Overclocking Intel Sandy Bridge procesora izdvojena tema

poruka: 1.339
|
čitano: 211.370
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

mogli bi dodati i haswell u naslov.. valjda je vec netko poceo klokati te proc pa da napise na kojem taktu i voltazi ga drzi

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Moze li se taj mnozitelj nekako otkljucat??
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Bartaul kaže...
Moze li se taj mnozitelj nekako otkljucat??

Jok! Jedini nacin ti je prodaja tog procesora i kupnja "K" procesora.

nicky.sl
11 godina
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
nicky.sl kaže...
Bartaul kaže...

Moze li se ista clocknut ovaj proc : http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=12578&osCsid=b569ca1b73fd282f60c56b87f8159e86 i sta uopce znaci max turbo onaj ??

Zaključan mu je množitelj znači ništa od klokanja više od 3300Mhz.

Ako si tija klokat triba si uzet "K" procesor.

Sta trebam napravit da dodjem do 3.3GHz? BIOS pa mnozitelj onaj stavit ili sta,maticna je Z77-DS3H

14 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Znaci ovako, samo sam povecao cpu ratio na 40 a vcore stavio na manual i 1.175V. I sad kad je u idle pokazuje mi da je vcore 1.168V a kad pokrenem p95 u full loadu ide do 1.120V max. Temp su ok ne prelaze 70 (obzirom da mi u sobi zna biti i do 30tak a hladnjak mi nije nesto a i pasta je neki srot). Znali iko zasto je tako?

full load full load
idle idle
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.8.2013 18:00 (zeus-mo).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
zeus-mo kaže...

Znaci ovako, samo sam povecao cpu ratio na 40 a vcore stavio na manual i 1.175V. I sad kad je u idle pokazuje mi da je vcore 1.168V a kad pokrenem p95 u full loadu ide do 1.120V max. Temp su ok ne prelaze 70 (obzirom da mi u sobi zna biti i do 30tak a hladnjak mi nije nesto a i pasta je neki srot). Znali iko zasto je tako?

Itko?

12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Pa ocigledno imas ili automatski ili opciju u biosu(recimo ja je imam) koja dopusta jos (primjer)1% veci napon kod heavy opterecenja cpu-a,neznam napamet kak se zove,no sve je u redu!lp
||| Intel Core™ i7 inside |||
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Stjepanj kaže...
Pa ocigledno imas ili automatski ili opciju u biosu(recimo ja je imam) koja dopusta jos (primjer)1% veci napon kod heavy opterecenja cpu-a,neznam napamet kak se zove,no sve je u redu!lp

ma ne meni je manji napon kad je proc full opterecen a veci kad je u mirovanju{#} znaci 1.20V full i 1.68V u mirovanju , imas slike u mom postu

 

10 godina
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Bartaul kaže...
nicky.sl kaže...
Bartaul kaže...

Moze li se ista clocknut ovaj proc : http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=12578&osCsid=b569ca1b73fd282f60c56b87f8159e86 i sta uopce znaci max turbo onaj ??

Zaključan mu je množitelj znači ništa od klokanja više od 3300Mhz.

Ako si tija klokat triba si uzet "K" procesor.

Sta trebam napravit da dodjem do 3.3GHz? BIOS pa mnozitelj onaj stavit ili sta,maticna je Z77-DS3H

Pročitaj prvi post ove teme al ako nisi siguran u to šta radiš ne diraj ništa ionako ga turbo bost digne do 3,3 prema potrebi sustava

nicky.sl
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
zeus-mo kaže...

Znaci ovako, samo sam povecao cpu ratio na 40 a vcore stavio na manual i 1.175V. I sad kad je u idle pokazuje mi da je vcore 1.168V a kad pokrenem p95 u full loadu ide do 1.120V max. Temp su ok ne prelaze 70 (obzirom da mi u sobi zna biti i do 30tak a hladnjak mi nije nesto a i pasta je neki srot). Znali iko zasto je tako?

?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
zeus-mo kaže...
zeus-mo kaže...

Znaci ovako, samo sam povecao cpu ratio na 40 a vcore stavio na manual i 1.175V. I sad kad je u idle pokazuje mi da je vcore 1.168V a kad pokrenem p95 u full loadu ide do 1.120V max. Temp su ok ne prelaze 70 (obzirom da mi u sobi zna biti i do 30tak a hladnjak mi nije nesto a i pasta je neki srot). Znali iko zasto je tako?

?

Mozes napisat sta si i kako postavio u BIOSu. I dal si postimao postavke u Digi+ unutar biosa s obzirom da su te postavke vezane uz napon.

waffen
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
NapalmDeath kaže...
zeus-mo kaže...
zeus-mo kaže...

Znaci ovako, samo sam povecao cpu ratio na 40 a vcore stavio na manual i 1.175V. I sad kad je u idle pokazuje mi da je vcore 1.168V a kad pokrenem p95 u full loadu ide do 1.120V max. Temp su ok ne prelaze 70 (obzirom da mi u sobi zna biti i do 30tak a hladnjak mi nije nesto a i pasta je neki srot). Znali iko zasto je tako?

?

Mozes napisat sta si i kako postavio u BIOSu. I dal si postimao postavke u Digi+ unutar biosa s obzirom da su te postavke vezane uz napon.

znaci sve je na deafult, samo mnozitelj 40 i vcore manual na 1,75V

16 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
zeus-mo kaže...

znaci sve je na deafult, samo mnozitelj 40 i vcore manual na 1,75V

Procitaj stranicu prije sta sam napisao i postavi tako. I valjda ti nije napon na 1,75?

waffen
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
NapalmDeath kaže...
zeus-mo kaže...

znaci sve je na deafult, samo mnozitelj 40 i vcore manual na 1,75V

Procitaj stranicu prije sta sam napisao i postavi tako. I valjda ti nije napon na 1,75?

lol 1.175{#}

16 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
zeus-mo kaže...

lol 1.175{#}

Slutio sam to. Inace, svejedno ti je to previse za 4.0 GHz, stavi na 1.120 - 1.135.

waffen
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
NapalmDeath kaže...
zeus-mo kaže...

znaci sve je na deafult, samo mnozitelj 40 i vcore manual na 1,75V

Procitaj stranicu prije sta sam napisao i postavi tako. I valjda ti nije napon na 1,75?

Isti k...., u full loadu 1.136V a u idleu 1.168V, znaci razlika je samo sto je sad malo veca u full loadu (prije bilo 1,120V), nije mi jasno zasto mi je veca voltaza u idleu nego u full loadu , zar nebi trebalo biti obratno?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
zeus-mo kaže...

Isti k...., u full loadu 1.136V a u idleu 1.168V, znaci razlika je samo sto je sad malo veca u full loadu (prije bilo 1,120V), nije mi jasno zasto mi je veca voltaza u idleu nego u full loadu , zar nebi trebalo biti obratno?

Lijepo ti resetiraj svoj postupak u BIOSu - Load Optimized Defaults, pa probaj ponovo.

 

EDIT: na brzaka sam ovo gore napisao. Naime negdje izgleda grijesis, a i probaj nekoliko programa za analizu kompa pa onda vidi. Meni recimo Core Temp pokazuje krivo sve osim temperatura - Asus Turbo V EVO, CPU - Z, HWiNFO 64 i AIDA EXtreme mi pokazuju jednako kao sto je podeseno u BISO - dakle Core Temp sam eliminirao.

 

Samo jos jedno kad resetiras BIOS - na Optimized Defaults pogledaj kako se ponasa napon na tim defaultnim postavkama, nemoj odmah clockat.

waffen
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2013 12:20 (NapalmDeath).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
zeus-mo kaže...
NapalmDeath kaže...
zeus-mo kaže...

znaci sve je na deafult, samo mnozitelj 40 i vcore manual na 1,75V

Procitaj stranicu prije sta sam napisao i postavi tako. I valjda ti nije napon na 1,75?

Isti k...., u full loadu 1.136V a u idleu 1.168V, znaci razlika je samo sto je sad malo veca u full loadu (prije bilo 1,120V), nije mi jasno zasto mi je veca voltaza u idleu nego u full loadu , zar nebi trebalo biti obratno?

Load line Calibration (LLC) - imamo vise opcija kalibracije s kojima eliminiramo ili smanjujemo Vdroop vcore-a u loadu. krece se od 0%-100% kalibracije. Ovu opciju  staviti od 50%-100% kako tko voli.

Google is your friend
15 godina
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Dali su ovo previsoke temperature s obzirom da imam Coolermaster hyper 212+ sa dva venta?

Slika u banani ali temperature su 70-80 po jezgrama.

Nemožeš stisnut i prdnut.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2013 12:53 (goodie).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
goodie kaže...

Dali su ovo previsoke temperature s obzirom da imam Coolermaster hyper 212+ sa dva venta?

Slika u banani ali temperature su 70-80 po jezgrama.

na slici se ne vidi ništa al nemoj da ti prelaze 72c

nicky.sl
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Ok,neznam dali je problem ili sta..

 

i52500k @ 4.4 @ 1.330

 

Prva jezgra je i idle recimo max bila 40c a cetvrta jezgra cak 50-51c.

 

Dali je to normalno ?

 

Evo slika..

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2013 20:46 (drahic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
drahic kaže...

Ok,neznam dali je problem ili sta..

 

i52500k @ 4.4 @ 1.330

 

Prva jezgra je i idle recimo max bila 40c a cetvrta jezgra cak 50-51c.

 

Dali je to normalno ?

 

Evo slika..

Normalno je to i kod mene zna bit 10-ak stupnjeva razlike među jezgrama a koliko sam pratio i kod drugih sa Sandy procevima a oni s ivy bridge znaju imat i jače razlike.

nicky.sl
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Stari moj,nisam uopce obracao paznju na to i vidim da zna bit izmedu 10-14c razlike medu jezgrama i sve me strah da nesto nevalja,pa me zanimaju vasa iskustva?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Zanima me ako neko od iskusnijih sa OCom moze pripomoci malo bio bi zahvalan.

Prije trenutnog sistema imao sam i7 2600K, neku bezze transcend memoriju i ostalo manje vise ok. 

Sa asus ai suite II auto tuningom bez problema je dizao CPU na 4.8 ali sam ja zaustavljao na 4.6 zbog rendering, prilicno se grijao iako je vodeno hladjenje tu, 100% proc satima je prilicno tezak zalogaj.

 

No medjutim nedavno sam upgrejd system ili bolje receno zamijenio za ovaj koji je sad u moj proc. Skoro sve je novo osim kucista i hladjenja :)

ukratko i7 3930K, kingston hyper beast 32GB 1860, i asus p9x79-e WS.

E sad da me ubijes dalje od 4.5Ghz nece da ide.

Pokusavao sa autotune naravno i na 4.6Ghz vec staje i to je to ostaje stabilno sve bez problema na 4.5Ghz, temperature bez prblema sve ok ali preko toga nece.

 

Pa me zanima da li neko ima ideju zasto je to tako posto mi se cini prilicno slab OC za ovajCPU, pogtovo sto h redovno vidjam na 5 i vise.

Ne planiram ja na 5 ali mislio sam da bi nekih 4.8 moglo ici bez problema.

 

Sad da li je moguce da sje to do neke druge komponente u systemu ili je asus ai auto tune maloretardiran pada bi moozda ipak trebalo ici u bios i raditi to manuelno?

 

Takosje trnutno sa autotunom ako u biosu izaberem XMP  profil digne ram na 1860 ali i CPU je na 4Ghz, dok sa autotunom sad je CPU na 4.5 ali ram je  na 1600.

 

Pa eto uglavnom da li je to vise do autotuna i trebalo bi igrati se po biosu ili je sta li je.

Hvala

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
mirkoj kaže...

Zanima me ako neko od iskusnijih sa OCom moze pripomoci malo bio bi zahvalan.

Prije trenutnog sistema imao sam i7 2600K, neku bezze transcend memoriju i ostalo manje vise ok. 

Sa asus ai suite II auto tuningom bez problema je dizao CPU na 4.8 ali sam ja zaustavljao na 4.6 zbog rendering, prilicno se grijao iako je vodeno hladjenje tu, 100% proc satima je prilicno tezak zalogaj.

 

No medjutim nedavno sam upgrejd system ili bolje receno zamijenio za ovaj koji je sad u moj proc. Skoro sve je novo osim kucista i hladjenja :)

ukratko i7 3930K, kingston hyper beast 32GB 1860, i asus p9x79-e WS.

E sad da me ubijes dalje od 4.5Ghz nece da ide.

Pokusavao sa autotune naravno i na 4.6Ghz vec staje i to je to ostaje stabilno sve bez problema na 4.5Ghz, temperature bez prblema sve ok ali preko toga nece.

 

Pa me zanima da li neko ima ideju zasto je to tako posto mi se cini prilicno slab OC za ovajCPU, pogtovo sto h redovno vidjam na 5 i vise.

Ne planiram ja na 5 ali mislio sam da bi nekih 4.8 moglo ici bez problema.

 

Sad da li je moguce da sje to do neke druge komponente u systemu ili je asus ai auto tune maloretardiran pada bi moozda ipak trebalo ici u bios i raditi to manuelno?

 

Takosje trnutno sa autotunom ako u biosu izaberem XMP  profil digne ram na 1860 ali i CPU je na 4Ghz, dok sa autotunom sad je CPU na 4.5 ali ram je  na 1600.

 

Pa eto uglavnom da li je to vise do autotuna i trebalo bi igrati se po biosu ili je sta li je.

Hvala

Ručno ga klokaj. Ako nećeš da ti cloka memoriju umjesto XMP profila stavi Manual i memorija će ostati na 1600Mhz bez obzira koliko digneš CPU.

U prvom postu ove teme je odlično objašnjeno kako klokati.

Moj proc na autotuningu ide do 4,4Ghz a ručno klokan stabilan je na 5,18Ghz

nicky.sl
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
mirkoj kaže...

Zanima me ako neko od iskusnijih sa OCom moze pripomoci malo bio bi zahvalan.

Prije trenutnog sistema imao sam i7 2600K, neku bezze transcend memoriju i ostalo manje vise ok. 

Sa asus ai suite II auto tuningom bez problema je dizao CPU na 4.8 ali sam ja zaustavljao na 4.6 zbog rendering, prilicno se grijao iako je vodeno hladjenje tu, 100% proc satima je prilicno tezak zalogaj.

 

No medjutim nedavno sam upgrejd system ili bolje receno zamijenio za ovaj koji je sad u moj proc. Skoro sve je novo osim kucista i hladjenja :)

ukratko i7 3930K, kingston hyper beast 32GB 1860, i asus p9x79-e WS.

E sad da me ubijes dalje od 4.5Ghz nece da ide.....

kao prvo imas plocu s malom regulacijom napona od samo 8+2 faze, sto je za 5ghz tesko dostupno pogotovo za stabilnih, manualna voltaza na minimalno 1.55 cak i vise jer je 6core proc a znamo da sto vise thredova tezi oc, par opcija u biosu mora biti pod extream(ako bas zelis probati posaljem ti ss postavki) imao sam kratko isto i7 3930k na ploci od 4000+kn i dalje od 4.7 nije isao...LP

||| Core™ inside |||
12 godina
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Nisam ni planirao na 5, ali stabilnih 4.6 mozda cak i 4.8 ne bi trealo biti problem?

Sudeci po ploci i sto je workstation edicija asusa trebalo bi da je malo bolja od standarda da ne pricam koliko ksota, ali moguce da se varam. Kao sto reko hnisam nikada u OC isao dalje od automatskog pa...

Druga stvar nastimao sam otprilike 4.6 ali CPU-z i asus ai kazu da je Vcore na 1.44 a ja sam stavio na manuelno i na 1.35, takodje ukljucio sam i steping koji bi trebalo da smanjuje clock kada se CPU nekorsiti no medjutim meni je non stop na 4600.

 

Moze neka ideja sta sam sad barkno gdje ne treba :)

 

EDIT:

problem voltage rijesen sa asus suite ovim TurboV EVO fazonom. ima i unjemu sve opcije pa sam tu smanjio vcore na 1.35.

Prateci forum tu bi negdje trebalo ga drzati za 4..6-4.8 cilj jel tkao?

 

Jos da vidim sta je sa frekvencijom zasto stalno sotji na 4600 umjesto da obara kada se cpu ne koristi. ideje?

Amoze i taj screne shot vrlo rado da bacim pogled

 

EDIT 2:

Opet sam ga pustio automatski OC da prodje da vidim sta je sta tim stepingom i isti fazon.. vcore je na 1.376V core speed digao na 4550, sti m da je multyplyer na x36 a digao ovaj bus speed na 126 umumjesto 100

i takodje ne radi obaranje frekvencije.. drzai stalno 4550 tako da slaba vajda za sad :)

 

EDIT3: 

Evo ponovo sam se rucno igrao, memory profile na xmp 1 memorija na 1860 kako i treba, CPU digao samo rate na 48, i vcore na 1.375

Nakon reseta, CPU-z kaze 4800 ali i vcore n a1.444.. mislim da ima veze sa tamo nekom postavkom da moze automatski sam jos da dize po potrebi sta li.

Sto nije problem tolik koliko sto i dalje staoji stalno na 4800, umjesto da supsta frekvenciju kada se CPU ne korsiti. 

Da li vama radi to ilije takodje stalno zakucan CPU? tj frekvencija?

Hvala

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2013 10:08 (mirkoj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
mirkoj kaže...

Nisam ni planirao na 5, ali stabilnih 4.6 mozda cak i 4.8 ne bi trealo biti problem?

Sudeci po ploci i sto je workstation edicija asusa trebalo bi da je malo bolja od standarda da ne pricam koliko ksota, ali moguce da se varam. Kao sto reko hnisam nikada u OC isao dalje od automatskog pa...

Druga stvar nastimao sam otprilike 4.6 ali CPU-z i asus ai kazu da je Vcore na 1.44 a ja sam stavio na manuelno i na 1.35, takodje ukljucio sam i steping koji bi trebalo da smanjuje clock kada se CPU nekorsiti no medjutim meni je non stop na 4600.

 

Moze neka ideja sta sam sad barkno gdje ne treba :)

 

EDIT:

problem voltage rijesen sa asus suite ovim TurboV EVO fazonom. ima i unjemu sve opcije pa sam tu smanjio vcore na 1.35.

Prateci forum tu bi negdje trebalo ga drzati za 4..6-4.8 cilj jel tkao?

 

Jos da vidim sta je sa frekvencijom zasto stalno sotji na 4600 umjesto da obara kada se cpu ne koristi. ideje?

Amoze i taj screne shot vrlo rado da bacim pogled

 

EDIT 2:

Opet sam ga pustio automatski OC da prodje da vidim sta je sta tim stepingom i isti fazon.. vcore je na 1.376V core speed digao na 4550, sti m da je multyplyer na x36 a digao ovaj bus speed na 126 umumjesto 100

i takodje ne radi obaranje frekvencije.. drzai stalno 4550 tako da slaba vajda za sad :)

 

EDIT3: 

Evo ponovo sam se rucno igrao, memory profile na xmp 1 memorija na 1860 kako i treba, CPU digao samo rate na 48, i vcore na 1.375

Nakon reseta, CPU-z kaze 4800 ali i vcore n a1.444.. mislim da ima veze sa tamo nekom postavkom da moze automatski sam jos da dize po potrebi sta li.

Sto nije problem tolik koliko sto i dalje staoji stalno na 4800, umjesto da supsta frekvenciju kada se CPU ne korsiti. 

Da li vama radi to ilije takodje stalno zakucan CPU? tj frekvencija?

Hvala

moras u power options nesto namjestit, nemogu se sad sjetit ali imas tut dosta yt

13 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Imam 2500k i asrock p67 fatality performance i 4gb rama.
Htio bi ga ocat na nekih 4.5 zbog gtx770 koje cu sad kupit,
nisam overkloker nisam to nikad radio ,dali mogu nesto zeznut ako pratim upute?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Sve je moguće {#}

 

Šalim se, ako pretjeraš uvijek postoji mogućnost da spržiš proc ali to je jako malo vjerojatno. Prije ti se neće bootati i to je to.

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice