Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.624
|
čitano: 5.581.872
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...
thedream kaže...

Stigla, mrtvi top za tu lovu.

 

Ako bude zanimanja, PP. Zasad nek stoji..

 

https://imgur.com/a/0xhCYws

 Nemoj zezat da je to ona za 1200kn ? 

 Jedna jedina, nekad treba i vjerovati. Good things happen. Drugi par rukava je šta sam budala koja se igra 15min dnevno i izvrnuti će je za parsto kuna više, bezveze.

 

Garancija je u Acordu (Ljubljana, Slovenija), 24mj. Mislim da se na njih ide direkt. Dobio sam i kod za igre, isprintan na nekom papiru, vidjeti ću što s tim, možda si igre ostavim, šteta je, još tjedan dana traje akcija za download.

 

Puni naziv i adresa firme je : Acord 92 d.o.o., Stegne 13, 100 Ljubljana, Slovenija

In the name of tragedy...
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.2.2019 18:30 (thedream).
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Moje dve dolaze u ponedjeljak

Dirty dosen
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bok ekipa,

 

treba mi mala pomoc pri odabiru nove grafe,ili bolje receno sa cim da se skrpam do lita.:(

 

Do jucer sam koristio R9 270x toxic-prnila je ,ne radi.vrti vents..ali ni bios je ne vidi vise..toliko o tome.(naravno ako netko zna da postoji simple rjesnenje slusam)-klasa optimist

 

Imam i5 4460 cpu-

 

Sad mene zanima,koju grafu da uzmem a da mi moze isporucit 144 stabilnih fps na 144 hz u Overwatchu na low settings.

Monitor(aoc 1080 144hz) .

 

P.S.

Ne mora biti 144 ,bio bi zadovoljan i sa 120 stabilnih al sigurnih kao sto sam do sad koristio sa r9.

 

Igram samo tu igru ,ostale me ne zanimaju :)

 

Hocu minimalno potrosit ako je moguce ,jer bi rade nakon lita ulozija  u grafu za duzi period.

 

Hvala unaprijed!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.2.2019 4:14 (Ne radi).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Eno ti glavas prodaje gtx 960 tu na forumu za 500kn
5 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
darkborg kaže...
Eno ti glavas prodaje gtx 960 tu na forumu za 500kn

 Di je taj?Kontakt

Overwatch
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ne radi kaže...
darkborg kaže...
Eno ti glavas prodaje gtx 960 tu na forumu za 500kn

 Di je taj?Kontakt

 

Ne znam koliko si fleksibilan budžet ali ovo je dosta dobra ponuda klik

RX570 4GB 2 godine jamstva, vjerujem da bi se mogao još cjenkat da ide za 700-750kn

5 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
Ne radi kaže...
darkborg kaže...
Eno ti glavas prodaje gtx 960 tu na forumu za 500kn

 Di je taj?Kontakt

 

Ne znam koliko si fleksibilan budžet ali ovo je dosta dobra ponuda klik

RX570 4GB 2 godine jamstva, vjerujem da bi se mogao još cjenkat da ide za 700-750kn

 Izvrsno!Predobro za ono sto sam ja ocekiva!

Jel ima neka caka s obzirom na ovako prakticki povoljno cijenu?

Hvala !

Overwatch
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Izvrsno!Predobro za ono sto sam ja ocekiva!

Jel ima neka caka s obzirom na ovako prakticki povoljno cijenu?

Hvala !

 Nema cake, u njemackoj ti je bila i po 89€ takva slicna (ali nova). Normalna cijena za polovnu RX 570, jos imas jako dobar hladnjak + 2 godine jamstva, uzimaj to dok se jos prodaje 

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Neisplativ je prelazak s 1070ti na rtx 2060?

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Sa magarca na magarca

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Tak sam si nekak i mislio..lol

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mariolla79 kaže...

Neisplativ je prelazak s 1070ti na rtx 2060?

  Tebi je neisplativo i na RTX 2070 a di tek na RTX 2060. To je isti rank performansi a RTX 2070 je "pola" ranka više. Tek ti je RTX 2080 ili Vega VII nekakav pomak.

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Je li ovo dobra ponuda? Tražim grafičku karticu za oko 2000kn (do 2500kn), mislio sam uzeti GTX 1070 ili 1070ti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Odlicna.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mustang995 kaže...

Je li ovo dobra ponuda? Tražim grafičku karticu za oko 2000kn (do 2500kn), mislio sam uzeti GTX 1070 ili 1070ti.

Na mindfactory.de i ponuda mindstar imas novu vega 56 za 259EUR i s dostavom jos 25-30eur je tvoja, ali je novo.

 

Domace trziste i polovne cijene su sprdnja 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2019 12:41 (chaselol).
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

može savjet na koji način zamijeniti Xfx HD 6870?  ostatak konfiguracije pod moj pc.

pita sam već prije ali na drugom topicu pa je samo jedan kolega odgovorija. unaprijed hvala svima na pomoći!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
talmad kaže...

može savjet na koji način zamijeniti Xfx HD 6870?  ostatak konfiguracije pod moj pc.

pita sam već prije ali na drugom topicu pa je samo jedan kolega odgovorija. unaprijed hvala svima na pomoći!

 Rx 270/270x, rx 460, gtx 960/1050. Tebi treba nova platforma. Phenom je jednom nogom u grobu a 4Gb rama je danas i na vešmašini malo.

11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
talmad kaže...

može savjet na koji način zamijeniti Xfx HD 6870?  ostatak konfiguracije pod moj pc.

pita sam već prije ali na drugom topicu pa je samo jedan kolega odgovorija. unaprijed hvala svima na pomoći!

 

Mjenjaj prvo platformu pa onda gledaj neku jaču grafu, GTX1060 3GB/RX570 nađeš već od 750-800kn sa jamstvom, best buy rabljene kartice trenutno za uloženo-dobiveno

12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ma planira sam uzeti novu konfiguraciju kako sam i reka kolegi ali uletija u gužvu zadnjih par tjedana ...

znam da je ovo sve skupa staro ali tražim nešto čisto da zamijenim pokvarenu 6870 pa da se konfiguracija i dalje vrti po potribi i pokreće sve ono šta je mogla i stara 6870.

ništa više od toga ne očekujem :)

 

nekakvo budget friendly rješenje, novo ili polovno ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ako u dogledo vrijeme mislis mjenjati platformu uzmi neku gtx1060/rx570 za 750-800kn.

Ak ne imas dosta r9 280x 3gb za nekih 400kn sto zbilja nije losa kupnja za te novce a osjetit ces fin pomak naspram hd6870 bez obzira na slabiji CPU.

12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

gledam za te polovne grafičke... cijena od 600 kuna na gore ili sam nešto falija..

 

uzet ću definitivno potpuno novu konfiguraciju ka šta sam prije napisa . ali ipak želim zadržati i ovu staru kantu kao backup.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ima na forumu jedna za 400kn.

12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

jel napajanje kompatibilno ? jedan kolega je ponudija hd 7970 vaporx ali kaže da priključak od napajanja ne paše.

 

kad vas već sve skupa pilam da pitam za iskustva sa SAPPHIRE AMD Radeon NITRO+ RX 580 4GB GDDR5  .

 

to sam planira uzeti s novom konfiguracijom u kombinaciji s Ryzen 5. Glavni "problem" te grafičke mi je garancija od 2 godine jer koliko vidim to je jedina Nitro bez 3 godine jamstva.

zbog toga sam se premišlja šta da radim prije 2-3 tjedna i na kraju uletija u gužvu i osta bez rješenja za stari komp a novi nisam uzeja.

 

bili vi uzeli bez obzira na 2 godine ili ipak druga opcija?

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imam identičnu karticu koju sam kupio od lokalnog minera za 1100 kn. Ja nisam bio upoznat sa činjenicom ali mislim da i nije toliki faktor to da je memorija na 4GB modelu 250MHz sporija nego na 8GB koja je na 2000MHz. Inače svoju sam od prvog dana kloknuo na 1481MHz GPU i 1870MHz memorija, kartica ne proizvodi veliku buku, temperature su uvjek u granicama normale i ventilatori koji su na njoj navodno imaju nekakve kvalitetnije ležajeve za duži vjek trajanja. 
-Moje iskustvo: Prije par dana sam skidao preko noći igricu te sam underclockao grafu na 1230 MHz i ugasio ventilatore za ugodniji san. Radi se o crysis 2, htio sam baciti benchmark sa novom konfiguracijom. Sutradan kada sam instalirao i pokrenio igricu na FullHD, Ultra detalji dobivao sam 30-tak FPS, kako nisam pregledavao puno youtube benchmarke misleći da je to i dalje uber zahtjevna igrica za 2019 bio sam malo razocaran performansama svog PC-a. Kasnije tokom dana pokrenem ja GTA V i vidim da mi je FPS dosta ispod "normalnoga", i krenem ja provjeriti Frekvencije i slično u TRixxx i imao sam što vidjeti... Grafička je radila cjeli gameplay crysis-a 2 (dobrih 1,5h, ako ne i 2h) i 10 min GTA V bez ventilatora ali underclockana, i dalje nemogu vjerovati da se komp nije ugasio ili crasho.

Ja ju koristim sa Fortonom FSP 600w  Link
Preporučam navedenu karticu: 10/10 :D

muskarci imaju dvije emocije:napaljen i gladan...ako ga vidis bez erekcije, napravi mu sandwitch....
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ili Sapphire RX 580 Nitro+, 4GB GDDR5, Lite  za 300 kuna više ( skoro 1850 kn ) s 3 godine ?

 

sve mi se čini da je bolje manje istraživati šta kupuješ :D

gledam i može li se još naći onih modela s Division 2 . ima u onoj drugoj trgovini ali kad sam pročita iskustva - bolje izbjeći ako se ikako može...

 

na kraju ću još kupit neki trash od laptopa :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kad lupi u term. limit se pocne downclockati. Tek ako ni tada ne uspije drzati temp na tom limitu, nego dosegne kriticni limit, se gasi.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Slažem se, što manje istraživanja to bolje za živce i novčanik xD
Baš sam mislio napisat u prijašnjem postu da sam prilićno uvjeren da moja ima 3 godine garancije, ali račun mi je u stanu a ja sam doma kod svojih pa nemogu provjeriti trenutno.
Ja na to gledam tako da ju ni ne planiram imati više od 2 godine i da ću do tada svakako upgade nabaciti pa mi garancija nije toliko bitna.

muskarci imaju dvije emocije:napaljen i gladan...ako ga vidis bez erekcije, napravi mu sandwitch....
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Imam ja tu grafu i mogu reći da je odlična i da je garancija 36 mjeseci kod uvoznika.

14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Zanima me koliko bitcoin mining utječe na životni vijek grafičke kartice? U ovom slučaju radi se on nvidia gtx 1050ti 4gb koja je rudarila oko godinu dana, garanciju još ima pa neznam koliko je to pametno uzeti...

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice