigibao kaže...
BlackMoon kaže...

@Djigi: Pretpostavljam da nemaš Photoshop, Acad, Sony Vegas i cijeli datebase za MediaPortal? Samo ovdje ima 10-tak giga...{#}

 

Imam Photoshop na drugoj particiji (portabilni {#}, koji rijetko koristim), a te druge programe ne trebam - radim s Camtasia programom (snimanje i uredjivanje videa).

Ostatak instaliranih programa na slici:

 

Hehe, IrfanView me je slatko nasmijao...taj se program nikako ne da već godinama, ako ne i desetljećima...dobro si ti to limitirao, još me živo zanima u čemu otvaraš Office dokumente ili koristiš onaj Office u nebesima?

 

Irfanview mi je zakon program, svakodnevno ga koristim za brzo sredjivanje i postanje screenshota po forumima.

Office stvari rijetko koristim a za to onda uzmem portabilni LibreOffice.

Kao sto sam već napisao sto god mogu koristit portabilno koristim (imao sam prije Ssd 60gb pa sam i Irfan, sumatrapdf, ccleaner imao portable), manje zauzeće i manje smeća po registru Windowsa = Dugotrajniji i normalniji Windows OS.

 

...postoji cak i portabilni (nelos) AV program - Kompas

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dex.pwn kaže...

Pozdrav svima,

evo mene opet s onim problemom s internetom. Sada nemam ni 8.0 ni 8.1 nego 10 Technical Preview. Na net sam opet spojen s TP-Link TL-WN722N WiFi adapterom koju goraju offical driveri za Windows 8(.1). Antena mi normalno radi(što se tiće pronalaženja WiFiova). Kad se spojim na svoj kučni WLAN, imam 4-5 crtica(ruter je dosta blizu mojoj sobi). Sve lijepo radi nekih 30ak sekundi i onda mi se dogodi da i dalje piše da sam spojen na kučni WLAN(nije ograničena mreža ili tako nešto slično, kao da sam spojen bez problema), a kad na Google Chromu pokušam očitati google.hr ili neku stranicu izbaci mi da nisam spojen na internet(a meni piše na taskbaru da jesam lol -,.,-).

Znam da imam Technical Preview. Znate i prije da sam isti takav problem imao i na Windowsu 8.1 samo što se na 8.1 taj problem javlja nakon nekoliko mjeseci korištenja(maksimalno sam izdržao 3 mjeseca s normalnom ''konekcijom'' WiFia). na TPu mi se problem javio odmah nakon instalacije, i naravno da sam upalio moj hotspot(Tele2, 3G/H+), i gle čuda, net radi ko podmazan. Da nebi bilo ''Jesi probao koristiti duže hotspot?'' i slične stvari, video koji vidite dole(od 80+ MB je prebačen na Youtube bez ikakvih problema, preko mog hotspota). Prije Windowsa 10 sam imao Windows 7 Ultimate i sve mi je normalno radilo s WiFiem.

E sad, ja više ne znam gdje je problem, zovem t-Com i oni meni kažu da je to do mene, do mojeg računala. Mobiteli(iPhone 4, Samsung Ativ S i Sony Erikson) rade normalno na kučnom WLANu, isto tako i bratom komp(Windows 7 Ultimate) isto tako radi normalno na kučno WLANu kao i još par laptopa kad dođu od brata ili sestre prijatelji(jedan je imao isto 8.1 i WLAN je radio normalno). Šta vi mislite o ovome problemu? Jeli to stvaro do mene ili je do t-Coma? Da zovem njih ili da budem morao vječno koristiti ružnu Sedmicu? Bio bi vam zahvalan kad bi me posavjetovali oko ovoga problema.

 

probaj ovo:

odi u device manager, pa na network adapter i odaberi update driver, pa opciju "Browse my computer for driver software". pa opciju"Let me pick from a list of device drivers on my computer". na slijedećem ekranu ako ti pokazuje više drivera za tvoj wireless adapter izaberi onaj od proizvođača a ne od microsofta. ako nemaš izbor makni kvačicu sa "show compatible hardware" i pronađi među izlistanim driverima onaj za tvoj wireless adapter al opet onaj od proizvođača a ne od microsofta. nakon toga restart pc-a i trebao bi ti normalno proraditi wifi

12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1
Pokušat ću u srijedu, do srijede sam na Sedmici. Msm da neće pomoći jer instaliran driver od TPLinka. Hvala javim ti kad napravim :)
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dex.pwn kaže...
. Msm da neće pomoći jer instaliran driver od TPLinka. Hvala javim ti kad napravim :)

 to si ti samo misliš. windowsi imaju gadnu naviku da odaberu driver koji je njihov unatoč tome da je instaliran driver od proizvođača, tak je bilo sad na sestrinom Acer Aspire Nitro-u, kad sam joj win 8.1 stavio, instalirao driver za wifi od proizvođača, i svako malo mi pucala veza na kućni wifi, dok nisam napravio ono kaj sam napisao u prethodnom postu i sad ne puca više veza

12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1
Iskreno se nadam da je i kod mene taj problem... Na svu sreću nisam zvao t-Com inače bi bila belaja :D Ovaj put sam uzeo TP-LINK TF-3239DL pa ću vidjeti dali će mi preko žice pucati veza
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Trebam malu pomoc u vezi win 8.1 instalacije, trenutno imam win 7 i stavio bi win 8.1 ali nebi nikako brisao 2 particije..kako da to izvedem? Hvala!!!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

prvi korak je npr googleom otkriti osnove particija, da bi znao što trebaš... ili što želiš. npr ne trebaš brisati dvije particije.

-trebaš osloboditi mjesto, shrink-resize, sam disk manager nudi ali su drugi alati praktičniji npr easeus, btw to je optimalnije izvesti s bootmedija.

-ovisi o trenutnom stanju particija (zbog standarda) ponekad ne možeš 'jednostavno'.. boot particiju već imaš, ako ne smetaju neke skrivene vjerojatno će sve proći jednostavno. Max 4 primarne, zaot postoji extended u kojoj može više.... ali prvo polovi terminologiju, dalje će ti biti jasnije.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Jasno mi je kako s 8 staviti 8.1 bez da ista zbrise ali neznam je li isto sa 7 u 8.1?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dobio sam lap s predinstaliranim W8.1, ali
kenjao je za neke igre pa sam ga maknuo i
stavio W7. Prije ovog sam napravio image
particije na kojoj je bio predinstaliran W8.1 i
sada me zanima šta se dešava kad i ako
odlučim vratit image pošto je W7 particija 160
gigi veća. Da li on zauzme manji dio te velike
particije ili ju risajza na adekvatni sajz i ako da
kae z ostalin gigama?
Helpajte burazi. Njenzbu sam loma abaut dis.
Little help is all I nid.
Fala prekokrasna apfront!
Lav. Lav iz ol ju nid.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Wolverine kaže...
Dex.pwn kaže...

Pozdrav svima,

evo mene opet s onim problemom s internetom. Sada nemam ni 8.0 ni 8.1 nego 10 Technical Preview. Na net sam opet spojen s TP-Link TL-WN722N WiFi adapterom koju goraju offical driveri za Windows 8(.1). Antena mi normalno radi(što se tiće pronalaženja WiFiova). Kad se spojim na svoj kučni WLAN, imam 4-5 crtica(ruter je dosta blizu mojoj sobi). Sve lijepo radi nekih 30ak sekundi i onda mi se dogodi da i dalje piše da sam spojen na kučni WLAN(nije ograničena mreža ili tako nešto slično, kao da sam spojen bez problema), a kad na Google Chromu pokušam očitati google.hr ili neku stranicu izbaci mi da nisam spojen na internet(a meni piše na taskbaru da jesam lol -,.,-).

Znam da imam Technical Preview. Znate i prije da sam isti takav problem imao i na Windowsu 8.1 samo što se na 8.1 taj problem javlja nakon nekoliko mjeseci korištenja(maksimalno sam izdržao 3 mjeseca s normalnom ''konekcijom'' WiFia). na TPu mi se problem javio odmah nakon instalacije, i naravno da sam upalio moj hotspot(Tele2, 3G/H+), i gle čuda, net radi ko podmazan. Da nebi bilo ''Jesi probao koristiti duže hotspot?'' i slične stvari, video koji vidite dole(od 80+ MB je prebačen na Youtube bez ikakvih problema, preko mog hotspota). Prije Windowsa 10 sam imao Windows 7 Ultimate i sve mi je normalno radilo s WiFiem.

E sad, ja više ne znam gdje je problem, zovem t-Com i oni meni kažu da je to do mene, do mojeg računala. Mobiteli(iPhone 4, Samsung Ativ S i Sony Erikson) rade normalno na kučnom WLANu, isto tako i bratom komp(Windows 7 Ultimate) isto tako radi normalno na kučno WLANu kao i još par laptopa kad dođu od brata ili sestre prijatelji(jedan je imao isto 8.1 i WLAN je radio normalno). Šta vi mislite o ovome problemu? Jeli to stvaro do mene ili je do t-Coma? Da zovem njih ili da budem morao vječno koristiti ružnu Sedmicu? Bio bi vam zahvalan kad bi me posavjetovali oko ovoga problema.

 

probaj ovo:

odi u device manager, pa na network adapter i odaberi update driver, pa opciju "Browse my computer for driver software". pa opciju"Let me pick from a list of device drivers on my computer". na slijedećem ekranu ako ti pokazuje više drivera za tvoj wireless adapter izaberi onaj od proizvođača a ne od microsofta. ako nemaš izbor makni kvačicu sa "show compatible hardware" i pronađi među izlistanim driverima onaj za tvoj wireless adapter al opet onaj od proizvođača a ne od microsofta. nakon toga restart pc-a i trebao bi ti normalno proraditi wifi

 

Pokušao i imam driver koji sam instalirao... Opet isti problem... Msm da je do čipseta

 

@EDIT: Kupio sam novu mrežnu i za sada sve radi kako treba {#} Nego imam problem na Windowsu 8.0 Pro x64 B9200... Otvorim moje računalo i ne vidim disk za pržilicu. Isto tako kad stavim DVD/CD unutra zavrti par puta i više neće da radi. Pržilica normalno radi, nije da je pokvarena

 

@@EDIT: Imam problema oko jezika za unos. Naime, napravio sam sebi račun preko Hotmaila i sve mi radi kako treba(ja sam glavni, administrator). Uz to sam napravio jedan lokalni račun za ostale ukučane i postavio sam da je to račun za dijete. I sad ja tamo imam hrvatski jezični paket i postavio sam unos na hrvatski. E sad tu i je problem. Kada nešto pišem pišem u engleskom načinu unosa a nemam opciju na alatnoj traci da promjenim jezik unosa. Pokušao sam otići u kontrolnu ploču, obrisao sam engleski ali poslije odjave i ponovne prijave mi se odjednom vrati engleski jezik. Pokušao sam kao i obični korisnik i kao administrator i opet mi je isto. Isto tako mi prije prijave na taj račun za ostale ukučane bude hrvatski unos, ne znam gdje je problem. Možel' pomoć? Zahvaljujem :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.11.2014 22:47 (Dex.pwn).
15 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Pocetnicko pitanje.

Windowsi i svi potrebni programi instalirani, spremno za rad.

Htio bih dodati novog usera (koji isto mora biti administrator - kolegica na poslu) koji ce imati sve sto je instalirano, dakle da ne mora ponovo instalirati neki od programa.

Kako to mogu napraviti?

Hvala!

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

sve već je instalirano, samo ovisi o konkretnoj app dali će pokretanjem (npr office-outlook..) biti za novog usera ili 'zajednički'. Dovoljan je shortcut npr s desktopa na drugi desk..

-ovisi i o licenci/aktivaciji neke app i to rade za sve usere, kao što ponude i kreiranje shortcuta za curent ili all userse..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Da, primjetio sam da kad dodijelim novog usera, da vidi neke aplikacije a neke ne.

Mislio sam da negdje grijesim, ali ovo sa precicom je ok.

Tnx!

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Moze preporuka i neki savjeti(velika je razlika od 7ice dobro bi mi dosao tutorijal neki :D ) .Sta drzati a sta ostaviti u onom izborniku start(vec sam pola aplikacija pobrisao,posto mi je net brzine 4mbs pa da ga dodatno ne usporavam) i kako postaviti system da bude na desktopu i sl.Moze preporuka i nekih programa i sl za moj pc-netom upisao i tu opciju {#}..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
dasan kaže...

Moze preporuka i neki savjeti(velika je razlika od 7ice dobro bi mi dosao tutorijal neki :D ) .Sta drzati a sta ostaviti u onom izborniku start(vec sam pola aplikacija pobrisao,posto mi je net brzine 4mbs pa da ga dodatno ne usporavam) i kako postaviti system da bude na desktopu i sl.Moze preporuka i nekih programa i sl za moj pc-netom upisao i tu opciju {#}..

Samo ti znaš što tebi treba. Desni klik na traku, pa na svojstva. Onda na Navigacija, čekiraj kvadratić -Prikaži pozadinu radne površine na početnom zaslonu- Klik na uredu i odjavi se. Kada se ponovo prijaviš trebalo bi ubacit desktop umjesto Metro-a.

http://freebitco.in/?r=624635
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
dasan kaže...

.. i kako postaviti system da bude na desktopu i sl.Moze preporuka i nekih programa i sl za moj pc-netom upisao i tu opciju {#}..

- vjerojatno misliš na automatski ulaz u desktop umjesto modern/metro UIa.. npr classic shel jedna od opcija je upravo to.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Jeli se smi aktivirat na neki piratski način ako san ulogiran sa Microsoftovim(Hotmail) accountom? Mislin, se možda će tako oni znat da je piratski??? Vjerojatno pričam gluposti, al eto, za svaki slučaj. :D

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Trebam pomoć. Igrao sam se sa dozvolama za usere u postavkama; konkretno htio sam zaključati cijeli sistemski disk svima osim administratoru (to sam ja), pa sam deny-ao sve za "Guest" acc. To sam radio ulogiran u admin acc.

I sad mi se javlja ovo:

 Klikom na "Advance" pojavi mi se ovaj desni prozor i dalje ne mogu nista jer kad kliknem na "Continue" u tom drugom prozoru, pojavi mi se ovo:

 

Vratit stanje pomocu prijasnjeg imagea nemogu jer sam tu opciju isključio pa ni nemam neki image.

Ugl sad me strah i resetirat jer ne znam da li ću opće moći opet ući u windowse.

 

Ima tko rješenje?

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 8 i 8.1
Vi koji ste uzeli 8.1 keyeve na g2a imam odlicu vijest za vas. Svi su piratizirani i krece deaktivacija. Ja sam uzeo 5 kljuceva. Odvojeno 2+3 i od razlicitog prodavaca. Svaki komp mi je u razmaku od par dana kod paljenja pokazao poruku da upisi valjani key ,ja upisem koji sam dobio ne radi. Kontaktirao windows i kaze da su svi piratizirani i ilegalni i da krece ciscenje. Cak mi se jedan komp skroz zblokiral jer nisam unutar 30 dana upisao. Sad moram sve flashat. Ugl ako vam pise u my computeru na propertisu da win nije aktiviran vrijeme je da mijenjate. Kontaktirao sam g2a tu gamad. I sad se prave blesavi. Prvo nemaju pojma o cemu govorim pa me posalje programeru,on zna o cemu govorim i ne odgovara po tjedan dana. Odem na chat i tamo se izvinjavaju i daju mi popust od pisljivih 2% i dalje nista,sad se i dalje svadjam da mi il vrate pare il legalan key koji oni sigurno nemaju. I jos nesto,blazeni je windows 7 . Ta brzina paljenja,ta fluidnost,ta jednostavnost,ti zivci koji se regeneriraju. Osmica je samo problem,od nvidijinih drivera i greska pod imenom watchdog a nema igre te instalirane,do rusenja i bsod bez razloga,greske s ssdom,do ne radnje storea i updatea,sporog paljenja a kad se upali docekao bi me desktop sa samo slikom i nijednom ikonom,i daaaaa ikoneeee,svaki dan bi neka nova pobijelila. Mozda je to zbog piratiziranog keya,al imam na laptopu preinstaliran,i isti bog ko i ovo. Uzivajte i sretno.
Moj PC  
2 12 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Sedmica ti se brže pali? Ti si nešto gadno zbrljao kod svoje osmice. Moguće da je i do toga što je piratska.

HTC 8X :)
14 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Ma kažem ti razlika dan i noć,imam original na laptopu i isto je. Jednostavno su sve zbrljali.

 

Lupajte TD-ove al ko što vidite da na dvije teme s osmicom su samo problemi i nikakve pohvale.

Moj PC  
0 18 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
izvone kaže...

Ma kažem ti razlika dan i noć,imam original na laptopu i isto je. Jednostavno su sve zbrljali.

 

Lupajte TD-ove al ko što vidite da na dvije teme s osmicom su samo problemi i nikakve pohvale.

 

Ti si nesto gadno zbrlja s osmicom, ja imam oriđiđi na mom kompu i radi bez ikakve greske a i piratska na susjedovom kompu radi bez grske već duze vrime. Uredno poskidaj update.
nista mi se neda
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
izvone kaže...
Kontaktirao windows i kaze da su svi piratizirani i ilegalni i da krece ciscenje. Cak mi se jedan komp skroz zblokiral jer nisam unutar 30 dana upisao. Sad moram sve flashat.

Windowse si kontaktirao? Preko čega? Start menija? Daj kopiju tog maila/chata/pisma od goluba/klinastog pisma.

 

Komp se zblokirao? Pa neispravan je. Jesi siguran da je to uopće komp jer nisam znao da se kompovi flashaju.

izvone kaže...
I jos nesto,blazeni je windows 7 . Ta brzina paljenja,ta fluidnost,ta jednostavnost,ti zivci koji se regeneriraju.

Ma odlični. Kod mene se Win 8 pali brže, radi brže i jednostavniji je za rad. Na dva PCja. Ne znam kakav ti PC imaš. 486DX?

izvone kaže...
Osmica je samo problem,od nvidijinih drivera i greska pod imenom watchdog a nema igre te instalirane,do rusenja i bsod bez razloga,greske s ssdom,do ne radnje storea i updatea,sporog paljenja a kad se upali docekao bi me desktop sa samo slikom i nijednom ikonom,i daaaaa ikoneeee,svaki dan bi neka nova pobijelila. Mozda je to zbog piratiziranog keya,al imam na laptopu preinstaliran,i isti bog ko i ovo. Uzivajte i sretno.

Kakve veze ima Osmica sa Nvidijinim driverima? Pa nije ih MS pisao.

 

Kakav božji watchdog, jel ti znaš što uopće pojam "watchdog" u softveru znači?? Odma na igru, nema, stručnjak u rangu Hitne PC službe. Jel radiš za njih? Objasnilo bi puno toga.

 

Rušenje i BSOD bez razloga? Nije bez razloga, malo pogledaj jel ti taj 486 ispravan. Ikone? Imam Osmicu od CPa i nikad nikakav nit BSOD nit rušenje. Nit problemi sa ikonama.

 

Kupi si legalne windowse, ne lupetaj ili prijeđi na Win98. Tamo ti sve radi.

My name is Legion... For we are many!
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice