Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.349.920
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
16 godina
protjeran
offline
Windows 8 i 8.1 - općenito

Zna li itko kako mogu vidjeti key od svojih Windowsa 8.1 ?

Long Live Freedom
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito

Isto sa slmgr.vbs

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
12 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - općenito

Kada se radi reinstalacija licencirane verzije na jednom te istom računalu, je li potrebno napraviti deaktivaciju licence prethodno reinstalaciji ili nije?

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
pr0n_addict kaže...

Kada se radi reinstalacija licencirane verzije na jednom te istom računalu, je li potrebno napraviti deaktivaciju licence prethodno reinstalaciji ili nije?

 Ne.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
16 godina
protjeran
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
Sum_of_all_fears kaže...

Isto sa slmgr.vbs

 probao sam ali mi nikako ne izbacuje..
ima neki program ili se moze nekako drukcije pogledat ?

Long Live Freedom
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
The Black Iso kaže...

 probao sam ali mi nikako ne izbacuje..
ima neki program ili se moze nekako drukcije pogledat ?

 Jesi probal ovo? Trebalo bi raditi i na starijim verzijama Windowsa.

 

(za C/P ključa, Ctrl+C za copy, Ctrl+V za paste)

 

Edit: radi samo na Retail licencama, na OEM i VL-u izbacuje samo ''BBBBB-BBBBB-BBBBB-BBBBB-BBBBB''.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.8.2015 18:21 (kizo2703).
16 godina
protjeran
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
kizo2703 kaže...
The Black Iso kaže...

 probao sam ali mi nikako ne izbacuje..
ima neki program ili se moze nekako drukcije pogledat ?

 Jesi probal ovo? Trebalo bi raditi i na starijim verzijama Windowsa.

 

(za C/P ključa, Ctrl+C za copy, Ctrl+V za paste)

 

Edit: radi samo na Retail licencama, na OEM i VL-u izbacuje samo ''BBBBB-BBBBB-BBBBB-BBBBB-BBBBB''.

 puno hvala, uspio sam.
to su oni studentski kljucevi, tako da mislim da uz ovaj pc mogu jos aktivirati na laptopu taj key i onda napraviti update na Win 10(ispravite me ako krivo govorim)..

Long Live Freedom
14 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - općenito

Prije koji dan sam instalirao 8.1, i sve je oke. Instalirao sam zatim skype, i svaki puta kada upalim skype, budem online.

A na XP i na 7 je uvijek bilo da me prijavi pod statusom pod kojim sam se i izlogirao. 

Znači kada se prijavim, želim automatski biti Invisible, a ne odmah online. Kako to namjestiti? 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
Napisao sam '' svaki puta kada upalim '' što znači da mi se skype ne pali sam, tj. s windowsom, i nisam pobrkao pojmove, samo sam se krivo izrazio. Nisam dijete.
A ti mi nisi pomogao ni najmanje, i ne razumijem koja je poanta bila tvoje poruke.


Da ponovim, mene muči to što svaki puta kada upalim skype stanje mi bude online. Iako sam ga ja ugasio dok sam bio pod stanjem nevidljiv.
Win 7 primjer. Upalim, automatski budem nevidljiv, ugasim, ponovno upalim, i dalje sam nevidljiv.
Na 8.1 kada upalim, budem online, pa moram namještat nevidljiv, pa onda ako ugasim pod statusom nevidljiv, i upalim ga, opet sam automatski online. I to me smeta.
Zanimalo me kako namjestiti da automatski budem nevidljiv, kao što sam bio na 7?
Razumio?
Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
turbojc kaže...

Na 8.1 kada upalim, budem online, pa moram namještat nevidljiv, pa onda ako ugasim pod statusom nevidljiv, i upalim ga, opet sam automatski online. I to me smeta.
Zanimalo me kako namjestiti da automatski budem nevidljiv, kao što sam bio na 7?
Razumio?

 Vjerojatno zato jer si spojio Skype i MS account. Razdvoji ih i neće biti problema.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
kizo2703 kaže...

 Vjerojatno zato jer si spojio Skype i MS account. Razdvoji ih i neće biti problema.

Nije do toga, ja imam MS acc povezan sa Skypeom i nemam taj problem.

 

turbojc, jel koristiš Metro ili Desktop Skype?

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
13 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - općenito

Je li moguce instalirati Windows koji je vec instaliran i aktivan na nekom racunalu? Ili je potrebno izbrisati ga s tog racunala da bi se instalirao na drugo racunalo?

Malo sam citao postove ali nisam nasao odgovor na to a nemam vremena da sve procitam. Shvatio sam da ima retail i oem verzija ali nisam pohvatao o cemu se konkretno radi i sto znaci da je neka licenca trajno pokrenuta? Igra li to ikakvu ulogu pri ponovnom instaliranju? Hvalaa

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
slaven96 kaže...

Je li moguce instalirati Windows koji je vec instaliran i aktivan na nekom racunalu? Ili je potrebno izbrisati ga s tog racunala da bi se instalirao na drugo racunalo?

 Dovoljno je samo deaktivirati Windowse na prvom računalu: ukucaj slmgr /upk u Command Prompt i deinstaliraj ključ (licencu) na njima.

 

Međutim, ako se radi o OEM Windowsima, oni se ne mogu instalirati na drugi PC. Pogotovo ako je u pitanju PC koji je kupljen s Osmicom - njegov ključ je zaključan u BIOS-u i ne može ga se deaktivirati.

 

Ali, i to se može provjeriti, komandom slmgr /dlv koja će ti reći jesu li Windowsi OEM, Volume ili Retail.

 

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2015 14:28 (kizo2703).
14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
Ti si jedan mućki provokator, i molio bih te da me staviš na ignore listu, jer ne da nisi od pomoći, već si od odmoći!

Kizo - kako sam ih mogao spojiti? Možda sam slučajno, da ne znam? Ali ne vjerujem.

Sum_of_all - Koristim '' desktop ? '' verziju, onu koju sam osobno skinuo i instalirao.

Znači, pokrenem skype, i automatski mi postavi mrežni status na online. Ja stavim na nevidljiv, ugasim skype, i ponovno ga pokrenem, on mene opet na automatski online. I to me smeta. To mi se nije događalo na win 7.

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
turbojc kaže...

Znači, pokrenem skype, i automatski mi postavi mrežni status na online. Ja stavim na nevidljiv, ugasim skype, i ponovno ga pokrenem, on mene opet na automatski online. I to me smeta. To mi se nije događalo na win 7.

 I meni isto - na Desetki (8.1 SP1 ) me automatski stavlja na online. Na Sedmici ne. Oba Skypea su desktop verzije (pošto na Desetki ne radi Metro verzija).

 

I to me uopće ne ferma, iskreno rečeno, jer Skype palim SAMO kad ga trebam.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito

Ma to me zanima jer zelim kupiti Windows (ali ne nov od 1000kn nego ako netko prodaje ovako) a mnogi prodaju neke kljuceve i neke pakete pa da znam sto traziti, pitati..

Ima li netko iskustva s kupnjom kljuceva od Microsofta, da ima neki MS account? Je li moguce kupiti vise kljuceva za neku cijenu i da se isplati prodavati za 200kn kljuc? Jer jedan mi nudi i kaze da je uzeo izravno od Microsofta, da ce mi pokazati i uplatnice kojim je njima placao. Radi se o verziji 8.1. Ne bih htio imati piratski.

11 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
slaven96 kaže...

Ma to me zanima jer zelim kupiti Windows (ali ne nov od 1000kn nego ako netko prodaje ovako) a mnogi prodaju neke kljuceve i neke pakete pa da znam sto traziti, pitati..

Ima li netko iskustva s kupnjom kljuceva od Microsofta, da ima neki MS account? Je li moguce kupiti vise kljuceva za neku cijenu i da se isplati prodavati za 200kn kljuc? Jer jedan mi nudi i kaze da je uzeo izravno od Microsofta, da ce mi pokazati i uplatnice kojim je njima placao. Radi se o verziji 8.1. Ne bih htio imati piratski.

 http://www.windowskeyshop.net/

13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito

.....

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2015 9:55 (galinjo24).
10 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito

 

galinjo24 kaže...

Imam nekih kljuceva za win 8..8.1 i 7..pp za dogovor

 Bem ti ključeve tri si teme šta sam ja vidio zaspama tim oglasom.

Šta to ne oglasiš u malim oglasima.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
8 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - općenito

Trebam pomoć za nooba. Uzeo sam novi laptop i krećem od 0 pa treba stavit windowse, a treba mi 8-ica. Imate kakvu preporuku nekog servisa koji ce napravit posao kak spada, na prosli laptop sam dao nekom liku i stavio mi je 64 win 7 umjesto 32 i trebalo mi je vremena da skuzim zas mi je laptop tak spor. Naso sam neki servis i napravi mi taj posao za 150-200kn pa me zanima na koje stvari trebam obratit paznju. Thx!

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2015 13:06 (flpmyslf).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
flpmyslf kaže...

Trebam pomoć za nooba. Uzeo sam novi laptop i krećem od 0 pa treba stavit windowse, a treba mi 8-ica. Imate kakvu preporuku nekog servisa koji ce napravit posao kak spada, na prosli laptop sam dao nekom liku i stavio mi je 64 win 7 umjesto 32 i trebalo mi je vremena da skuzim zas mi je laptop tak spor. Naso sam neki servis i napravi mi taj posao za 150-200kn pa me zanima na koje stvari trebam obratit paznju. Thx!

  Koji servis da ti preporučim kad neznam otkud si ???

 

 

Ti windowsi za 150-200kn su piratluk teški.

 

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2015 13:10 (nicky.sl).
8 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - općenito

ZG sry. Zanima me kolko bi realno trebalo kostat instaliranje tih windowsa, a da znam da ce radit i da se necu morat 3 puta vracat u servis jer nekaj ne radi

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
flpmyslf kaže...

ZG sry. Zanima me kolko bi realno trebalo kostat instaliranje tih windowsa, a da znam da ce radit i da se necu morat 3 puta vracat u servis jer nekaj ne radi

 Ako hočeš oriđiđi to ti košta ugrubo oko 1000kn pa na više ovisno o verziji a piratluk si sam naveo koliko dođe.

Obrati se ekipi u Futuri it ili ADM-u il Linksu svi oni če to kvalitetno odradit

Sami sebi smo najveci neprijatelji
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
nicky.sl kaže...
flpmyslf kaže...

ZG sry. Zanima me kolko bi realno trebalo kostat instaliranje tih windowsa, a da znam da ce radit i da se necu morat 3 puta vracat u servis jer nekaj ne radi

 Ako hočeš oriđiđi to ti košta ugrubo oko 1000kn pa na više ovisno o verziji a piratluk si sam naveo koliko dođe.

Obrati se ekipi u Futuri it ili ADM-u il Linksu svi oni če to kvalitetno odradit

 Thx! :)

13 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - općenito

Pitanje,može li se ukloniti lock screen?
Znači da ide kao na win 7 recimo zastavica,wellcome i upad u winse bez upisivanja zaporki i ikakvog stiskanja ičega.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito

Objašnjeno tko zna koliko puta...

 

U Run ukucaj control userpasswords2

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
Sum_of_all_fears kaže...

Objašnjeno tko zna koliko puta...

 

U Run ukucaj control userpasswords2

 Dok prekopam temu prodje me volja :(

 

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
14 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - općenito

Ekipa, trebam pomoć. Imam original Windows 7 pa me zanima kako bi sa tim istim key-om instalirao Windows 8.1? Ako je ikako moguče :)

Nokia Lumia 930 Windows phone 8.1 FTW
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
kruskar kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Objašnjeno tko zna koliko puta...

 

U Run ukucaj control userpasswords2

 Dok prekopam temu prodje me volja :(

 

 -google ne radi? windows + autologin .. par načina i bezbroj utilsa.

Za takve 'sitnice' prvo lupnuti u google nešto (to nešto su ključne riječi, ako su dobro odabrane rezultat je 'bolji'.. ne biti bespomoćan-nesnalažliv jer odgovor se dobije za sekundu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - općenito
imam w8.1 i nemogu pojacati ni smanjiti zvuk kad stisem za volume up klikne mi na link,nesto sam supnuo a ne znam kako vratiti
CAUSE BABY I COULD BUILD A CASTLE OUT OF ALL THE BRICKS THEY THREW AT ME
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice