Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx) izdvojena tema

poruka: 5.816
|
čitano: 824.290
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Momci, razocarali ste me sto se tice overclocka.

Evo mojih rezultata.

 

Kako mi maticna ima OC genius u bios-u, upalim to i startam Windows i imam sta da vidim :)

 

Processors Information  

Processor 1 ID = 0

   Number of cores 6 (max 6)

   Number of threads 6 (max 6)

   Name AMD FX-6300

   Codename Vishera

   Specification AMD FX(tm)-6300 Six-Core Processor

   Package Socket AM3+ (942)

   CPUID F.2.0

   Extended CPUID 15.2

   Core Stepping OR-C0

   Technology 32 nm

   TDP Limit 94 Watts

   Core Speed 134680384.0 MHz

   Multiplier x Bus Speed 17.5 x 7696022.0 MHz

   Rated Bus speed 92352264.0 MHz

   Stock frequency 3500 MHz

   Instructions sets MMX (+), SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, SSE4A, x86-64, AMD-V, AES, AVX, XOP, FMA3, FMA4

   L1 Data cache 6 x 16 KBytes, 4-way set associative, 64-byte line size

   L1 Instruction cache 3 x 64 KBytes, 2-way set associative, 64-byte line size

   L2 cache 3 x 2048 KBytes, 16-way set associative, 64-byte line size

   L3 cache 8 MBytes, 64-way set associative, 64-byte line size

   FID/VID Control yes

   Min FID 7.0x

Pro Pro
AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2013 22:41 (chaselol).
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

hahaha dobar OC... imaš poseban primjerak :)

 

nego, proluftao bi ja njemu "ventile" al ne na stock cooleru...{#}

al čim se kupi nešto bolje, odma ide na bar 4ghz.

napokon dočekao DNF i Diablo 3
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Bok svima, ovako imam athlon II x3 450 i hti bih otključat na x4 pa me zanima dali je dovoljno ovo hlađenje Thermaltek slim x3? http://www.hardsoft.hr/hladnjak-za-procesor-thermaltake-slim-x3/0530937/product/

 

Hvala unaprijed!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

pretpostavljam da ga vec imas, kakve su temperature u full loadu dok je x3?

koliko ja znam gornja granica je 60 stupnjeva, a ta jedna dodatna jezgra ne bi trebala za 20 povisit najednom

12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
ashcro kaže...

pretpostavljam da ga vec imas, kakve su temperature u full loadu dok je x3?

koliko ja znam gornja granica je 60 stupnjeva, a ta jedna dodatna jezgra ne bi trebala za 20 povisit najednom

kad igram onda je 24-29 stupnjeva s x3

14 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Ako ti je to temperatura, a nisi ga OC-a. Onda nemaš straha, otključaj ga. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Dominik0102 kaže...

Bok svima, ovako imam athlon II x3 450 i hti bih otključat na x4 pa me zanima dali je dovoljno ovo hlađenje Thermaltek slim x3? http://www.hardsoft.hr/hladnjak-za-procesor-thermaltake-slim-x3/0530937/product/

 

Hvala unaprijed!

Kad biras hladjenje gledas par sitnica:
Prva je za tvoj socket, a ovo je 775 socket  a ti imas AM3, jedini nacin da ga ubodes je da izbusis rupe na ventu a od toga nema nista

Drugo sto veci to bolji a ovo tvoje je slim edition, znaci zayebi to.

Trece, ako si otkljucao i radi ti stabilno racunaj da ces na kuler potrositi bar 20evrica za dobro hladjenje, jer temperaturu cetvrte jezgre ne mozes ocitati, mozes vidjeti temperaturu chipseta jedino.

 

A ovo ti je ponajbolji kuler sto mozes naci za najmanje para za taj procesor,

 

http://www.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00001807

 

 

 

EDIT:
http://www.hardsoft.hr/hladnjak-za-procesor-thermaltake-contac-21/0530955/product/

evo ga na toj domacoj stranici! 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.12.2013 15:01 (chaselol).
12 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

kad sam otključo x4 onda mi je bila temperatura 65 al ne pod opterečenjem pa sam vratio na x3 da ne bi bilo s***** ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Dominik0102 kaže...

kad sam otključo x4 onda mi je bila temperatura 65 al ne pod opterečenjem pa sam vratio na x3 da ne bi bilo s***** ;)

Kolika ti je sada temperatura s 3 jezgre?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Almin94 kaže...
Dominik0102 kaže...

kad sam otključo x4 onda mi je bila temperatura 65 al ne pod opterečenjem pa sam vratio na x3 da ne bi bilo s***** ;)

Kolika ti je sada temperatura s 3 jezgre?

kao i prije pod ne opterečenjem 20-25 c a pod opterečenjem 25-30 c

14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Dominik0102 kaže...
Almin94 kaže...
Dominik0102 kaže...

kad sam otključo x4 onda mi je bila temperatura 65 al ne pod opterečenjem pa sam vratio na x3 da ne bi bilo s***** ;)

Kolika ti je sada temperatura s 3 jezgre?

kao i prije pod ne opterečenjem 20-25 c a pod opterečenjem 25-30 c

Pod opterecenjem 30C ?!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Almin94 kaže...
Dominik0102 kaže...
Almin94 kaže...
Dominik0102 kaže...

kad sam otključo x4 onda mi je bila temperatura 65 al ne pod opterečenjem pa sam vratio na x3 da ne bi bilo s***** ;)

Kolika ti je sada temperatura s 3 jezgre?

kao i prije pod ne opterečenjem 20-25 c a pod opterečenjem 25-30 c

Pod opterecenjem 30C ?!

da!

14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

mogu li nakon šta nađem stabilan clock ponovo uključiti power saving opcije, cool and quiet i c6? jer ne želim da mi proc stalno vuče masu struje. radi se o fx-8320 procu

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
thaar kaže...

mogu li nakon šta nađem stabilan clock ponovo uključiti power saving opcije, cool and quiet i c6? jer ne želim da mi proc stalno vuče masu struje. radi se o fx-8320 procu

Naravno, bez problema.

12 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

samo da vas pitam, moze li doc do degradacije mog proca ako radi 24/7 na 3.8 sa 1.42 vcore? prije mi je bio 4.0 sa 1.5 vcore ali sada vise ne moze pa me zanima hoce li se ista stvar dogoditi s ovim postavkama?

hvala, lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Nece mu nista biti. Meni je athlon x3 455 radio ravno godinu dana na 4ghz/1.45v i sad phenom x4 955 radi na 4ghz/1.4v i nema problema.

Werdum Combat Team
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.1.2014 15:04 (KrpaZG).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
ashcro kaže...

samo da vas pitam, moze li doc do degradacije mog proca ako radi 24/7 na 3.8 sa 1.42 vcore? prije mi je bio 4.0 sa 1.5 vcore ali sada vise ne moze pa me zanima hoce li se ista stvar dogoditi s ovim postavkama?

hvala, lp

Vec ti je doslo do degradacije jer vise ne moze raditi na 1.5V i 4GHz kao sto kazes. Doci ce do degradacije isto tako ako bude radio na 3.8GHz i 1.42V, ali nakon odredjenog vremenskog perioda.

12 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Almin94 kaže...
ashcro kaže...

samo da vas pitam, moze li doc do degradacije mog proca ako radi 24/7 na 3.8 sa 1.42 vcore? prije mi je bio 4.0 sa 1.5 vcore ali sada vise ne moze pa me zanima hoce li se ista stvar dogoditi s ovim postavkama?

hvala, lp

Vec ti je doslo do degradacije jer vise ne moze raditi na 1.5V i 4GHz kao sto kazes. Doci ce do degradacije isto tako ako bude radio na 3.8GHz i 1.42V, ali nakon odredjenog vremenskog perioda.

Nije mi se dalo pisat o toj temi jer ima svasta za napisati ali eto kad je vec kolega Almin94 iznio svoje misljenje (sa kojim se apsolutno slazem) i ja cu.

Dakle, kod sve elektronike kad tad dolazi do degradacije a taj efekt se pojacava sa visljim naponom, temperaturama...

Procesori su dizajnirani da rade godinama (10+) pa se tako i oni najmanje kvare u usporedbi sa psu,mbo,gpu itd...

Doslo je do degradacije jer je bio dosta visok napon (preporuceno za te phenome je 1.45v max pod opterecenjem sa tim da imas dobro hlađenje) 

Meni su procesori radili cijelo vrijeme na visljem naponu nego na "stock" naponu.  E sad, sta znaci stock napon? To dosta ljudi nezna...stock napon ne postoji, meni je bio 1.45v, frendu 1.35v itd itd. Uglavnom, proizvođac stavi neki minimalni napon na kojem bi cpu trebao biti stabilan. Moj trenutni phenom je stabilan i sa 1.25v (naravno o stock taktu pricam sad) a u biosu je "default" 1.45v tako da sam DOSLOVCE undervoltao cpu pri overclocku na 4ghz.

Nemas brige o degradaciji cpu-a niti nemoj razmisljat o tome jer tak i tak ne vjerujem da netko ima isti cpu vise od 5 godina tako da ni ne stignes docekat smrt svog cpu-a.

Nadam se da sam pomogao sa ovim post-om.

Vici ako imas pitanja...zivjeli {#}

 

 

 

 

Werdum Combat Team
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.1.2014 17:54 (KrpaZG).
10 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Znaci imam pitanje na koju voltazu da stavim procesor athlon x2 5200+ kad stavim da radi na 2.92 ili vise GHz ne razumijem se u to ali kad stavim sve preko 2.7(default) pojavljiva se plava slika sa greskom (blue screen of death) ppa bi mi trebala pomoc

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Digni napon pa nebu bsod-a 

Sa naponom ne preko 1.45v i PAZI da imas dobro hlađenje inace nista od toga jerbo bus imal avion u kuci :)

Werdum Combat Team
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2014 19:43 (KrpaZG).
11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

imam AMD phenom  II 955 BE i clockan je na 4ghz s 1.4250 V..najvisa temp nakon 5 sati prime95 je 52 stupnja...hladi ga noctua nh-d14...sta mislite otprilike koliko jos moze ici proc i po koliko od jednom da dizem voltazu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Opet ja s pitanjem.. Je li ovo ikako moguce? Nikakve sigurnosne postavke za procesor nisu iskljucene u biosu.

 

Stavio sam nazad stock cooler da vidim koliko ce s njim bit temperature..Je li ovo moguce? Jel mi senzori ne valjaju, maticna?

 

Ili jos ovi temperatrni softveri ne prikazuju temperature kako spada za ovu plocu (fm2+)?

 

Asrock a88x extreme4+

Athlon 760k@stock

 

Slike su nakon przenja u Prime95

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
logi510 kaže...

imam AMD phenom  II 955 BE i clockan je na 4ghz s 1.4250 V..najvisa temp nakon 5 sati prime95 je 52 stupnja...hladi ga noctua nh-d14...sta mislite otprilike koliko jos moze ici proc i po koliko od jednom da dizem voltazu?

 

Može on još gore ići ali neisplativo je. U jednom trenutku dođeš do granice kada ti treba jako puno napona za mali pomak u taktu. Da sam na tvom mjestu ostavio bi ga tako 24/7. Inače ja ne preporučujem za 24/7 da se ide preko 1.45v sa naponom radi gore navedenog razloga.

 

brane47 kaže...

Opet ja s pitanjem.. Je li ovo ikako moguce? Nikakve sigurnosne postavke za procesor nisu iskljucene u biosu.

 

Stavio sam nazad stock cooler da vidim koliko ce s njim bit temperature..Je li ovo moguce? Jel mi senzori ne valjaju, maticna?

 

Ili jos ovi temperatrni softveri ne prikazuju temperature kako spada za ovu plocu (fm2+)?

 

Asrock a88x extreme4+

Athlon 760k@stock

 

Slike su nakon przenja u Prime95

Sve je dobro. CPUTIN gledaš i to je temperatura cpu socketa (najbliža temp samog cpu-a) i to gledaj, ove temp "po jezgrama" nemoj ni gledat, ni nemoj da te brine.

PS : da je temperatura stvarno došla na 100+c ugacio bi ti se pc. ;)

Werdum Combat Team
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.1.2014 19:03 (KrpaZG).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
KrpaZG kaže...

Hvala, da, citajuci po drugim forumima i sam sam shvatio, da je cputin prava temperatura. Kad stavim aftermarket hladnjak u loadu na 4.4Ghz ne prelazi 56°.

 

Vidit cu koliko jos ide, i pokusati smanjit napon.

14 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

CPUTIN mi je trenutno na 42 u HW. U Speedfanu mi za CPU piše 42. U HW mi piše max 112. Sada mene zanima, je li to moguće da mise CPU zna dići do 112, ili je to chipset? JEr mi chipset baaaš finu toplinu daje, što mi je prst bliže chipsetu to je toplije, ne moram ga čak ni dirati, doduše ni ne mogu jer je vruć. NIje to ploča za dobar OC znam i sam. Ali ipak da pitam. I što je AUXTIN? 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
turbojc kaže...

CPUTIN mi je trenutno na 42 u HW. U Speedfanu mi za CPU piše 42. U HW mi piše max 112. Sada mene zanima, je li to moguće da mise CPU zna dići do 112, ili je to chipset? JEr mi chipset baaaš finu toplinu daje, što mi je prst bliže chipsetu to je toplije, ne moram ga čak ni dirati, doduše ni ne mogu jer je vruć. NIje to ploča za dobar OC znam i sam. Ali ipak da pitam. I što je AUXTIN? 

Max 112c - to je krivo ocitavanje, neka te to ne brine. Gledaj "trenutni" cputin.

Systin ti je MBO temperatura, a auxtin nemoj ni gledat...neki kazu jedno neki drugo za to a nema smisla oboje ;)

 

 

 

Werdum Combat Team
14 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Ma nisam ni mislio da je to dobro očitanje, jer koliko sam shvatio HD čita max i min temperaturu samo od onda od kada je uključeno. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
KrpaZG kaže...
logi510 kaže...

imam AMD phenom  II 955 BE i clockan je na 4ghz s 1.4250 V..najvisa temp nakon 5 sati prime95 je 52 stupnja...hladi ga noctua nh-d14...sta mislite otprilike koliko jos moze ici proc i po koliko od jednom da dizem voltazu?

 

Može on još gore ići ali neisplativo je. U jednom trenutku dođeš do granice kada ti treba jako puno napona za mali pomak u taktu. Da sam na tvom mjestu ostavio bi ga tako 24/7. Inače ja ne preporučujem za 24/7 da se ide preko 1.45v sa naponom radi gore navedenog razloga.

 

brane47 kaže...

Opet ja s pitanjem.. Je li ovo ikako moguce? Nikakve sigurnosne postavke za procesor nisu iskljucene u biosu.

 

Stavio sam nazad stock cooler da vidim koliko ce s njim bit temperature..Je li ovo moguce? Jel mi senzori ne valjaju, maticna?

 

Ili jos ovi temperatrni softveri ne prikazuju temperature kako spada za ovu plocu (fm2+)?

 

Asrock a88x extreme4+

Athlon 760k@stock

 

Slike su nakon przenja u Prime95

Sve je dobro. CPUTIN gledaš i to je temperatura cpu socketa (najbliža temp samog cpu-a) i to gledaj, ove temp "po jezgrama" nemoj ni gledat, ni nemoj da te brine.

PS : da je temperatura stvarno došla na 100+c ugacio bi ti se pc. ;)

evo nakon 12 sati u prime-u na 4,2 ghz i 1.488V najvisa temperatura je 53 stupnja..sta mislis o tome? da li bi mogo ic dalje? do nekih 4.5 ghz (naravno ako temperature budu normalne)

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2014 0:49 (logi510).
12 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Mozes tako ostaviti ako je stabilno, temperature su odlicne.

Za 24/7 ja nebi isao dalje od ovoga, no ti mozes probat do kud bi isao :) 

Koju plocu imas? napajanje? ram? 

Evo do kud moj cpu ide

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2731382

Werdum Combat Team
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2014 1:45 (KrpaZG).
11 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
KrpaZG kaže...

Mozes tako ostaviti ako je stabilno, temperature su odlicne.

Za 24/7 ja nebi isao dalje od ovoga, no ti mozes probat do kud bi isao :) 

Koju plocu imas? napajanje? ram? 

Evo do kud moj cpu ide

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2731382

gigabyte ga-ga790x-ud4p mbo,forton bluestorm 500w i 2gb 800mhz ram..mislim da cu ga ostavit na 4.2 ghz ali onako rekreativno cu vidit kolko moze

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice