Xiaomi Mi 8

poruka: 1.163
|
čitano: 359.296
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
maks0806 kaže...

A nisam debil. Nemoguće je na tom vendor romu otključati bootloader kad uopće ne postoji opcija mi unlock status u dev optionsima. Namjerno je uklonjena 

 Good to know.

 

Svašta čovjek mora znati kad ima Xiaomi... :D

 

Ja baš zato ne uzimam još Mi8, čekam global stable pa ga onda možda uzmem... ako u međuvremenu ne odustanem od čekanja i uzmem nešta drugo.

12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Jesi li se prijavio sa Mi Accountom nakon factory reseta?

Ako si prijavljen sa svojim Mi Accountom koji ima dozvolu za otključavanje ne bi trebalo biti problema, barem sam tako otključao nekoliko uređaja koji su imali vendor rom, osim toga postoji i http://www.xiaomitool.com/ koji radi preko zaključanog bootloadera

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
maks0806 kaže...
davidovski kaže...

Moze netko napisat kako je zadovoljan sa MI8se sada nakon nekog vremena koristenja. Najvise me zanimaju baterija i kamera kakve su te da li se grije uredaj nakon duze koristenje i imali kakvih musica.

 Kamera ok, za slike je bolja nego na OP6 što je vidljivo u mraku poprilično. Baterija nije toliko dobra koliko bih htio. Nisam mjerodavan jer silujem mob na najjače. Na razini MI note 3 je dok ga koristim, ali standby mi troši više od očekivanog. Btw ovo mi je drugi Mi8SE samo sa 4gb rama za razliku od prvog. 1800kn heheh

Čekajte global verziju. Za svaki Xiaomi, čekajte global. Nakon 30+ uređaja što sam imao njihovih, prosječnom korisniku ne preporučam ništa osim official global verzije.

Evo sada MI5s piknuo, sa nekim vendor romom. Morao ga otvarati i jumpstartati da stavim global... Da ne možeš staviti službeni rom bez toga, teška jebada otvarati mob, držati pincetu na konektorima i moliti se hindu božanstvima da će proći kako spada i da će biti sve ok, a na mobu ti piše YOUR PHONE IS DESTROYED... 

 Hvala na odgovoru. Ma ionako se ne žurim sa kupovinom pa ću svakako pričekati. Za sad se samo malo rapsitujem. Inače, ima li smisla 6gb? Trenutno imam mob sa 4gb i ne vidim da mi treba više. 

I imam pitanje za famozni zub. Sad sam tek uočio koliko je širok, tamo onda uopće nestanu ikonice od notifikacija? Znači samo sat, baterija i signal? I da li se može "sakrit" kao na op6 da je sve crno gore kad si u drugim app?

8 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Ne znam dal da cekam kraj 8mjeseca, gledam izmedu op6 i mi8 Explorer e. 

Mozda i izade op6t

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Čekaj, Mix 3 bi trebao doći. Op6T bi mogao kasniti sudeći po uspjehu 6ice, mislim da će još malo zarađivati na njegovoj slavi.

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Pa unlock bootloadera moras traziti od njih preko njihove sluzbene stranice. Kakvo otkljucavanje u developer opcijama!?

Edit: odgovaram na maks-ov post ali vec je Cromaki reko, kasno vidio...
The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.7.2018 20:34 (Gam3r).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Cromaki kaže...

Jesi li se prijavio sa Mi Accountom nakon factory reseta?

Ako si prijavljen sa svojim Mi Accountom koji ima dozvolu za otključavanje ne bi trebalo biti problema, barem sam tako otključao nekoliko uređaja koji su imali vendor rom, osim toga postoji i http://www.xiaomitool.com/ koji radi preko zaključanog bootloadera

Kažem imao sam masu šajomija na masu romova, i ovo je prvi koji nisam nikako mogao povezati sa mi accountom na način da izbroji ono vrijeme od 72h do otključavanja. Također sve alternativne opcije su na tom vendor romu bile maknute. Pošteno sam se preznojio dok nisam na kraju uspio jumpstart metodom. Xiaomi kolikogod je super za svoju lovu, ima taj faktor neugodnih iznenađenja, zato kažem, bolje global verziju ako se može da ne bude neugodnih iznenađenja. 

 

Gam3r da, ali moraš prvo unijeti svoj mi account u mob u dev. opcijama "mi unlock status" i čekati 72h 

 

E da, zaboravio sam napomenuti da je zvuk preko bluetootha na Mi8 SE užasan. Isprobao paralelno na Mix 2, Mi note 3, Mi 5s i Mi 8SE sa Bluedio T5 slušalicama. 

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.7.2018 11:08 (maks0806).
5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Bok, na gearbest-u počeli prodavati MI8 global version. da li može netko potvrditi da li je to službena globalna verzija.

 

Link u nastavku:

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009671428742.html?wid=1349303

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

@maks0806 može odgovor na pitanje ako nije problem

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
davidovski kaže...

@maks0806 može odgovor na pitanje ako nije problem

 Nisam skužio. Može se sakriti i uzmi 6gb ako možeš. Za bezbrižno dugogodišnje korištenje bolje dati odmah stotinjak kn više nego kasnije žaliti. S vremenom aplikacije postaju sve zahtjevnije, meni je već sada za ugodno korištenje 4gb malkice premalo, a 3gb me baš smeta koliko se brzo zauzme i svaki app se reloadati mora.

Hearthstone: Maks0806#2960
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Hvala na odgovoru. Ma koje dugogodisnje, rekord mi je godinu dana da imam isti uređaj haha. Vidjet ću svakako kroz mjesec dana kad budem kupovao. Nadam se da će još nešto sitno past cijena

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Uh ja najviše tjedan dana heheh.

Ma Mi8 SE je u svojoj klasi top ponuda. Sačekaj global verziju i za oko 2k kn je mobitel strava. Kompromisa ima, ali znatno manje nego što bi očekivao za 2k kn, a pluseva ima ohoho.

 

Hearthstone: Maks0806#2960
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Izaci ce globalna verzija?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

globalna verzija sa b20 ili samo softwerski globalna verzija?

 

ja sam platio plavi 6/64 gb 2350 kn s dhl-om i poslije par dana banka je na to uzela jos 70 kn jer racunaju po 6,50 tecaju.. sa cashbackom 2300 cca me ispadne.. 1870 je 4/64 plavi znaci sa cashbackom ispod 2000 kn ide nakon sto dhl uracunamo, razlika u cijeni je da se malo zamislis, nije bas stotinjak kn.. ko ne misli imat taj mob duze od god dana mozda je bolje da ide na jeftiniji, sumnjam da ce 4 gb postat malo kroz god dana kao sto je to dns slucaj s 3 gb..

 

inace 22.7 je narucen, poslan 24.7 i otad mi stoji gatwick uk shipment info received.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Recimo mi note 3 64/4gb mi je bio primjetno manje intuitivan za heavy use od ovog sa 6gb. Konkretno skakanje iz hearthstonea u messenger i browser te natrag. Šaltanje između više dokumenata i word fileova također. Ok, istina 300kn nije malo, ali osobno bih na dulje staze odabrao jači model, mada realno pri normalnom korištenju uređaja nećeš biti ograničen sa 4gb

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Nema globalne verzije mobitela Mi8SE. Nema B20 i nikad nece imati, to je kompromis koji su napravili ovaj put. Globalna verzija roma ce izaci..
The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Cuj nema to nije razlog da se ne nadje u mojem dzepu, jer je omjer ulozeno dobiveno palac goree

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Neki dan sam osjetio nedostatak signala. Mix 2 global fino lovi mrežu, Mi5s i mi note 3 bez signala u Krničkom Poratu. Vuko*ebina jest, ali ipak ima smisla taj B20. Doduše prvi put u 3 godine da me to spopalo

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

meni se to cesto desi.. na poslu svi hvataju 4g a 3g je tamo slab ili te jednostavno prebaci na 2g.. itekako znaci b20 jer ima mjesta gdje je 3g ili slab ili ga nema ali 4g na b20 frekvenciji radi dobro.. i govorim si vec par god iduci mob mora imat b20 i opet kupim onaj bez b20 jer su ovi kineski specijalci odlucili bas SE model zakinut s tim.. mater s tim vise, nikako potrefit kompletan uredaj od njih.. ja se nadam da mi je ovo zadnji xiaomi koji nema b20, stvarno je vec vrijeme da pocnu u sve modele to stavljat 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Kad ciljaju prvenstveno kinesko tržište. NFC isto ne stavljaju a mnogima je to dealbreaker

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
I dalje si gledam stalno Mi8 ali sad me zbog problema sa Amazfit 2 i vraćanjem u Kinu muči da bi volio i neko jamstvo imati. Kada se, ili da bolje kažem ako se, kod nas otvori neki servis kod kojeg će vrijediti jamstvo to će biti sjajno. Kod Amazfita piše da uvažavaju jamstvo samo ako je kupljen od njih ili od nekog ovlaštenog partnera. Za mobitele kupljene u EU znam da se mogu slati u bilo koji ovlašteni servis unutar EU i jamstvo se priznaje. Ali ovo iz Kine ili neke Kineske firme sa skladištem u EU, to nebi prošlo ni da imamo ovlašteni servis. Dao bi i malo više da imam jamstvo valjano.
Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
maks0806 kaže...

Kad ciljaju prvenstveno kinesko tržište. NFC isto ne stavljaju a mnogima je to dealbreaker

 Znam sto je nfc, ali dalje ne kuzim njegovu svrhu, barem ne kod nas. Moze neki primjer za sto ga ljudi u HR koriste

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
davidovski kaže...

 Znam sto je nfc, ali dalje ne kuzim njegovu svrhu, barem ne kod nas. Moze neki primjer za sto ga ljudi u HR koriste

 Evo ja konkretno od nedavno s obzirom da sam klijent PBZ-a koristim ga za plaćanje putem virtualne kartice. To mi je zgodno jer nekad ne nosim novčanik, a mobitel uvijek imam sa sobom. Podržano je plaćanje na svim uređajima za bezkontaktno plaćanje. I od danas, koliko vidim, omogućeno je i za android pay ali nisam još probao. Prvo ću proučiti da vidim kako to ide, kakve su naknade i sl. Za wave2pay prva godina besplatno, poslije 2kn mjesečno.

7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Vidio sam to danas za android pay, sa time definitivno dobiva svrhu.

Može malo iskustva sa tim od pbza koje koristiš do sada, znam kako funkcionira, ali me zanima kako je sa prodavačima jer mislim da bi pola njih morao objasniti kako ću platit sa mobitelom jer većina ih još nije ni ovo beskontaktno s karticom svladala i problem im je.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
O da, a pogotovo ce biti ubuduce...ja sam od danas korisnik Google Pay usluge jer je PBZ prva banka u HR koja je to uvela i za mene vise nije dobar nijedan mob bez NFC.
Kod Xiaomia recimo sve ispod Mi 8 mi ne dolazi u obzir...recimo Mi 8 SE nema NFC...o onim Redmi i sl da ne pricam.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.8.2018 16:08 (ocean77).
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
davidovski kaže...

Može malo iskustva sa tim od pbza koje koristiš do sada, znam kako funkcionira, ali me zanima kako je sa prodavačima jer mislim da bi pola njih morao objasniti kako ću platit sa mobitelom jer većina ih još nije ni ovo beskontaktno s karticom svladala i problem im je.

Nikakvih problema za sada, plaćao u Plodinama, Tifonu, Sparu, DM-u... Na moru dok sam bio isto, gdje god ima bezkontaktno. Sama aplikacija zahtjeva internet vezu, NFC moraš ručno paliti prije ulaska u aplikaciju, verificiraš se pinom i klikneš plaćanje, čekaš da ti javi da je spremno i prisloniš mobitel na POS bezkontaktni i gotovo. Plus mi je što ne moram ukucavati PIN za iznose preko 100kn kao s karticom.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
ocean77 kaže...
O da, a pogotovo ce biti ubuduce...ja sam od danas korisnik Google Pay usluge jer je PBZ prva banka u HR koja je to uvela i za mene vise nije dobar nijedan mob bez NFC.
Kod Xiaomia recimo sve ispod Mi 8 mi ne dolazi u obzir...recimo Mi 8 SE nema NFC...o onim Redmi i sl da ne pricam.

 Oho, Mi Note 3 više nije dovoljan!?

Hearthstone: Maks0806#2960
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Ja baš prodajem Mi Note 3 uskoro jer mi pak NFC nikako nije potreban i nabaljam Mi 8 SE 

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Ma kad se telefoni vrte brže nego što gaće mijenjam, ne brinem se, nabaviti ću kad zatreba. Btw spajanje na zvučnik/slušalice, plaćanje i općenito smanjenje potrebnih stvari za nošenje sa sobom u ne tako dalekoj budućnosti, NFC je zgodan za imati nekom tko ne mjenja mob često. Mix 2 ga ima, ali kao i svaki mob ne ostaje dugo u mom posjedu :P

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.8.2018 17:06 (maks0806).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Max, pa Mi Note 3 ima NFC, ali ja imam trenutno Pixela 2 XL.😀
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice