PayPal - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.425
|
čitano: 755.982
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Goods and services što je s tim? Čuo sam da bi to trebalo biti pouzadno.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Samo salji..imas zastitu 3 mjeseca preko paypala (ako platis pod "goods n services"..

Placal par puta na rijec i sve uredu
Potpis
13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Budem tako odigrao onda...

14 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

 Pozdrav, znam da je sigurno bilo ovo pitanje ali ne znam gdje bi trazio. Naime, sad sam skinuo aplikaciju paypal i registrirao se i upisao karticu (visa elektron poklon bon od zagrebacke). Kada sam ju isao verificirati pisalo mi je ono da ce mi skinuti lovu pa da moram upisati onaj neki kod(?) koji ce doci od njih, pa ce mi vratiti lovu.. Prvo mi to nije bilo jasno ali izguglao sam da bi trebao nazvati broj telefona sa kartice i da bi mi ga oni dali. Ok. Ali kod tog *vracanja love na moj racun bi stvari mogle zapeti: na tu visa elektron poklon karticu ne moze sjesti lova nego se samo moze skidati..?! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
freddie kaže...

 Pozdrav, znam da je sigurno bilo ovo pitanje ali ne znam gdje bi trazio. Naime, sad sam skinuo aplikaciju paypal i registrirao se i upisao karticu (visa elektron poklon bon od zagrebacke). Kada sam ju isao verificirati pisalo mi je ono da ce mi skinuti lovu pa da moram upisati onaj neki kod(?) koji ce doci od njih, pa ce mi vratiti lovu.. Prvo mi to nije bilo jasno ali izguglao sam da bi trebao nazvati broj telefona sa kartice i da bi mi ga oni dali. Ok. Ali kod tog *vracanja love na moj racun bi stvari mogle zapeti: na tu visa elektron poklon karticu ne moze sjesti lova nego se samo moze skidati..?! 

 Nisam radio s tom karticom, ali da ti bar nešto napišem dok čekaš da se javi netko s iskustvom.

1. Na karticama vezanim uz PayPal, na kojima ne radi primanje love iz inozemstva, svejedno radi kad ti netko napravi Refund iz bilo kojeg razloga. Možda je to slučaj i ovdje?

2. Ako i nije, može se dogoditi da ostaneš bez te love i sve dalje normalno radi (1-2 USD, nisam siguran koliko je sad)

3. Ne vjerujem da se može dogoditi da prođe uplata, upišeš broj za verifikaciju, odobre ti karticu i onda kad ne uspiju vratiti lovu, onda ti ju ukinu.

 

Do kojeg si koraka došao? Imaš račun, ali još nisi upisao karticu?

 

Pričekaj nekog s iskustvom da ti potvrdi ovo gore. Sretno.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Skinuo app, upisao mail i svoje podatke, potvrdio, ukucao broj poklon kartice i sve. Ali kad sam isao verificirati karticu (znaci, to je ono kad ti skinu $- 2 i onda ga vrate), jednostavno nisam znao sto bi dalje. Budala stisnula 'izbrisi karticu' jer nisam bio ziher sto to znaci, ispalo je da znaci ono sto i pise. Moram one brojeve ispocetka ukucavati al nema veze.
A kaj se tice verifikacije- nije mi bed ak ostanem bez 15- tak kuna ali ne bi zelio ostat bez te lovice i da mi jos stvar nakon toga uopce ne funkcionira. A nemam pojma kad cu sta kupovat pa da vidim da li je sve ok. Otvorio sam paypal racun tek onako, da imam.
12 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
freddie kaže...
Skinuo app, upisao mail i svoje podatke, potvrdio, ukucao broj poklon kartice i sve. Ali kad sam isao verificirati karticu (znaci, to je ono kad ti skinu $- 2 i onda ga vrate), jednostavno nisam znao sto bi dalje. Budala stisnula 'izbrisi karticu' jer nisam bio ziher sto to znaci, ispalo je da znaci ono sto i pise. Moram one brojeve ispocetka ukucavati al nema veze.
A kaj se tice verifikacije- nije mi bed ak ostanem bez 15- tak kuna ali ne bi zelio ostat bez te lovice i da mi jos stvar nakon toga uopce ne funkcionira. A nemam pojma kad cu sta kupovat pa da vidim da li je sve ok. Otvorio sam paypal racun tek onako, da imam.

Kod poklon kartice se ne radi verifikacija to ti banka napravi nazovi banku i pitaj.

14 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

 Za one koji ce naletjeti na slican problem: sad sam zvao onaj broj sa kartice i pitao sta da radim. Rekli su mi da samo nastavim sa verifikacijom i da ih nazovem zbog onog cetveroznamenkastog broja. I da ga ukucam u formular kad ga dobijem, jeli. A kaj se tice ono kaj me zapravo zanimalo, lik mi je objasnio da paypal bez problema vraca lovu na karticu, razlika je u tome da ja kao vlasnik kartice ne mogu na nju nista uplacivati ali da ducani mogu vracati lovu. Eto, hvala na pomoci decki

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: PayPal - pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...

 Nisam radio s tom karticom, ali da ti bar nešto napišem dok čekaš da se javi netko s iskustvom.

1. Na karticama vezanim uz PayPal, na kojima ne radi primanje love iz inozemstva, svejedno radi kad ti netko napravi Refund iz bilo kojeg razloga. Možda je to slučaj i ovdje?

2. Ako i nije, može se dogoditi da ostaneš bez te love i sve dalje normalno radi (1-2 USD, nisam siguran koliko je sad)

3. Ne vjerujem da se može dogoditi da prođe uplata, upišeš broj za verifikaciju, odobre ti karticu i onda kad ne uspiju vratiti lovu, onda ti ju ukinu.

 

Do kojeg si koraka došao? Imaš račun, ali još nisi upisao karticu?

 

Pričekaj nekog s iskustvom da ti potvrdi ovo gore. Sretno.

 Opet nisi coviku nista pomoga nego samo trabunjas da nesto napises...ccc... 

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Haha, bježi iz teme, tu su pametni ljudi :P

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozdrav, jucer kupih jednu stvar na ebayu nakon duze vremena cifra 36,60. Pogledam na izvadku od PBZa 39,96USD, a na pay palu opet 36,60USD. Zna li netko u cemu je problem, zasto je na PBZu skinulo cifru za 3USDa vise?

Da napomenem samo, novu karticu(staru ne koristim vise) sam unio prije te kupovine i nije jos potvrdena, mozda je to uzrok?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
marxone kaže...

Pozdrav, jucer kupih jednu stvar na ebayu nakon duze vremena cifra 36,60. Pogledam na izvadku od PBZa 39,96USD, a na pay palu opet 36,60USD. Zna li netko u cemu je problem, zasto je na PBZu skinulo cifru za 3USDa vise?

Da napomenem samo, novu karticu(staru ne koristim vise) sam unio prije te kupovine i nije jos potvrdena, mozda je to uzrok?

 Možda troškovi dostave?

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
9 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Onda bi mu i na ebayu i paypalu pisala cijena ko i na pbzu da je u pitanju dostava. Najvjerojatnije paypal provizija jer nije stavio da mu banka radi konverziju.
13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
kbenzema kaže...
Onda bi mu i na ebayu i paypalu pisala cijena ko i na pbzu da je u pitanju dostava. Najvjerojatnije paypal provizija jer nije stavio da mu banka radi konverziju.

 Gdje u izborniku promijenim da banka radi konverziju?

11 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
marxone kaže...
kbenzema kaže...
Onda bi mu i na ebayu i paypalu pisala cijena ko i na pbzu da je u pitanju dostava. Najvjerojatnije paypal provizija jer nije stavio da mu banka radi konverziju.

 Gdje u izborniku promijenim da banka radi konverziju?

 Settings-Profile-My money-My preapproved payments- Update- Set Available Funding Sources- Conversion Options- Bill me in the currency listed on the seller's invoice - Submit.

 

Eto, to je to.

15 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozdrav,

 

Ta opcija ne postoji vec neko vrijeme...

 

Jedino ovako:

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding&buyer_hub

 

Log in, promijenis billing na sellera, save i to je to.

Provjereno.

 

 

Pozdrav

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2017 9:48 (Provincija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozdrav!Htio bih se okusati u freelance poslovima,ali jos nemam paypal racun i podeseno sve s karticama.Zanima me koja kartica mi je potrebna koju bi mogo povezati s paypalom da mogu slati,primati i dizati te novce na banlomatu?Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Htio bih prebaciti eure sa paypal balance na devizni račun u eurima, al mi paypal forsira da se euri promjene u kune makar je račun devizni u eurima, i to još sa svojim brutalnim niskim conversion rate-om.

Jel moguće kako promijeniti da ne prebacuje eure u kune? Ili je to jedan od njihovih scamova da te opeljese? Jer koliko znam prije se to moglo..

WoT IG: RavenHR_
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozdrav!Je li moguce da primam novac na paypal racun koji nije spojen s nijednom bankovmom karticom i da stoji novac tamo dok ne povezem s karticom i prebacim ga na nju?Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Provincija kaže...

Pozdrav,

 

Ta opcija ne postoji vec neko vrijeme...

 

Jedino ovako:

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding&buyer_hub

 

Log in, promijenis billing na sellera, save i to je to.

Provjereno.

 

 

Pozdrav

 Moram maknuti kvacicu pa na save?

9 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Ne nego stisni na conversion options i onda odaberi da ti banka radi konverziju odnosno naplaćuje po cijeni koju je seller stavio.
6 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Sjeli su mi danas neki novci na Paypal Balance ( registriran sam na paypal vec godinama sa  visa  tekucim i ziro racunom  no nisam nikad withdrawao novce nego samo koristio za placanje ) 

Te sada pokušavam povući te novce i koji god iznos stavim mi stize poruka  ''Sorry, we are not able to process your request. Please try again later.'' 

Po netu je svuda prepuno takvih postova  ali su najcesce vezani uz samu drzavu u kojoj se koriste, da li itko zna rijesenje za eto lijepu našu?  Jeli ima veze s vremenom u danu kad podizem ,  sa iznosom,  da li je potrebno čekati odredeno vrijeme odkad sjednu novci na balance ...neki peti razlog?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Paypal mi izbacuje grešku pri registraciji kartice...

 

This card is not accepted. Please use a different card.

 

Koristim žiroračun PBZ banke, Visa Electron kartica...

 

Zna tko u čemu je problem?

 

edit. Skužio... Nemam para na kartici, zato neće... 

 

Drugo pitanje koje imam... Moram li imati prijavljenu karticu ako mi netko šalje pare na paypal? Konkretno radi se o refundu s ebaya... Pare bih potrošio na nešto drugo odmah, može li paypal funkcionirati tako bez kartice? Samo da držim pare na njemu od refunda? Sve što plaćam plaćam direktno karticom žiroračuna na kojem nikad ne držim previše novca za svaki slučaj.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 14:22 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Da li trenutno jos netko ima problema s dodavanjem Visa Electron kartice i je li moguce da mi traze fee od 30kn na iznos od 115kn? Na stranicama Paypala i banke pise da ni jedni ne uzimaju nikakav fee.

 

Edit:Rijesio sam kao i forumas iznad uplatio sam novac te me sad muci drugi navedeni problem. Da li je to mozda zbog toga sto je usd, a kartica se vodi na kune pa bih trebao konverziju napraviti?

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 22:13 (monsieur).
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Ima ko problema s paypalom trenutno? Imam 22$ na računu i pokušavam kupit punjač koji košta 6$ i kod naplate mi javlja " Sorry, but your Visa x-9427 was declined. Please add another debit or credit card to complete your purchase."

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozdrav,

naručio sam neki paketić iz SAD-a i platio ga 250 dolara dana 2.12.2017. Dobio sam tracking broj, i zadnje piše da je 6.12. paket otišao iz LA-a i trenutno je navodno u tranzitu.

Sad je 9.1.2018. i nema apsolutno nikakve promjene. 

Zanima me u kojem vremenskom roku putem PayPala mogu pokrenuti Dispute/Claim ako uskoro ne dođe. 

 

Hvala,

Vedran

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Imaš 180 dana za tražiti povrat od dana kupnje. Možda ti se paket zadržao na carini, oni znaju odugovlačiti.

A i bili su praznici nedavno...

 

 

9 godina
odjavljen
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Da li netko ima blage veze možda zašto mi nestaju euri sa računa iako plaćam u dolarima. 

Jučer uplatim 10 dolara, skine mi se još uz to 7 eura. Danas uplatim 35 dolara, skine mi se 8.20 eura. Uplatio sam 45 dolara i još nek su uzeli fee 2.5%, onda mi računica štima, jer toliko mi fali sa deviznog računa. Imam dolare i eure za currency, dolar je primarni. 

Sva sreća pa nemam više eura na računu, tko zna koliko bi još poskidalo.

Ako ima tko kakvu ideju šta bi moglo biti u pitanju, neka puca. Sutra svejedno idem do banke.

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozdrav ekipa, da li netko ima iskustva sa mastercard prepaid refresh karticom od addiko banke i jel ima kakvih problema na paypalu sa njom? 

Hvala lp

If you have nothing to lose, try.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Molim savjet...pošto imam otvoren običan devizan račun u Zagrebačkoj banki a namjeravam se koristiti PayPal radi zarađivanja i dizanja novca iz istoga u raznim valutama najčešće u USD što mi preporučate za koju se karticu odlučiti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice