AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.639.028
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 mjeseci
protjeran
offline
AMD Navi

A na ostalo sve si gurnuo glavu u pijesak, bravo. A i rijetki su ti koji zanemaruju Dlss i RT performsnse dns kada 90% naslova dolazi sa istim, al ajde 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

Bistar si ko mulj. Vjerojatno voziš golfa ili passata jer "drže cijenu". Neka kolega kupi što želi, ali da ja kupujem i posjedujem stvar samo zato da čim manje novaca "izgubim" kada je prodam kao polovnu... Ma užas.

 Ne kupuje ju jel manje novca izgubi, nego jednostavno jer je boli value...

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Kryptonian kaže...

A na ostalo sve si gurnuo glavu u pijesak, bravo. A i rijetki su ti koji zanemaruju Dlss i RT performsnse dns kada 90% naslova dolazi sa istim, al ajde 

 amd i njihov marketing na stranu,
realno, većina zanemaruje dlss i rt, i to s dobrim razlozima, a ti su.... drumroll please...

1. konzole vladaju gaming tržištem (htio ti to priznati sebi ili ne), i ako bude pomaka na tom polju, bit će tek u idućoj generaciji, i to možda...(ako hardver i softver bude sposoban iskorištavati pošteno).
2. navedena tehnogija "ima koristi" samo u highend/enthusiast segmentu za oba tabora
3. navedeni segment je pre skup za prosječnog korisnika (bio je i prije, a kamo li sada po ovim suludim cijenama)
4. implementacija tih tehnologija u aktualnim naslovima je daleeeko od idealne.

dokle god se minimalno 3 od 4 stavke ne "unormaliziraju", đabe...

I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
15 mjeseci
protjeran
offline
AMD Navi

Aha a tebi je dakle rtx 4080/rx 7900xtx od 10k+kn mainstream kartica pa to nije bitno... 

 

I te gluparije o konzolama nemaju veze s vezom jer je i obična mid range graficka tipa rtx 3070 tutan kamon za performanse tih okrljastenih podklokanih kvazi rx6700 modela u konzoli koji su jos 30%+ slabije od desktop verzije.

 

Plus kaj igre za PC dolaze uvijek kompleksnije i sa vise opcija i detalja upravo zato jer imas jaci hardver na raspolaganju. 

 

Dns se sa RT savim ugodno igra na kompu cak i na mid range konfiguracijama od kakvih 8000kn uz dlss, tako da tvoje price o konzolama nemaju nikakve veze sa PC Master Race platformom.

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Kryptonian kaže...

Aha a tebi je dakle rtx 4080/rx 7900xtx od 10k+kn mainstream kartica pa to nije bitno... 

 

I te gluparije o konzolama nemaju veze s vezom jer je i obična mid range graficka tipa rtx 3070 tutan kamon za performanse tih okrljastenih podklokanih kvazi rx6700 modela u konzoli koji su jos 30%+ slabije od desktop verzije.

 

Plus kaj igre za PC dolaze uvijek kompleksnije i sa vise opcija i detalja upravo zato jer imas jaci hardver na raspolaganju. 

 

Dns se sa RT savim ugodno igra na kompu cak i na mid range konfiguracijama od kakvih 8000kn uz dlss, tako da tvoje price o konzolama nemaju nikakve veze sa PC Master Race platformom.


1. lol, kartica od 1000€+ definitivno nije mainstream nego prije high end (imho)

2. ma i da je gf4 ti 4200, software se radi specifično za određeni "ekosustav", te se praktički iskorištava maksimalno, za razliku od bezbroj hardverskih kombinacija=bezbroj problema

3. točno, izlaze kompleksniji PORTOVI na pc... sa hrpom popratnih bugova i day 1 patcheva, i čekanja novih grafičkih drivera...
toliko o tome, viđeno već n-puta.

4. ako ti smatraš da je 20-30fps sa rt na midrange konfi "ugodno" igranje, bit će nisi popio terapiju....

I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2023 23:21 (vrx).
15 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Navi
vrx kaže...

1. lol, kartica od 1000€+ definitivno nije mainstream nego prije high end (imho)

2. ma i da je gf4 ti 4200, software se radi specifično za određeni "ekosustav", te se praktički iskorištava maksimalno, za razliku od bezbroj hardverskih kombinacija=bezbroj problema

3. točno, izlaze kompleksniji PORTOVI na pc... viđeno već n-puta.

4. ako ti smatraš da je 20-30fps sa rt na midrange konfi "ugodno" igranje, bit će nisi popio terapiju....

 1. Upravo to ti pricam, covjek kupuje grafu od 1400e na tome se sve pali i ne rade kompromisi.

 

2. Nema nikave veze software em kaj nisu ni sve igre PS portovi, i  između ostalog to kaj gledas na PS u svezi grafickig prikaza su obicne medium postavke na PC verziji igre.

 

3. PC igre su puno lijepse i detaljnije jer naravno nude veci spektar postavki i potpuni RT a ne samo dijelomicni.

 

4. I ja ne govorim o 30FPS nego o finih 60 kako imas i na konzoli ako si toliko sretan da igra nije prezahtjevna pa se vuce u 30-45fps kao dobar dio novih naslova.

 

Rtx 3070 + 5600x Hogwarts Legacy uz RT i DLSS 60fps na fullHD monitoru, znači sistem od kakvih 9000kn skupa sa monitorom u priči.

PS. a igre kako imaju patcheve i fixeve zbog bug-ova na PC-u imaju i na konzolama, vidim da nisi bas upucen u tematiku

Sad mozes na spavanje dosta si nadrobio za veceras 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2023 23:42 (Kryptonian).
8 godina
offline
AMD Navi

Dečki, ovo je tema AMD i držite se toga. Kog brige za DLSS i RX, nike vajde od tih pizdarija .... 

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

opće nebitno što on kupuje,
ja sam se osvrnuo na tvoju izjavu da rijetki zanemaruju dlss i rt, što kategorički nije istina,
nego upravo suprotno, rijetki gledaju na to kao "korisnu" tehnologiju zasada, pogotovo sada kada ili je dosta zahtijevna ili treba 1000€+ kartica da bi išlo iole uredno.
shodno tome sam se i osvrnuo zašto ljudi zasada još ne gledaju na to (pod time mislim na kupce, a ne na promotivne materijale proizvođača i jutubera i recenzenata koje nam se na sve strane gura kao pod mus! ;) )

na konzolama naravno da ima veze sa softverom i optimizacijom istoga... 

i dalje se slažem s tom stavkom, na picekima imamo više grafičkih detalja, više slobode.
no, to i dalje ne mijenja činjenicu da se vrhunski naslovi skoro primarno rade za konzole, pa adaptiraju za pc (danas kudikamo lakše jer je slična arhitektura).
tako je već cca 15tak godina.
pogledaj ijedan noviji naslov koji je izašao paralelno, pa usporedi kakav je bio bug/issue feedback pc vs konzole... debelo više problema na pc nego konzolama (osim cyberpunka, to je bio krš na svemu )

je je, "finih" 50-60fps u 1080p dok trčkara uokolo... dam se kladit da je druga priča kad krene borba i kad efekti krenu frcat na sve strane...
a da ne kažem da u prosijeku ima dupli fps na svim rezama kada je rt off.


ali da, da kupujem novu karticu od 1000€+, vadio bi joj mast i popalio sve što se može popaliti.



@Taraba isprike, neću više oftopičariti.

I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2023 1:07 (vrx).
Moj PC  
4 1 hvala 1
15 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Navi
vrx kaže...


ja sam se osvrnuo na tvoju izjavu da rijetki zanemaruju dlss i rt, što kategorički nije istina,
nego upravo suprotno, rijetki gledaju na to kao "korisnu" tehnologiju zasada, pogotovo sada kada ili je dosta zahtijevna ili treba 1000€+ kartica da bi išlo iole uredno.
shodno tome sam se i osvrnuo zašto ljudi zasada još ne gledaju na to.


je je, "finih" 50-60fps u 1080p dok trčkara uokolo... dam se kladit da je druga priča kad krene borba i kad efekti krenu frcat na sve strane...
a da ne kažem da u prosijeku ima dupli fps na svim rezama kada je rt off.


ali da, da kupujem novu karticu od 1000€+, vadio bi joj mast i popalio sve što se može popaliti.

 RT danas ispada iz paštete kao i dlss a i cijela industrija ide u tome smjeru da ga usvaja u gotovo svim novim i najavljenim naslovima. Ajd ako neko ganja 120-165fps lock pa gasi RT, ali dlss je tu samo pomoc jer ce i na Quality opciji u prosjeku dati 30% boost i smanjiti latenciju samim time, tako da je to svakako danas "must have"

Za ovo drugo kaj sam ti dao primjer Hogwartsa je RT na ultra, moze se i smanjiti na medium ili high, nemora se maxati do daske. Ima dlss i balanced koji nije korsitio a dao bi još15ak% performansi spram Quality opcije, tako da svakako da se moze jako lijepo igrati uz RT i ultra postavke detalja i na pristupacnoj konfi.

To je to od mene, bezveze je rasprava otisla na konzole na koje se ne mislim koncentrirati.

14 godina
offline
AMD Navi

Nakon dvije godine upotrebe DLSS-a u u svakoj igri koja ga podržava, a podržava ga svaka nova igra, jednostavno nema nikakve šanse da kupim novu grafu bez te tehnologije. Nema teorije, a zahvaljuči DLSS-u uopće ni ne pomišljam na novu grafu jer sve i jednu igru tjeram savršeno glatko.

O konzoli razmišljam još manje, PC mi zamjenjue sve konzole...microsoft igre, sony igre, multiplatformm igre, nitendo emulator, pc igre.....

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
vrx kaže...

opće nebitno što on kupuje,
ja sam se osvrnuo na tvoju izjavu da rijetki zanemaruju dlss i rt, što kategorički nije istina,
nego upravo suprotno, rijetki gledaju na to kao "korisnu" tehnologiju zasada, pogotovo sada kada ili je dosta zahtijevna ili treba 1000€+ kartica da bi išlo iole uredno.
shodno tome sam se i osvrnuo zašto ljudi zasada još ne gledaju na to (pod time mislim na kupce, a ne na promotivne materijale proizvođača i jutubera i recenzenata koje nam se na sve strane gura kao pod mus! ;) )

 čisto da vidiš koliko si u krivu, ovo su podaci nakon sloma majnerskog tržišta, dakle kupci iz ovih podataka su čisti gejmeri

 

Q3 2022 Discrete GPU Market Share Report: NVIDIA Gains 88% Market Share Hold, AMD Now at 8% Followed By Intel at 4%

 

4 godine
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

 čisto da vidiš koliko si u krivu, ovo su podaci nakon sloma majnerskog tržišta, dakle kupci iz ovih podataka su čisti gejmeri

 

Q3 2022 Discrete GPU Market Share Report: NVIDIA Gains 88% Market Share Hold, AMD Now at 8% Followed By Intel at 4%

 

Friški podaci su još gori za AMD... Intel ih je doslovce došao i zajedno su na 9%, dok Nvidia i dalje ima monopol sa 82% tržišta...

Intel is already matching AMD for gaming graphics market share | PC Gamer

3 godine
offline
AMD Navi

U tom AMD Gpu odjelu izgleda treba podjeliti masno otkaze, da jedna toliko jaka i velika korporacija s prakticki donekle konkurentnim proizvodima toliko lose posluje!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Navi

Ma Intel opet mulja jer su pribrojili i 3% grafi koje su otišle u data centre.

Dakle ne radi se o gaming grafama, a tih 6% su najvećim djelom u laptopima.

Sve su to podatci plasiranih grafa koje većinom stoje na policama trgovina,

jer je prodaja drastično pala od propasti rudarenja.  LINK

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.3.2023 18:11 (Mile 74).
13 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

Također, ne zamuti baš ništa. Uostalom uvijek si možeš povečati sharpening po volji u driveru.

 Vecina gejmera ima dioptriju tak da ni ne primjete, pogotovo kad udes u godine

 

Eire
14 godina
offline
Re: AMD Navi

Oni sa oko sokolovo nek slobodno plate milon kuna da bi se igrali 

16 mjeseci
protjeran
offline
AMD Navi

23.3.2023. bi trebali predataviti svoju inacicu DLSS3 tehnologije, bas me zanima kako ce to raditi 

AMD Could Tease DLSS 3-rivaling FSR 3.0 at GDC 2023

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi

Ak bude za sve, poput FSR 2.0 raditi će daleko bolje nego DLSS 3.0 na mojoj RTX 3060 Ti, za koju tvrde da hardverski nije sposbna to tjerati. Baš me zanima da li će biti hardverski sposobna tjerati FSR 3.0. Gamad od nvidije, nema gorih.

16 mjeseci
protjeran
offline
AMD Navi

Stari problemi još nisu eliminirani

AMD Radeon Software Adrenalin 23.3.1

 
0 0 hvala 0
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Morgoth Bauglir kaže...

Stari problemi još nisu eliminirani

AMD Radeon Software Adrenalin 23.3.1

 Uvijek bude pod known issuses problema sa starijim igrama/grafama. Ima nešto što se vuče duže vremena jer ne pratim baš svaki release notes?

16 mjeseci
protjeran
offline
AMD Navi

Imas iznad link na problem gdje instalacija drajvera moze pobrkati Windows, također reset i povratak na stare nije siguran.

 

Taj problem još nije riješen a sada su uz novi drajver izdali i posebnu natuknicu:

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Problem nastaje u situacijama ako se ide na clean install i kod restartanja kompa istovremeno krene windows update...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Evo stavio sam zadnje drivere i ništa se nije raspalo

Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Gee kaže...

Evo stavio sam zadnje drivere i ništa se nije raspalo

 Čak sa zadnjim driverom veći score imam nego sa prijašnjima, kontra od onoga što se ovdje predstavlja da smanjuje score za 50%.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
15 godina
offline
AMD Navi

Novi driveri, i dalje sve šljaka...

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Gee kaže...

Novi driveri, i dalje sve šljaka...

 

 Čudo se dogodi

kradem mine iz minskog polja
2 godine
offline
AMD Navi

Jedno brzo pitanje... da slucajno poludim i odlucim spalit pare na neki mid range GPU... uzet RX 6700/6750 XT ili pricekat, na primjer, RX 7600/7700 XT? Kupuje li AMD danas iko? Meni je jos osobno gorak okus u ustima od njihovih drajvera, ali gledano na vram, moga bi pregrist gowno...

 

Gledam ove cijene na nabavi.net , pa mi dolazi na povracanje ( Futura je referenca jer je u njih momentalno najjeftinije ):

Sapphire Pulse Radeon RX 6750XT, Futura 533 eura ( prije popusta 10% ), vanka nabavljiva vec od 440 eura ( ako ne i nize ).

Sapphire Pulse Radeon RX6700XT, Futura 478 eura ( prije popusta 10% ), vanka vec od 390 eura.

 

P.S. Nikako ne podrzavam ovaj debilizam sa cijenama kojeg nasi ducani forsiraju, za razliku od ostatka Evrope. Nek im se savijaju police. Ionako mislim uzeti izvana.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.4.2023 12:40 (Bevanda).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Bevanda kaže...

Meni je jos osobno gorak okus u ustima od njihovih drajvera, ali gledano na vram, moga bi pregrist gowno...

 

 Nevidijini driveri su referenca stabilnosti pouzdanosti kvalitete sigurnosti nevinosti? Jajajajaja da da ovce odobrile.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.4.2023 13:39 (dery).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice