Zašto domena?

poruka: 8
|
čitano: 1.694
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Zašto domena?

Zamislite si sljedeću situaciju: zaposlite se negdje kao admin i sva racunala su clanovi workgroupe. Da stvar bude jos gora, vecina racunala je XP Home.

 

Kako direktoru (koji odobrava troskove) objasniti da mora platiti nove licence za OS (upgrade na XP Pro), CAL licence i server OS. Njegovo prvo pitanje bit ce sto on dobiva domenom. Naravno ja cu poceti sigurnost, jednostavnost, lakse prosirivanje, bla bla ali s stajalista nekog kome postojece stanje vec duzi niz godina funkcionira sasvim prihvatljivo mislim da mu to nece biti dovoljno. O tome da ja stedim svoje vrijeme kad se jednom stvar slozi bolje da ne spominjem, jel mi to bas ne ide u korist. Naravno financije su skakljiva stvar i ne trosi se ako se bas ne mora.

 

Eto da cujem misljenja ili iskustva, kako bi se vi ponjeli u situaciji u kojoj cu ja (mozda) biti...

Yes, No.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Zašto domena?

Pa ja bi okrenu pitanje, što će takvoj firmi admin (ako se već štedi). Očigledno se svaki user brine za svoj PC i stvarima na njemu, a više od toga im ne treba. Ako se nema plan proširivati i sve radi kako treba onda je workgupa sasvim OK.

15 godina
offline
Zašto domena?

Heh Vedrane, da, to sam i ja pokusao progurati unutar firme... Objasnio ja covjeku, sigurnost, laksi user management (imamo problema sa nekim korisnicima, rade sta hoce i slicno), brzina, lakse prosirenje... Ali niti cut...

 

Komentar je bio:

"Jel radi... zasto ti uvik nesto izmisljas, ako radi ne diraj"...

 

Onda dodju ovi moji kepeci i svako malo mi neku kenju naprave sa kompom onda je opet po meni "Kako ti to mogu napravit, jesam ti reko da napravis nesto po tom pitanju..."

 

Sistemci su ebena stranka; kad sve radi onda te napadaju "Zasto te placam kad sve radi...", a kad se dogodi problem onda je napad "zasto te placam, nista ne radi"...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto domena?

Upoznaj svog direktora sa pravim problemima tipa što se može dogoditi i koliko su kazne ako nema licencirane programe, koliko su visoke kazne za njega odnosno njegovu firmu pa tek onda za krajnjeg korisnika koji u većini slučajeva će izjaviti: pa to nisam znao ili ne znam što pak nije niti daleko od stvarnosti, mislim da će ga početi boljeti glava a da ne spominjem i zatvor. Znači pravim argumentima mu dati do znanja što ga očekuje ak se dogodi da jednoga dana BSA zakuca na vaša vrata, objasniti mu koncept umrežavanja i svega ostaloga što već uz to ide. Jawohl!

http://w3.bsa.org/croatia/press/newsreleases/Zastita-autorskih-prava-na-racunalnim-programima-i-djelovanje-BSA.cfm

s.t.a.l.k.e.r.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto domena?
tnakir kaže...

Heh Vedrane, da, to sam i ja pokusao progurati unutar firme... Objasnio ja covjeku, sigurnost, laksi user management (imamo problema sa nekim korisnicima, rade sta hoce i slicno), brzina, lakse prosirenje... Ali niti cut...

 

Komentar je bio:

"Jel radi... zasto ti uvik nesto izmisljas, ako radi ne diraj"...

 

Onda dodju ovi moji kepeci i svako malo mi neku kenju naprave sa kompom onda je opet po meni "Kako ti to mogu napravit, jesam ti reko da napravis nesto po tom pitanju..."

 

Sistemci su ebena stranka; kad sve radi onda te napadaju "Zasto te placam kad sve radi...", a kad se dogodi problem onda je napad "zasto te placam, nista ne radi"...

 Uzeo si mi riječi iz tipkovnice ;)
15 godina
offline
Zašto domena?

@Stalker...

 

ma imamo sve legalno... i licencu Win2003 servera... problem je platit calove... a nije problem kupit shreder za papir koji neznan ni ja cemu sluzi al eto... Njemu to sve radi tako da nisu potrebna dodatna ulaganja...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zašto domena?

Bit je neinformiranost direktora, niti njegova zainteresiranost za informaciju.

Uvijek nahebe onaj koji to mora odrzavat. Da ga kazne za svo ne-imanje licence onda bi bilo "zasto nisi rekao da to treba" ali dok si ti pricao da "to treba" on je gledao svoj novi BMW u autosalonu i stedio na firmi kako bi si priustio "k....nje"

kako god okrenes, ti ces na kraju ispastat, ali se protiv toga nemoze...

 

neznam koliko ih ima u firmi, ali zamisli 25 seljaka koji stalno nesto unerede, i to svaki dan

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zašto domena?

40 seljaka...

 

Hacker - RI upravo to! Nije bmw ali nije daleko...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice