DayZ (standalone)

poruka: 7.753
|
čitano: 847.751
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: DayZ (standalone)
Endymon kaže...
Zalosno ali istinito.Ja cim sam prvi put vidio taj koncept ea testiranja i cirkusa,odmah sam si rekao ovo nece biti dobro.Trebalo bi uvest zakon takvom konceptu,da igra se treba zavrsit u odredjenom roku i intenzivno radit na igri ilikljuc u bravu.Ovako devovi imaju slobodne ruke da rade sta ih je volja.

 Meni je upravo poenta toga da devovi rade sto ih je volja. Nitko nikoga ne sili da im da novac. Ja im dajem novac upravo da rade sto ih je volja i pazi sada ovo, ne ocukujem nista vise od onoga sto ce oni napraviti, pa sto god to bilo.

 

Eye In The Sky
13 godina
neaktivan
offline
DayZ (standalone)

Najveca fora je u tome kaj AAA isto radi early acces igre samo kaj ih masno naplacuju..

Division - Dishonored 2 - Seige - Andromeda (nju se nisu ni udostojili pokrpat lol) - Destiny 2 - For Honor - NMS - Battlefield (svi nastavci od trojke su zapravo bete kojima se uz novcanu naknadu kasnije dodaje content i polira se) - Evolve - Watch Dogs - Arkham Night - DA Inquisition - AC Unity - Black Ops - and the list goes on...

Sad vi meni recite, koji early access je bolji. Onaj za 10-30e ili onaj za 60-120e?


S tim da nisam uopce nabrojao igre s katastrofalnim dizajnom vec samo one koje su bile, a neke i jos jesu - BROKEN.

P.S. Mozda sam se zajebal za koju al mislim da to je vise manje to.

EDIT: I jos mi recite u koju od nabrojanih, ma cak i od svih AAA igri ste utukli vise od 200h? Vjerojatno Battlefield, znam!

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 20:03 (Sale_ds).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: DayZ (standalone)
Zato svi placu na PUBG xD
13 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ (standalone)
Endymon kaže...
Zato svi placu na PUBG xD

 Ma nek placu. Ja sam ga kupilu devetom mjesecu. Stuko 200+ sati i kaj se mene tice moze propast, mislim da je kuna po satu zabave cist ok return. A ak uvedu modove i tu nastane community slican arminom, bomba. Picit cu i dalje vjerojatno..

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
11 godina
suspendiran
offline
Re: DayZ (standalone)
Rhodin kaže...

I time je započeo trend koji je u uzlaznoj putanji, a to je masovno izdavat igre koje će zauvijek ostat u takvim alpha/beta fazama i nikad neće biti dovršene, a mi ćemo dobivat sve manje i manje polishane naslove za sve više para...

 

Pa eto koja je to razlika sada od recimo "gotovih" igara koje isto budu lose optimizirane i pune bugova kao npr. Assasins Creed serijal, CoD, Mafia 3 i slicno. Izbace ih sto prije, igre se vrte na nekom jedva igrivom FPS-u na high end strojevima, onda ih godinu dana krpaju s tim da jedno poprave a drugo useru, i tako to traje 12mj i onda izbace novi nastavak a ovo ostane kako je... Da stvar bude jos jaca te "gotove" igte budu po 500+ kuna po izlasku dok ove ea igre kupujes za 20-30€

15 godina
offline
Re: DayZ (standalone)

Ja sam kupio DayZ Mod (arma2), DayZ SA (odmah prvog dana) i PUBG.

 

PUBG i DayZ Mod su mi se višestruko isplatili i super sam se zabavio u tim igrama (u PUBG-u se još uvijek zabavljam).

DayZ SA mi je najlošije utrošena lova na itijednu igru koju sam ikad kupio. Znači težak promašaj.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
11 godina
suspendiran
offline
DayZ (standalone)

On topic beta ce biti game changer za sve dosadasnje igrace jer se prakticki mjenja sve, od kretanja, staimina bar-a do toga da vise nema glitchanja jabuka koji je unistavao igru jer hrana nikad nije bila problem u igri

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: DayZ (standalone)
Sale_ds kaže...

Najveca fora je u tome kaj AAA isto radi early acces igre samo kaj ih masno naplacuju..

Division - Dishonored 2 - Seige - Andromeda (nju se nisu ni udostojili pokrpat lol) - Destiny 2 - For Honor - NMS - Battlefield (svi nastavci od trojke su zapravo bete kojima se uz novcanu naknadu kasnije dodaje content i polira se) - Evolve - Watch Dogs - Arkham Night - DA Inquisition - AC Unity - Black Ops - and the list goes on...

Sad vi meni recite, koji early access je bolji. Onaj za 10-30e ili onaj za 60-120e?


S tim da nisam uopce nabrojao igre s katastrofalnim dizajnom vec samo one koje su bile, a neke i jos jesu - BROKEN.

P.S. Mozda sam se zajebal za koju al mislim da to je vise manje to.

EDIT: I jos mi recite u koju od nabrojanih, ma cak i od svih AAA igri ste utukli vise od 200h? Vjerojatno Battlefield, znam!

 Hahahha, htio sam napraviti ovu listu, ali mi je bilo lijeno. 

Eye In The Sky
13 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ (standalone)
ibme74 kaže...
Rhodin kaže...

I time je započeo trend koji je u uzlaznoj putanji, a to je masovno izdavat igre koje će zauvijek ostat u takvim alpha/beta fazama i nikad neće biti dovršene, a mi ćemo dobivat sve manje i manje polishane naslove za sve više para...

 

Pa eto koja je to razlika sada od recimo "gotovih" igara koje isto budu lose optimizirane i pune bugova kao npr. Assasins Creed serijal, CoD, Mafia 3 i slicno. Izbace ih sto prije, igre se vrte na nekom jedva igrivom FPS-u na high end strojevima, onda ih godinu dana krpaju s tim da jedno poprave a drugo useru, i tako to traje 12mj i onda izbace novi nastavak a ovo ostane kako je... Da stvar bude jos jaca te "gotove" igte budu po 500+ kuna po izlasku dok ove ea igre kupujes za 20-30€

 Prestigel sam te 

Al bolje ponovit dva puta pa mozda netko shvati. I ufff...mafija je bas bila gadna :D

Poanta je da se pazi na kaj se trosi. Imam ja i AAA igri u kojima imam i po 1000 - 500 - 200 sati, al imam ih bome mozda cak i vise u EA taboru.

Ljudi igrajte i zabavite se, pazite sta kupujete i igra se ne mora svidati svima da bi vama bila dobra. Nadite ekipu i sprdajte se.

Reign of Kings je zesce smece al sam stuko u njega 170 sati jer je jednostavno blesavo da ti je smijesno, a k tome i zabavno.

I ponavljam, Rust sam platio 13e, imam 1700h, medu top igrama je na steamu bila preko nekoliko puta, igram 4+ godine u kojima je stalno dodavan neki content i to FREE. A vjerojatno cu igrat i dalje jer i dalje dodaju.

BF sam kupio 3-4-1 i u svima zajedno imam ko i u rustu al su to i dalje bile isplative kupnje. Cak i Bf1 koji sam najmanje igrao al sam se zabavio..

 

U oba tabora ima i dobrih i losih, a i hrpa smeca.
Zlatno pravilo, opet. Samo pazit sta se kupuje i znat zasto se kupuje. I cekat popuste naravno :D.

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
13 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ (standalone)
Rhodin kaže...

I time je započeo trend koji je u uzlaznoj putanji, a to je masovno izdavat igre koje će zauvijek ostat u takvim alpha/beta fazama i nikad neće biti dovršene, a mi ćemo dobivat sve manje i manje polishane naslove za sve više para...

 

Potvrđujete upravo ono što i govorim.

 

Ne radi se o tome može li se ili ne zabavljat sa ovakvim poluproizvodima, radi se o trendu koji je nastao i koji postaje sve gori. Imali smo dayz, h1z1 i star citizen (od poznatijih), došao je rust, došlo je još nekoliko sličnih igara koje ljudi igraju i daju pare za to i sad su počele nicat ko gljive poslije kiše jer vide svi da ide, pa što bi oni 5 godina razvijali nešto za upitnu zaradu, kad mogu razvit nešto u 6 mjeseci, zarađivat na tome koliko bi trajao normalni razvojni proces, nikad ne dovršit i preć na novi dok se ljudi zasite?

 

... jer dok ima ovaca biti će i vune. 

 

Nemojte se samo čudit za 5-10 godina kad će igre koštat 100€, bit u alpha fazi i plaćat ćemo kao DLC svaki save slot, te minute igre.

 Ja ne znam jesi se ti danas zbudil il kaj? Vecina AAA igri kostaju 100e vec godinama...
A bome se poceo placat i save slot - Metal Gear khm Survive....!!!!

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 20:41 (Sale_ds).
15 godina
offline
DayZ (standalone)

EA donosi dobre i lose strane, ali po meni bolje sto sam uopce imao priliku zaigrati 340 sati PUBG 415 RUST 451 Day Z-a i da ga jebes ko zna koliko jos EA igara koje AAA studio ili publisher ne bi ni u snu napravio. Za novac koji sam ja ulozio izvukao sam 100 puta vise sto vrijednsoti sto zabave. Neke igre su fail..., tipa H1Z1 neke su izasle iz EA tipa Rust i PUBG i koliko ljudi srali i plakali odlicne su.
Day Z uz sve mane mi je pruzio sate zabave, mazohizma i zaje*ancije s ekipom po meni worth it.

A to sto EA, Activision ili Ubisoft izbacuju 60 ojra AAA naslove koje poslje patchaju po godinu dana je drugi par cipela, ko te tera da ih uopce i kupis...

http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4c9cd93fca6d2687966453
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ (standalone)
D3ViL kaže...

EA donosi dobre i lose strane, ali po meni bolje sto sam uopce imao priliku zaigrati 340 sati PUBG 415 RUST 451 Day Z-a i da ga jebes ko zna koliko jos EA igara koje AAA studio ili publisher ne bi ni u snu napravio. Za novac koji sam ja ulozio izvukao sam 100 puta vise sto vrijednsoti sto zabave. Neke igre su fail..., tipa H1Z1 neke su izasle iz EA tipa Rust i PUBG i koliko ljudi srali i plakali odlicne su.
Day Z uz sve mane mi je pruzio sate zabave, mazohizma i zaje*ancije s ekipom po meni worth it.

A to sto EA, Activision ili Ubisoft izbacuju 60 ojra AAA naslove koje poslje patchaju po godinu dana je drugi par cipela, ko te tera da ih uopce i kupis...

 Ak se na mene odnosi, nitko me ne tera :D.

Nit kupujem svaku, kupujem ono kaj znam da bum igral neoviso jel AAA il indie il EA..dobro lazem, kupil sam dosta toga kaj nisam ni upalil al ne kukam zbog toga, svjestan sam da je to MOJ problem :).

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
11 godina
offline
Re: DayZ (standalone)
ibme74 kaže...

On topic beta ce biti game changer za sve dosadasnje igrace jer se prakticki mjenja sve, od kretanja, staimina bar-a do toga da vise nema glitchanja jabuka koji je unistavao igru jer hrana nikad nije bila problem u igri

 

 Kada vidim ovaj video,stvarno vidim poboljsanja sto se tice kretanja i ostalih stvari.Ali bojim se da je prekasno...U tuko sam preko 500+h igre i mogu reci da jedino sto me drzalo u toj igri je bila atmosfericnost te apokalipse.Stvarno nesto posebno.Ali jednostavno pre spor developement me je odbacio od igre...Shvacam da nije lako sve to raditi.Ali oni umjesto da su radili na problemima koji su se javljali,oni su trpali gace,carape i sl gluposti.Zasto za koji kukuruz postoje feedbeckovi igraca? 99% ljudi se zalilo na los FPS,bug.ove i sl...I nisu slusali.I zato im je game sada di je....

12 godina
offline
Re: DayZ (standalone)

i ja smatram da je dayz promašaj,nažalost. uopce se ne slazem s developmentom, i bašt o kak kolega gore kaze,jebeš gaće čarape i te sitnice kad nisu engine prvo napravili kak spada.

 

najbitniju stvar.

I jebiga,0 .63 jos nije izaso,kad sam ja jos neki video gledao...nažalost od dayza niš,sam eto fala bogu pa sam ekipu jebenu imo i utukli smo sati i sati. igra ima prejebenu atmosferu i feeling.

13 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ (standalone)
Vratit ce se ljudi igrat, nis ne brinite...upravo zbog te atmosfere.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
DayZ (standalone)

Vratim se da prosetam po Chernarusu pa makar ne upalio igru nakon toga. 

Eye In The Sky
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
DayZ (standalone)

igrača će uvijek biti dovoljno za normalno igrati (ni ne trebaju mi milioni igraca) samo da oni to dovrše...ma da sam i ja sam skeptican ali da barem dio poprave bit ce zanimljivo nadam se 

lol123Ipe77HR
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 16:59 (Ipe77).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ (standalone)
Upravo to. Jos kad krene modanje, uff...
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
12 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ (standalone)
Sale_ds kaže...
Upravo to. Jos kad krene modanje, uff...

 da upravo tako....evo recimo kada je davno izašao dayz Vanila za armu 2 oa i dan danas možeš pronaći server i za vanillu i za epoch i za overpoch nema ih puno kao nekada ni priblizno,ali uvijek se nađe prilicno aktivan server iako izlaskom DayZ Standalona sve je to propalo brzo ali i dalje se moze pronaći pa će se tako uvijek pronaći dobri serveri i na DayZ Standalonu kada oni to poprave i tko bude želio uvijek će moći negdje igrati to sigurno....

lol123Ipe77HR
13 godina
offline
Re: DayZ (standalone)
Ipe77 kaže...

igrača će uvijek biti dovoljno za normalno igrati (ni ne trebaju mi milioni igraca)

 

ni meni, ali trenutno su 1pp serveri prazni, a 3pp (koji je imo trebao biti ukinut/ugašen) ne igram.

 

Ipe77 kaže...

samo da oni to dovrše...ma da sam i ja sam skeptican

 

puno pričaju o verziji za konzole.. IMO to je jedino što još koliko toliko gura razvoj igre, jer vide priliku da prodaju par kopija konzolašima.

kaj se mene tiče neka poprave netcode i onaj choppy laggyness i ostalo mogu prepustiti modderima 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ (standalone)
nine kaže...

 

ni meni, ali trenutno su 1pp serveri prazni, a 3pp (koji je imo trebao biti ukinut/ugašen) ne igram.

 

 trenutno možda jesu prazni ni ja prvi trenutno ne igram jer čekam taj 0.63...i da bude pola kao sto govore meni ce biti ok i ja cu sigurno tada igrati....slazem se da je trenutno ne igriivo sve je viđeno i pomaka je bilo jako malo e sada ako poprave barem taj dio jedan bit ce super i sigurno će biti dobrih servera za igranje i naravno modanje uvijek pogura dosta i povuce određeni dio igrača u igru.........1pp ne igram ionako preferiram 3pp...

lol123Ipe77HR
13 godina
offline
Re: DayZ (standalone)
Ipe77 kaže...

....1pp ne igram ionako preferiram 3pp...

 

3pp daje nepoštenu prednost kamperima i totalno ubija imerziju IMO..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
Re: DayZ (standalone)

3pp je smece u svakoj igri ovog tipa.

 

13 godina
neaktivan
offline
DayZ (standalone)

Ja se isto slazem s vama. Al recimo frend nece igrat 1pp jer onda ne vidi lika dok trckara i svu tu finu opremicu koju ima (ili nema) kako klepece tak da smo uglavnom igrali 3pp lol. Meni svejedno, bar u vidu dayz'a, nije to neka kompetitivna igra pa da sad naspanat igras. Opustajuce, zajebancija s ekipom, a kad se i desi fajt ionak vecinom krepamo tak da mi nis ne znaci ni da imam pogled iz pticije perspektive :D

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
DayZ (standalone)

ma joj sve super sve 5 dao sam igri stotine i stotine sati ,igramo dayz od najranijih početaka ,toliko smo se ja i moja ekipa nazabavljali, vristali ,plakali od smijeha, derali ,tlačili ekipu da su to nezaboravni trenutci u gamingu ,barem meni 

ali oni su ovu cijelu igru toliko usporeno radili da smo je svi komplet prestali igrat ,i sada kada imas onak hrpetinu takvih i slicnih naslova mislim da su oni bye bye.

mozda se i vrati ekipa ,ali sigurno nece biti kao raniji počeci same igre.

 

još mi je i najzabavniji dio bio kad si nalazio mosin, m4 na skoro svakom čošku,pa smo se masovno klali na electru, chernu,  berezinu i naravno kempanje airfielda i lovljenje bambija po plaži. 

 

gg ali zakasnili su cirka 3 godine.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 17:51 (ZeNGe_CRO-mt).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
DayZ (standalone)

Sve "nepostene" prednosti koje imaju drugi igraci imas i ti tako da to i nije neki big deal. 

Bast to sto si spomenuo mi se dogodilo, kamper negdje na brdu opalio po meni, pojma nisam imao gdje je znao sam samo smjer odprilike (vjerojatno lezi i gleda cestu iz treceg lica pa se ustane po potrebi da opuca), otrcao sam do zida i malo tuda kruzio i takoder gledao iz treceg lica na brdo i cekao da se pomakne ili proviri, na srecu bio je nestrpljiv ili nervozan (mozda je mislio da ga flankam) pa se krenio premjestati i dobio .308 u čelo :)

Ugl my point is sve prednosti i mane 1pp/3pp su za sve iste i neka svako igra sto voli. Osobno nemam nista protiv 1pp ali 95% vremena igram servere u trecem licu i ok su mi.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: DayZ (standalone)
ibme74 kaže...

Sve "nepostene" prednosti koje imaju drugi igraci imas i ti tako da to i nije neki big deal. 

 

da je on tebe iz prve opalio u čelo ti ne bi imao tu prednost 

a dešava se često da netko leži npr. na policijskoj stanici i gleda u širokom kutu oko sebe na sve strane dok njega nitko ne vidi.. apsolutna glupost ako se mene pita.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
11 godina
suspendiran
offline
Re: DayZ (standalone)

Pa isto tako moze negdje lezati gdje vidi cestu u prvom licu i opet ga ti neces vidjeti, stovise u 3. licu imas bolju preglednost okoline i prije ces nekoga primjetiti nego u prvom licu

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 18:45 (ibme74).
13 godina
offline
DayZ (standalone)

pustimo nebitnu argumentaciju.. sva poanta te diskusije je da u 3. licu tebe netko može gledati sa mjesta od kud ti njega ne možeš nikako vidjeti (osim ako imaš x-ray vision ). to znači da netko može imati nepoštenu prednost u preglednosti situacije.

da bi te u 1. licu netko gledao, da ga hebeš mora nekako proviriti. ako proviri ti imaš šansu i mogućnost da njega isto vidiš. kako bi se reklo even playing field.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 19:10 (nine).
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: DayZ (standalone)

A brate ti onda igraj 1pp server only i problem rijesen 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice