Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.457.749
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

Unimatrix 007 ako imas para  na bacanje i igranje s skoro 4k na min 120+ fps-a kolega moram vas razocarati morat ces doslovno svake godine kupovati novi cpu i gpu, i to najjace u suprotnome ce ti oci iscuriti. Ako to nikad nisi vidio u zivo rade se neupustaj u to jer ces popljugati brdo love.lp

 Definitivno nemam para na bacanje i ne mora mi sve biti na ultra ili uvijek zakucano na 120-144-165, stoga G-sync. Ali monitor je višegodišnje ulaganje i čini mi se kao vrijeme za upgrade. A 3.6 mil. piksela na 2560x1440 i 4.9 mil. piksela na 3440x1440 su ipak podosta daleko od 4k i 8 mil. piksela pa vjerujem da bi bilo izvedivo. Za multiplayer igre koje igram neće bit problema, trenutno se radi o WoT-u, Quake Champions i Fortnite-u, a singleplayer igre mogu komotno tjerati na High pa na koliko ide, ne mora bit zakucan refresh rate plafon čitavo vrijeme, svjestan sam da bi za to trebao znatno jači stroj i to svako malo da drži korak sa najnovijim naslovima.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Onaj LG 1440p na 32'' je katstrofa tako da bjezi od toga, a taj acer je taman za ono sto trazis, samo sta jbg cijena je takva kakva je, uz to dok ne nabavis jaci cpu bit ces u bn-u, al to i sam znas.

 

Mozda pricekaj jos malo ak za crni petak bude neka dobra ponuda za tog acera, ak se ne varam na scan.co.uk je bio na akciji za cca 4500kn sa dostavom prije manje od mjesec dana.

 

Sto se tice ovog "morat ces mijenjat hw svake godine" su isto teske nebuloze, ako ides na high rr plafon je 1440p jer iznad toga je 4k, a za 4k 144hz su potrebni suludi novci, za sada ti je i vise nego dovoljna ta 1080ti, a s vremenom ces naravno promijeniti karticu kad bude potreba kao sto to svi rade.

 

Sto se procesora tice vec jedan 8600k je dovoljan za high rr gaming, samo sto su trenutno cijene katastrofa, kad ces mijenjati cpu odes na 9700k i miran si godinama...

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2018 21:49 (war3_tft).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ZGamer kaže...
markoal kaže...

Pozdrav ekipa,

nabavio polovan Asus PG278Q, znači TN, 2560x1440, 144hz sa Gsync.

 

 Ti si mnogo brz ako je to ovaj kaj je danas osvanuo na Njuškalu za 2k?!

 Jel to onaj s njuške bez garancije?

TheVeka
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
war3_tft kaže...

Onaj LG 1440p na 32'' je katstrofa tako da bjezi od toga, a taj acer je taman za ono sto trazis, samo sta jbg cijena je takva kakva je, uz to dok ne nabavis jaci cpu bit ces u bn-u, al to i sam znas.

 

Mozda pricekaj jos malo ak za crni petak bude neka dobra ponuda za tog acera, ak se ne varam na scan.co.uk je bio na akciji za cca 4500kn sa dostavom prije manje od mjesec dana.

 

Sto se tice ovog "morat ces mijenjat hw svake godine" su isto teske nebuloze, ako ides na high rr plafon je 1440p jer iznad toga je 4k, a za 4k 144hz su potrebni suludi novci, za sada ti je i vise nego dovoljna ta 1080ti, a s vremenom ces naravno promijeniti karticu kad bude potreba kao sto to svi rade.

 

Sto se procesora tice vec jedan 8600k je dovoljan za high rr gaming, samo sto su trenutno cijene katastrofa, kad ces mijenjati cpu odes na 9700k i miran si godinama...

 Pričekat ću onda s kupnjom i uzeti tog Acera, osim ako nema nešto bolje za sličnu lovu, a ima ovo što tražim? 1440p, 27", G-sync, 144-165 Hz, IPS. Također, koje pouzdane shopove da pratim? Sa Alze sam već kupovao i bio zadovoljan, al za druge vanjske ne znam, izuzev toga i Amazona. Čisto da razjasnimo, kupnja ovako nečeg u HR, nula bodova?

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Unimatrix 007 kaže...

Da, trenutno bi 1080Ti išao na ovu konfu, svjestan sam da performanse neće bit na 100%, ali bi trebalo biti dovoljno na višim rezolucijama dok se ne skupi lova za pojačanje, a to mi trenutno ne ulazi u budžet sa monitorom i grafom. Znači sa Acerom mi je lutrija BB, a i još mora stići izvana, pa je veća zajebancija sa garancijom. 

S druge strane Alienware nema garanciju, a puno je to love u igri... Ali opet na AW-u bi 1080Ti bio više iskorišten i treba ga tjerati samo do 120 fps-a za razliku od 165 na Predatoru...

Onako nešto što je Stjepanj preporučio ne bi uzimao jer patim na veličinu piksela i 1440p iznad 27" bi mi bio muka, čak i ovaj trenutni mi je na granici sa prihvatljivim PPI-om.

 Što se tiče BBa, lutrija je sa svakim monitorom, ni jedan monitor nije izuzet od tog problema i svi imaju te anomalije, samo pitanje u kojoj mjeri odnosno kolko čovjeka to smeta kod korištenja, ak oćeš monitor sa što manje problema, jedino Eizo od 8tkn+ pa čak ni on nije bez mana..

 

Ne treba bit striktno 120 odnosno 144Hz, igra lijepo i fluidno radi i ispod tih vrijednosti tj na manjem broju fpsa, zahvaljujući gsyncu..

1440p na 27" je pun pogodak..

 

EDIT: Ak nećeš Acera, a oćeš lovu ušparat, imaš Dell 27" 144Hz gsync al s TN matricom, pitanje je, dal TN dolazi u obzir

Ak ne, izbor se nameće sam od sebe, Acer Predator..

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2018 22:18 (zvonac).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
zvonac kaže...

 Što se tiče BBa, lutrija je sa svakim monitorom, ni jedan monitor nije izuzet od tog problema i svi imaju te anomalije, samo pitanje u kojoj mjeri odnosno kolko čovjeka to smeta kod korištenja, ak oćeš monitor sa što manje problema, jedino Eizo od 8tkn+ pa čak ni on nije bez mana..

 

Ne treba bit striktno 120 odnosno 144Hz, igra lijepo i fluidno radi i ispod tih vrijednosti tj na manjem broju fpsa, zahvaljujući gsyncu..

1440p na 27" je pun pogodak..

 

EDIT: Ak nećeš Acera, a oćeš lovu ušparat, imaš Dell 27" 144Hz gsync al s TN matricom, pitanje je, dal TN dolazi u obzir

Ak ne, izbor se nameće sam od sebe, Acer Predator..

 Godinama sam na IPS-u i imam TN za sekundarni i nema šanse da sa IPS-a odem na TN, tako da bude Acer Predator 

13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Sto bi preporucili za i7-8700k i gtx 1070ti, isplati li se vise 27' i 2k ili 27' i 144mh? do cca 2500 kn, moze i polovno

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ZGamer kaže...
markoal kaže...

Pozdrav ekipa,

nabavio polovan Asus PG278Q, znači TN, 2560x1440, 144hz sa Gsync.

 

 Ti si mnogo brz ako je to ovaj kaj je danas osvanuo na Njuškalu za 2k?!

Samo sam bio na pravom mjestu u pravo vrijeme.
Što se monitora tiče, primjetio sam zapravo neobičnu stvar.
Imam oba monitora uključena preko DP 1.2, i ako u windowsima stavim da prikazuje sliku samo na ovom Asusu onda dobijem kao te vidljivije pixele, inače je ok.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
6 godina
offline
Koji monitor kupiti

IPS ili TN ? Sta je bolje za oci ( da me ne umara ) ? Ili to ne zavisi od tipa vec od dodatne zastite koju nude odredeni monitori ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Strider91 kaže...

IPS ili TN ? Sta je bolje za oci ( da me ne umara ) ? Ili to ne zavisi od tipa vec od dodatne zastite koju nude odredeni monitori ?

 

Zamara ti oci svaki monitor ako sati piljis u njega bez stanke.

TN uopce nebi gledao, losi kutievi gledanja, bljede boje.

Jedina "mana" IPS-a naspram TN-a je da TN ima bolju crnu boju.

6 godina
offline
Koji monitor kupiti

Imam veliki tv u sobi, tako da mi komp ne služi za gledanje filmova i sl. Pa mi  zbog toga gubitak kvalitete zbog kuta gledanje ne igra neku ulogu. Planiram potrošiti 500 KM na monitor , s tim da slažem i komp do oko 2000 KM. E sad , ukoliko uzmem Nvidia GPU, monitori u ovom cjenovnom rangu nemaju g sin, koliko to dobro funkcioniše ? Monitor mogu uzeti i u njemačkoj , nešto bolji za te pare, posto do 600 KM ne naplacuju carinu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Dvoumim se između jednog velikog monitora 31,5-32'' i 2 x 24''. Monitori su za svakodnevnu uredsku upotrebu. Dosad sam koristio jedan 24'' pa molim preporuku budući da ne znam prednosti i mane jedne i druge solucije. Zasitio sam se konstantnog switchanja prozora na jednom malom monitoru.

 

Molim  i preporuku određenog modela. Pogledao sam nekoliko 24'' sa zadnjih par stranica, uzeo bih odmah dva ista (ili jedan+ jedan manji, pomoćni 21,5''?) ili jedan AOC Q3279VWFD8. Thoughts?

 

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Kolko para tolko i muzike, sve skupa osrednje, IPS definitivno bolji od VA verzije koja pati od ghostinga, a nagradu dobiva prvenstveno radi dijagonale...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
war3_tft kaže...
Kolko para tolko i muzike, sve skupa osrednje, IPS definitivno bolji od VA verzije koja pati od ghostinga, a nagradu dobiva prvenstveno radi dijagonale...

Za malo para dobijes prosjecnu muziku. Zato i je Best buy. Da se ne gleda i kvaliteta, best buy bi bio neki Vivax ili Mao Ce-tung. 

 

Znaci prosjecnom korisniku koji nema nekih posebnih zahtjeva, ovaj monitor bi trebao ispuniti ocekivanja. Kupi cca 500 kn skuplji i prosjecan korisnik nece vidit razliku. 

 

Tko hoce npr. VESA mount, podesivost po visini ili nesto trece, za monitor slicne kvalitete dati ce znacajno vise muzike. 

 

Koliko vidim ne mozes naci ni TN panel slicnih karakteristika za tu muziku. 

 

Nagradu ne dobiva prvenstveno radi dijagonale, jer 27 incni monitori slicnih karakteristika su skuplji. 

 

Ti slobodno nadi neki drugi monitor koji je best buy, pa nam javi da i mi znamo. 

 

To sto se ti i stjepan ne volite, nije razlog da nevini monitor strada na forumu.

14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Sam da izjavim da sam uzeo Acer Predator XB271HU 2k i da sam prezadovoljen 

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

pozdrav

koji monitor mi preporucujete do 450-500 eura bitno mi je da ima minimalno 27 incha 144hz freesync, koristit ce se vecinom za igre, za sada imam rx 480 8gb dali da ostanem na 1080p ili da idem na 1440p, sledece godine sam mislio mjenjat i grafu. hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
difrencial kaže...

pozdrav

koji monitor mi preporucujete do 450-500 eura bitno mi je da ima minimalno 27 incha 144hz freesync, koristit ce se vecinom za igre, za sada imam rx 480 8gb dali da ostanem na 1080p ili da idem na 1440p, sledece godine sam mislio mjenjat i grafu. hvala

 https://www.instar-informatika.hr/monitor-acer-32-ed323qurabidpx-umje3eea01-gaming-amd-freesync-144hz-dvi-hdmi-dp-curved-1800r-2k/ACR-2038/product/ evo izvoli za beskrajno uživanje u igrama.

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Sideswipe kaže...

Sam da izjavim da sam uzeo Acer Predator XB271HU 2k i da sam prezadovoljen 

 čudo neviđeno da si zadovoljan sa jednim iz top tier kluba gaming monitora 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Paolo Maldini kaže...
ziher47 kaže...

Dvoumim se između jednog velikog monitora 31,5-32'' i 2 x 24''. Monitori su za svakodnevnu uredsku upotrebu. Dosad sam koristio jedan 24'' pa molim preporuku budući da ne znam prednosti i mane jedne i druge solucije. Zasitio sam se konstantnog switchanja prozora na jednom malom monitoru.

 

Molim  i preporuku određenog modela. Pogledao sam nekoliko 24'' sa zadnjih par stranica, uzeo bih odmah dva ista (ili jedan+ jedan manji, pomoćni 21,5''?) ili jedan AOC Q3279VWFD8. Thoughts?

 

Hvala unaprijed!

 Bugov hardverski guru mu vjerojatno dodjeljuje titulu best buya, očekuj skoru recenziju na webu. Inače forumski monitor broj 1

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/aoc-q3279vwf-32-1440p-75hz-va-freesync/260217.aspx?page=14&jumpto=5762066&sort=asc&view=flat

EDIT: zanemari ovog iskompleksiranog trola ispod kojem osrednje i best buy idu u istu rečenicu. Možeš i sačekati objektivnu recenziju od provjerenog autora na Bugovom webu. Trebale bi biti i VA i IPS verzije na testu.

 

Zahvaljujem na odgovorima decki! Općenito neko iskustvo uredskih poslova, veći single monitor ili dupli? Bojim se da ću imati problema sa screen splitanjem na jednom monitoru. Kako god, pričekam recenziju najavljenu u drugoj temi.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ako ti treba neki uredski monitor možda da pogledaš ultrawide modele radije. To bih ja gledao da tražim zamjenu za 2 monitora
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
ziher47 kaže...

Dvoumim se između jednog velikog monitora 31,5-32'' i 2 x 24''. Monitori su za svakodnevnu uredsku upotrebu. Dosad sam koristio jedan 24'' pa molim preporuku budući da ne znam prednosti i mane jedne i druge solucije. Zasitio sam se konstantnog switchanja prozora na jednom malom monitoru.

 

Molim  i preporuku određenog modela. Pogledao sam nekoliko 24'' sa zadnjih par stranica, uzeo bih odmah dva ista (ili jedan+ jedan manji, pomoćni 21,5''?) ili jedan AOC Q3279VWFD8. Thoughts?

 

Hvala unaprijed!

 https://eu.aoc.com/en/products/x24p1   

https://www.youtube.com/watch?v=proycQJYxQk

Ne bih nista da pametujem, ali naletio sam na ovaj 1920 X 1200 24'  pa ako ti se svidi... 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 0:23 (Dinno).
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipi. Evo već neko vrijeme mislim nabaviti novi monitor za komp. Svrha bi bila uglavnom igranje uz nešto editiranja. Trenutno koristim dvije godine star AOC E2460S. Uglavnom najveća boljka istoga je isprana boja, koja najviše dolazi do izražaja u reprodukciji crne i tamnijih boja. Za usporedbu imam mobitel (nisam siguran je li mobilni ekran dobra usporedba) Sony XZ premium i uglavnom razlika u kontrastu i živopisnosti boje je itekako vidljiva. Eh sad budući da ovaj moj monitor ima refresh rate od 60Hz dok moj komp regularno pumpa oko 100 do 150 fps-a u igrama, ja bih vas za preporuku zamolio nekog ips 100-144Hz panela. Za cijenu sam svjestan da ću morat minimalno izvaditi tri soma.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 0:25 (bbb1995).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
ziher47 kaže...
Paolo Maldini kaže...
ziher47 kaže...

Dvoumim se između jednog velikog monitora 31,5-32'' i 2 x 24''. Monitori su za svakodnevnu uredsku upotrebu. Dosad sam koristio jedan 24'' pa molim preporuku budući da ne znam prednosti i mane jedne i druge solucije. Zasitio sam se konstantnog switchanja prozora na jednom malom monitoru.

 

Molim  i preporuku određenog modela. Pogledao sam nekoliko 24'' sa zadnjih par stranica, uzeo bih odmah dva ista (ili jedan+ jedan manji, pomoćni 21,5''?) ili jedan AOC Q3279VWFD8. Thoughts?

 

Hvala unaprijed!

 Bugov hardverski guru mu vjerojatno dodjeljuje titulu best buya, očekuj skoru recenziju na webu. Inače forumski monitor broj 1

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/aoc-q3279vwf-32-1440p-75hz-va-freesync/260217.aspx?page=14&jumpto=5762066&sort=asc&view=flat

EDIT: zanemari ovog iskompleksiranog trola ispod kojem osrednje i best buy idu u istu rečenicu. Možeš i sačekati objektivnu recenziju od provjerenog autora na Bugovom webu. Trebale bi biti i VA i IPS verzije na testu.

 

Zahvaljujem na odgovorima decki! Općenito neko iskustvo uredskih poslova, veći single monitor ili dupli? Bojim se da ću imati problema sa screen splitanjem na jednom monitoru. Kako god, pričekam recenziju najavljenu u drugoj temi.

 Takvu dvojbu sam i ja imao, i odlučio sam se za jedan monitor, ali 4K 43", jer 32" po meni ne može zamijeniti 2x24 jer mu fali fizičke radne površine (barem meni), 2x24 su oko 100cm u širinu, 32" je 70cm, a 43" oko 95.

A 4K na 32" mi je presitno.

Uzeo ovaj za 3600kn, što je čak i jeftinija opcijka nego da sam kupovao 2x24 16:10 monitora.

https://www.philips.hr/c-p/BDM4350UC_00/brilliance-4k-ultra-hd-lcd-monitor/overview

A što se tiče podjele prozora, za neke stvari mi nisu dovoljne win10 opcije, pa onda koristim phillipsov sw, na koji imam neke zamjerke o čemu sam već pisao u temi, pa i dalje tražim neku alternativu.

12 godina
offline
Koji monitor kupiti

dvoumim se između:

https://www.instar-informatika.hr/monitor-acer-32-ed323qurabidpx-umje3eea01-gaming-amd-freesync-144hz-dvi-hdmi-dp-curved-1800r-2k/ACR-2038/product/

LG 29WK500-P UltraWide™ 29" QHD IPS panel; 2560x1080; 75Hz; Freesync; 2xHDMI; Response time 5ms; Viewing angle H:178/V:178; 3 year warranty klik


isplati li se uzimati acer naspram ovog LG-a, koja je razlika između 75 i 144 HZ ?

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 13:51 (makaown).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Covjek vise ne moze ni iznijeti misljenje na ovom forumu @Lav1000 ....

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 15:50 (Sideswipe).
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Sideswipe kaže...

Covjek vise ne moze ni iznijeti misljenje na ovom forumu @Lav1000 ....

 ma frende, samo rokaj, daj neki detaljniji info slobodno, ima nas ovdje koji volimo fine igračkice 

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Haha,znam,zat i kakam 

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Sideswipe kaže...

Haha,znam,zat i kakam 

 Samo ti piši kolega, također pikiram isti monitor, nahajpaj me 

11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Edit

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 10:15 (Nvidia GTX 680).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa. Imam pc cije specifikacije mozete vidjeti pod "moj pc" i planiram uzeti novi monitor, dosta je 24' ali da bude 144hz.

Cijena do nekih 300-320 CHF, iako vidim da i do 250 ima dosta dobrih? Gledao sam ove dvije trgovine. 

https://www.digitec.ch/de/s1/producttype/monitor-31?opt=v68-2564%3a144&so=5&tagIds=77-624&_=1539427318752#listhead

https://www.alternate.ch/html/listings/1463996273905?lk=11488&sort=PRICE&order=ASC&hideFilter=false&showFilter=false&filter_5313=144.0#listingResult

 

Ne razumijem se previse u monitore pa trazim pomoc od vas sto bi bilo najbolje uzeti. PC se koristi najvise za gaming. Treuntno imam ovaj https://www.alternate.ch/html/product/1121155?campaign=751502296&adgroup=39079218213//Suche&gclid=Cj0KCQjwr4beBRDNARIsAGZaZ5fqZRrVT2J6QlIu7SI8gki5xPa5LpvEUBtq3kAbopKCUkktrgrrnVEaAi9KEALw_wcB

 

Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice