VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 972
|
čitano: 398.240
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Moram eventualno uzet VR za PC i sve mi se cini da bi meni Pico 4 bio sasvim dovoljan jedino je velika steta sto nema display port kao PSVR2 unutar usb kabla.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...
MEGATAMA kaže...

Btw jeli META objavila specifikacije Q3 pa sam ja to propustio ili nije.....

 Izgleda da nije. Tyriel skupio sve što se zna o Q3:

 

Odlican video,Q3 fali jedino eye tracking i display port unutar usb kabla da bude savrsen izbor za pcvr.

12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
MEGATAMA kaže...

Odlican video,Q3 fali jedino eye tracking i display port unutar usb kabla da bude savrsen izbor za pcvr.

 Savršen izbor za PCVR je bežični uređaj sa brzinom i kvalitetom prijenosa signala jednakom onom kablom (46 Gbps, WiFi 7?!), i baterijom koja traje preko 5-6 sati (moramo vidjeti koliko će držati Quest 3, ali bojim se ni polovica ove brojke). A ostale tehničke specifikacije na takvom uređaju će vjerojatno biti vrhunske.

 

 

Poslije nekoliko godina iskustva s bežičnim VR-om (Quest 2), isprobao sam burazov HP Reverb G2 (jedan od vizualnoh najboljih VR-ova) i petljanje sa žicom, razmišljanje gdje se smijem okrenuti, gdje ne, osjećaj kabla kad te dotakne ili lagano pomakne VR na glavi... meni dovoljno da nikad ne pređem na žicu, i čekam dobar bežićni Vr, koliko god trebalo da se napravi :D

 

P.S. osim ako će Q3 stvarno podržavati WiFi 7, imati bateriju ili dodatak s kojim će raditi preko 5 sati... onda je stvarno eye tracking i body tracking, jedino što za mene taj uređaj nema da bude savršen.

P.P.S Ako se netko pita za full body tracking, po meni kad VR igre uvedu mogućnost da iscrtavaju cijelo tijelo, uključujući da si vidiš i stopala gdje stvarno jesu, će biti vrhunac "imerzivnosti" (koja god da je naša riječ za to)

 

(ne znam koliko unaprijed kreće razvoj WiFi mogućnost u čipovima, postoje li unaprijed okvirne specifikacije novih standarda, jer sam imao jedan D-Link ruter koji je izašao prije nego je standard dovršen, ali ga je dobio u cijelosti firmware nadogradnjom!)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Od danas su u De nove cijene za Quest 2 pa je sad 128gb verzija spustena na 350eu sa prijasnjih 450eu.

Sad ce vjerovatno i cijena Pico4 headseta morat ic dolje ako zele ostat konkurentni.

 

Svakako dobar price point za ulazak u VR svijet,nagadja se da je Quest 3 daleko preskup da bi privukao sire trziste kao sto je to uspio Quest 2 sa svojom cijenom od 299 dolara prilikom izlaska.

 

PSVR2 je takodjer skup ali on cilja na drukcije trziste te nudi mogucnosti u rangu high end PCVR iskustva za nesto manje novaca te plug and play.

 

Pico 5 bi sa hardverske strane mogao bit nedodirljiv za PCVR ako zadrze ovu bistrinu prikaza uz automatsko prilagodjavanje razmaka ociju(to mi je nestvarno da nema skoro pa sva konkurencija) te dodaju eye tracking i display port.

 

U biti cekamo uredjaj koji ce objedinit sve sto ostali imaju pojedinacno uz prihvatljivu cijenu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Ak nekom treba, lista igri s vr modovima 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1YJy2crRIYv3xAlaaJQ4WJDAd6cVp1RaQlYWvhFQVJKo/edit#gid=0

 

S time da doom 1 i 2 rade i na kompu sa oculus riftom jer ih ja tak igram u kombu sa brutal doom

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.6.2023 13:25 (Deathwish).
 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Brutalno koliko toga ima...

11 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Dali su sve ove igre prebacene u prvo lice u VRu?

Dali je netko od vas probao neku od njih,dojmovi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Koliko je to sve u biti komplicirano i koliko jos tehnologija mora bit implementirano da bismo dosli do "stvarnog" prikaza kako mi vidimo svijet....

 

https://mixed-news.com/en/meta-vr-headset-retinal-resolution-varifocal-display-siggraph-2023/

 

https://mixed-news.com/en/varifcoal-vr-simulates-natural-vision-in-virtual-reality-watch-these-demos/

 

Mozda do kraja ovog desetljeca dobijemo VR uredjaj koji ce biti small form i imat sve navedene tehnologije ali to je upitno.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Ovak Doom 1 i 2 - prvo lice, tu su upute kak 

Osobno odlično no meni ni serious sam sa svojom brzinom u vr nije nikakav problem bio igrat svaki

 

Resident evil 2 - jako dobro, nisam igrao vise od sat vremena jer sam ga nedavno prošao

 

Doom 3, nakon kaj porihtaš kontrole, odličan, mislim da je navodno i planiran za VR po defaultu bio

 

Half life 2 - imaš standalone na steamu - uz alyx najbolje vr iskustvo ikad https://store.steampowered.com/app/658920/HalfLife_2_VR_Mod/

 

Quake 1- isto tako jebeno zabavan, meni još bolji jer nisam igrao puno q1 ko klincac vec na q2 isao odma

 

Serious samovi svi odlični(osim onog koji je samo za VR, di stojiš na miru), ako imaš serious sam fusion, možeš i duke nukem mod igrat u vru

 

Star wars squadrons, igrao na PSVR, odlično bilo, za pc neznam

 

To sve kaj sam igrao

 

 

11 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Ja iduce sto bas jako cekam je Rezi4 Remake,zato ga nisam htio jos niti kupit jer ga zelim igrat u VRu a ne flat.

Da su najavili HL Alyx za VR2 to bih kupio day one ali nazalost nisu,ove ostale igre cu kupovat kako sto ispadne izvrsno.

Kao u slucaju Red Matter 2 koji me odusevio....

 

VR ima toliko ogroman potencijal ali trziste mora bit daleko vece da bi se izdavacima isplatilo ulagat stotine milijuna u pojedinacne VR igre.

 

Meni je recimo nevjerovatno da hrpa VR1 igara vec nije prilagodjena za VR2....Rezi 7,Pinball Fx,Astrobot itd itd....to bi se sve prodavalo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
MEGATAMA kaže...

Dali su sve ove igre prebacene u prvo lice u VRu?

Dali je netko od vas probao neku od njih,dojmovi?

Alien Isolation - Inače nemam problem s mučninom u VRu, al ovdje ne mogu ni 10 minuta izdržati. Lijepo izgleda, ali mi je ne igrivo zbog mučnine.
Borderlands 2 - Nisam impresioniran, kao da su to ubacili tek toliko da imaju.

Dirt Rally 2 - Prva liga. Puno lakše za voziti u VRu nego na monitoru. Bolji osjećaj prostora i brzine.
Elite Dangerous - Elite ima službenu VR podršku tako da ne treba mod i odlično funkcionira. VR odlično dočarava veličine planeta i svemira općenito.
Euro Truck Simulator 2 - Odličan u VRu. Čak i cura koja nije neka gamerica, niti ljubiteljica kamiona, voli igrati ETS2 u VRu.
F1 22 - Poprilično loše izgleda u VRu, al je osjećaj vožnje bolji. Imam više osjećaja za prostor pa je puno lakše voziti ulične utrke bez da se razbijem od zidove.
Half Life 1 - Meni je to poprilično loše.
Half life 2 - Odličan, podsjeća na Alyx. Izašli su i VR modovi za episode 1 i 2.
No man's sky - OK je, ali ništa posebno. Letenje motion kontrolerima mi je strašno glupo.
Serious sam 3 VR - Odličan. Bolje nego na monitoru.

To su neki moji dojmovi.

11 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Uistinu los headset a kosta preko 1000 eura.

Dosta je spominjao Quest Pro i volio bih probat taj headset u kombinaciji sa PCom da vidim kakav je local dimming i dali se primjete tranzicije zona.

Quest Pro u biti ima sve sto je potrebno za PCVR,ako je local dimming up to task.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Htc je dosta loše prošao otkad je valve izbacio index. U početku je htc radio i razvijao hw za steam vr zajedno sa valveom. Sad već godinama samo šaraju a ujedno i okolišaju.

PS, ako misliš na q pro kao ultimativan pcvr hw, zaboravi. Uvijek će se manifestirati manja ili veća kompresija, ovisno da li je prek usb-a ili preko wifi-ja. Questovi nemaju hdmi/dp alt mode podržan preko usb-c konektora
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.6.2023 23:07 (dax-lax).
11 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
Htc je dosta loše prošao otkad je valve izbacio index. U početku je htc radio i razvijao hw za steam vr zajedno sa valveom. Sad već godinama samo šaraju a ujedno i okolišaju.

PS, ako misliš na q pro kao ultimativan pcvr hw, zaboravi. Uvijek će se manifestirati manja ili veća kompresija, ovisno da li je prek usb-a ili preko wifi-ja. Questovi nemaju hdmi/dp alt mode podržan preko usb-c konektora

Cini se kako je najbolje cekat Valve Deckard..

 

Vec sam komentirao Beyond ali ovaj headset svakako zasluzuje da ga se spominje vise puta.

Nevjerovatno je kakav su tech oni nagurali u takav mali form factor i realno ovo nema previse nedostataka koje treba izbrusit.

 

 

Ako je jedna takva mala firma ovo uspijela napravit pitanje je sto je onda jedan Apple postigao uzevsi u obzir kakve oni resurse imaju na raspolaganju....

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2023 8:16 (MEGATAMA).
11 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Znaci...NIKAD ne pratim Apple pressice ali ovu gledam jer me zanima njihov VR.

Za koga su ovi proizvodi...pa ovo je potpuno retardirano,nije ni cudo sto su oni Kardashiansi milijarderi....

 

Nadam se da ce se isplatit proc kroz ovaj pakao......

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
MEGATAMA kaže...

Znaci...NIKAD ne pratim Apple pressice ali ovu gledam jer me zanima njihov VR.

Za koga su ovi proizvodi...pa ovo je potpuno retardirano,nije ni cudo sto su oni Kardashiansi milijarderi....

 

Nadam se da ce se isplatit proc kroz ovaj pakao......

 Koji dio ti se ne dopada? Baš si razmišljam, ak su software doradili da funkcionira kak je prikazano, pomest će xr tržište s načinom korištenja, što će samo Meti dati poticaj da se i dalje fokusira na biznis i social apps umjesto bilo kakav gaming.

13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Sviđa mi se Apple Vision pro, po meni je ovo što je Google Glass trebao biti ili Microsoft Hololens ali nisu uspijeli, al ovo stvarno izgleda primamljivo.

 

 Al dali bi dao 3500 usd? nema šanse, prije ću uzeti Q3.

LP
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2023 21:04 (zabbax21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Cijena....3500 dolara sto je ovdje u De oko 4000eu onda.

Uzevsi u obzir cijenu ovo mora imat apsolutno kristalnu sliku bez ikakvog traga nedostataka koje imaju ostali daleko jeftiniji VR headsetovi.

Svidja mi se dizaj te kako su opisali panele i lece,daje nadu da je u pitanju nesto nevidjeno.

User scenario za mene....gledanje filmova u 2d ili 3d...to mi se svidja sto podrzava i 3d filmove.

Ostalo....njihova ponuda igara tojest taj Arcade se igra u flat 2d nacinu na panelu unutar panela,apsolutno nula interesa.

Surfanje internetom i socijalnim mrezama....nikakav headset se ne moze mjerit sa brzinom i funkcionalnoscu jednog kvalitetnog mobitela....nula bodova za mene.

3D interaktivni sadrzaj od Disneya itd....meni vrlo zanimljivo,pogotovo jer sam ionako pretplacen na Disney+

 

Sve u svemu ovo bi trebalo bit primarno zamjena za mobitele po njima....nemoguce jos dugi niz godina.

 

Nazalost nista od ovoga za ikakvo masovno trziste tojest u kucanstvima na koja su se u ovoj pregentaciji referirali barem 95% vremena.

 

Jedina kvalitetna primjena za mene moze bit za gledanje filmova AKO je prikaz kao da gledam kroz naocale u stvarni svijet,ta bistrina itd....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
zabbax21 kaže...

Sviđa mi se Apple Vision pro, po meni je ovo što je Google Glass trebao biti ili Microsoft Hololens ali nisu uspijeli, al ovo stvarno izgleda primamljivo.

 

 Al dali bi dao 3500 usd? nema šanse, prije ću uzeti Q3.

 Točno to. Nadam se da će se ostali ugledati u neka softverska rješenja ali cijena je samo za specifičnu klijentelu.

11 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
MEGATAMA kaže...

Znaci...NIKAD ne pratim Apple pressice ali ovu gledam jer me zanima njihov VR.

Za koga su ovi proizvodi...pa ovo je potpuno retardirano,nije ni cudo sto su oni Kardashiansi milijarderi....

 

Nadam se da ce se isplatit proc kroz ovaj pakao......

 Koji dio ti se ne dopada? Baš si razmišljam, ak su software doradili da funkcionira kak je prikazano, pomest će xr tržište s načinom korištenja, što će samo Meti dati poticaj da se i dalje fokusira na biznis i social apps umjesto bilo kakav gaming.

Nece pomest svoje dvoriste a kamoli ista drugo sa prosjecnih 4000eu u EU.

13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
MEGATAMA kaže...
dax-lax kaže...
MEGATAMA kaže...

Znaci...NIKAD ne pratim Apple pressice ali ovu gledam jer me zanima njihov VR.

Za koga su ovi proizvodi...pa ovo je potpuno retardirano,nije ni cudo sto su oni Kardashiansi milijarderi....

 

Nadam se da ce se isplatit proc kroz ovaj pakao......

 Koji dio ti se ne dopada? Baš si razmišljam, ak su software doradili da funkcionira kak je prikazano, pomest će xr tržište s načinom korištenja, što će samo Meti dati poticaj da se i dalje fokusira na biznis i social apps umjesto bilo kakav gaming.

Nece pomest svoje dvoriste a kamoli ista drugo sa prosjecnih 4000eu u EU.

 Kako misliš pomesti? Svatko s imalo glave može razlučit da ne ciljaju na gamere niti će poharat tržište brojem prodanih uređaja.

Da su bliže smjeru u kojem bi mogla ići budućnost vr-a (xr-a), naravno da jesu. I to će na kraju biti jedan od razloga da se korisnik ne zasiti nosit to na glavi nakon 3mjeseca. 

Ako zainteresiraju imućniju ekipu s tehničkim mogućnostim hw-a i sw-a u stvarnom korištenju, znaš da će biti želje za time. Ja tvrdim da je dobar put za probijanje xr-a baš to da ne služi isključivo za igranje, već da ima svrhu i pored toga.

 

btw, 3d filmove možeš gledat i u bigscreen appu već davno.

11 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Krenuli su hands on dojmovi,treba vise dojmova da se dobije jasnija slika o ovom headsetu ali ne zvuci kao da je Apple uspio postic dojam "stvarnosti" sa passtrough.U biti su tu i dalje neki nedostatci koje imaju i ostali VR headsetovi i ocito niti rezolucija ni FOV jos nisu na razini koju Apple opisuje u prezentaciji te passtrough i dalje izgleda kao video snimka a ne pogled kroz naocale.

 

https://www.theverge.com/2023/6/5/23750003/apple-vision-pro-hands-on-the-best-headset-demo-ever

 

Sa tehnicke strane su postigli puno ali pod cijenu od nekih 4k eura,pitanje je dali bi Meta izbacila ista losiji uredjaj za te novce.

 

Ako sam dobro cuo spominju 20k piksela po oku sto je otprilike 6k sto znaci da headset prikazuje 12k sliku,lenses su pretpostavljam pancake iako su ih predstavili kao nesto svoje i novo.

Pretpostavljam da uredjaj nece radit na PCu u ikakvoj formi ili?....

 

Edit

Ekipa masovno pljuje dizajn po internetima,sta su ljudi ocekivali?....

Meni izgleda vrhunski.

 

Ovo bi moglo bit izvrsno za Quest 3 jer ce se hrpa ljudi zainteresirat za VR ali nece imat lovu za Apple.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.6.2023 7:24 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Lenses u Visionu se zovu Catadioptric i do sad nisu imale primjenu u VRu koliko vidim.

 

Sto se tice kabla on nije spojen trajno na Vision ali jeste na taj batery pack i kada se zeli duze koristit VR mora se ustekat AC adapter u tu bateriju kako sam procitao.

 

Svi VR portali i Youtuberi se pitaju gdje su prave VR igre jer su pokazali samo onaj flat gaming...realno...kakve igre tu mogu uopce bit a da se moze demonstrirat nativni prikaz od otprilike 12k i 90/120fps ili koliko vec?

 

Ja bih volio pogledat Avatara 2 u 3D i HDRu,na svu srecu vise nije samo VR2 koji podrzava HDR  u Virtual Reality 🥂

 

Edit

Zaboravio sam spomenut snimanje 3D slika i 3D videa,to bi mogla bit nevjerovatna funkcija ako je u vrlo visokoj kvaliteti.....u biti to bi mogla bit najvise nextgen high tech funkcija.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.6.2023 10:50 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
MEGATAMA kaže...

Lenses u Visionu se zovu Catadioptric i do sad nisu imale primjenu u VRu koliko vidim.

 

Sto se tice kabla on nije spojen trajno na Vision ali jeste na taj batery pack i kada se zeli duze koristit VR mora se ustekat AC adapter u tu bateriju kako sam procitao.

 

Svi VR portali i Youtuberi se pitaju gdje su prave VR igre jer su pokazali samo onaj flat gaming...realno...kakve igre tu mogu uopce bit a da se moze demonstrirat nativni prikaz od otprilike 12k i 90/120fps ili koliko vec?

 

Ja bih volio pogledat Avatara 2 u 3D i HDRu,na svu srecu vise nije samo VR2 koji podrzava HDR  u Virtual Reality 🥂

 

Edit

Zaboravio sam spomenut snimanje 3D slika i 3D videa,to bi mogla bit nevjerovatna funkcija ako je u vrlo visokoj kvaliteti.....u biti to bi mogla bit najvise nextgen high tech funkcija.

 

Otkud si izvukao 12k?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Bitanga kaže...
MEGATAMA kaže...

Lenses u Visionu se zovu Catadioptric i do sad nisu imale primjenu u VRu koliko vidim.

 

Sto se tice kabla on nije spojen trajno na Vision ali jeste na taj batery pack i kada se zeli duze koristit VR mora se ustekat AC adapter u tu bateriju kako sam procitao.

 

Svi VR portali i Youtuberi se pitaju gdje su prave VR igre jer su pokazali samo onaj flat gaming...realno...kakve igre tu mogu uopce bit a da se moze demonstrirat nativni prikaz od otprilike 12k i 90/120fps ili koliko vec?

 

Ja bih volio pogledat Avatara 2 u 3D i HDRu,na svu srecu vise nije samo VR2 koji podrzava HDR  u Virtual Reality 🥂

 

Edit

Zaboravio sam spomenut snimanje 3D slika i 3D videa,to bi mogla bit nevjerovatna funkcija ako je u vrlo visokoj kvaliteti.....u biti to bi mogla bit najvise nextgen high tech funkcija.

 

Otkud si izvukao 12k?

Broj piksela po oku je skoro 6k sto je kombinirano 12k,ako su svi podaci tocni.

Mislim da su izjavili 20 milijuna po oku a 6k je cini mi se 20+ milijuna dok je 4k malo iznad 8 milijuna piksela.

 

Evo jos malo hands on impresija.

Iznenadilo me kad je rekao da je Vision dosta tezak i da ne zna koliko bi mu bilo ugodno to nosit iznad tih 30minuta demoa.....

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.6.2023 11:38 (MEGATAMA).
13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
MEGATAMA kaže...
Bitanga kaže...
MEGATAMA kaže...

Lenses u Visionu se zovu Catadioptric i do sad nisu imale primjenu u VRu koliko vidim.

 

Sto se tice kabla on nije spojen trajno na Vision ali jeste na taj batery pack i kada se zeli duze koristit VR mora se ustekat AC adapter u tu bateriju kako sam procitao.

 

Svi VR portali i Youtuberi se pitaju gdje su prave VR igre jer su pokazali samo onaj flat gaming...realno...kakve igre tu mogu uopce bit a da se moze demonstrirat nativni prikaz od otprilike 12k i 90/120fps ili koliko vec?

 

Ja bih volio pogledat Avatara 2 u 3D i HDRu,na svu srecu vise nije samo VR2 koji podrzava HDR  u Virtual Reality 🥂

 

Edit

Zaboravio sam spomenut snimanje 3D slika i 3D videa,to bi mogla bit nevjerovatna funkcija ako je u vrlo visokoj kvaliteti.....u biti to bi mogla bit najvise nextgen high tech funkcija.

 

Otkud si izvukao 12k?

Broj piksela po oku je skoro 6k sto je kombinirano 12k,ako su svi podaci tocni.

Mislim da su izjavili 20 milijuna po oku a 6k je cini mi se 20+ milijuna dok je 4k malo iznad 8 milijuna piksela.

 

Evo jos malo hands on impresija.

Iznenadilo me kad je rekao da je Vision dosta tezak i da ne zna koliko bi mu bilo ugodno to nosit iznad tih 30minuta demoa.....

 

 Ček, ti si od svega kaj je mkbhd u videu rekao, pohvatao samo podatak da je headset težak? A ovo što kaže da je passthrough snappy i oštar, da je hand tracking realtime, da je eyetracking bolje iskorišten nego na ostalima, da je oštrina prikaza madafaka itd. 

Btw, pancake leće su također katadiopteri

 

Da se razumijemo, cijena je 5-6 puta previsoka, ali koliko god nisam ljubitelj apple-a, znaš da će hrpu tehnikalija s vremenom preuzeti i ostali

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.6.2023 13:10 (dax-lax).
11 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
MEGATAMA kaže...
Bitanga kaže...
MEGATAMA kaže...

Lenses u Visionu se zovu Catadioptric i do sad nisu imale primjenu u VRu koliko vidim.

 

Sto se tice kabla on nije spojen trajno na Vision ali jeste na taj batery pack i kada se zeli duze koristit VR mora se ustekat AC adapter u tu bateriju kako sam procitao.

 

Svi VR portali i Youtuberi se pitaju gdje su prave VR igre jer su pokazali samo onaj flat gaming...realno...kakve igre tu mogu uopce bit a da se moze demonstrirat nativni prikaz od otprilike 12k i 90/120fps ili koliko vec?

 

Ja bih volio pogledat Avatara 2 u 3D i HDRu,na svu srecu vise nije samo VR2 koji podrzava HDR  u Virtual Reality 🥂

 

Edit

Zaboravio sam spomenut snimanje 3D slika i 3D videa,to bi mogla bit nevjerovatna funkcija ako je u vrlo visokoj kvaliteti.....u biti to bi mogla bit najvise nextgen high tech funkcija.

 

Otkud si izvukao 12k?

Broj piksela po oku je skoro 6k sto je kombinirano 12k,ako su svi podaci tocni.

Mislim da su izjavili 20 milijuna po oku a 6k je cini mi se 20+ milijuna dok je 4k malo iznad 8 milijuna piksela.

 

Evo jos malo hands on impresija.

Iznenadilo me kad je rekao da je Vision dosta tezak i da ne zna koliko bi mu bilo ugodno to nosit iznad tih 30minuta demoa.....

 

 Ček, ti si od svega kaj je mkbhd u videu rekao, pohvatao samo podatak da je headset težak? A ovo što kaže da je passthrough snappy i oštar, da je hand tracking realtime, da je eyetracking bolje iskorišten nego na ostalima, da je oštrina prikaza madafaka itd. 

Btw, pancake leće su također katadiopteri

 

Da se razumijemo, cijena je 5-6 puta previsoka, ali koliko god nisam ljubitelj apple-a, znaš da će hrpu tehnikalija s vremenom preuzeti i ostali

Ma headset je fantastican tech side,tu nema pogreske.

Ja i ti cemo primjetit sve te sitnice ali prosjecan Apple fan dubljih dzepova ce primarno primjetit tezinu na svojoj glavi.

Nadam se da ce se moc probat u Berlinu da vidim koliko ce me se dojmit....povraca mi se i od same pomisli da imam ista Apple ali nikad ne znas u slucaju VRa.....

 

13 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
MEGATAMA kaže...
dax-lax kaže...
MEGATAMA kaže...
Bitanga kaže...
MEGATAMA kaže...

Lenses u Visionu se zovu Catadioptric i do sad nisu imale primjenu u VRu koliko vidim.

 

Sto se tice kabla on nije spojen trajno na Vision ali jeste na taj batery pack i kada se zeli duze koristit VR mora se ustekat AC adapter u tu bateriju kako sam procitao.

 

Svi VR portali i Youtuberi se pitaju gdje su prave VR igre jer su pokazali samo onaj flat gaming...realno...kakve igre tu mogu uopce bit a da se moze demonstrirat nativni prikaz od otprilike 12k i 90/120fps ili koliko vec?

 

Ja bih volio pogledat Avatara 2 u 3D i HDRu,na svu srecu vise nije samo VR2 koji podrzava HDR  u Virtual Reality 🥂

 

Edit

Zaboravio sam spomenut snimanje 3D slika i 3D videa,to bi mogla bit nevjerovatna funkcija ako je u vrlo visokoj kvaliteti.....u biti to bi mogla bit najvise nextgen high tech funkcija.

 

Otkud si izvukao 12k?

Broj piksela po oku je skoro 6k sto je kombinirano 12k,ako su svi podaci tocni.

Mislim da su izjavili 20 milijuna po oku a 6k je cini mi se 20+ milijuna dok je 4k malo iznad 8 milijuna piksela.

 

Evo jos malo hands on impresija.

Iznenadilo me kad je rekao da je Vision dosta tezak i da ne zna koliko bi mu bilo ugodno to nosit iznad tih 30minuta demoa.....

 

 Ček, ti si od svega kaj je mkbhd u videu rekao, pohvatao samo podatak da je headset težak? A ovo što kaže da je passthrough snappy i oštar, da je hand tracking realtime, da je eyetracking bolje iskorišten nego na ostalima, da je oštrina prikaza madafaka itd. 

Btw, pancake leće su također katadiopteri

 

Da se razumijemo, cijena je 5-6 puta previsoka, ali koliko god nisam ljubitelj apple-a, znaš da će hrpu tehnikalija s vremenom preuzeti i ostali

Ma headset je fantastican tech side,tu nema pogreske.

Ja i ti cemo primjetit sve te sitnice ali prosjecan Apple fan dubljih dzepova ce primarno primjetit tezinu na svojoj glavi.

Nadam se da ce se moc probat u Berlinu da vidim koliko ce me se dojmit....povraca mi se i od same pomisli da imam ista Apple ali nikad ne znas u slucaju VRa.....

 

Mislim si da će pustit oni u prodaju neki skupi strap s baterijom da se masa naprijed malo izbalansira.

Nisu bez razloga dizajnirali tako jednostavno odvajanje zadnjeg dijela.

Naravno, tako nešto će zahtjevati i top strap koji ustvari nosi masu 

11 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
MEGATAMA kaže...
dax-lax kaže...
MEGATAMA kaže...
Bitanga kaže...
MEGATAMA kaže...

Lenses u Visionu se zovu Catadioptric i do sad nisu imale primjenu u VRu koliko vidim.

 

Sto se tice kabla on nije spojen trajno na Vision ali jeste na taj batery pack i kada se zeli duze koristit VR mora se ustekat AC adapter u tu bateriju kako sam procitao.

 

Svi VR portali i Youtuberi se pitaju gdje su prave VR igre jer su pokazali samo onaj flat gaming...realno...kakve igre tu mogu uopce bit a da se moze demonstrirat nativni prikaz od otprilike 12k i 90/120fps ili koliko vec?

 

Ja bih volio pogledat Avatara 2 u 3D i HDRu,na svu srecu vise nije samo VR2 koji podrzava HDR  u Virtual Reality 🥂

 

Edit

Zaboravio sam spomenut snimanje 3D slika i 3D videa,to bi mogla bit nevjerovatna funkcija ako je u vrlo visokoj kvaliteti.....u biti to bi mogla bit najvise nextgen high tech funkcija.

 

Otkud si izvukao 12k?

Broj piksela po oku je skoro 6k sto je kombinirano 12k,ako su svi podaci tocni.

Mislim da su izjavili 20 milijuna po oku a 6k je cini mi se 20+ milijuna dok je 4k malo iznad 8 milijuna piksela.

 

Evo jos malo hands on impresija.

Iznenadilo me kad je rekao da je Vision dosta tezak i da ne zna koliko bi mu bilo ugodno to nosit iznad tih 30minuta demoa.....

 

 Ček, ti si od svega kaj je mkbhd u videu rekao, pohvatao samo podatak da je headset težak? A ovo što kaže da je passthrough snappy i oštar, da je hand tracking realtime, da je eyetracking bolje iskorišten nego na ostalima, da je oštrina prikaza madafaka itd. 

Btw, pancake leće su također katadiopteri

 

Da se razumijemo, cijena je 5-6 puta previsoka, ali koliko god nisam ljubitelj apple-a, znaš da će hrpu tehnikalija s vremenom preuzeti i ostali

Ma headset je fantastican tech side,tu nema pogreske.

Ja i ti cemo primjetit sve te sitnice ali prosjecan Apple fan dubljih dzepova ce primarno primjetit tezinu na svojoj glavi.

Nadam se da ce se moc probat u Berlinu da vidim koliko ce me se dojmit....povraca mi se i od same pomisli da imam ista Apple ali nikad ne znas u slucaju VRa.....

 

Mislim si da će pustit oni u prodaju neki skupi strap s baterijom da se masa naprijed malo izbalansira.

Nisu bez razloga dizajnirali tako jednostavno odvajanje zadnjeg dijela.

Naravno, tako nešto će zahtjevati i top strap koji ustvari nosi masu 

To mi djeluje kao da je dizajnirano da korisnik moze lec i naslonit glavu na jastuk sa Visionom on pa mislim da nece ic unistavat tu funkcionalnost baterijom na zadnjem djelu.

Dizajn je bas spektakl,ukljucujuci i taj strap za glavu.

11 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Ispravak sto se tice specifikacija,20+ milijuna piksela kombinirano a ne po oku sto znaci nesto vise od 4k po oku..nije ni to lose 😁

Ti micro oledi su od Sonya ako je tocno ono sto se moze nac po internetima.

 

Realno to onda nije tako velik skok naspram micro oleda u Big Screen Beyondu.....

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice