GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.355.231
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ja sam prošli vikend stavio svoju GTX 1070 za 3600 kn, jedini se javio neki lik i nudio 3400 kn,

odustao sam od prodaje i maknuo oglas.

lav1000 kaže...

4k kn za 1070 vjerovatno bi otišlo kroz sat-dva...a možda i prije

Ima jedna Gainward Phoenix za 3500 kn i stoji tko zna već koliko, nitko je neće.

Tako da ne znam o čemu ti.

Minneyar kaže...

 Koliko vidim 3800++. Ja sam isto razmisljao prodat sada za nekih minimalno 4k (imam jos 34 mj garancije) pa pricekat Voltu... Ali posto nemam backup graficku ne znam kak bih prezivio do 3., 4. mjeseca :P

LOL, imaš procesor koji ti je BN velik kao kuća za postojeći GPU i onda bi nadograđivao na još jači model s kojim bi imao još veći BN,

a kao šećer na kraju imaš 1080P monitor, strašno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 17:09 (Valentin17).
 
1 2 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Valentin17 kaže...

 

lav1000 kaže...

4k kn za 1070 vjerovatno bi otišlo kroz sat-dva...a možda i prije

Ima jedna Gainward Phoenix za 3500 kn i stoji tko zna već koliko, nitko je neće.

Tako da ne znam o čemu ti.

 možda sam malo pretjerao, ali nisam previše, možda 200-300kn niže...

13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
lav1000 kaže...

 možda sam malo pretjerao, ali nisam previše, možda 200-300kn niže...

Pretjerao si ti za 500 kn min., prije je to i 600 kn.

Lijepo sam ti rekao da postoji model star pola godine za 3500 kn i nitko ga neće.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 17:26 (Valentin17).
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Valentin17 kaže...
lav1000 kaže...

 možda sam malo pretjerao, ali nisam previše, možda 200-300kn niže...

Pretjerao si ti za 500 kn min., prije je to i 600 kn.

Lijepo sam ti rekao da postoji model star pola godine za 3500 kn i nitko ga neće.

 možda ali s obzirom na stanje na tržištu mislim da ne... jednostavno nema kartice nijedne...ti sad zaključke donosiš jer si svoju držao 1 dan u oglasima i dobio 1 ponudu...

eno u futuri odmah raspoložive one gigabyte 1080ti OC verzije po 7200, 1000kn više nego prošli mjesec, ludnica je krenula 

13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
lav1000 kaže...

ti sad zaključke donosiš jer si svoju držao 1 dan u oglasima i dobio 1 ponudu...

Ajme jel ti čitaš što ja pišem???  Koliko je ova kartica dugo na prodaju za 3500 kn??? KLIK. Jedan dan po tebi,

a moja je bila 4 dana, ne jedan kako ti kažeš, a i ne znam otkuda ti ta glupost.

ps. ludnica je krenula u dućanima, a na Njuškalu svatko tko gleda te kartice, jako dobro zna koliko vrijedi,

a ti sada meni pokaži onoga tko je dobio tvojih 3700 do 3800 kn ili ne pričaj gluposti.

7 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
picajzla0707 kaže...
lav1000 kaže...

4k kn za 1070 vjerovatno bi otišlo kroz sat-dva...a možda i prije

 hebote, ja sam svoju uzeo za 3.900 kuna iz trgovine prije 10 dana

i to msi gaming model, koji je i inače nešto skuplji od prosjeka

 

Gdje? :D Ja ih nigdje ne mogu nac dostupne, a kamoli za tu cijenu.

 

 

Ispricavam se na postavljanju istog pitanja, al nije bilo odgovoreno i sad je napisano vec masa postova poslije toga, pa sumnjam da ce netko vise vidjet. Imam jednu karticu s dva ventilatora (asus dual gtx 1070), kupio bih jos jednu (1060 ili 1070). Jel je preporucljivo sad rade uzeti blower model ili mogu i s ventilatorima bez straha o pregrijavanju? Ova mi trebutno radi na 68% snage pri temperaturi od 61 stupanj dok rudari. I kako mogu bit siguran da imam dovoljno mjesta za dvije kartice?

 

Matična je ova.

13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
daniel2809 kaže...

Ispricavam se na postavljanju istog pitanja

Referenti model ja na tvome mjestu ne bi gledao, nego neki model kao ovaj od kolege.

Svakako gledaj da osiguraš adekvatno hlađenje te dovoljno jako napajanje i bez brige si.

7 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Nebi gledao asus, nego msi? To mislis? Dakle s ventovima model? I htio bih, al ih nigdje nema. Bilo na amazonu Z verzija (navodno malo bolja od X) za 460 eura neki dan. I mislim si kak bi uzeo dva komada i prodao svoju jer mi se cini povoljno, al hajd da jos malo pricekam i vidim kolko mi se isplati rudarenje da ne uletimo grlom u jagode. I sad sve rasprodano, samo X za 570 eura :|

 

Zato me zanima di je picajzla uzeo svoju :)

 

Sto se tice osiguranja adekvatnog hladenja, sto tocno to znaci? Ne znam ni kako da saznam jel mi stanu dvije, tak da ne znam kolko bi opce prostora bilo izmedu za hladenje ako to mislis.

 

Napajanje mi 550w i mislim kupit drugo, al zasad s jednom grafickom na 68% trosim u loadu, pa nebi trebalo bit problema. Moram mijenjat jer nemam kablove za drugu graficku spojit, vec mi je i ova na molexima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 20:15 (daniel2809).
13 godina
neaktivan
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Jel se nekom javlja u IDLE Mode-u da ekran izgubi signal na 1 sekundu i opet dodje, bez ikakvog error-a ili slicno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Ja gledam cijene u njemackoj i tu su sasvim ok koliko vidim po mindfactory
Msi twinfroz GTX 1070 520eur, gtx 1070ti 570eur, isto ih ima na amazon.de tako da ja nebih ni gledao mase ducane po tim cijenama
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
daniel2809 kaže...

Nebi gledao asus, nego msi? To mislis? Dakle s ventovima model? I htio bih, al ih nigdje nema. Bilo na amazonu Z verzija (navodno malo bolja od X) za 460 eura neki dan. I mislim si kak bi uzeo dva komada i prodao svoju jer mi se cini povoljno, al hajd da jos malo pricekam i vidim kolko mi se isplati rudarenje da ne uletimo grlom u jagode. I sad sve rasprodano, samo X za 570 eura :|

 

Zato me zanima di je picajzla uzeo svoju :)

 

Sto se tice osiguranja adekvatnog hladenja, sto tocno to znaci? Ne znam ni kako da saznam jel mi stanu dvije, tak da ne znam kolko bi opce prostora bilo izmedu za hladenje ako to mislis.

 

Napajanje mi 550w i mislim kupit drugo, al zasad s jednom grafickom na 68% trosim u loadu, pa nebi trebalo bit problema. Moram mijenjat jer nemam kablove za drugu graficku spojit, vec mi je i ova na molexima.

Daj stavi sliku unutrasnjosti kucista pa cemo ti rec jel stane. Ako su naljepljene jedna na drugu onda radje blower uzmi za gornju karticu..

13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
daniel2809 kaže...

Dakle s ventovima model?

Svakako.

7 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Pa da, msi gaming x 1070 je bila 570 eura (rasprodana), a sad je toliko msi gaming 1070ti. Isplati se više nju nego za par eura manje običnu.

 

Evo slika. Ispod grafičke je wifi kartica koja je došla uz matičnu, pretpostavljam da se trebam pozdravit s njom ak ide još jedna grafička unutra 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
daniel2809 kaže...

WiFi kartica ne mora van već je samo možeš premjestiti u PCI-E X1 utor iznad druge kartice.

7 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Aha, mislim da nemam taj port s gornje strane, makar nije ni bitno, skoro da ju ne koristim. Imam uglavnom bolji signal sa tp linkovom antenom na stolu. Kad sam osuđen na bežićni :|

 

Kak onda izgleda situacija s mjestom sa stručnog stajališta? 

13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
daniel2809 kaže...

Ma samo ti nju upikni u ovaj drugi sjajni utor i to je to, samo baš nisam siguran za napajanje to koje imaš.

14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
daniel2809 kaže...

Pa da, msi gaming x 1070 je bila 570 eura (rasprodana), a sad je toliko msi gaming 1070ti. Isplati se više nju nego za par eura manje običnu.

 

Evo slika. Ispod grafičke je wifi kartica koja je došla uz matičnu, pretpostavljam da se trebam pozdravit s njom ak ide još jedna grafička unutra 

WiFi karticu moras maknut definitivno. Ja bi isao na najpovoljniju 1070/1070Ti/1080, da je dual slot...

11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
daniel2809 kaže...

Gdje? :D Ja ih nigdje ne mogu nac dostupne, a kamoli za tu cijenu.

 naletio sam bio na msi 1070 itx verziju sa jednim ventom za 3.300 kuna na alzashopu i dok sam došao doma nestala

par dana sam čekao, no kad god je došla, bila je 3.500-3.600 kuna

onda sam naletio na protisu na ovu gaming verziju za 3.900 kuna i naručio jer je razlika relativno mala

 

isti dan kad je došla ova moja na alzi sam vidio gaming x verziju za 3.950 kuna (moja je čisti gaming - bez x)

no razlika je samo sitno u klokovima između obične gaming, x i z verzije, sve ostalo je isto pa me nije briga

 

uglavnom, gledaj, traži i naletit ćeš

evo ti link na alzu baš za gaming x verziju i namjesti si "monitoring" pa kad im dođe pošiljka, poslat će ti poruku na email (prvo se regaj, usput dobiješ i 5eura popusta a dostava ti je ionako free)

samo, čim dobiješ poruku, odmah naruči jer im se brzo razgrabe

meni je ostalo namješteno na monitoring za tu verziju i za itx i svako malo mi dođe poruka da je stigla... moram to ugasiti 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 21:50 (picajzla0707).
7 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Hvala vam! To piše u specifikacijama grafičke kolko slotova uzima?

Baš me privlači ovaj msi gaming, gledao bih možda takve dvije uzet i svoju prodat. Pogotovo pošto msi navodno jako dobro hladi, a ova moja mislim da nema takvu vrlinu. Pa pogotovo ako će bit nagurane jedna uz drugu...

 

 Picajzla, super mi se čini cijena. Jest dosta napuhano, ali nigjde nema niže. Najjeftinije šta sam našao na geizhals-u je bilo 520 eura X verzija.

 

Ova alza mi se čini super shop po tome što tu čitam. Čuo sam više puta za njega, nikad nisam obraćao pažnju. Shipping je stalno besplatan do Hrvatske? I garancija normalno vrijedi preko njih i sve skupa? Makar mi se trenutno čini malo puno 606 eura, ima ovdje Ti za 570 eura. Al dobro je za znat :)

 

U protisu naravno više nema 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 22:25 (daniel2809).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
daniel2809 kaže...

Baš me privlači ovaj msi gaming, gledao bih možda takve dvije uzet i svoju prodat. Pogotovo pošto msi navodno jako dobro hladi, a ova moja mislim da nema takvu vrlinu. Pa pogotovo ako će bit nagurane jedna uz drugu...

 

 

Ova alza mi se čini super shop po tome što tu čitam. Čuo sam više puta za njega, nikad nisam obraćao pažnju. Shipping je stalno besplatan do Hrvatske? I garancija normalno vrijedi preko njih i sve skupa? Makar mi se trenutno čini malo puno 606 eura, ima ovdje Ti za 570 eura. Al dobro je za znat :)

 odlična je grafa, trenutno mi rudari i nagura je na 73 stupnja max sa 1.450 okretaja max i to nakon tjedan dana što je non-stop u pogonu (s tim da je ocana, naravno)

vrlo je tiha pritom, a bila bi i hladnija par stupnjeva da nafrljim ventove od kućišta više od 800-900rpm koliko ih držim, ali onda poraste buka, pa mi je ovako ok

 

alza ima besplatnu dostavu za narudžbe preko 300 eura

za garanciju su bolji od naših trgovina, pošalju ti dostavu pa nemaš troška niti za poštarinu do njih kad vraćaš proizvod, a kad ti priznaju garu - isplate ti puni iznos + koliko si prvi put dao za dostavu (ako si naručo jeftiniji proizvo)

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 22:28 (picajzla0707).
7 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

I koliko tuče po danu? Meni je s mojom neki prosjek 24 kune.

 

Hvala za informacije za alzu, imat ću to sve u vidu :)

 

Našao sam inače nekoliko interesantnih ponuda na amazonu. Nisu još dostupne, al mislim da u pravilu to sve stigne kroz par dana.

 

Gigabyte GTX 1070 G1

Gigabyte Aorus GTX 1070

Evga superclocked GTX 1070

 

Ovu aorus mi frend ima 1080 verziju, grafička je mrak. Što vizualno, što po tišini i temperaturi.

 

 

 

 

 

 

Imam još jedno pitanje. Ukoliko dođe do kvara grafičke, jel mogu odbit garanciju jer je overclockana? Naravno, bez diranja voltaže. Standard kak se dižu za mining (65% power, +150mhz core, +500mhz memorija).

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ma kakvi, ne mogu oni znati da je clockana...

14 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Koja je tiša?

 

EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 GAMING

ili

EVGA GeForce GTX 1080 Ti SC2 HYBRID

 

Hybrid bi mi trebala biti tiša nekom logikom... Ali brine me taj jedan ventilatorčić

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
picajzla0707 kaže...
daniel2809 kaže...

Baš me privlači ovaj msi gaming, gledao bih možda takve dvije uzet i svoju prodat. Pogotovo pošto msi navodno jako dobro hladi, a ova moja mislim da nema takvu vrlinu. Pa pogotovo ako će bit nagurane jedna uz drugu...

 

 

Ova alza mi se čini super shop po tome što tu čitam. Čuo sam više puta za njega, nikad nisam obraćao pažnju. Shipping je stalno besplatan do Hrvatske? I garancija normalno vrijedi preko njih i sve skupa? Makar mi se trenutno čini malo puno 606 eura, ima ovdje Ti za 570 eura. Al dobro je za znat :)

 odlična je grafa, trenutno mi rudari i nagura je na 73 stupnja max sa 1.450 okretaja max i to nakon tjedan dana što je non-stop u pogonu (s tim da je ocana, naravno)

vrlo je tiha pritom, a bila bi i hladnija par stupnjeva da nafrljim ventove od kućišta više od 800-900rpm koliko ih držim, ali onda poraste buka, pa mi je ovako ok

 

alza ima besplatnu dostavu za narudžbe preko 300 eura

za garanciju su bolji od naših trgovina, pošalju ti dostavu pa nemaš troška niti za poštarinu do njih kad vraćaš proizvod, a kad ti priznaju garu - isplate ti puni iznos + koliko si prvi put dao za dostavu (ako si naručo jeftiniji proizvo)

 73C,isto velika razlika vs 1060!!

 

AUDIOFIL
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
volegradele kaže...

 73C,isto velika razlika vs 1060!!

 istina, zato sam htio pričekati novu seriju za uzet jaču grafu, pa bi na budućoj 2060 dobio snagu cca 1070 s potrošnjom i zagrijavanjem 1060 + manje love

međutim, u međuvremenu sam skužio da se ova 1070 može sama otplatiti do ljeta, pa nema smisla čekati

 

kasnije je mogu prodati i uzeti voltu ili je zadržati, jer u gejmanju teško da će dostizati te temperature i okretaje, pogotovo kad joj skinem oc i stavim je na silent mod

za gejmanje na ovom i5 i full hd monitoru nemam baš neke koristi od ocanja jer je ionako malo prejaka

7 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Koju GTX 1070 savjetujete uzet? MSI gaming nema nigdje za kupit, bar ne za normalne novce. Ak usporedimo Gigabyte Aourus i Gigabyte G1, koji bi uzeli? Ili neku treću?

 

Trenutno je moja grafička visoka 4,1cm, a aorus je 5,7 cm (iako je dual slot). Hoće li mi bit tjesno za dva aorusa ili je i dalje prihvatljivo?

G1 je za razliku iste debljine kao moja trenutno na slici.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.1.2018 13:11 (daniel2809).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

E jos ovakve 2 i dosta za jedan dan za koji dan ce doci 

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Gdje si narucio, koje, kolko su dosle? :)

11 godina
neaktivan
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Čim krenu glasnine o 2080Ti ili 1180Ti (kako ce se vec zvat) prodajem svoju 1080Ti,kolki pomak bi mogli ocekivati oko 40% ko izmedu 980ti i 1080Ti?

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Nvidia GTX 680 kaže...

Čim krenu glasnine o 2080Ti ili 1180Ti (kako ce se vec zvat) prodajem svoju 1080Ti,kolki pomak bi mogli ocekivati oko 40% ko izmedu 980ti i 1080Ti?

 teško da će volta 80Ti do kraja godine

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice