4 sticka rama a piše single channel

poruka: 38
|
čitano: 5.425
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: 4 sticka rama a piše single channel

 slucajno sam naletio na informaciju negdje. navodno ti koji nemaju taj crveni cip su lazni...  tako da sam vratio ram firmi koja mi ih je prodala, neka nas lokalna firma, ali je na pakiranju naljepnica od lost-a. uz malo "uvjeravanja" dobio sam novi ram sa crvenim chipom.

***em sve! (mislim ovo je opaka psovka, ne opisivanje mog ljubavnog života)
15 godina
neaktivan
offline
RE: 4 sticka rama a piše single channel

Eto!

Ak je to riješilo problem onda sve 5 (ili si bar izoliral onaj kaj te je zaj...)

 

16 godina
neaktivan
offline
4 sticka rama a piše single channel

Jedan keks ti je single sided, a drugi double sided ram. Zbog memorijskog kontrolera očito ne može ostvari dual channel rad RAM-a.

 

Dual channel ovisi o matičnoj ploči, a ne o ramu, no u tvom slučaju ram nije kompatibilan.

 

Uglavnom, probaj zamijeniti keks, a ak ne prodaj ga i kupi nekog jednostranog Kingmaxa.

Jimi
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: 4 sticka rama a piše single channel
unique83 kaže...

Gornji je taj koji ne radi...

Pliz jos provjeri prije nego vratis modul detalje o modulu pomocu programa CPU-Z - u kartici SPD mozes odabrati slot i onda vidis informacije - provjeri razlikuju li se Manufacturer, Part Numer ili Serial Number, odnosno odgovaraju li podacima na naljepnici. Moguce je da su sva ta polja prazna, iako bi barem Manufacturer trebalo biti popunjeno.
16 godina
moderator
offline
RE: 4 sticka rama a piše single channel
r420r kaže...

 slucajno sam naletio na informaciju negdje. navodno ti koji nemaju taj crveni cip su lazni...

Situacije je s tim malo problematicna. Koja brzina modula je bila u pitanju? Kako se cini prvi Kingmaxov modul s crvenim cipom (tu seriju su nazvali Mars) bio je DDR2-553, a na trzistu se pojavio kad su jos bili aktualni moduli bez tog cipa, cak i iste brzine. Sad je pitanje do koje je brzine Kingmax radio module bez cipova - ako je radio do 800 onda je moguce da je unique dobio neki zaostali primjerak sa skladista.

No opet - situacija je tu malo cudna jer bi taj modul trebao biti star vise godina, a u to vrijeme mozda nisu imali ovakve moderne naljepnice s barkodom - iako, mogli su nalijepiti nove naljepnice. Takodjer, na webu jedne domace trgovine vidio sam da se isti model (kldd48f-a8ki5) prodaje kao Kingmax Mars, sto znaci da bi svakako morao imati crveni cip. No, opet - moguce je da je netko krivo upisao podatke (naziv memorije).

Tako da, unique83 - trazi da ti zamijene taj dvostrani modul za jednostrani. Jesi li ih inace oba kupio zajedno? Ako jesi, onda je malo cudno da si dobio razlicite module i posve je opravdano da trazis da ti daju identicne module (inace, ako je proslo manje od 8 dana od kupovine, onda ti i zakonski mozes vratit/zamijenit modul, dakle to tada ne ovisi o dobroj volji prodavaca). S obzirom na nejasnu situaciju oko crvenog cipa ne bih ti preporucio da se zaletavas s pricama o krivotvorenim modulima. Namigiva
16 godina
neaktivan
offline
RE: 4 sticka rama a piše single channel
mbaksa kaže...
r420r kaže...

 slucajno sam naletio na informaciju negdje. navodno ti koji nemaju taj crveni cip su lazni...

Situacije je s tim malo problematicna. Koja brzina modula je bila u pitanju? Kako se cini prvi Kingmaxov modul s crvenim cipom (tu seriju su nazvali Mars) bio je DDR2-553, a na trzistu se pojavio kad su jos bili aktualni moduli bez tog cipa, cak i iste brzine. Sad je pitanje do koje je brzine Kingmax radio module bez cipova - ako je radio do 800 onda je moguce da je unique dobio neki zaostali primjerak sa skladista.

No opet - situacija je tu malo cudna jer bi taj modul trebao biti star vise godina, a u to vrijeme mozda nisu imali ovakve moderne naljepnice s barkodom - iako, mogli su nalijepiti nove naljepnice. Takodjer, na webu jedne domace trgovine vidio sam da se isti model (kldd48f-a8ki5) prodaje kao Kingmax Mars, sto znaci da bi svakako morao imati crveni cip. No, opet - moguce je da je netko krivo upisao podatke (naziv memorije).

Tako da, unique83 - trazi da ti zamijene taj dvostrani modul za jednostrani. Jesi li ih inace oba kupio zajedno? Ako jesi, onda je malo cudno da si dobio razlicite module i posve je opravdano da trazis da ti daju identicne module (inace, ako je proslo manje od 8 dana od kupovine, onda ti i zakonski mozes vratit/zamijenit modul, dakle to tada ne ovisi o dobroj volji prodavaca). S obzirom na nejasnu situaciju oko crvenog cipa ne bih ti preporucio da se zaletavas s pricama o krivotvorenim modulima. Namigiva
 brzina je bila ddr2-667. evo, naso sam nesta o tom crvenom chipu.
***em sve! (mislim ovo je opaka psovka, ne opisivanje mog ljubavnog života)
15 godina
offline
RE: 4 sticka rama a piše single channel

Zvao sam vemil i kažu da je prošlo previše vremena da bi mi ga zamijenili za jednostrani (oko 3 mjeseca).

A ništa kupit ću novi a ovaj dvostrani ću poklonit starom...bit će sretan...on ima samo giga rama Smijeh

16 godina
moderator
offline
RE: 4 sticka rama a piše single channel
unique83 kaže...

Zvao sam vemil i kažu da je prošlo previše vremena da bi mi ga zamijenili za jednostrani (oko 3 mjeseca).

A ništa kupit ću novi a ovaj dvostrani ću poklonit starom...bit će sretan...on ima samo giga rama Smijeh

Ajd jos pliz pogledaj sto se preko CPU-Z-a moze ocitat o tim modulima - prema screenshotovima koje sam vidio na Internetu Kingmax uvijek stavlja svoje ime i model memorije.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice