Razlika komercijalnih i besplatnih DBMS-ova

poruka: 5
|
čitano: 5.202
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Razlika komercijalnih i besplatnih
pitanje

Ovako imam temu za prezentaciju razlika komercijalni i besplatnih dbms-ova sad ja znam da se komercijalni ne placaju a ovi da, ali mi treba neki primjer koja je razlika izmedu naprijem MYSQL- a i oracla neke karakteristike po kojima se razlikuju ili nesto slicno.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Razlika komercijalnih i besplatnih
goco kaže...

Ovako imam temu za prezentaciju razlika komercijalni i besplatnih dbms-ova sad ja znam da se komercijalni ne placaju a ovi da, ali mi treba neki primjer koja je razlika izmedu naprijem MYSQL- a i oracla neke karakteristike po kojima se razlikuju ili nesto slicno.

 razlike su poprilicne i nemoze se u jednom postu sve objasniti.
ukratko postgree sql je najbolja besplatna baza, a oracle najskuplja od onih koje placas.
a detalji... najbolje da pogledaš jednu od starijih mreža, bilo je jako opširno i detaljno o RDBMS....
pitaj u redakciji bug-a koja je tocno mreza bila. ja je imam negdje samo bih je morao traziti.
16 godina
neaktivan
offline
Razlika komercijalnih i besplatnih DBMS-ova

http://www.microsoft.com/Sqlserver/2005/en/us/compare-features.aspx

 

pogledaj gornji link.

to je komparacija SQL servera. na tom principu ti je i ostatak priče. Znači više mogučnosti koje kupuješ ako ti trebaju, ili uzimaš besplatnu varijantu ako te zadovoljava.

 

Za slučaj s Oracle klick ovdje

 

i-VTEC
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Razlika komercijalnih i besplatnih DBMS-ova
Kiki kaže...

http://www.microsoft.com/Sqlserver/2005/en/us/compare-features.aspx

 

pogledaj gornji link.

to je komparacija SQL servera. na tom principu ti je i ostatak priče. Znači više mogučnosti koje kupuješ ako ti trebaju, ili uzimaš besplatnu varijantu ako te zadovoljava.

 

Za slučaj s Oracle klick ovdje

 

 ma ok, ali njemu trebaju detalji a ne samo tablica sa web stranica ms-a ili oracle-a.
samo neka pita bug-ovce za točan broj mreže gdje su detaljno obradili rdbms
15 godina
neaktivan
offline
RE: Razlika komercijalnih i besplatnih

Ja bi te usmjerio da stvar gledaš malo drugačije.

Prvo utvrdi kojim alatom ćeš raditi razvoj i u kojem programskom okruženju. Tada se odluči za odabir baze. Mislim da je to element koji ti je važniji za većinu projekata dok ne postanu stvarno veliki.

Ako se služiš MS razvojnim alatima daj prednost MSSQL.u odnosno SQL Express serveru jer će ti rad u ugodnost rada biti neusporedivi spram drugih baza radi integracije u razvojnu okolinu i mogućnosti korištenja zadnjih novina u NET frameworku.

Ako se služiš razvojnim alatima kao što je JAVA  - preporučam za početak Oracle - uzmi besplatnu verziju "i" i sve pet.

Ako si pak PHP igrač, onda mislim da će ti najlakše početi  u MySQLu, iako nije niti Postgres loš, u biti u nekim je slučajevima ozbiljniji izbor.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice