Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.619
|
čitano: 5.579.991
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Jessper kaže...

Hvala puno. Uzet ću onda bolji SSD, a ovo za poštarinu, ujak koji je u Njemačkoj ima prime pa se za to ne brinem. Ovo za kompatibilnost procesora i grafičke kartice pitam zato jer mi je prijatelj rekao da grafička kartica neće doć do izražaja zato jer je procesor dosta slabiji od grafičke kartice i da bi bilo bolje da uzmem neki 8 jezgreni, a financijski nisam baš najbolji u tom aspektu :D. A što se tiče napajanja, jel 500w dosta?

 Konfa je dobro balansirana, prijatelj grijesi.

500w je dosta. ;)

coffe,coffe,coffe.....
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
Sickness kaže...

Neće ti ništa biti prejako, grafička je solidna a o procesoru se nema šta za reći. Jedino ti je SSD blago rečeno, smeće, njega zamjeni sa nekim Samsungom ili Kingstonom. I poštarina ti nije besplatna na Amazonu. Stavi sve u košaricu i otiđi sve do samog plaćanja, tamo e ti onda prikazati kolko će te izaći poštarina. Besplatno imaju samo PRIME korisnici u Njemačkoj. 

Ne mora biti ni samsung ni kingston, crucial mx500 i wd blue 3d su best buy-evi...

 No dobro, može i to. Nznm ako je 100-150kn razlika između Kingstona i WD-a.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
5 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bok svima, molio bi za pomoć, htio bi kupiti graficku karticu jer u racunalu imam integriranu, ne treba mi za potrebe gaminga nego bi za potrebe crtanja

u autocadu. Konfiguraciju racunala neznam tocno, al nije nesto posebna, procesor dual core mislim da je 2,7 ghz (with radeon HD graphic- tako pise), napajanje

je 400w- znam da bi trebao mozda trebalo jace uzet, 8GB rama, 1 TB hdd. Trebam savjet od nekog tko se razumije u ovakve stvari (gddr5 sučelje) 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pa frend ti nema pojma...1600 moze tjerat 1070 ili cak i 1080 bez problema a kamoli ne 2600x rx 580

razorblade
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mariolla79 kaže...

Pa frend ti nema pojma...1600 moze tjerat 1070 ili cak i 1080 bez problema

Ovisi gdje se gleda. 

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pa po meni lajicki gledano na fhd moze tjerat..po meni cak i na 1440..za 580 to nije preslab proc

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
I5 8600k je puno bolji za gaming od 2600x pa kone pravo kome nije. Na stranu fanboyizam ali pored i5 8600k nema šta tražit u ozbiljnom gaming setupu koji koristi 1070ti i 1080. A rx580 i gtx 1060 će pogurat bilo koji procesor od Amd-a i Intela koji koštaju oko 800kn.
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.6.2018 12:01 (mislioc).
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Da li i7 4790 non k..ukljucen turbo na 4.0 moze maximalno iskoristiti Aorus 1080 8gb 11gbps?

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
galinjo24 kaže...

Da li i7 4790 non k..ukljucen turbo na 4.0 moze maximalno iskoristiti Aorus 1080 8gb 11gbps?

 Ja bi rekao da u >95% situacija moze... moguce da se u nekim jacim CPU bound igrama pojavi BN ali to ce biti teska iznimka

6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav, imam freesync monitor 1080p i RX 560, ako bih htio da unaprijedim da li ici na RX 570 ili RX 580? Hvalite ovdje i GTX 1060 da li ici na nju, ako imam freesync monitor?

 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ako uzmes GTX1060 nećeš moći koristit freesync, a RX580 jos uvijek drze dosta nabijene cijene... mozda da si potrazis neku rabljenu RX580.

Ima ih par po OK cijenama

klik1

klik2

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.6.2018 16:37 (ibme74).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Moja RX 560 je stara 7-8 mjeseci, nije koristena za mining i to.. koliko bi njena vrijednost bila? Prijatelju, nisam iz Hrvatske, tako da njuskalo otpada, ali ipak da imam neku orijentaciju jer nisam jos odlucio kako cu i sta.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

RX560 4GB MSI AERO ITX

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Oko 600kn
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pretjerujes, ja sam je platio 1200 kuna.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Dinno kaže...

Pretjerujes, ja sam je platio 1200 kuna.

Dobro su te zajebali. 

 

600kn je pristojna cifra za tu grafu, vec od 1000kn se nadju nove gtx1050ti iz kine 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
chaselol kaže...
Dinno kaže...

Pretjerujes, ja sam je platio 1200 kuna.

Dobro su te zajebali. 

 

600kn je pristojna cifra za tu grafu, vec od 1000kn se nadju nove gtx1050ti iz kine 

 Misliš gtx 460? 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
pqweasdyxc kaže...
chaselol kaže...
Dinno kaže...

Pretjerujes, ja sam je platio 1200 kuna.

Dobro su te zajebali. 

 

600kn je pristojna cifra za tu grafu, vec od 1000kn se nadju nove gtx1050ti iz kine 

 Misliš gtx 460? 

 Uopste nisu, ja sam se u to vrijeme informisao na internetu i svugdje je bila takva cijena 80 kuna gore dole i u Bosni, i Srbiji i Hrvatskoj.

11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Markentiski trikovi, stavili 4GB Video memorije koji toj kartici netrebaju jer je limitirana snagom cipa i nabili cijenu.

Kupio ti 2gb ili 4gb model imas isti klinac jer neces nikad sa tom karticom dignuti detalje toliko visko da ce igra biti zeljna VRAM-a.

Za nekih 850-900kn su isli modeli sa 2GB i 3 godine garancije tako da da - 600kn je neki vrh koliko mozes dobiti za nju, za vec 900kn se malo malo nadje osjetno jaca gtx1050ti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.6.2018 18:09 (ibme74).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
pqweasdyxc kaže...
chaselol kaže...
Dinno kaže...

Pretjerujes, ja sam je platio 1200 kuna.

Dobro su te zajebali. 

 

600kn je pristojna cifra za tu grafu, vec od 1000kn se nadju nove gtx1050ti iz kine 

 Misliš gtx 460? 

Nisam rekao kopija, vec legit

 

https://www.geekbuying.com/item/Yeston-GTX1050Ti-Gaming-Graphics-Card-385336.html

 

ovo je bilo 105/130eur sad je otislo gore...rip 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

za 1200kn skoro uzmes polovnu gtx 1060 3gb 

Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

To ti je low end grafa....i max je 600kn....Ja kolegi prodao evga 1060 3gb sa 30mj gare za 1200kn

6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Zao ce mi biti dati je za 150-160 KM, jer je sve naslove do sad pokretala na high nisam mjerio FPS, ali nije trzalo nista.  Evo gledam ovaj shop blizu mene Radeon XFX RX 580 8GB GDDR5 755 KM to je 2850 kuna. Da li je to ok kupovina i isplati li se? Ne bih bas zelio uzeti polovnu RX 580 i naletjeti na forsiranu i sjebanu miningom.

 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nije, ta grafa realno ne vrijedi vise od 2.000kn.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Nije, ta grafa realno ne vrijedi vise od 2.000kn.

 Kako mislis polovna, ili?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nema je nove za te pare, nesigurno mi je uzimati polovno, jer ja znam kako se ophodim prema svojim stvarima, ali ne znam kako drugi.

11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ne, nova. 

Kako hoces, po meni dat 2.800kn za čip te snage je budalaština pogotovo jer krajem godina izlaze nove nvidia kartice

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Dinno kaže...

Nema je nove za te pare, nesigurno mi je uzimati polovno, jer ja znam kako se ophodim prema svojim stvarima, ali ne znam kako drugi.

 pa isprobaš je prije kupovine, a i uzimaš sa garancijom pa si miran

nema se tu što bogzna kako "ophoditi", većina je gurne u utor, spoji kablovinje, zatvori kućište i deri

ne uzimaš pet godina staru grafu pa da sumnjaš da ju je netko otvarao i tkozna što izvodio

11 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

crkla mi grafiča hd 5450 pasivna... koju sličnu da tražim na njuškalu sa pasivnim hladnjakom....ima istih ko moja ali možda neka još slična da znam tražit...hvala

Moj PC  
0 2 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Hvala na odgovorima svima ovdje, ali odlucio sam da ne kupujem polovnu graficku karticu ni u kom slucaju, jer postoji velika sansa da je neko rudario sa njom i drzao je na velikim temperaturama, tako da ne zelim da dajem na to nikakav novac. Miners should buy miners cards! Tako da to potvrdjuje ovaj video i mnogi na youtubeu... Posto ja necu rudariti nikad (samo gaming), ne zelim da me zajebe neki tip koji je radio to sranje non stop. Jako mi ide na zivce sve oko tog bitcoina i plus sad masovno koriste sve te graficke kartice. 



 
0 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice