Huawei P40

poruka: 1.086
|
čitano: 396.488
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Huawei P40

Ekipa,

 

Jel P40 ima ovakve opcije Always On Displaya:

 

https://www.huaweicentral.com/wp-content/uploads/2019/09/emui-10-aod-img-1.jpg

 

Ako ne, jel zna netko kada se očekuje takav AOD na Huawei mobitelima?

 

Q1 2020 je prošao...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P40
Carina007 kaže...

Ekipa,

 

Jel P40 ima ovakve opcije Always On Displaya:

 

https://www.huaweicentral.com/wp-content/uploads/2019/09/emui-10-aod-img-1.jpg

 

Ako ne, jel zna netko kada se očekuje takav AOD na Huawei mobitelima?

 

Q1 2020 je prošao...

Pa to je došlo s P40 serijom...ne kužim šta je tebi nejasno. 

 

Izvukao si link od prošle godine i stavio da dolazi Q1 2020, a sad 5mj 2020. Logicno da je došao taj AOD. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 10:35 (R36).
12 godina
offline
Huawei P40

Evo AOD na P40 Pro. 

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Huawei P40

Pitam zato jer nisam vidio takve AOD teme na P30 Pro i Mate20 Pro nego nudi samo AOD sa  jednom defaultnom temom 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Huawei P40

Pomalo sam siguran da je google sam sebi jamu iskopao jer očigledo u huaweiu ne pričakju puno

ne može, nema problema, napravit ćemo svoje

još sad ako izbace operativni sustav ovaj svoj, ode google u kurac.
OS koji na svakom mobu radi isto i  superbrzo, kao wp u početku

pitat će oni huaweia mirak

još huawei igra pošteno, svima nudi i svima garantira bez backdorova

 

i da, meni je našlo update na hicare odma, evo sad backup pa update pa hard reset

bez googla

iPhone is a smartphone for dumb people
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2020 2:37 (karlanal).
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei P40
karlanal kaže...

Pomalo sam siguran da je google sam sebi jamu iskopao jer očigledo u huaweiu ne pričakju puno

ne može, nema problema, napravit ćemo svoje

još sad ako izbace operativni sustav ovaj svoj, ode google u kurac.
OS koji na svakom mobu radi isto i  superbrzo, kao wp u početku

pitat će oni huaweia mirak

još huawei igra pošteno, svima nudi i svima garantira bez backdorova

 

i da, meni je našlo update na hicare odma, evo sad backup pa update pa hard reset

bez googla

 Tvoji dojmovi nakon dužeg korištenja?

Vidim ekipa okolo negoduje što nema P40 nema  podršku za GMS, a ti onak mrtav hladan otkantao Gugl, kak ide ona pjesma: "kako to, kako to"

 

Sjećam se vremena dok sam imao Nexus 4, pa se igrao sa custom romovima, instaliraš čisti rom bez gappsa, u ono vrijeme mi je bilo nezamislivo imat goli rom bez gappsa, ali sad, sad je druga priča, alternativa postoji, samo su ljudi sad navučeni na Gugl i teško se odljepit od njega.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2020 9:01 (zvonac).
10 godina
offline
Huawei P40

Nismo navuceni vec pola ekipe nema vremena ni zelje kemijati da bi imalo funkcionalan mob. 

Kada Huawei bude imao kvalitetnu alternativu za GMS onda ok, ja bi ga svakako razmotrio, ali to se nece dogofiti tako brzo...vise vjerujem da ce US izabrati nekog normalnog predsjednika i da ce ove restrikcije otici u povijest.

Ako ne, onda Huaweiu predstoji gradnja od nule svega onoga bez cega je tesko...poput neogranicenog backupa fotki i videa, kvalitetnih mapa povezanih sa ostalim aplikacijama, uspostavljanja sigurnih načina placanja u vidu alternative za Google Pay..itd...dok se to ne dogodi ja ne mislim koristiti neka polurjesenja. 

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P40
karlanal kaže...

Pomalo sam siguran da je google sam sebi jamu iskopao jer očigledo u huaweiu ne pričakju puno

ne može, nema problema, napravit ćemo svoje

još sad ako izbace operativni sustav ovaj svoj, ode google u kurac.
OS koji na svakom mobu radi isto i  superbrzo, kao wp u početku

pitat će oni huaweia mirak

još huawei igra pošteno, svima nudi i svima garantira bez backdorova

 

i da, meni je našlo update na hicare odma, evo sad backup pa update pa hard reset

bez googla

 Drago mi je da nisam jedini koji vidi da se može bez GMS-a i da nije ništa strašno. 

ocean77 kaže...

Nismo navuceni vec pola ekipe nema vremena ni zelje kemijati da bi imalo funkcionalan mob. 

Kada Huawei bude imao kvalitetnu alternativu za GMS onda ok, ja bi ga svakako razmotrio, ali to se nece dogofiti tako brzo...vise vjerujem da ce US izabrati nekog normalnog predsjednika i da ce ove restrikcije otici u povijest.

Ako ne, onda Huaweiu predstoji gradnja od nule svega onoga bez cega je tesko...poput neogranicenog backupa fotki i videa, kvalitetnih mapa povezanih sa ostalim aplikacijama, uspostavljanja sigurnih načina placanja u vidu alternative za Google Pay..itd...dok se to ne dogodi ja ne mislim koristiti neka polurjesenja. 

 Ovo što si ti napisao je najmanji problem napravit. Sad već Huawei Cloud daje 50GB free 1.godinu...vidjet ćemo hoće to produžit. Što se tiče tog Clouda uopće nije loš...samo da povećaju prostor.

Mape...imaju Maps.me (vidi sliku) i uopće to nije loše za prvu ruku...a alternativa su here maps ili waze.,pa može birati.

 

I da alternativa Google pay-u...da to moraju složit.

 

Mislim da će ipak proći taj "rat" Trumpa i Huawei i da će Huawei dobit i vratit se Googleu, bez obzira što bi voli taj treći OS...cisto da razbije taj duopol.

12 godina
offline
Re: Huawei P40
karlanal kaže...

Pomalo sam siguran da je google sam sebi jamu iskopao jer očigledo u huaweiu ne pričakju puno

ne može, nema problema, napravit ćemo svoje

još sad ako izbace operativni sustav ovaj svoj, ode google u kurac.
OS koji na svakom mobu radi isto i  superbrzo, kao wp u početku

pitat će oni huaweia mirak

još huawei igra pošteno, svima nudi i svima garantira bez backdorova

 

i da, meni je našlo update na hicare odma, evo sad backup pa update pa hard reset

bez googla

 Drago mi je da nisam jedini koji vidi da se može bez GMS-a i da nije ništa strašno. 

ocean77 kaže...

Nismo navuceni vec pola ekipe nema vremena ni zelje kemijati da bi imalo funkcionalan mob. 

Kada Huawei bude imao kvalitetnu alternativu za GMS onda ok, ja bi ga svakako razmotrio, ali to se nece dogofiti tako brzo...vise vjerujem da ce US izabrati nekog normalnog predsjednika i da ce ove restrikcije otici u povijest.

Ako ne, onda Huaweiu predstoji gradnja od nule svega onoga bez cega je tesko...poput neogranicenog backupa fotki i videa, kvalitetnih mapa povezanih sa ostalim aplikacijama, uspostavljanja sigurnih načina placanja u vidu alternative za Google Pay..itd...dok se to ne dogodi ja ne mislim koristiti neka polurjesenja. 

 Ovo što si ti napisao je najmanji problem napravit. Sad već Huawei Cloud daje 50GB free 1.godinu...vidjet ćemo hoće to produžit. Što se tiče tog Clouda uopće nije loš...samo da povećaju prostor.

Mape...imaju Maps.me (vidi sliku) i uopće to nije loše za prvu ruku...a alternativa su here maps ili waze.,pa može birati.

 

I da alternativa Google pay-u...da to moraju složit.

 

Mislim da će ipak proći taj "rat" Trumpa i Huawei i da će Huawei dobit i vratit se Googleu, bez obzira što bi voli taj treći OS...cisto da razbije taj duopol.

13 godina
offline
Huawei P40
Meni je "avantura" najjednostavnija instalacija Gcam. Sve ostalo ne diram i ne pada mi na pamet tražiti alternative kako bi radilo nešto što bi inače trebalo ko dobar dan. Na Google uneseš email, lozinku i sinkronizira se sve od kontakata, aplikacija, računa, postavki, multimedije itd. da svaki seljak to može.
Nek Huawei ima uber super kamere, ali ebeš uređaj od 1000€ koji ne može napraviti osnove.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P40
zuper kaže...
Meni je "avantura" najjednostavnija instalacija Gcam. Sve ostalo ne diram i ne pada mi na pamet tražiti alternative kako bi radilo nešto što bi inače trebalo ko dobar dan. Na Google uneseš email, lozinku i sinkronizira se sve od kontakata, aplikacija, računa, postavki, multimedije itd. da svaki seljak to može.
Nek Huawei ima uber super kamere, ali ebeš uređaj od 1000€ koji ne može napraviti osnove.

Ja od kad imam Android nikad nisam sinkronizirano ništa osim kontaktata...jer uvijek svaki novu uređaj postavljam kao novi uređaj.

Instalacija aplikacija, postavki, multimedije i sl ide ispočetka - pa to mi je čar kod novog uređaja.

 

A što se tiče gcama...imate dvije aplikacije za kameru..ne hvala. 

Pa šta nije jedan kolega rekao da mu Google fotografije duplo update slike zbog Gcama. Sve što nije stock a što se tiče kamere...ne hvala. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2020 15:14 (R36).
5 godina
neaktivan
offline
Huawei P40

Pa dobro R36 imas dvije vrste ljudi, one koji plate uredjaj i prilagodjavaju se njemu, i one koji plate uredjaj i zele da se on prilagodjava njihovim potrebama.

 

 

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P40
dani2 kaže...

Pa dobro R36 imas dvije vrste ljudi, one koji plate uredjaj i prilagodjavaju se njemu, i one koji plate uredjaj i zele da se on prilagodjava njihovim potrebama.

 

 

 

 

Ja bi na ovo dodao jos, kada smo mladji onda smo i nerazumniji, biramo srcem, hormonima i da ne kazem jos cime 😂 razne stvari u zivotu...sto sam stariji gledam da uzmem ono sto radi posao bez puno kompromisa...radilo se tu o mobitelu, autu...🙂

14 godina
offline
Huawei P40

Ja isto zaobilazim nove telefone ponajviše radi nenormalnih cijena.

A recimo da mi je Huawei zaista prirastao srcu, imaju kompletne i jako dobre telefone, ali ovo s GMS-om je meni osobno isto problem.

Uređaj košta koliko košta i onda da se igram s tim i da se mislim kad i hoće li prestat radit (što se dešavalo) i sl.

Ipak zaobilazim i nadam se rješenju na novoj Mate seriji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P40
zvonac kaže...
karlanal kaže...

Pomalo sam siguran da je google sam sebi jamu iskopao jer očigledo u huaweiu ne pričakju puno

ne može, nema problema, napravit ćemo svoje

još sad ako izbace operativni sustav ovaj svoj, ode google u kurac.
OS koji na svakom mobu radi isto i  superbrzo, kao wp u početku

pitat će oni huaweia mirak

još huawei igra pošteno, svima nudi i svima garantira bez backdorova

 

i da, meni je našlo update na hicare odma, evo sad backup pa update pa hard reset

bez googla

 Tvoji dojmovi nakon dužeg korištenja?

Vidim ekipa okolo negoduje što nema P40 nema  podršku za GMS, a ti onak mrtav hladan otkantao Gugl, kak ide ona pjesma: "kako to, kako to"

 

Sjećam se vremena dok sam imao Nexus 4, pa se igrao sa custom romovima, instaliraš čisti rom bez gappsa, u ono vrijeme mi je bilo nezamislivo imat goli rom bez gappsa, ali sad, sad je druga priča, alternativa postoji, samo su ljudi sad navučeni na Gugl i teško se odljepit od njega.

 Moji dojmovi
Jedini problem, pravi problem u početku mi je bio dok nisam našao kako složit youtube vanced, kad sam složio

sad da imam gms makao bi youtube.

Toliko je alternativa bolja od originala da je to nepojmljivo.
E sad, prva tri dana su najgora, jer jednostavno si navikao, treba mi to i to, aha ta i  ta aplikacija itd. znači dok ne povežeš koju aplikaciju za šta koristiš.

Nakon 7 dana kad si se već navikao, kao da google nikad nije ni postojao.
Slušam sebe i iskreno prije 2 tjedna bi sam sebi da trisku i reka aj ne seri, ali tako je.
U niti jednom trenutku ne osjetim da mi fali GMC
Ali, pošto sam ja malo felšan imam drugih problema
Jedan sam od onih kojima nije teško dat novce za mob ali ne želim takav mob držat u plastičnoj zaštiti, to mi je grozno.
Kad ga koristim i kad ga imam u ruci želim osjetiti da imam nešto kvalitetno u ruci i ovo me bode u mali mozak.
Kad skinem futrolu imam problem.

Završio sam razgovor, 100njak poziva dnevno, razmišljam i odjednom čujem, halo, halooo

Znači, kako držim mob tako mi ekran sa strane uhvati touch i bira i to mi postaje dealbreaker.
Jeli postoji način da se ekran na milimetar dva od ruba ugasi osjetljivost jer sa ovim ne mogu živit.
Ako ne može netko će uskoro povoljno dobit p40pro

iPhone is a smartphone for dumb people
15 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P40
ocean77 kaže...
dani2 kaže...

Pa dobro R36 imas dvije vrste ljudi, one koji plate uredjaj i prilagodjavaju se njemu, i one koji plate uredjaj i zele da se on prilagodjava njihovim potrebama.

 

 

 

 

Ja bi na ovo dodao jos, kada smo mladji onda smo i nerazumniji, biramo srcem, hormonima i da ne kazem jos cime 😂 razne stvari u zivotu...sto sam stariji gledam da uzmem ono sto radi posao bez puno kompromisa...radilo se tu o mobitelu, autu...🙂

 Ovo mogu razumit jer što si stariji sretan si da uređaj uopće radi tu i tamo 

iPhone is a smartphone for dumb people
12 godina
offline
Huawei P40

Novi problemi za Huawei ....

 

 

Amerikanci zabranili isporuku čipova za Huawei ...

 

Ali kinezi rade na svom :)

Samo Rijeka.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P40
Jole-Ri kaže...

Novi problemi za Huawei ....

 

 

Amerikanci zabranili isporuku čipova za Huawei ...

 

Ali kinezi rade na svom :)

Pa tko prati mobilni svijet to zna...nista čudno.

 

Budemo vidjeli...

 

Rade na svom ali su po meni daleko...tek su na 14nm Soc-u, a Tajvanci rade njima na 5nm.

 

Bit će zanimljivo to sve pratit...

10 godina
offline
Huawei P40

Ekipa,

Zanima me vaše mišljenje:

P40

P30 pro

Mate 20 pro

 

kamera mi nije najbitnija , ali bi se opet vratio na huawei. Imao sam p30 p nekih pola godine

i to mi je bio najbolji mob. Ali nekako mi se ne vraća opet na njega.

 

Ne želim P40 pro jer mi je preskup.

 

 

6 Mate 20 pro
3 P40
6 P30 pro
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Huawei P40

P40...i ima cisto ok cijenu.

 

Ako ti je Google problem, onda P30 Pro.

 

Mate 20 je mob star 2 godine...da je od zlata ja ga ne bi kupio.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P40

Nije baš dvije godine (godinu i 7 mjeseci ;) , samo 5 mjeseci je stariji od P30 pro.

 

A i kakve veze ima koliko je star? 

Isti hardware ima kao i P30p , te ista SW podrška će biti na ta dva modela.

Mate10 će dobiti novu verziju SW-a.

 

Nemam problema sa google-om.

 

12 godina
offline
Re: Huawei P40
Dario7 kaže...

Nije baš dvije godine (godinu i 7 mjeseci ;) , samo 5 mjeseci je stariji od P30 pro.

 

A i kakve veze ima koliko je star? 

Isti hardware ima kao i P30p , te ista SW podrška će biti na ta dva modela.

Mate10 će dobiti novu verziju SW-a.

 

Nemam problema sa google-om.

 

Ne bi nikad kupio starije modele...nema mi to nekog smisla jer nije velika razlika u cijeni ako kupujes novi zapakiran mob.

Mate 20 Pro oko 3800kn a P40 oko 5000kn na akciji..., a P30 Pro 4700kn na akciji.

Ako kupujes polovan tj koristen, onda druga prica...

 

10 godina
offline
Re: Huawei P40

e pa to, zato sam pitao.

Što dobijem sa time što je P40 noviji od npr Mate 20 pro?

 

Bio sam zadnjih 10 godina zaluđen sa time, uvijek najnoviji model ali pustilo me to.

 

U čemu je P40 bolji "drastično" da bi se isplatilo platiti 25% veću cijenu?

 

14 godina
offline
Huawei P40

Mate 20 PRO je u kompletu bolji uređaj i nema apsolutno nikakve veze što je stariji.

Bolji display, IP68, IC port, veći kapacitet bateriji + noviji standard punjenja + wirelles charging, bolji face unlock.

A uz to se radi o jeftinijem uređaju, pa ne vidim zašto davat više novca za lošiji proizvod, osim ako nemaš neke svoje filmove u glavi.

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P40
zabranjeniples kaže...

Mate 20 PRO je u kompletu bolji uređaj i nema apsolutno nikakve veze što je stariji.

Bolji display, IP68, IC port, veći kapacitet bateriji + noviji standard punjenja + wirelles charging, bolji face unlock.

A uz to se radi o jeftinijem uređaju, pa ne vidim zašto davat više novca za lošiji proizvod, osim ako nemaš neke svoje filmove u glavi.

 takvo je i moje trenutno razmišljanje.

 

14 godina
offline
Re: Huawei P40
Dario7 kaže...

 takvo je i moje trenutno razmišljanje.

 

Ako ti je stalo isključivo do toga da imaš noviji uređaj, noviji chipset, onda se nemaš šta mislit.

U suprotnom, zaista ne vidim razlog za kupovinu P40 pored Mate 20 PRO.

10 godina
offline
Re: Huawei P40
zabranjeniples kaže...
Dario7 kaže...

 takvo je i moje trenutno razmišljanje.

 

Ako ti je stalo isključivo do toga da imaš noviji uređaj, noviji chipset, onda se nemaš šta mislit.

U suprotnom, zaista ne vidim razlog za kupovinu P40 pored Mate 20 PRO.

 napisao sam malo poviše, prošlo me to najnoviji uređaj. Uvijek prvi čim izađe, tak da to me niti malo ne brine.

Imao sam P30 pro i fakat je bio top a čujem od dosta ljudi da je Mate 20 p identičan, osim što bolje leži u ruci.

 

14 godina
offline
Re: Huawei P40
Dario7 kaže...

 napisao sam malo poviše, prošlo me to najnoviji uređaj. Uvijek prvi čim izađe, tak da to me niti malo ne brine.

Imao sam P30 pro i fakat je bio top a čujem od dosta ljudi da je Mate 20 p identičan, osim što bolje leži u ruci.

 

Nisu identični, razlike postoje i između ta dva modela.

Ali obzirom da se nalazimo u P40 temi, nema smisla razglabat o ta dva uređaja.

12 godina
offline
Re: Huawei P40
zabranjeniples kaže...

Mate 20 PRO je u kompletu bolji uređaj i nema apsolutno nikakve veze što je stariji.

Bolji display, IP68, IC port, veći kapacitet bateriji + noviji standard punjenja + wirelles charging, bolji face unlock.

A uz to se radi o jeftinijem uređaju, pa ne vidim zašto davat više novca za lošiji proizvod, osim ako nemaš neke svoje filmove u glavi.

Sta je Mate 20 bolji uredaj od P40, je kao sto je Note 9 bolji uredaj od S20 serije...

 

Aj molim te procitaj kakve si prednosti naveo.Procitaj jos jednom.

 

1. Bolji displej...je kako da ne.

2. IP68 - to ima i P40

3. Ic port - . Doma preko Wifi-a upravljam s klimom, TV, perilicom rublja...

4. Ovo oko punjenja i faceunlocka - sve to ima i P40.

 

Navodis prednosti kao da P40 to nema...ne kuzim. Prije nego sto krenes navodit prednosti, prvo se dobro informiraj.

 

Jel znas koje su jedine prednosti Mate 20 Pro - QHD ekran naspram Full HD + ekran  i stereo zvucnici naspram mono.

 

Evo ti prednosti P40...

1.Novi procesor Krini 990

2.Memorija UFS 3.0

3. Prednja i zadnja kamera kompletno bolja

4. 4K 60fps snimanje

5. 90hz ekran

6. 5G mob 

7. Bolji senzor otiska prsta

8. 27W bezicno punjenje

9. Veci omjer zaslona tj manje mesa.

 

Daj se vise prestanite pravit slijepi.

Ako ti ove prednosti sto sam ja naveo nisu bitne...pa ti kolega mozes slobodno kupit mob star 4-5 godina.

13 godina
online
Re: Huawei P40
R36 kaže...
zabranjeniples kaže...

Mate 20 PRO je u kompletu bolji uređaj i nema apsolutno nikakve veze što je stariji.

Bolji display, IP68, IC port, veći kapacitet bateriji + noviji standard punjenja + wirelles charging, bolji face unlock.

A uz to se radi o jeftinijem uređaju, pa ne vidim zašto davat više novca za lošiji proizvod, osim ako nemaš neke svoje filmove u glavi.

Sta je Mate 20 bolji uredaj od P40, je kao sto je Note 9 bolji uredaj od S20 serije...

 

Aj molim te procitaj kakve si prednosti naveo.Procitaj jos jednom.

 

1. Bolji displej...je kako da ne.

2. IP68 - to ima i P40

3. Ic port - . Doma preko Wifi-a upravljam s klimom, TV, perilicom rublja...

4. Ovo oko punjenja i faceunlocka - sve to ima i P40.

 

Navodis prednosti kao da P40 to nema...ne kuzim. Prije nego sto krenes navodit prednosti, prvo se dobro informiraj.

 

Jel znas koje su jedine prednosti Mate 20 Pro - QHD ekran naspram Full HD + ekran  i stereo zvucnici naspram mono.

 

Evo ti prednosti P40...

1.Novi procesor Krini 990

2.Memorija UFS 3.0

3. Prednja i zadnja kamera kompletno bolja

4. 4K 60fps snimanje

5. 90hz ekran

6. 5G mob 

7. Bolji senzor otiska prsta

8. 27W bezicno punjenje

9. Veci omjer zaslona tj manje mesa.

 

Daj se vise prestanite pravit slijepi.

Ako ti ove prednosti sto sam ja naveo nisu bitne...pa ti kolega mozes slobodno kupit mob star 4-5 godina.

 

sa svime se slažem ali obični p40 nema 90Hz...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice