Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.389.917
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ne znam jesam promasio temu ali trebam misljenje.

 

Imam napajanje LC Power LC6550GP2 V2.2 od 550w. Trenutno gura i5 4670 i gtx 660ti i bez problema, prosao sam sate stress testova i benchmarka s tom kombinacijom, a i gejmanja. Zanima me bi li mogao zamijeniti ovu graficku sa gtx 770, r9 280x ili r9 380? Gtx 660ti ima tdp 150w, gtx 770 navodno 230w, r9 280x 250w a r9 380 190w iako sam citao da ne prelazi 160w. 
Gledao sam na anandtech reviewe tih kartica i total system consumption za gtx 770 i r9 280x je bila 290-300w. 
Na online kalkulatorima potrosnje mi izracun ne prelazi 450-470w a preporuceno napajanje je 500w. E sad, znam da je na forumu podijeljeno misljenje oko LC napajanja i da ovisi koji je model pa ne znam trebam li vjerovati tome da je 550w realno i da 12v rail kombinirano ima 450w i moze li to napajanje gurat neku od ovih kartica.

All that is...or was...began with a dream...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ja bi izbjegao GTX770, ako već mora jednu od ove dvije r9 280X ti je jaca, ali je r9 380 novija pa mozda jos uvijek nadjes neku sa garancijom.

Ne znam koliko planiraš potrošiti ali pogledaj si i rabljenje GTX1050Ti sa garancijom budu po 1.000kn a snagom su negdje u rangu R9 380.

Za 300kn više već idu osjetno jače GTX1060 3Gb sa garancijom. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2018 17:36 (ibme74).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Zbog čega bi izbjegao gtx 770? Radi se o 4gb verziji
Voljan sam napraviti kompromis između r9 280x i r9 380 u korist 380 jer se radi od 4gb verziji a razlika u performansama nije velika i r9 380 ima 60w manji tdp a sa svima se opasno priblizavam gornjoj granici napajanja.

Mogu dati 700-800kn, gtx 660ti je otisla za 550 pa vu dodati samo malo. 1050ti mi je preskupa a ove su ionako tu negdje jačinom i sve su između 700 - 800kn
All that is...or was...began with a dream...
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
pacijent007 kaže...
1.) Zbog čega bi izbjegao gtx 770?
2.) Radi se o 4gb verziji
Voljan sam napraviti kompromis između r9 280x i r9 380 u korist 380 jer se radi od 4gb verziji a razlika u performansama nije velika i r9 380 ima 60w manji tdp a sa svima se opasno priblizavam gornjoj granici napajanja.

3.) Mogu dati 700-800kn, gtx 660ti je otisla za 550 pa vu dodati samo malo. 1050ti mi je preskupa a ove su ionako tu negdje jačinom i sve su između 700 - 800kn

 

1.) Toplina, potrošnja, predpsotavljam već starije napajanje koje bi trebalo napajati tok gutača struje koji će ti trošiti kao 3x1050Ti sa performansama koje su jednake

2.) 3 ili 4gb, sasvim ti svejedno na 1080p pogotovo sa tom karticom na kojoj sigurno nećeš igrati igre na najjačim postavkama

3.) zna biti GTX1050Ti i po 900kn, to stvarno nije velika razlika naspram toga koliko planiraš potrošioti a dobiješ performanse R9 380 po manjoj potrošnji i sa (dužom) garancijom

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2018 17:59 (ibme74).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Zar nije r9 280x najveći potrošač od tih svih kartica a r9 380 najmanji?
Napajanje je star malo vise od 2 godine tako da ne bi smjelo biti problema.

Ako nađem za 900 uzet cu 1050ti to je logično ali necu čekati da se pojavi duze od tjedan dana.
Moje pitanje je moze li moje napajanje pogurati ove kartice? Jel mogu mirne duše uzeti r9 380 ako ne uzmem 1050ti?
All that is...or was...began with a dream...
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da, zaboravio sam dodati da je GTX770 također odavno "legacy" klik

 

Što se potrošnje tiče R9 280X i GTX770 su tu negdje (250w/230w) dok je R9 380 oko 180-190w (ovisno od modela do modela).

Imaš na njuškalu vec sada 1050ti 2.5 god gare za 1.000kn jedina stvar je što je low profile (ako ti to smeta).

14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kako legacy? Zar nije ove godine prestala podrska tek za seriju 500? Ja za gtx 660ti dobivam jos uvijek driver update preko geforce experience?

 

Okej, i sto smo zakljucili onda za potrosnju i moje napajanje? Je li dovoljno dobro da pogoni grafu? Mislim, po specsima nema razloga da ne ali nemam toliko iskustva s napajanjima i tim grafama da znam iz prakse koliko trose i vuku, znam samo da proizvodaci daju preporuke za napjanja vece nego trebaju zapravo.


Ma nije mi toliko problem sto je low profile nego cijena, student sam i nije mi bas samo tako protegnut se toliko ako ne moram. Garancija mi ne igra preveliku ulogu a ni potrosnja ako mi je napajanje dovoljno jako

All that is...or was...began with a dream...
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Pa vec i i serija 9xx u legacy a kako nece biti starije serije, uzmi ili r9 280x ili 380, ako ce i potrošnja biti problem lagano malo undervoltas grafu.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ne znam sto im znaci legacy ako i dalje updateaju drivere, zato me zbunilo

 

Okej, hvala na pomoći 

 

All that is...or was...began with a dream...
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Pa ne updataju drivere u tome je i problem, znaci kakve su performanse sa zadnjima to je to i nece vise biti dodatnih poboljšanja kroz drivere, radeonke bolje stare jer se dosta poboljšaju kroz drivere. Serija 9xx je jako brzo otisla u legacy za razliku od drugim serija kartica.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Patrick_cro kaže...
Pa ne updataju drivere u tome je i problem, znaci kakve su performanse sa zadnjima to je to i nece vise biti dodatnih poboljšanja kroz drivere, radeonke bolje stare jer se dosta poboljšaju kroz drivere. Serija 9xx je jako brzo otisla u legacy za razliku od drugim serija kartica.

 https://www.anandtech.com/show/12624/nvidia-moves-fermi-to-legacy-ends-32bit-os-support

Ja ne znam ko od nas nije u pravu, mozda ja nesto krivo razumijem ali ja dobivam jako cesto driver update za gtx 660 ti a prije malo jace od mjesec dana sam naisao na ovaj clanak na linku koji kaze da je fermi otisao u legacy. Mozda su i ove u legacy otisle ali ne odmah od datuma objave kao fermi posto je i to iznimka bila. Obicno legacy nastupi godinu dana nakon objave. 
Ali svejedno, ioanko sam naginjao ka amd grafi vise nego nvidiji

All that is...or was...began with a dream...
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Drivere ces dobiti, ali nece vise dobiti optimizaciju za nove igre, mozda tu i tamo dodje neka optimizacija, ali primarno ce optimizirana za pascal.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

A ja sam ti fino još na početku stavio link gdje se fino vidi da je 7xx serija legacy klik

"Legacy GPUs are older-generation NVIDIA GPUs which are no longer supported in the regular NVIDIA Unified UNIX Graphics Driver. Instead, these GPUs will continue to be supported through special "Legacy GPU" drivers that will be updated periodically to add support for new versions of system components"

14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Sori ali na tom linku nigdje nije pisalo legacy gpus nego previous generations i to sto si citirao ne pise na tom kliku a ja nisam dalje po njihovoj stranici pretrazivao. Ispričavam se sto je doslo do nesporazuma ali eto kolega prije i sad tvoj citat su razjasnili sve. Znaci drzim se amda ako ljudi pristanu na cijenu a gtx 770 je zadnja opcija. Kad bih gtx 960 4gb nasao i o njoj bi razmislio 

All that is...or was...began with a dream...
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pogledaj sta ti pise u URL baru kad otvoris taj link.

Citat je sa druge stranice od nvidie gdje jenobjasnjeno sta je legacy mode, odnosno da to ne znaci da tu i tamo nece biti novog drivera nego da ih vise ne sredjuju za igre nego cisto da ostanu kompatibilni sa OS-om.

 

Vec je jako stara vijest da je i 9xx serija u legacy a kamoli 7xx i 6xx

 

https://tech4gamers.com/nvidia-geforce-gtx-900-series-is-obsolete-say-hello-to-legacy-drivers/

14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ma bio sam na mobitelu pa nisam obracao pozornost na url

Okej mi je i legacy, treba poslužit jos godinu dana casual gejmanja dok ne skupim pare za nešto novo i konkretno... Sad ionako igram samo csgo i pubg, drugu grafu uzimam samo za malo bolje iskusu pubgu 

All that is...or was...began with a dream...
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ima tko iskustva s Sama Armor 650W ?

 

A moze i preporuka nekog boljeg 650W napajanja?

Bitno mi je da je sto tise.

Modularno nije uvijet, ali je zgodno zbog "manje" zica unutar kucista.

 

Treba pogoniti AMD FX-8350, RX480 od jacih potrosaca.

Kanta radi 24h, ali vecinu vremena u idle.

 

U buducnosti je moguc prelazak na Ryzen, ali rikavanje trenutnog napajanja (XFX 650W) je te planove odgodilo.

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Chaky kaže...

Ima tko iskustva s Sama Armor 650W ?

 

A moze i preporuka nekog boljeg 650W napajanja?

Bitno mi je da je sto tise.

Modularno nije uvijet, ali je zgodno zbog "manje" zica unutar kucista.

 

Treba pogoniti AMD FX-8350, RX480 od jacih potrosaca.

Kanta radi 24h, ali vecinu vremena u idle.

 

U buducnosti je moguc prelazak na Ryzen, ali rikavanje trenutnog napajanja (XFX 650W) je te planove odgodilo.

Ma kakva crna Sama sa 3 godine garancije, imas puno bolji Seasonic Focus+ sa 10 godina garancije, 750W je 800kn, uzmi to i miran si deceniju...

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2018 17:31 (ansha).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

hgspot ti daje punu garanciju na seasonic focus ... 550w gold 600kn ... 650w 800kn

 

ostale trgovine se prave malo bedaste pa daju samo pola ... i dalje imas 10 godina directno od seasonica ... samo tako da znas di uzet za dobit punu garanciju

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2018 23:38 (Giopriest).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ma daje kitu punu garanciju, to je njihova floskula jer je 5 godina kod nas na seasonic

 

tko im je distributer za seasonic?

 

i ako poslije 5god salje seasonicu placa sve troskove postarine ovisno gdje se salje na rma tako da nije bas free sve tokom garantnog roka

https://seasonic.com/support#shipping-cost

6 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

sta ja znam ... znam da stoji 120 mjeseci

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Za one koji su uzeli Seasonic napajanje, a nisu ga registrirali, mogu to napraviti na linku. Kroz određeno vremensko razdoblje time ulazite u nagradno izvlačenje.

Nisam pronašao informaciju koji je vremenski rok trajanja ove pogodnosti niti koje nagrade su u pitanju.

Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pošto mi je otišlo napajanje, može preporuka koji da kupim, specifikacije na profilu.

11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Forton Hexa+ 550w 80+ Bronze 60mj garancije 450kn

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ako možeš/želiš izdvojiti nešto više novca, onda bih kao best buy vidio potpuno modularni Seasonic Focus 550 W (od 600 kn; 5/10 god. jamstva).

Kao jeftinu alternativu možeš gledati FSP Raider II 550 W (od 490 kn; 5 god. jamstva) koji ima jednaku platformu kao i Hexa 85+ 550, ali kod njega su crni flat kablovi pa je izgledom privlačniji i pogodniji za razmještaj kablova u kućištu. Vjerujem da su mu i komponente unutra nešto bolje jer ima Silver certifikat (Bronze kod Hexa-e). Procijeni vrijedi li to 40 kn više u odnosu na Hexa-u.

 

Još ima nekih gold modela što su oko 600 kn, ali mislim da ćeš s Focusom najviše dobiti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.6.2018 15:21 (kiwi_91).
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jel 550W dovoljno za moj komp?

9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
The_K kaže...

Jel 550W dovoljno za moj komp?

 Da

11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
The_K kaže...

Jel 550W dovoljno za moj komp?

Jok, predložio sam ti ovo napajanje kako bi ti kućište izgorilo 

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

kolege može preporuka modularnog napajanja do 100 eur,

moj izbor je seasonic focus 750, corsair rm650x ili antec HCG 650

naglasak je da bude što tiše, mislim da ovi svi imaju garanciju 120 mj

da li još nešto postoji uz ova tri, možda jeftinije

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
batizg kaže...

kolege može preporuka modularnog napajanja do 100 eur,

moj izbor je seasonic focus 750, corsair rm650x ili antec HCG 650

naglasak je da bude što tiše, mislim da ovi svi imaju garanciju 120 mj

da li još nešto postoji uz ova tri, možda jeftinije

hvala

 focus je definitivno najbolji izbor

em je kvalitetniji od druga dva, em je 100w više od druga dva (samim time će ti duže biti na nižim okretajima), em je jeftiniji od corsaira i ima kvalitetniji fdb ventilator

corsair je ok, no problem je kod starije serije rm___x serije što ima lošiji sleeve vent i tek nedavno su izbacili noviju v2 verziju s kvalitetnijim fdb ventom kao na rm___i seriji, ali je pitanje koju ćeš verziju dobiti kad naručiš u trgovini obzirom da je to izašlo prije nekih mjesec dana

u svakom slučaju na tvom mjestu bi išao na seasonica

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice