Optužen za krađu wirelessa

poruka: 9
|
čitano: 5.636
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Optužen za krađu wirelessa

Pozdrav,

 

jutros sam imao novo, zanimljivo i malo neugodno iskustvo. Naime, ja već nekoliko mjeseci imam mobilni internet od TELE2 bezbroj giga i uredno ga plaćam i koristim, međutim, jutros dobivam poziv s privatnog (sakrivenog) broja i nekakav lik me moli da se odspojim sa njegovog Wifi-ja. A meni wifi uopće nije ni uključen, ne treba mi jer sam stalno na mobilnom internetu. Kad sam doma koristim mobitel kao router za PC da na kompu koristim taj mobilni internet.

 

On mene zove (kaže tu negdje iz susjedstva) i ja naravno ponudim da izađem van i pokažem mu da mi je wifi isključen i da imam ugovor sa TELE2 i da nemam razloga krast nečiji net. Lik me optužuje da sam probio šifru, ali iako sam informatički relativno pismen, nemam takvih vještina. Uostalom, živim u suterenu neke kuće tako da bi mi hvatanje ikakvog tuđeg signala već vjerojatno bilo mali problem čak i da ima neki bez zaštite u blizini. Još me dodatno optužio kako preko njegovog neta skidam masu filmova, a ni to uopće ne radim.

 

Lik kaže da je otvorio router i vidio moj uređaj. Ne razumijem kako je moj uređaj došao uopće do njegovog routera, gdje god on bio, tvrdi da je susjed, ali ono što više ne razumijem kako je došao do mog broja? Znam da kad napravim prijenosni hotspot na svom mobitelu da mogu vidjeti koji se uređaji spajaju, ali zar je moguće da se dobije i broj na taj način? 

 

Razmišljao sam zvati podršku od TELE2 jer mi je čudno da netko može samo tako doći do mog broja i uznemiravati me na ovaj način, ali opet ne znam kakvog to smisla ima?

 

Mene sad plaši da taj netko fakat meni ne počne raditi probleme i pošalje mi nekog službeno da me zajebava jer, iako mi nije jasno kako, očito je došao do mog broja, kako tvrdi, preko svog routera???

 

Jel netko imao ovakvih situacija? Što se tu događa?

Cogito ergo ludo
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.8.2018 10:03 (Subtumulius24).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Optužen za krađu wirelessa

Ako si mu ljepo objasnio onda drugi put mars u p.... Materinu i poklopi.

Netko ima problem s tobom ili mu je dosadno pa te zeza. To je to,ne brini.

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Optužen za krađu wirelessa

Ako ti baš bude išao na živce i uznemiravao te, prijavi policiji.

9 godina
offline
Optužen za krađu wirelessa

Ako nastavi zvat, prijavi policiji za uznemiravanje, ali mu prije toga naglasi to, dakle reci mu nešto u stilu 'ja tvoj internet ne koristim, molim te da me više ne uznemiravaš, u suprotnom ću zvat policiju i prijavit te za uznemiravanje.'

Pričekaj neko vrijeme, ako te opet nazove onda stvarno nazovi policiju pa neka snosi konzekvence za svoje vrlo vjerojatno 'podhebavanje.'

Edit: Nastoj utvrdit da te ne zove slučajno neki prijatelj pa te malo sprda, probaj po glasu prepoznat...

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.8.2018 11:35 (playjob).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Optužen za krađu wirelessa

-zato ovakve stvari rješavaju nadležni.. ne ljudi-korisnici sami (jer nemaju ni mogućnosti ni pravo..), kao u svakom drugom slučaju provale/krađe. Policija+operater + agencije za zaštitu.

 

.. jedini problem je što za požar, nesreće i sl imamo 112 i sl brojeve, dok se za ovo .. hmmm, nema? Da, nema protokola, nego prijava operateru koji dalje zna i ima mogućnosti, mada 99% neće ništa napraviti. Poziv nekoj agenciji za zaštitu (nečega, npr podataka) će vjerojatno završiti pingponganjem, dok će poziv policiji završiti tako da policajac neće znati što-kome..

-dok bug časopis, recimo kao netko tko to može postaviti kao pitanje i dobiti smisleniji odgovor.. to ne radi, piše o ajfonu, o novom hw ... o onom što plaćaju sponzori. Tad kao u ovom igrokazu, onaj drugi, koji je nazvao, vjerojatno je pokušavao predviđenim kanalima i svugdje dobio odgovor ne zanmo ili nismo nadležni. Pa bugovci, ako se pitate koju temu.. dok država ima npr registar 'ne zovi', mogla bi se ta država sjetiti da je potreban i takav registar, takav tel.broj gdje bi se ovakve stvari rješavale, ''plavi telefon'' - 'zovi!'.. :)

+ svakako treba prijaviti pozivatelja za uznemiravanje, jer jedino tako će se nešto možda desiti-pokrenuti. Prvo pitanje mora biti od kud njemu tel.broj i tad je nadležna agencija za zaštitu osobnih podataka, pa da vidimo djeluje li to.. ili samo primaju plaću.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Optužen za krađu wirelessa
Subtumulius24 kaže...

Pozdrav,

 

jutros sam imao novo, zanimljivo i malo neugodno iskustvo. Naime, ja već nekoliko mjeseci imam mobilni internet od TELE2 bezbroj giga i uredno ga plaćam i koristim, međutim, jutros dobivam poziv s privatnog (sakrivenog) broja i nekakav lik me moli da se odspojim sa njegovog Wifi-ja. A meni wifi uopće nije ni uključen, ne treba mi jer sam stalno na mobilnom internetu. Kad sam doma koristim mobitel kao router za PC da na kompu koristim taj mobilni internet.

 

On mene zove (kaže tu negdje iz susjedstva) i ja naravno ponudim da izađem van i pokažem mu da mi je wifi isključen i da imam ugovor sa TELE2 i da nemam razloga krast nečiji net. Lik me optužuje da sam probio šifru, ali iako sam informatički relativno pismen, nemam takvih vještina. Uostalom, živim u suterenu neke kuće tako da bi mi hvatanje ikakvog tuđeg signala već vjerojatno bilo mali problem čak i da ima neki bez zaštite u blizini. Još me dodatno optužio kako preko njegovog neta skidam masu filmova, a ni to uopće ne radim.

 

Lik kaže da je otvorio router i vidio moj uređaj. Ne razumijem kako je moj uređaj došao uopće do njegovog routera, gdje god on bio, tvrdi da je susjed, ali ono što više ne razumijem kako je došao do mog broja? Znam da kad napravim prijenosni hotspot na svom mobitelu da mogu vidjeti koji se uređaji spajaju, ali zar je moguće da se dobije i broj na taj način? 

 

Razmišljao sam zvati podršku od TELE2 jer mi je čudno da netko može samo tako doći do mog broja i uznemiravati me na ovaj način, ali opet ne znam kakvog to smisla ima?

 

Mene sad plaši da taj netko fakat meni ne počne raditi probleme i pošalje mi nekog službeno da me zajebava jer, iako mi nije jasno kako, očito je došao do mog broja, kako tvrdi, preko svog routera???

 

Jel netko imao ovakvih situacija? Što se tu događa?

 Gotovo sam siguran da te netko zajebaje sprdafonom. Jel lik imao dalmatinski naglask? U moj kraju je zadnjih dana popularna jedna aplikacija za sprdanje putem automata, i baš ima taj sample s krađom WIFIja.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cashitapp.app.jokesphone&hl=en_US

Skini, imaš samplove pa poslušaj jel se o tom radi

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.8.2018 15:29 (Paolo Maldini).
7 godina
protjeran
offline
Optužen za krađu wirelessa

moguće da je neki ala ovaj  

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Optužen za krađu wirelessa
Subtumulius24 kaže...
Mene sad plaši da taj netko fakat meni ne počne raditi probleme i pošalje mi nekog službeno da me zajebava...

 Možda ti je najpametnije da privremeno pobjegneš u Bosnu i malo se pritajiš dok se stvar ne smiri.

http://dukedantalion.weebly.com/
15 godina
offline
Optužen za krađu wirelessa

i meni su htjeli maznuti nekoliko metara wi-fija da ga prodaju kao sekundarnu sirovinu, ali su pravodobnm akcijom žohara u ruterima spriječeni. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice