AMD Vega

poruka: 3.223
|
čitano: 430.697
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Vega
Tonči kaže...

 Pametni ljudi koriste multi-rail, naravno. Ovo što je eywa33 rekao, imaš na boljim Corsairima danas virtualni multi-rail gdje se kontrolira OCP putem postavki napajanja. Vege vuku dosta struje pa na fiksnom multi-railu koji po railu nije postavljen dovoljno visoko, mogu triggerati OCP, ali s druge strane, na single-railu može lakše doći do sranja. Zato na napajanjima ne štediš.

 Na napajanjima i matičnim pločama se najviše i štedi kod nas. Ne daju dodatne performanse a ako rikne što, tu je i dalje garancija (barem prvih godina). Isprobao štednju i na jednom i na drugom, ne bi više hvala. Neznaš jel gore da crkne ili da ne crkne.

11 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
Tonči kaže...

 Pametni ljudi koriste multi-rail, naravno. Ovo što je eywa33 rekao, imaš na boljim Corsairima danas virtualni multi-rail gdje se kontrolira OCP putem postavki napajanja. Vege vuku dosta struje pa na fiksnom multi-railu koji po railu nije postavljen dovoljno visoko, mogu triggerati OCP, ali s druge strane, na single-railu može lakše doći do sranja. Zato na napajanjima ne štediš.

 Točno. OCP je važna stvar kad je nužna :) jer onda može spasit ostatak ovih budžet konfi koje imamo ... Da, tražio sam hx1200i model i samo sa "i". Upravo da mogu u CLinku to podešavat kad želim. Iako ovaj hx1200 bez "i" ima fizički switch za single/multi rail, ipak je software zgodnije rješenje. Kad testiram bilo koji čmark koji mi potegne struje palim single rail. To sve preko profila rješavam, jako zgodna stvar... Inače, napajanje je zvjerka. Na pasivnom radi otkad sam ga uzeo. Probao zavrtit fan preko software-a na 80%, čuje se taman da znaš da je tu.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega

Ja vrtim AX1500i na dvije konfe, iako na niti jednoj nisam preko 50-60% opterećenja. Ali može spasiti ako imaš skuplje komponente... ne bih volio da mi disk od soma ipo eura rikne van garancije ili da uopće rikne zbog gnjavaže s podacima. Nisam nikad čuo vent napajanja :D 

Nope.
12 godina
protjeran
offline
AMD Vega

Bile su glasine da MSI i Gigabyte nece izbacivati aftermarket modele tj MSI je dao sluzbenu izjavu da ce jos vidjeti da li ce izdavati svoju verziju zbog slabe brzine kojom se stancaju Vega cipovi. Za Gigabyte su to bile samo glasine i na kraju ipak stizu i njihovi modeli.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
AMD Vega

Mislim da dok izađe Volta ce taman izaci svi custom modeli Vege 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega

To i ja mislim, da su modeli izasli prije kupnja vege 56 bi jos bila ok, eto ja sam planirao uzeti, al ako volta izade kroz par mjeseci nema smisla davat iste novce za vegu kad ce volta sigurno davati puno bolje performanse za iste pare.

8 godina
protjeran
offline
AMD Vega

Djeluje odlicno napravljen hladnjak, ali jos se vidi da je sve u žurbi oko te Vege jer ovi nisu napravili kontakt sa pastom na HBM, Powercolor je potvrdio da modeli koji ce uci u prodaju imaju ispravljen taj problem i da nece biti problema.

 

PowerColor Red Devil RX Vega 64 Tear-Down (& Thermal Paste)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
war3_tft kaže...

To i ja mislim, da su modeli izasli prije kupnja vege 56 bi jos bila ok, eto ja sam planirao uzeti, al ako volta izade kroz par mjeseci nema smisla davat iste novce za vegu kad ce volta sigurno davati puno bolje performanse za iste pare.

 Voltu nećeš vidjeti tako brzo.

Nope.
14 godina
offline
AMD Vega

Sta nije early 2018 najavljena?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
izvone kaže...

Sta nije early 2018 najavljena?

 Sredinom treceg mjeseca

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
Tonči kaže...

 Voltu nećeš vidjeti tako brzo.

 Nisam previse istrazivao, al stalno se spominje q1 iduce godine, evo i kolege iznad tako tvrde...

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.11.2017 12:54 (war3_tft).
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega

Treći mjesec je najava nekog eventa, ali to je 4 mjeseca daleko i, kako idu glasine, neće biti Volta, nego neki refresh Pascala imenom Ampere. Vega nije zaprijetila i nemaju zašto. Imaju dovoljno prodaje Volte za superračunala i radne stanice. HBM2 od NVidije nećemo vidjeti na običnim karticama još neko vrijeme. 

Nope.
8 godina
offline
AMD Vega

sad bi od amda trebala ići ili vega serija na 12nm ili navi malo kasnije... nisan nista u vise siguran, pogubio sam se u hrpu razlicitih izvora i informacija 

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
AMD Vega
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2017 16:46 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Vega

"It's finally coming."

Sapphire na fb. 3 naponska kabla ako me oci služe...

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2017 16:49 (D3lBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
D3lBoy kaže...

"It's finally coming."

Sapphire na fb. 3 naponska kabla ako me oci služe...

Cuo sam da su ih 100 proizveli, nema sanse da sve prodaju.. 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
D3lBoy kaže...

"It's finally coming."

Sapphire na fb. 3 naponska kabla ako me oci služe...

 3 s jedne 3 s druge stranelp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2017 18:30 (Stjepanj).
8 godina
protjeran
offline
AMD Vega

I cemu sad tolko cudenje, kartica je bila detaljno prikazana jos prije mjesec ipo dana 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Vega
D3lBoy kaže...

"It's finally coming."

Sapphire na fb. 3 naponska kabla ako me oci služe...

 

"3x if you want to OC. 2x otherwise."

11 godina
offline
Re: AMD Vega
D3lBoy kaže...

"It's finally coming."

Sapphire na fb. 3 naponska kabla ako me oci služe...

Da nije ovog RGB-a ne bi ni pogledao karticu

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
offline
AMD Vega

Bok decki, da li netko zna gdje mogu kod nas kupiti Vegu 56/64 STRIX (ili neki drugi aftermarket model) - ako je moguce uopce?

 

Ili ako bi netko mijenjao GTX1080 STRIX za Vegu 64 ili 56 eventualno uz parsto kn nadoplate, moze i tako :)

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2017 10:13 (mrsmith).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega

Tesko da ces kod nas to naci po nekoj normalnoj cijeni. Jel to pao novi monitor pa sad treba AMD kartica da freesync kljizi? 

15 godina
offline
Re: AMD Vega
war3_tft kaže...

Tesko da ces kod nas to naci po nekoj normalnoj cijeni. Jel to pao novi monitor pa sad treba AMD kartica da freesync kljizi? 

Ma da, isprobao bi freesync malo - a monitor sam dobio na poklon pa mi je bed prodavati i kupovati g-sync

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega

Tak je i najpametnije, najvaznije u cijeloj prici je da imas adekvatno napajanje. 

15 godina
offline
Re: AMD Vega
war3_tft kaže...

Tak je i najpametnije, najvaznije u cijeloj prici je da imas adekvatno napajanje. 

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
offline
AMD Vega

sapphire vega nitro - test

Moj PC  
5 0 hvala 1
8 godina
protjeran
offline
AMD Vega

AMD All But Relinquishes High-End Desktop Graphics In 2018 nista od AMD-ovih grafi ove godine... Pascal je vec poceo fino rast cijenom, bas me zanima cijena Volte 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Vega
Lucidius kaže...

AMD All But Relinquishes High-End Desktop Graphics In 2018 nista od AMD-ovih grafi ove godine... Pascal je vec poceo fino rast cijenom, bas me zanima cijena Volte 

 tebi rast cijena naravno pase

 

definicija

https://hr.wiktionary.org/wiki/budala

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
8 godina
protjeran
offline
AMD Vega

Pa iz moje perspektive meni ne odmaze da mu raste cijena, međutim ima jedno ali... ako ce Pascal rast, rasti ce i sve ostale grafe kao i nadolazeca Volta koju planiram kupiti a to mi ne paše 

 

Otvorit cemo peticiju sa prihodima za AMD da izbaci barem nesta ove godine 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Vega

AMD se trenutno ne bi trebao brinuti o prihodima. Uskoro dolazi ryzen+ koji će se prodavati vjerojatno isto kao i prva verzija-odlično. Na ostalim područjima rade na AI(Tesla) rješenjima i APU-ovima. Što se tiče Vege, one se prodaju ko vruće kifle. Ne stižu ih dovoljno naštancat. 

 

Konstantno pljuvanje po AMD-u koji se bori na oba fronta i bez kojeg ne bi bilo ama baš nikakve konkurencije zelenima i plavima je u najmanju ruku žalosno. 

 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice