Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.389.983
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Mujotg kaže...

Koji je bolji izbor?

Lc Power 650W GP3 80+ Silver ili Thermaltake Smart SE 530W Gold

 

Thermaltake ima za stepenicu visu efikasnost, ali radi se o par posto....ne znam koje su duzine kabeli tom lcu, ali ako nisu prekratki, ja bih prije njega, s obzirom da mi thermaltake ne uiijeva bas povjerenje, a lc-a sam imao nekoliko i svi odlicni, jedino sa prekratkim kabelima...

velka me vrućina ovladala...
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mujotg

 

Nekako bih i ja prije birao TT.

 

Oba napajanja imaju DC-DC regulaciju na platformama, ali mislim da je CWT-ova kod TT-a nešto bolja u regulaciji. Great Wall-ova platforma kod LC-a je poznata iz Corsair-ove CS serije i njen nedostatak su relativno visoke oscilacije napona na 12 V (oko 70 mV). Noviji Corsair TX-M ima takvu moderniziranu i kod njega su oscilacije niže (do 50 mV).

Ono što nije bajno i kod TT-a i LC-a su kondenzatori, tj. kineski Capxon (TT) i Elite (LC)). Poželjno bi bilo da su japanski, no ovo su malo cijenjeniji kineski pa nije nešto što bi trebalo biti posebno zabrinjavajuće. Osim nižih oscilacija, kod TT-a je prednost i bolja učinkovitost, što znači potencijalno manje zagrijavanja (dobro za kondenzatore i ostale komponente) i, ako ćemo cjepidlačiti, sitno niži račun za struju.

Na kraju tu je i modularnost što je još jedan plus za TT.

 

Nisam baš siguran mogu li pronaći koju prednost LC-a jer iako bi se po nazivu moglo zaključiti da je LC jači, po specifikacijama oba mogu dati približno jednako na 12 V (550 W LC vs 540 W TT) tako da ni tu LC-a ne vidim boljim. Možda bi LC mogao biti bolji u segmentu buke, ali to je čista pretp. na osnovi koleginog iskustva s TT-om i činjenice da su LC-ova napajanja iz GP3 serije relativno tiha.

 

Recenzije:

Thermaltake Smart SE 530 W Gold

LC Power GP3 560 Silver (u 650 varijanti bi trebala biti jednaka platforma)

6 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

mozda nije jaci taj 560, ali 650 za koji je coek pitao defintivno jeste...

velka me vrućina ovladala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2018 18:46 (Gorstak79).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dobro, pri zajedničkom opterećenju svih rail-ova je LC jači, ali kao što sam ranije napisao, oba napajanja na 12 V mogu po službenim specifikacijama isporučiti vrlo sličnu snagu tako da bi i LC i TT imali problema pri potpunom opterećenju procesora od 100 W i recimo dva GPU-a od 250 W. I CPU i GPU koriste gotovo pa isključivo 12 V tako da u tom pogledu LC tehnički nije jači.

 

 

U svakom slučaju, oba napajanja ne bih osobno koristio za komponente koje bi trošile više od 400-450 W, tj. Ryzen 7 / i7 i RX 580 / GTX 1080 je neki max za što bih gledao ta napajanja.

11 godina
suspendiran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hmmm, koga ovdje poslušati. 

 

Čovjeka koji očito zna što govori, napiše kilometarski smisleni post koji potkrijepi dokazima...

 

ili

 

Forumskog trola koji nikad nije napisao rečenicu dužu od Janine poruke na boci, uvijek laprda bez ikakvog pokrića i bez ikakvih dokaza ili linkova na bilo čega što je ikad rekao...

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mozda najbolje da poslusa ibmea, koji nikad sam nesto u zivotu nije skuzio, nego samo prenosi informacije drugih ljudi...

 

kad nesto sam skontas, onda nema linka, jer je to tvoje...

 

silver znaci npr 83% efikasnosti, (pricam napamet,ne da mi se guglat kolko posto tocno), sto znaci da napajanje od 100W daje 83W

 

jedan od 560W silver i jedan od 530W gold daju priblizno istu snagu, jer ovaj od 530W ima par posto vecu efikasnost.

 

coek je pitao za napajanje od 650W silver, dakle nema teorije da se 530W gold moze mirit s tim...

 

jasnije?

velka me vrućina ovladala...
Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Konfa je i5 2500, 8 rama, gtx 970, 1 hdd, ssd i koji vent

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Gorstak79 kaže...

1.) Mozda najbolje da poslusa ibmea, koji nikad sam nesto u zivotu nije skuzio, nego samo prenosi informacije drugih ljudi...

 

2.) silver znaci npr 83% efikasnosti, (pricam napamet,ne da mi se guglat kolko posto tocno), sto znaci da napajanje od 100W daje 83W

 

 

1.) ovo upravo tebe opisuje, što je najgore uvijek imaš krive informacije. Od čega si ti to skontao? Vrhunac informatiče tehnologije su ti nJoy napajanja i G4560 uparen sa GTX1050Ti, ostalo si eventualno vidio u kutijama na policama dućana.

 

2.) ovim si opet potvrdio da pojma nemaš šta pričaš i svaki tvoj post je "mislim" "pričam napamet" "koliko znam", dakle nikad ne znaš niti jednu informaciju za sigurno, nego ju lupaš iz nekog ćoška mozga jer eto možda si nekad nešto tako pročitao, možda... možda je točno... možda ne... ali poslušaj moj savjet...ja znam, drugi te lažu... PC guru...  

 

nJoy the rest of your night 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2018 22:23 (ibme74).
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Elubrylla kaže...

Konfa je i5 2500, 8 rama, gtx 970, 1 hdd, ssd i koji vent

Budžet?

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...
Elubrylla kaže...

Konfa je i5 2500, 8 rama, gtx 970, 1 hdd, ssd i koji vent

Budžet?

 Oko 120KM (cca 500kn)

11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Gorstak79

 

Učinkovitost ne pokazuje koliko koje napajanje može isporučiti snage već pokazuje koliki su gubici pri samom radu napajanja odnosno pretvorbi napona. Znači Silver i Gold napajanje s deklariranih 550 W mogu isporučiti tih 550 W, ali je razlika što će Gold napajanje pri tome vuči manje struje iz utičnice od Silver napajanja.

 

Specifično za Silver certifikat (230 V EU) je potrebno ostvariti sljedeće učinkovitosti:

pri 20% opterećenju - 87%

pri 50% opterećenju - 90%

pri 100% opterećenju - 87%

 

, a za Gold:

pri 20% opterećenju - 90%

pri 50% opterećenju - 92%

pri 100% opterećenju - 89%

 

Vratimo li se na primjer od 550 W (100% opterećenje), Silver napajanje će iz utičnice vuči 632 W (87% učinkovitost), a Gold napajanje 618 W (89% opterećenje).

 

 

Elubrylla

 

Pretp. da onda u BiH gledaš nešto pa bi moj prvi prijedlog bio ranije spomenuti LC Power 650 GP3 (114 KM). Ako preferiraš fizičke trgovine koje su ti možda u blizini, alternative su LC Power 560 GP3 (113 KM), Sharkoon SHP550 V2 (103 KM) i Corsair VS 550 (123 KM).

 

Što se tiče GP3 modela, možda postoji mala mogućnost da ćeš dobiti stariju reviziju s Bronze platformom, ali na ekupi su stavili sliku Silver certifikata pa mislim da su onda samo te nove revizije na BiH tržištu. Kod Sharkoon-a SHP550 mi se sviđa izgled s dobrim crnim kablovima i cijena je vrlo niska, ali platforma je CWT-ova koja je poznata iz nižeg segmenta (narančasta Corsair VS serija, Smart SE Bronze, Chieftec Smart...). Regulacija napona pri višim opterećenjima nije baš njena jača strana i kvaliteta je dosta upitna. Na ekupi isto ima Sharkoon SHP550 V2. Za Corsair VS550 nažalost još nemam recenziju te nove revizije (bijela slova). U trgovini bi i trebalo provjeriti je li to stvarno nova, a ako je, onda bi unutra trebala biti HEC platforma koju vidim kvalitetnijom od prijašnje CWT-ove.

11 godina
suspendiran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

kiwi_91 

kolega boriš se sa vjetrenjačama, ne vrijedi njemu objašnjavati, on će opet po svome.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ibme74

 

Ne bih ja da je radi njega samo, vjerujem da na forumu postoje mlađi forumaši koji nas čitaju pa bi im možda ova informacija mogla koristiti.

 

 

Elubrylla

 

LC Power 550 W Prophet (133 KM) malo izlazi iz budžeta, ali je polumodularan i ima solidnu Andyson platformu pa i njega možeš eventualno uzeti u obzir.

 

Video recenzija: 

Platforma na kojoj se temelji: Andyson M5+

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.7.2018 13:47 (kiwi_91).
6 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Prije nesto vise od pola godine sam bio gotovo siguran da cu uzeti konfu ali je pala u drugi plan. Napokon je doslo vrijeme da se pocne nesto slagati :D.

 

Vidio sam na Ytu da stavljaju Corsair cx550w u racunala sto bi bilo dovoljno za moju konfu koja bi se temeljila na i5 8xxx i nesto u rangu gtx 1070 ( ali sacekat cu za grafu jer uskoro izlaze nove)...

 

Mozete mi preporuciti do 500kn koja bi sazvakala sa lakocom moju buducu konfu?

(slobodno bacite kakav link sa domacih web shopova) thx :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Fortron HEXA 85+ 550W 60mj garancije oko 450kn

Fortron Raider II 550w 60mj garancije oko 500kn

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.7.2018 16:50 (ibme74).
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Aportus

 

Iako mislim da bi Raider II mogao biti bolji, uz koleginu preporuku bih još ubacio i jednog "starog vuka" Seasonic S12II-620 Bronze (od 475 kn; 3/5 (preko Seasonica) god. jamstva). Po performansama, tj. prvenstveno u 'crossload' opterećenjima, je nešto lošiji od FSP modela jer ima topologiju s grupnom regulacijom napona (DC-DC je kod FSP-ova), ali kvalitetom je dobar kao oni, a čak ima i nekih prednosti kao što je FDB ventilator (obični ležaj kod FSP-ova). Ono što je možda malo osjetniji problem (uvjetno rečeno...) je što ne podržava nova niskoenergetska stanja Intelovih procesora (C6/C7/(?)...) pa ćeš ih najvjerojatnije morati isključiti u BIOS-u. Recenzije: 12 / 3.

 

Oba FSP-a i Seasonic bi pri višim opterećenjima mogli biti nešto bučniji, ali mislim da konfiguracija koju gledaš (i5-8xxx i 1070) ne bi trebala zahtijevati više od 300 W u potpunom opterećenju (11xx serija će vjerojatno biti i manje rastrošna) pa se ni ventilator na tim napajanjima ne bi trebao previše zavrtiti. Tiša alternativa bi bio be quiet! Pure Power 10 500W (od 515 kn; 3 god. jamstva) koji ima istu FSP-ovu platformu kao Raider II od 650 W i 750 W. Raider II 450 W i 550 W imaju malo drugačiju, tj. istu kao što je u Hexa 85+ i ovoj novoj Hydro GE seriji.

Modularna opcija koju bih gledao je Corsair Vengeance M 550 W (525 kn; 5 god. jamstva). Tehnički jednako napajanje kao i CX550M, ali malo bolji jer ima isključivo japanske kondenzatore.

6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Gorstak79

 

Učinkovitost ne pokazuje koliko koje napajanje može isporučiti snage već pokazuje koliki su gubici pri samom radu napajanja odnosno pretvorbi napona. Znači Silver i Gold napajanje s deklariranih 550 W mogu isporučiti tih 550 W, ali je razlika što će Gold napajanje pri tome vuči manje struje iz utičnice od Silver napajanja.

 

Specifično za Silver certifikat (230 V EU) je potrebno ostvariti sljedeće učinkovitosti:

pri 20% opterećenju - 87%

pri 50% opterećenju - 90%

pri 100% opterećenju - 87%

 

, a za Gold:

pri 20% opterećenju - 90%

pri 50% opterećenju - 92%

pri 100% opterećenju - 89%

 

Vratimo li se na primjer od 550 W (100% opterećenje), Silver napajanje će iz utičnice vuči 632 W (87% učinkovitost), a Gold napajanje 618 W (89% opterećenje).

 

 

 

Napisao si isto sto i ja, samo drugim rijecima....

velka me vrućina ovladala...
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Decki hvala svima na odgovorima, na kraju sam ipak odlucio jos malo nadodati i uzeti XFX TS Gold 550W

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Elubrylla kaže...

Decki hvala svima na odgovorima, na kraju sam ipak odlucio jos malo nadodati i uzeti XFX TS Gold 550W

 

sto neb uzeja sisulju 620?

 

 

velka me vrućina ovladala...
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Gorstak79 kaže...
Elubrylla kaže...

Decki hvala svima na odgovorima, na kraju sam ipak odlucio jos malo nadodati i uzeti XFX TS Gold 550W

 

sto neb uzeja sisulju 620?

 

 

Mozda zato sta je ovaj XFX novija i bolja sisulja od te sisulje? Stvarno pojma blagog nemas a stalno savjete djelis...

9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Stigla zvjerka danas, prezadovoljan sam, hvala ekipi :)

Moj PC  
9 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Gorstak79 kaže...

 sto neb uzeja sisulju 620?

Sto si ti naporan jako.

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Gorstak79 kaže...

 

 

Napisao si isto sto i ja, samo drugim rijecima....

 Ti si napisao da 100W napajanje daje 83W.

On je napisao da 100W napajanje daje 100W.

 

Ne samo da ovo nije isto nego je dijametralno suprotno.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
CyberDemonVZ kaže...
Gorstak79 kaže...

 

 

Napisao si isto sto i ja, samo drugim rijecima....

 Ti si napisao da 100W napajanje daje 83W.

On je napisao da 100W napajanje daje 100W.

 

Ne samo da ovo nije isto nego je dijametralno suprotno.

 

napajanje od 100W daje 100W kad zbrojis i pomnozis amperazu...otud i takva deklaracija...no u stvarnosti ne moze isporuciti toliko, vec zbog raznih gubitaka isporucuje manje...koliko je efikasno, odnosno koliko struje moze minimalno isporucit pri kojem opterecenju se dobija uglavnom sa kvalitetnijim komponentama i na osnovu toga dobijas certifikat...samo je po par posto razlike izmedju certifikata, tako da je uglavnom i obicno bronze sasvim dovoljno za vecinu korisnika...jedino ako si neki overkloker pa ti je stabilnost napona i komponenti od iznimne vaznosti za bolji oc, onda ides na bolji certifikat...ili ako ti je racun za struju poveci jer si rudar...

 

a kiwi je izgleda strucnjak koji tvrdi da napajanje od 530 i 650W daje jednako...

 

bez uvrede ikome, ali mozda bi ipak pomoglo da istrazite sami neke stvari i ne vjerujete slijepo jednoj osobi...i pri tome ne mislim na jubito videe i ibme tip "znanja", vec strucne studije, wikipedija i slicno...

 

 

velka me vrućina ovladala...
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koja si ti letva od covjeka to je strasno 

 

12 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

A nemos ga stavit na ignore jer je opasan za forum...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
war3_tft kaže...

A nemos ga stavit na ignore jer je opasan za forum...

Plutajuća mina tema za preporuke 

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Gorstak79 vecina ljudi na forumu je dio svijetske zavjere da ljudi kupuju skuplja napajanja bez razloga. Nemoj nam kvarit planove, pridruzi nam se. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
GdjeSuBikovi kaže...

Gorstak79 vecina ljudi na forumu je dio svijetske zavjere da ljudi kupuju skuplja napajanja bez razloga. Nemoj nam kvarit planove, pridruzi nam se. 

 

Ha cujte, tu ona guzicu koristi kao oruz....errr...ocu rec, mos ti doc na posa i sa ficom i sa meckom jednako, zasto kupit mecku? Ako nis drugo, bar si osigurao placu radniku u mercedesovom salonu :D

 

Ako imas des godina stari Q6600, mos jednako surfat ko i ovaj sa i9...ovaj sa i9 je kupio i9 da multiplejer igre ne stekaju :D

velka me vrućina ovladala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.7.2018 23:53 (Gorstak79).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Gorstak79 kaže... 

napajanje od 100W daje 100W kad zbrojis i pomnozis amperazu...otud i takva deklaracija...no u stvarnosti ne moze isporuciti toliko...

 ti lupetaš toliko da možeš množiti i zbrajati i uvijek ćeš biti u minusu 

ne znam što bi odabrao kao veću budaleštinu jer ti je zbirka bisera nenadjebiva, ali recimo da je ovo jedna od većih bedastoća, bar na ovoj temi

evo ti napajanje od 1000w koje može dati i 1400w i tek onda se gasi - link, a sličnih situacija imaš na tone kod kvalitetnih napajanja

po tebi je to nemoguće, naravno 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice