Vaš YouTube channel izdvojena tema

poruka: 2.014
|
čitano: 499.126
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Vaš YouTube channel
svaka čast, meni je to vise hobby nego sto mislim zaraditi, ak bude za jednu igru mjesecno ja sretan. Naucio sam editirati videa. Poceo sam s gameplayom ali nije islo, dok meni stigne igra drugi vec imaju milijune pogleda. A ja dok to editiram i upload prode puno vremena i dosta truda. Izbjegavam sadrzaj od Capcoma i konamija jer oni vole copyright. Sad radim kratka videa koja lako obradim i uplodam. Koliko vam je trajao review od YouTubea, mislim da cu zbog korone cekati barem mjesec dva. Imas kakav savjet?
13 godina
offline
Re: Vaš YouTube channel

Ma naravno da je hobby, super je za naučiti dosta stvari - od editiranja videa kako kažeš, snimanja, uređivanja fotografija za thumbnaile, upoznas se s tim copyright sistemom, google analytics je dosta opsezan. A ako bas uđeš u to onda ima nekoliko slojeva koje možeš istraživati, od ads placementa do targetiranja određenih skupina... 
Za te "pohlepne" koji ti praktičku obezvrijede video najbolje je staviti neku royalty free muziku, ima ih hrpetina. Mogu misliti kako je tek sad ako je prije nekoliko godina izbor bio stvarno dobar. A kreatorima toga je to isto pak izvor zarade i mogućnost za probijanje ako imaju neke aspiracije.


Što se samog review-a tiče, iskreno ne znam koliko ću čekati, prijavio sam se jučer, a sad hoće li to biti 2-3 tjedna ili mjeseca stvarno je teško reći. 

9 godina
offline
Re: Vaš YouTube channel
Evo, sad mi je monetiziran kanal, mozes mi pomoci oko reklama? Upalio sam ih sve. Kako je to najbolje za podesiti? Vidim da ih mogu sam stavljati ako je video preko 10 min. Ako mi je gledanost 3 min jel bolje staviti par reklama u te 3 min ili podjeliti tokom videa?
Neznam nista o tome, nebih htio da ih ima premalo a opet ni previse jer mi je ipak stalo do onog tko gleda.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vaš YouTube channel
Samo ugasi ove koje se ne moze preskociti, ljudi ce te mrziti.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Vaš YouTube channel

Tako je , samo stavi ovu na početak 5 sekundi koja se ne može preskočiti. Zamisli da gledaš video od par minuta i svaku minutu ti iskoči ad. Vrlo brzo bi ga ugasio pretpostavljam.

Na video od 10 minuta mozda mozes stavit neki na sredinu recimo ali koji se vrti na samom videu, ne da ga izbaci. 

To je sad stvar preferencija, osnovna stvar je da ne budes prepohlepan i nakrcas hrpetinu reklama, jako ce bit negativni komentari. 

 

Mozes i vidjeti u youtube studiu, ima dosta materijala i videa koji ti mogu pomoci i naravno neki tutorial, sigurno je ekipa to diskutirala.

 

Sretno! :) 

 

Btw, i meni jucer odobrili monetizaciju 

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vaš YouTube channel
deflagrated kaže...

Tako je , samo stavi ovu na početak 5 sekundi koja se ne može preskočiti. Zamisli da gledaš video od par minuta i svaku minutu ti iskoči ad. Vrlo brzo bi ga ugasio pretpostavljam.

Na video od 10 minuta mozda mozes stavit neki na sredinu recimo ali koji se vrti na samom videu, ne da ga izbaci. 

To je sad stvar preferencija, osnovna stvar je da ne budes prepohlepan i nakrcas hrpetinu reklama, jako ce bit negativni komentari. 

 

Mozes i vidjeti u youtube studiu, ima dosta materijala i videa koji ti mogu pomoci i naravno neki tutorial, sigurno je ekipa to diskutirala.

 

Sretno! :) 

 

Btw, i meni jucer odobrili monetizaciju 

 

Meni osobno su prihvatljive reklame na početku i na kraju, i to one koje se mogu preskočiti nakon 5 s.

 

Reklame koje su 30s i ne mogu se preskočit, ili kad su dvije jedan za drugom, apsolutno ne podnosim.

 

Reklame koje su na sredini video su mi tako tako, ako je samo jedna još ok.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Vaš YouTube channel

Da li je moguće da neko nekada ne vidi moj komentar ili da se moj komentar "zagubi", odnosno da vlasnik kanala ne dobije notifikaciju za moj komentar? Pitam ovo zbog toga što su mi se nekada znali javljati nakon x sedmica i odgovoriti na komentar uz izvinjenje da nije bilo notifikacije. I meni se zna desiti da me YouTube ne obavjesti o novom videu mojih pretplatnika, ali vrlo rijetko. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vaš YouTube channel
zombie kaže...

Da li je moguće da neko nekada ne vidi moj komentar ili da se moj komentar "zagubi", odnosno da vlasnik kanala ne dobije notifikaciju za moj komentar? Pitam ovo zbog toga što su mi se nekada znali javljati nakon x sedmica i odgovoriti na komentar uz izvinjenje da nije bilo notifikacije. I meni se zna desiti da me YouTube ne obavjesti o novom videu mojih pretplatnika, ali vrlo rijetko. 

 Pa ne idu notifikacije za baš sve, tako da je moguće.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Vaš YouTube channel

YouTube kanal kojeg pratim me obavijestio da je vidio moja zadnja dva komentara na svoja dva videa, ali kada je kliknuo na njih oni se nisu pojavili na YouTube stranici, tako da nije uspio pronćaći moj komentar niti je mogao odgovoriti. O čemu se radi? 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vaš YouTube channel
Filteri za spam i opcenito filteri, otisli su mu u review
13 godina
offline
Vaš YouTube channel

To mi nije jasno kada sam napisao sasvim normalnu poruku, čak se i zahvalio na poruci, valjda je vidio početni dio.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vaš YouTube channel

Da li je moguće vidjeti izbrisanu poruku na YouTube-u? Dobio sam notifikaciju da mi je stigao odgovor na poruku i vidio sam samo određeni dio poruke.  Kada sam ušao da vdim cijelu poruku, ona je već bila izbrisana. Da li postoji mogućnost da vidim tu izbrisanu poruku do kraja?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš YouTube channel
deflagrated kaže...

 
Za te "pohlepne" koji ti praktičku obezvrijede video najbolje je staviti neku royalty free muziku, ima ih hrpetina. Mogu misliti kako je tek sad ako je prije nekoliko godina izbor bio stvarno dobar. A kreatorima toga je to isto pak izvor zarade i mogućnost za probijanje ako imaju neke aspiracije.

 Što se muzike tiče, toplo preporučam Epidemic Sounds. Mjesečna pretplata je nekih 100-njak Kn, a stvarno ima dobr mjuze, plus ono kaj je meni bitnije, imaju dobro složeno pretraživanje.

9 godina
offline
Re: Vaš YouTube channel
Pitanje za kolege koji imaju racun vise godina. Kako ide isplata od adsensea?
Treba li racun biti u eurima ili moze i hr? Sto je s onim mjesecnim trasholdom od 70€? Sto s mjesecom koji ima manje od 70 €, uopce ne dobijes te pare ili? Meni je bio monetiziran kanal tek 24og u mj.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Vaš YouTube channel

Novci ti sjedaju na devizni račun 21. Da bi ti sjeli taj mjesec, moraš na AdSense računu imati dovoljno novaca za minimalnu isplatu (po defaultu je 70 eura i to je minimalni iznos, ti ga po želji možeš povećati). Ako taj mjesec nemaš dovoljno novaca, neće ti napraviti isplatu taj mjesec. Naravno, te novce nećeš izgubiti, nego ostaju na AdSense računu i ako zbrojeno s iznosom koji ostvariš drugi mjesec premašuju minimalnu svotu za isplatu, šalju ti pare na devizni. Npr. jedan mjesec si napravio 50 eura, ne isplaćuju ti. Drugi mjesec si napravio 30 eura. Na AdSense računu ti je 80 eura i isplaćuje ti se svih 80.

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vaš YouTube channel
Hvala de mi jos reci, imam racun u pbz, trebam li otvoriti novi u eurima? Ili ce mi vrsiti konverziju u kune? Svakako cu morati vrsiti konverziju ako ih mislim podići.
5 godina
offline
Vaš YouTube channel

Da, otvoriš si devizni račun u eurima. Nema isplate na kunski račun.

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Vaš YouTube channel

Plaća li se na te isplate na devizni porez?

 

Prije sam bio pod Zoomin.tv koji mi je isplaćivao na paypal pa nisam morao brinuti o tome, ali s obzirom kako sam sad na adsense-u vidim da nema isplate putem paypala, samo devizni (nemam western union, a čekovi kod nas nisu opcija...).

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš YouTube channel

Čim dobijaš uplate na neki od svojih računa, moraš to navesti na poreznoj prijavi.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
offline
Re: Vaš YouTube channel
Kako to ide sad kad vise ne moramo samo prijaviti porez? Kao prije? I koliko ide porez, zar nije caka da ne placas porez ako nije neka veca cifra godisnje
9 godina
neaktivan
offline
Vaš YouTube channel

Pozz dečki, čitam vaše poruke, zanimalo me koliko vam je trebalo do 1000subova, pa vam hvala na informacijama :)

otvorio sam youtube kanal, ima veze s jelom i kuhanjem, bacite pogled, možda lajk, sub! I pošaljite poruku, rado ću vam uzvratiti subscribe :)) -Cooking Center One

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš YouTube channel
Gogy7 kaže...
Kako to ide sad kad vise ne moramo samo prijaviti porez? Kao prije? I koliko ide porez, zar nije caka da ne placas porez ako nije neka veca cifra godisnje

 Na žalost, ne znam detalje. Samo sam pročitao o tome prije godinu dana.

Možda netko zna više.

 

Najgore je ako Porezna sazna da imaš dodatnu zaradu, a nisi prijavio.

Dal sami istražuju, daj banka javlja prihode, ne znam.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
5 godina
offline
Vaš YouTube channel

Porez bi morao platiti, nevezano koliko ti je zarada mala ili velika. Sjeda ti na devizni račun, tak da porezna može imati uvid.

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Vaš YouTube channel
Nek otvori offshore račun
13 godina
offline
Vaš YouTube channel

Istrazivao sam malo o tome danas i da, sve se mora prijaviti. I na 100 dolara gamad uhljebska bi si uzela valjda skoro pola tog iznosa. Nema šanse da im išta dam. 

Stoga sam u potrazi za nekim networkom, vidio sam Freedom ali nemaju bas povoljne uvjete, Union ne prima nove kanale, pa mi se mediacube cini dosta atraktivan sa svojom 90/10 podjelom.

 

Ima možda netko iskustva ili prijedloga gdje se prijaviti?

 

Unaprijed hvala ;) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vaš YouTube channel
Evo moja statistika i prihod mj dana nakon 1000 pretplatnika i monetizacije. Kanal mi je super napredovao nakon 1000 pretplatnika, vec ih je 2470. Jos nisam otvorio račun jer mi jos nije ni stigao onaj pin za transakcije, cekam vec mj dan.
Neznam koliko je ovo dobra ili losa zarada, ali iskreno ja sam ocekivao par centi dnevno tako da je ovo super. Racunajte oko 1 dolar po 1000 pogleda ako se pitate koliko cete zaraditi. Nadam se da ce nekome dobro doci ovaj uvid iz prve ruke.
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Vaš YouTube channel

Da, cca dolar po tisuću pregleda je neka uobičajena cifra.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš YouTube channel

Za koju publiku je kanal? Našu ili stranu?

Jer su ogromne razlike u prihodima.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Vaš YouTube channel
Gogy7 kaže...
Evo moja statistika i prihod mj dana nakon 1000 pretplatnika i monetizacije. Kanal mi je super napredovao nakon 1000 pretplatnika, vec ih je 2470. Jos nisam otvorio račun jer mi jos nije ni stigao onaj pin za transakcije, cekam vec mj dan.
Neznam koliko je ovo dobra ili losa zarada, ali iskreno ja sam ocekivao par centi dnevno tako da je ovo super. Racunajte oko 1 dolar po 1000 pogleda ako se pitate koliko cete zaraditi. Nadam se da ce nekome dobro doci ovaj uvid iz prve ruke.

 Wow to je strašan napredak, svaka čast!

 

Pratim ti već neko vrijeme videe i super su kao što se i vidi po rezultatima. Samo tako guraj dalje! 

9 godina
offline
Re: Vaš YouTube channel
Kanal je za Publiku koja ima PlayStation, nisam želio ograničiti kanal samo na hrvatsku i balkan.
Uglavnom radim video kad izlaze neke nove igre ili kad je neki sale na psnu, kad izade nova igra napravim Gameplay video i par guide videa kako napraviti nesto u igri. Ali uglavnom je to to. Sad pravim guideove za maneater, napravit cu i full game video i cinematic movie i to je to za maneater. Ovaj tjedan je novi sale pa i novi video
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice