Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.828
|
čitano: 1.161.006
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
14 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Stići će... s vremenom.. nekad se i u Mađarskom HUB-u znaju delayati pošiljke. Desilo mi se od X puta možda jednom ili dvaput. Ali dođe...

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

jer je netko u zadnje vrijeme naručio nešto skuplje od 150€? Kakva je onda procedura..osobna iskustva

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
ZgGost kaže...

jer je netko u zadnje vrijeme naručio nešto skuplje od 150€? Kakva je onda procedura..osobna iskustva

Ne znam jel je, ali ako se dobro sjećam, procedura je bila ta da onda AliExpressu ne plaćaš PDV, a paket ti ide na carinjenje u Hrvatskoj. Znači, platit ćeš PDV, 37 kuna i možebitno carinu, ovisno o tome što naručuješ.

5 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
🙋🏻‍♂️
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.6.2022 16:31 (Cesare).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Poz, imam problem, ako je uopće problem, Aliexpress mi sve naplaćuje bez autorizacije. Čini mi se da sam nekad povezao Alipay, gdje sam valjda dodao karticu. U "Wallet"_u na "Aliexpress", nemam dodanu ni jednu karticu, ali mi svaku transakciju naplati automatski, odnosno ja kliknem na "Pay" i ne traži nikakvu potvrdu preko aplikacije "MyWay token". Nikako da nađem način, da raskinem vezu između "Alipay" i "Aliexpress"

 

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2022 14:00 (ivo454).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
ivo454 kaže...

Poz, imam problem, ako je uopće problem, Aliexpress mi sve naplaćuje bez autorizacije. Čini mi se da sam nekad povezao Alipay, gdje sam valjda dodao karticu. U "Wallet"_u na "Aliexpress", nemam dodanu ni jednu karticu, ali mi svaku transakciju naplati automatski, odnosno ja kliknem na "Pay" i ne traži nikakvu potvrdu preko aplikacije "MAWay token". Nikako da nađem način, da raskinem vezu između "Alipay" i "Aliexpress"

 Kod mene na računalu istu stvar.

Kad je komp otključan bilo tko se može sjesti i kupovati što želi bez ikakvih autorizacija...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...

 Kod mene na računalu istu stvar.

Kad je komp otključan bilo tko se može sjesti i kupovati što želi bez ikakvih autorizacija...

 Jedino što je dobro, da za svaku transakciju, odmah stigne obavijest, ali bi isto rađe maknu tu karticu, možda da prijavim gubitak, pa da mi daju novu.

 

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
ivo454 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 Kod mene na računalu istu stvar.

Kad je komp otključan bilo tko se može sjesti i kupovati što želi bez ikakvih autorizacija...

 Jedino što je dobro, da za svaku transakciju, odmah stigne obavijest, ali bi isto rađe maknu tu karticu, možda da prijavim gubitak, pa da mi daju novu.

 

 tu je dobra stvar revolut i virtualna kartica... povežeš nju na web shopove i briga te kad je ne koristiš onemogućiš je.

14 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Evo i mene s par upitnika.

 

Gdje je moj paket???

 

Paket je naručen 12.05.2022., sića, dva mala elektromotora, poštarina trostruko skuplja od vrijednosti naručenog.
Na današnji dan 08.06.2022:

 

- 02.06. AliExpress tracking kaže da je paket ocarinjen u HR i da je bio u Zagrebu ali je sad na putu u HU

- 02.06. ParcelsApp tracking kaže da paket nije ni bio u HR, već je odmah otišao za HU

- 31.05. HR Pošta tracking kaže da je paket na putu za famozni HUBUDB Budapest 1005 B

Ovaj moj paketić je zeznutiji od Jamesa Bonda, bogmeč zna kako zamest tragove :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Nešto se događa u Mađarskoj, meni već 2 tjedna jedan paket stoji. Dosad su sve kroz dan-dva prosljeđivali za Hr.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Kod mene također takva situacija bila. Sljedeći dan nakon što sam pitao ovdje u temi, stigao mi paket. 7.4. navodno proslijeđen iz mađarske a meni stigao 28.5.
Vjerujem da će vam sve stići ali nešto je usporilo (u mom slučaju narudžba je bila 18.3. - znači dva mjeseca)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Evo da odgovorim sebi, nakon pretraživanja po Aliju, pod "Acconut", u lijevom izborniku, nađem "Payment" i tu nađem svoju karticu, te sam je "Delete". Nadam se da će sad transakcije ići sa potvrdom na "MyWay" token.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
7 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Ovo sa hr posta trackinga ne znaci da je paket otisao za madarsku nego da je u madarskoj to upisano, odnosno otisao iz madarske za hrvatsku, dalje nece biti azuriranja trackinga i vjerojatno je doslo kod nas, a sad dok posta to dostavi... Nekad zna biti 2 dana, nekad 2 tjedna.
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
blackeagle29 kaže...
Ovo sa hr posta trackinga ne znaci da je paket otisao za madarsku nego da je u madarskoj to upisano,

Da, skuzio sam nakon par zvanja helpdeska hr poste.
No i dalje mi je totalno nelogicna prezentacijska forma trackinga.
Ako se radi o trackingu HR poste onda je za pretpostaviti da ovo:
"Na putu utorak 31.05.2022 11:20 u HUBUDB BUDAPEST 1005 B"
- navodi na zakljucak da paket ide u HUBUDB BUDAPEST iz HR.
A ovo: "Pošiljka je otpremljena u inozemstvo"

- navodi na zakljucak da je paket otisao  iz HR u HU

Sad evo znam da tracking u ovom slucaju prikazuje podatke iz perspektive tranzitne poste a ne odredisne poste.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2022 10:46 (Krx).
7 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Nije logicno jer na taj nacin neces znati gdje je zadnje paket bio... Zamisli da na parcelsapp pise svaki put zagreb, croatia kao odrediste umjesto trenutne lokacije, kaj ces znati iz toga? A ovak znas od kud je paket otisao.
9 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Zna li netko kako rjesiti ovaj problem kada idem preuzeti kupon (40ak kn).

"To safeguard the security of your account we're currently unable to process this request.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Narudžbe preko Mađarske (AE Standard Shipping kao opcija) idu super brzo. 3 različita sellera, ukombinirano u jedan paket i za 15 dana (uključujući vikende) bilo na adresi. :)

Moj PC  
3 0 hvala 4
14 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Ovo moje na https://posiljka.posta.hr/hr/tracking/trackingdata?barcode=UAXXXXXXXXHU
"Na putu utorak 31.05.2022 11:20 u HUBUDB BUDAPEST 1005 B "
se nije pomaklo od 31.05. Jel to "piši kući propalo je" ili još ima nade?
Hr pošta helpdesk nema pojma o ničemu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Krx kaže...

Ovo moje na https://posiljka.posta.hr/hr/tracking/trackingdata?barcode=UAXXXXXXXXHU
"Na putu utorak 31.05.2022 11:20 u HUBUDB BUDAPEST 1005 B "
se nije pomaklo od 31.05. Jel to "piši kući propalo je" ili još ima nade?
Hr pošta helpdesk nema pojma o ničemu.

 Meni se dosada,u mađarskoj paket najviše par dana zadržao.

8 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Da uletim s glupim pitanjem.....

S obzirom da ali ima vrlo slicnu, da ne kazem istu ponudu kao ebay, ima li nekih prednosti narucivati od njih a ne s ebaya?
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Damir22 kaže...
Da uletim s glupim pitanjem.....

S obzirom da ali ima vrlo slicnu, da ne kazem istu ponudu kao ebay, ima li nekih prednosti narucivati od njih a ne s ebaya?

 Alli je uglavnom jeftiniji.

16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Damir22 kaže...
S obzirom da ali ima vrlo slicnu, da ne kazem istu ponudu kao ebay, ima li nekih prednosti narucivati od njih a ne s ebaya?

Ali - daleko bolji sajt (lakše pretraživanje i pregledavanje), pouzdanija dostava, dostavljaju preko EU zemalja (ne znam je li to promijenjeno kod eBaya, kod kojeg su se prije carinili svi paketi pa si trebao tražiti povrat duplo naplaćenog PDV-a), cijene su obično nešto niže, možeš ocjenjivati proizvode (manja je šansa da ćeš naletjeti na krivotvoreni ili fejk prizvod). Ne znam kako je kod drugih - u mom slučaju, preko eBaya naručujem samo ako konkretni proizvod ne mogu zbog nečeg naručiti preko AliExpressa.

8 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Hvala, bas cu pogledati, trebam neku sitnicu
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Dobar dan,
Narucil sam nedavno paket, ide sve normalno a onda mi se danas pojavilo ovo, sta znaci ovo, i bude li paket došao na kraju?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Tomislav689 kaže...
Dobar dan,
Narucil sam nedavno paket, ide sve normalno a onda mi se danas pojavilo ovo, sta znaci ovo, i bude li paket došao na kraju?

 Znači da je došao u Mađarsku, a kad će kod tebe ne znam.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
13 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Ima li tko preporuku kako iskoristiti one njihove coinse? Nešto ih se nakupilo 40000, a u njihovim ponudama nema niš pametno.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Nekada se prilikom kupovine u nekim shopovima može iskoristit za popust. Dogodi mi se to sa vremena na vrijeme
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.7.2022 17:08 (Doktor-X).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Da li je netko nedavno narucio nesto preko 150eur preko aliexpress standard shippinga ? Kako ide sa naplatom davanja ?

 

U checkout-u mi uredno odbije pdv, ali razmisljam realno ako posalju preko madarske kao i vecinu paketa postoji i znqtna sansa da to prode ispod radara. Jedino ako u madarskoj vrse neku provjeru ioss brojeva i placenog pdv-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
perkoxcar kaže...

Da li je netko nedavno narucio nesto preko 150eur preko aliexpress standard shippinga ? Kako ide sa naplatom davanja ?

 

U checkout-u mi uredno odbije pdv, ali razmisljam realno ako posalju preko madarske kao i vecinu paketa postoji i znqtna sansa da to prode ispod radara. Jedino ako u madarskoj vrse neku provjeru ioss brojeva i placenog pdv-a.

 Jesam cca. 200eur elektro opreme, led trake, kontroleri i slicno, stiglo Overseas-om bez  ikakvih dodatnih davanja. Ne znam da li isto vrijedi i za tehnikalije tipa mobiteli/laptopi itd...

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2022 14:05 (tuna-1).
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
tuna-1 kaže...
perkoxcar kaže...

Da li je netko nedavno narucio nesto preko 150eur preko aliexpress standard shippinga ? Kako ide sa naplatom davanja ?

 

U checkout-u mi uredno odbije pdv, ali razmisljam realno ako posalju preko madarske kao i vecinu paketa postoji i znqtna sansa da to prode ispod radara. Jedino ako u madarskoj vrse neku provjeru ioss brojeva i placenog pdv-a.

 Jesam cca. 200eur elektro opreme, led trake, kontroleri i slicno, stiglo Overseas-om bez  ikakvih dodatnih davanja. Ne znam da li isto vrijedi i za tehnikalije tipa mobiteli/laptopi itd...

 Uuu genijalno, tako sam i mislio, odmah narucujem.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice