Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.390.055
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da, moze dostava u njemacku (rodbina ce donest, tako sam i mislio). Sta mislis koje je tise, seasonic focus gold ili tx550m. A kakav je enermax revolution ii 550 ili bequite straight power 10 500cm? Dao bi i 80-90e, sam nek je tiho, a i necu ga mijenjati bar 5 godina.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
filipusis5 kaže...

Da, moze dostava u njemacku (rodbina ce donest, tako sam i mislio). Sta mislis koje je tise, seasonic focus gold ili tx550m. A kakav je enermax revolution ii 550 ili bequite straight power 10 500cm? Dao bi i 80-90e, sam nek je tiho, a i necu ga mijenjati bar 5 godina.

 ovo je trebao biti komentar na post kiwia_91. Krivo stisnio na mobitelu

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Za malo iznad 90 € se mogu dobiti potpuno modularni modeli s 'fanless' načinom rada (Corsair RM550x i Seasonic Focus Plus 650 W (preporuka)) i oni bi bili najbolja kupnja. I Corsair i Seasonic daju 10 god. jamstva. Znam da se tako u nedogled može proširivati budžet, ali procijeni sam isplati li ti se. Evo jedan zanimljiv dvoboj između te dvije serije (na nizozemskom pa evo Bing prijevod na eng).

 

Za Seasonic Focus 450 W (razlika u odnosu na prethodno navedeni Focus Plus model je 7 god. jamstva, polumodularnost i nepostojanje hibridnog načina rada ventilatora) nemam specifično recenziju pa ne znam ima li on nešto agresivniji profil ventilatora u odnosu na vrlo tihe Focus Plus modele, ali sudeći po Antec-ovim Earthwatts Pro Gold modelima, koji su zapravo gotovo pa rebrand Focus serije, na recenzijama (1 / 2) su dobili slično tihe zvučne profile.

Za TX550M su ovdje dobili relativno visoke rezultate buke, ali mislim da bi to mogao biti izuzetak s obzirom da je ovdje u rangu tiših, a i ovdje se do 50% opterećenja ventilator nije vrtio preko 1000 RPM-a. Za usporedbu sa Seasonic Focus Plus modelima (123 (650 i 750 W)), kod njih se se ni na 75-80% opterećenja ventilator ne vrti preko 700 rpm-a. Stoga, ako je Focus jednak njima, on bi potencijalno mogao biti tiši.

 

Straight Power 10 CM je zasigurno vrlo tih (1 / 2) jer se unutra nalazi jedan od najboljih/najtiših ventilatora, ali kvalitetom to napajanje nije baš na razini Seasonic-a i Corsair-a, prvenstveno jer unutra nisu svi japanski kondenzatori, a i platforma ne "pegla" napone kao Focus i RMx serija. Osim toga, nedostatak je 5 god. jamstva.

Kod Enermax-a je slična situacija. Unutra je njihov kvalitetni ventilator koji ima vrlo opušteni profil vrtnje gdje brzina kroz gotovo cjelokupni raspon opterećenja ne ide preko 500 RPM-a (1 / 2), ali treba uzeti u obzir da je vent. veći nego u ostalim modelima (139 mm vs 120 mm). Platforma je napravljena od strane CWT-a i ima solidne rezultate, a dobro je što su kondenzatori japanski. Nedostatak je isto 5 god. jamstva.

S obzirom na to sve, oni mogu proći, ali osobno bih ipak išao na SS ili Corsair.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Što će ti ta egzotična rebrandirana napajanja. EVGA i slični outsource-aju proizvodnju drugim proizvođačima nedavno je bio i skandal članak u BUG 300. Boljeti ti je uzeti neki brand koji je specijaliziran za napajanja. SEASONIC ili FORTRON.

7 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kupit cu izgleda i novo napajanje, pa da me uputite... Sto se jacine tice, maksimalno sto je u planu da tjera je i5 8600k, gtx 1070, 16gb ram, tri diska. Moozda bi i overclockao u buducnosti. Jel 650w dovoljno?

 

A sto se tice modela napajanje, citam da preporucate seasonic focus plus. Ima sta bolje i tise u tom cjenovnom rangu? Bitno mi je da je modularno ili barem polumodularno i tiho. Mozda tx650m od corsaira?

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Corsair-ova RM serija pripada rangu Focus-a i ona bi mogla biti malo tiša. TX-M ima dobru cijenu, ali nije tiši ni bolji. Sada zavisi o tome bi li htio izdvojiti 100-150 kn više za Seasonica ili RMx seriju. Osobno bih, jer osim niže buke, dobiješ i 3 god. dulje jamstvo, potpunu modularnost i kvalitetnije napajanje, a ako se odlučiš na Seasonic, dobiješ i 750 W za cijenu RMx 650 W. Doduše i 650 W je i više nego dovoljno za te komponente i pod OC-om, a čak na testovima konfiguracije s dvije 1070-ice ne traže više od 500 W pa možeš i o tome razmišljati.

7 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala vam puno na detaljnom odgovoru :)

 

E sad, RM650x u adm-u dođe 860 kuna sa 84 mjeseca jamstva, a seasonic focus plus 750w dođe 800 kuna u hgspot-u i ima 120 mjeseci jamstva. Jel to jasan odabir za Seasonic? Znam da mi ne treba toliko jako napajanje, ali može li škoditi ima “višak” snage u nekom pogledu?

 

I RM ima interesantan feature, ima neki zero rpm fan mode.

 

Naginjem Corsairu više zbog same marke, ali ako je focus plus tiši i bolji od TX serije, a jeftiniji s dužim jamstvom i više snage od RM serije - uzeo bih njega vjerojatno.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Seasonic također ima hibridni način rada bez vrtnje ventilatora na nižim opterećenjima odnosno zavisno o temperaturi, ali kod RMx-a bi taj način rada trebao biti aktivan kroz veći raspon nižih opterećenja pa bi zato mogao biti tiši. S tim da kod Seasonica postoji prekidač kojim možeš isključiti hibridni način rada, a kod RMx-a ta opcija ne postoji. To bi moglo biti korisno pr. u ljetnim periodima, a mislim da bi svejedno napajanje trebalo biti tiho jer je profil vrtnje podešen poprilično opušteno (vrtnja ispod 600-700 rpm-a). Na Tomshardware-u (Focus i RMx) i hardware.info-u (Focus i RMx) su testirali oba modela pa možeš usporediti njihovu buku.

Naveo bih još jednu prednost Seasonica, a to je što ima pravi FDB ventilator dok je kod RMx-a s nešto naprednijim običnim ležajem (tek RMi i HX serija imaju FDB).

I RMx također ima službeno jamstvo od 10 god., ali zadnje 3 god. ćeš morati ostvariti preko proizvođača.

16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Maloprije sam probao RM650x s mjernom letvom, nisam ni znao da je imam u kući, "iz zida sam maksimalno vukao" 310W(furmark i Prime95), ventilator se nije palio ni nakon 10min, onda sam prekinuo. Sa starim Xeon X3470 i 1060 6GB.

Sigurno bi se upalio kad bi se napajanje zagrijalo na određenu temperaturu, preko ljeta ranije??

Dok radi PUBG povlači 220W iz zida, ventilator se nikad ne pali.

BF3 [G] Pamark
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2017 10:20 (pamark).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Na Corsair-ovoj stranici tvrde kako brzina vrtnje ventilatora ovisi o temperaturi pa budući da postoji senzor temperature, pretp. da se ona aktivno prati cijelo vrijeme i da će se ventilator uključiti ukoliko dosegne definiranu vrijednost.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
daniel2809 kaže...

Hvala vam puno na detaljnom odgovoru :)

 

E sad, RM650x u adm-u dođe 860 kuna sa 84 mjeseca jamstva, a seasonic focus plus 750w dođe 800 kuna u hgspot-u i ima 120 mjeseci jamstva. Jel to jasan odabir za Seasonic? Znam da mi ne treba toliko jako napajanje, ali može li škoditi ima “višak” snage u nekom pogledu?

 

I RM ima interesantan feature, ima neki zero rpm fan mode.

 

Naginjem Corsairu više zbog same marke, ali ako je focus plus tiši i bolji od TX serije, a jeftiniji s dužim jamstvom i više snage od RM serije - uzeo bih njega vjerojatno.

 netko je vec ovdje sa foruma kupio focus-a u hg spotu i napisao da je ustvari 5 godina jamstvo tak da prvo provjeri sto je tim. uvijek mozes sa alzashopa ili amazona narucit gdje je kud i kamo bolji support od pisljivog hg spota 

7 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala vam puno na.

Jos cu par dana pricekat s kupnjom, postoji sansa da dobim naknadno modularno kablove za svoj tx550m, pa ako bude srece ne moram odmah sad kupiti novo napajanje sto bi bilo izvrsno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koje od ovih napajanja bi bilo najkvalitetnije za Ryzen 1500x ili 1600 sa gtx 1050 2gb ili 1050ti? Kupujem u lokalnom ducanu tako da su mi ovo opcije za otprilike 400-450kn

 

XFX 500W XT Series 80 Bronze

Zalman 500W TX Series Retail

Zalman 500W ZM500-LX,

Fortron napajanje Hyper 500W

Fortron napajanje Hyper M 500W, polu modularno

Fortron napajanje Hyper 600W

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
danijel00 kaže...

Koje od ovih napajanja bi bilo najkvalitetnije za Ryzen 1500x ili 1600 sa gtx 1050 2gb ili 1050ti? Kupujem u lokalnom ducanu tako da su mi ovo opcije za otprilike 400-450kn

 

XFX 500W XT Series 80 Bronze

Zalman 500W TX Series Retail

Zalman 500W ZM500-LX,

Fortron napajanje Hyper 500W

Fortron napajanje Hyper M 500W, polu modularno

Fortron napajanje Hyper 600W

 

Uzmi Hyper 600.

Ne uzimaj 1500X, to ti je tvornički klokani Ryzen 1400, rađe onda uzmi 1400 pa ga sam OC-aj. Dakle ili Ryzen 1400 ili Ryzen 1600.

Uzmi GTX1050Ti, osjetno jače od obične 1050.

12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mislio sam da je ovo Fortronovo polu modularno napajanje najbolji izbor...no ako je 600w mozda bolji izbor, onda cu to.

 

A sta se tice proca i graficke. Nemam bas u planu clockanje radit, nikad to nisam. Znam da je preporucljivo to sta se Ryzena tice al meni je ionako bilo koji Ryzen u stocku veliki skok naspram trenutacno 10 godina starog athlona 64 x2 5200+ kojeg imam. Mozda kroz godinu, dvije, tri budem s obzirom da bi stavio to na b350 plocu.

Najvise me vuce k tome da uzmem 1600 sa gtx 1050 2gb(taman ide u budzet). Znam da bi sa slabijim procesorima i sa gtx 1050ti dobio bolje performanse u igrama al Ryzen 1600 bi mi bio neki zalog za buducnost a sta se tice grafickih detalja nisam nesto previse zahtjevan a koliko vidim 1050 2gb veliku vecinu igara moze povuc na mediumu. A meni nije problem ni smanjit rezoluciju na 900p ili 720. Al inace u planu je i kroz godinu, dvije nabavit nesto bolju grafu.

No, jos uvijek sam u fazi razmisljanja dal mi uopce treba tolko jak procesor s obzirom da ne radim nista drugo osim surfanja i poneke igre. Imam jos za odlucit do kraja tjedna sta cu

 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

Ne uzimaj 1500X, to ti je tvornički klokani Ryzen 1400, rađe onda uzmi 1400 pa ga sam OC-aj. Dakle ili Ryzen 1400 ili Ryzen 1600.

 

Nece bas ici...

1500x ima 16 MB l3 cache-a, dok 1400 ima 8 MB.

Da. Postoji razlika i u igrama u broju FPS-ova na istom taktu. Ima na youtube masa videa gdje su testirani na istom taktu.

U nekim igrama razlika je osjetna, dok u nekim minimalna.

A sada sto ce uzeti to je na njemu.

 

11 godina
suspendiran
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Maksimalna razlika je 10fps-a, i ooet se taj CPU ne isplati jer je premala razlika u cijeni naspram Ryzen 1600. 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

Maksimalna razlika je 10fps-a, i ooet se taj CPU ne isplati jer je premala razlika u cijeni naspram Ryzen 1600. 

Ne radi se tu o tome sto je isplativije. To ovisi od korisnika do korisnika. Cinjenica je da 1500x nije tvornicki naklokani 1400.

Sada ili nisi znao sto je ljudski, pa si sada progooglao i odjednom postao ekseprt u tome koliko je odjednom ipak 'bolji'...

Ili si svjesno pisao neistine, jer to si upravo i meni napisao prije mislim jedno dva mjeseca.

No, glavno da smo i tu 'urbanu' legendu rijesili. Lijep pozdrav.

11 godina
suspendiran
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Mrgud Veliki kaže...
ibme74 kaže...

Maksimalna razlika je 10fps-a, i ooet se taj CPU ne isplati jer je premala razlika u cijeni naspram Ryzen 1600. 

Ne radi se tu o tome sto je isplativije. To ovisi od korisnika do korisnika. Cinjenica je da 1500x nije tvornicki naklokani 1400.

Sada ili nisi znao sto je ljudski, pa si sada progooglao i odjednom postao ekseprt u tome koliko je odjednom ipak 'bolji'...

Ili si svjesno pisao neistine, jer to si upravo i meni napisao prije mislim jedno dva mjeseca.

No, glavno da smo i tu 'urbanu' legendu rijesili. Lijep pozdrav.

LOL ne eto sad sam guglao, uhvatio si me. Odgledao sam valjda svaki bench i video recenziju o Ryzenu kada je izašao. Zbog toga dalje stojim iza onoga što sam i rekao, Kod Ryzena se za gaming jedino ispalti uzeti kao najeftinije Ryzen 1200, ili kao malo skuplje (ovisno o budžetu) Ryzen 1400 ili 1600. Ryzen 1300x, Ryzen 1500x i Ryzen 1600x su plaćanje poreza na budale.

Gdje sam ja napisao da je "bolji"? Nije bolji, razlika performansi-cijena je prevelika i nikada ga nebi uzeo niti preporučio, to što si se ti zaletio i napravio glupost i kupio 4C/8T CPU pokraj 200kn skupljeg 6C/12T je tvoj problem. 

 

Sad da se vratimo na tvoje famozne videe i razliku od 10FPS-a između tih procesora kad se već voliš pravit pametan i mene prozivati. Da pogodim u tim video testovima se radi sa nekom high end grafom tipa GTX1080/1080TI? E vidiš kada imaš takvu grafu uz spomenute procesore na 1080p onda se vidi ta (po meni i dalje neisplativa) razlika od desetak FPS-a u igrama, kada ih upariš sa nekom grafom srednjeg razreda tipa RX470/570/480/580/GTX1060 ta razlika potpuno nestaje i na istom kloku imaš identičan CPU kojeg si bezveze paltio 300kn više (ono što sam i tebi već rekao).

Ryzen 1400 vs 1500x 4.0GHz sa GTX1080Ti klik1 klik2 klik3 klik4 klik5 klik6

Ryzen 1400 vs 1500x 4.0GHz sa RX480 klik1 klik2 klik3 klik4 klik5 klik6

 

Eto sad smo riješili "urbanu legendu". 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.12.2017 20:14 (ibme74).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

danijel00

 

Ako je XFX XT najnovija varijanta s dva rail-a na 12 V, onda je on najkvalitetniji od navedenih jer ima Seasonic platformu sa svim japanski kondenzatorima. Ono što ga ne čini best-buy kupnjom je jamstvo od 2 god. (3 god. službeno kod proizvođača), no tehnički bi trebao nadživjeti sve navedene modele. Još jedan nedostatak je veća buka pri višim opterećenjima, ali svi modeli koje si nabrojao imaju slični "problem" s time. Osim kvalitete platforme i ugrađenih komponenti, prednosti XFX-a u odnosu na FSP su bolji izgled kućišta i kablova (možda je subjektivno...), nešto stabilniji naponi i niže oscilacije te kvalitetniji FDB ventilator (FSP-ov je s običnim ležajem). 

 

Ukoliko si zbog jamstva ipak više za FSP, prednost Hyper 600 u odnosu na Hyper M 500 je što kao jači model ima "pojačane" komponente, tj. primarni kondenzator je većeg kapaciteta, transformator je veći (nije da se kvari, ali možda je manja vjerojatnost da će "probiti" uslijed eventualnog izboja druge komponente) i čini mi se da ima više tranzistora na sekundarnom dijelu tako da je na njima manje opterećenje. Jedina prednost M modela (osim modularnosti) je što ima dodatni kondenzator na modularnoj pločici tako da će, čini mi se na PCI-E priključcima, oscilacije napona biti nešto niže. Budući da 1050/Ti uglavnom ne zahtijevaju PCI-E priključke, tebi to potencijalno neće igrati neku određenu ulogu.

 

Ovdje možeš vidjeti platforme: XFX XT, Hyper 600Hyper M 500

12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Tesko mi je reci da li je nova varijanta u pitanju. Sve sta pise o njemu na stranici od ducana u kojem kupujem je ovo XFX 500W PSU (P1-500B-XTFR) - XT Series Full Wired 80 Bronze, Full Wired, 120mm Sleeve Fan (2000rpm, 74.48CFM, 29.28dBA)

 

E jos me zanima nesto u vezi tih Fortron Hypera. Vec dugo vidim i na ovom forumu i na drugim nasima da ih dosta preporucujete...no onda malo proguglas i pogledas neke strane forume(tom's hardware prije svega) i tamo nikako ne preporucuju ta napajanja i smatraju ih losima.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Za XFX-a bi trebalo provjeriti u trgovini imaju li primjerak i onda tamo na licu mjesta vidjeti je li XT specificiran s dva rail-a ili jednim. Dolje je slika kutije od stare revizije, a desno je slika napajanja kako na kutiji treba biti napisana tablica kod nove revizije. Ovdje na forumu je jedna osoba uzela u trgovini to napajanje prije nekoliko mjeseci i dobila se nova revizija pa ako nije zaliha u trgovini, onda je relativno velika vjerojatnost da ćeš ju i ti dobiti ako se odlučiš na XFX-a.

 

Oni ih smatraju lošima jer ne znaju. :)

Šalu na stranu...Pretp. da je razlog taj što je standard vani veći nego kod nas pa se tamo sva napajanja tog cjenovnog ranga smatraju lošima. Napajanje je solidno i u testovima prolazi dobro.

Btw. prvi rezultat na Tomshardware-u mi je dao ovo (link). Osoba koja je rekla da je taj FSP loš, na kraju je predložila Antec VP700P kao jedino što bi ušlo u taj cjenovni rang, a to napajanje i Hyper imaju potpuno identičnu platformu.

7 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Evo koliko moja konfa vuče iz zida dok igram BF1. (bez monitora i zvučnika)

 
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

Gdje sam ja napisao da je "bolji"? Nije bolji, razlika performansi-cijena je prevelika i nikada ga nebi uzeo niti preporučio, to što si se ti zaletio i napravio glupost i kupio 4C/8T CPU pokraj 200kn skupljeg 6C/12T je tvoj problem. 

Hehehe. Ala se ti izmotavas i bjezis od biti napisanoga... Sada smo dosli i do toga zasto sam ja kupio 1500x te kao napravio glupost sa cijelim AMDom koji je izbacio taj CPU i ostalim ljudima koji su ga kupili i 'kupili'. Da napisem zasto nisam uzeo 1600 (a ima razloga zasto nisam) ti bi opet temu odveo u nekom trecem pravcu.

To se dogodi kada pises nebuloze sa puno pretpostavljanja. Nije ovo prvi puta da si napisao u ovoj temi tako nesto. Nazalost covjek je nakon toga morao dati jos novaca da bi to popravio. Ali, ajde... Sva sreca pa ima ljudi ovdje koji se javljaju i znaju sto pisu pa se puno ljudi ne zezne. Ali ajde. EOD od mene. Ionako nema smisla raspravljati s nekime tko odvede temu na nesto sasvim deseto. Kao recimo moje dijete.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.12.2017 14:36 (Mrgud Veliki).
11 godina
suspendiran
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Mrgud Veliki kaže...

Hehehe. Ala se ti izmotavas i bjezis od biti napisanoga... Sada smo dosli i do toga zasto sam ja kupio 1500x te kao napravio glupost sa cijelim AMDom koji je izbacio taj CPU i ostalim ljudima koji su ga kupili i 'kupili'. Da napisem zasto nisam uzeo 1600 (a ima razloga zasto nisam) ti bi opet temu odveo u nekom trecem pravcu.

To se dogodi kada pises nebuloze sa puno pretpostavljanja. Nije ovo prvi puta da si napisao u ovoj temi tako nesto. Nazalost covjek je nakon toga morao dati jos novaca da bi to popravio. Ali, ajde... Sva sreca pa ima ljudi ovdje koji se javljaju i znaju sto pisu pa se puno ljudi ne zezne. Ali ajde. EOD od mene. Ionako nema smisla raspravljati s nekime tko odvede temu na nesto sasvim deseto. Kao recimo moje dijete.

Haha pa upravo sam ti dokazao ono sto sam ti i rekao prvi puta a ti si taj koji se sada izmotava i ne odgovara nista vezano za prvi post. Da, napravio si glupost kupnjom ryzena 1500x, platio si 200-300kn vise za iste performanse jer predpostavljam da nemas gtx1080/1080ti u kutiji da vidis razliku od tih 5-10 fps koje opet ne vrijede tih 200-300kn vise koje si mogao uloziti u nesto drugo ili kupiti nesto dijetetu koje spominjes, ali tvoj problem. Napravio si glupost i sada pokusavas to opravdati, razumijem te :)

Od cega ja bjezim? Jesam ti dokazao ono sto sam izjavio? Jesam.  To sto ti nisi dovoljno covjek da napises "ok, vidim sada o cemu govoris, hvala." ti se i dalje pravis pametan. 

 

Tko je morao dati novca da sta popravlja? Sta ti lupas?

Sad glumis da si nesto strucan a ides na forum po preporuke? Kad sve tako fino znas sta si uopce ispitivao na forumu za savjete? 

Odrasti molim te i zavrsi bespotrebni razgovor i izvlacenja, ionako je tema o napajanjima a ne procesorima. 

 

ON TOPIC

U naše shopove stigao Thermaltake Smart RGB 500W klik , 80+ certifikat, 60mj garancije (negdje piše i 84mj, kako god nije loše za napajanje ovog cijenovnog ranga) cijena se kreće od 350kn.

Dobra kupnja za ljude sa malim budžetom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.12.2017 15:58 (ibme74).
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Probaj u nekoj drugoj igri, jer moguce da ti grafa ne radi na full u bf1 zbog cpua.

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
suspendiran
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
D3lBoy kaže...

Probaj u nekoj drugoj igri, jer moguce da ti grafa ne radi na full u bf1 zbog cpua.

Najbolje bi mu bilo opicit stress test na cpu i gpu skupa

7 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ni u jednom stress testu nije prešlo 170W.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jesi probao Prime i Furmark zajedno? Poprilično sam siguran da bi oni samo procesor i karticu opteretili na oko 170 W, a zasigurno bi još nešto trebalo otići na ostale komponente i učinkovitost napajanja. Znači osobno bih procijenio da bi u takvim uvjetima mjerač pokazao nekih 200-225 W.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Prime i Fumark istovremeno.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice