Slušalice za glazbu - tema za izbor izdvojena tema

poruka: 4.296
|
čitano: 1.125.744
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
ZeroC00l kaže...

Mozes baciti oko na 

 review. Mislim da je ok, cisto da steknes nekakav pocetni dojam. Koliko znam kod nas ih jos nema za kupiti/isprobati, ali mogao bi se naci proslogodisnji model.

 pogledao sam taj review, i vidio sa strane da se dosta uspoređuje WH-1000XM 2 sa BOSE QC35 II, je li i taj Bose toliko razvikan, ili je stvarno tako dobar?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
TheAnswer023 kaže...
ZeroC00l kaže...

Mozes baciti oko na 

 review. Mislim da je ok, cisto da steknes nekakav pocetni dojam. Koliko znam kod nas ih jos nema za kupiti/isprobati, ali mogao bi se naci proslogodisnji model.

 pogledao sam taj review, i vidio sa strane da se dosta uspoređuje WH-1000XM 2 sa BOSE QC35 II, je li i taj Bose toliko razvikan, ili je stvarno tako dobar?

 Ma nije dobar niti blizu koliko vicu da je. :) Koristio sam ih par dana, nista posebno.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Nisam isprobao niti jedan od tih novih modela pa ne znam. Ja sam ti ukazao na Sony jedino zbog ANC-a. Po pitanju zvuka ne znam sta da ti kazem... 

49% motherfucker, 51% son of a bitch
16 godina
odjavljen
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
TheAnswer023 kaže...
ZeroC00l kaže...

Mozes baciti oko na 

 review. Mislim da je ok, cisto da steknes nekakav pocetni dojam. Koliko znam kod nas ih jos nema za kupiti/isprobati, ali mogao bi se naci proslogodisnji model.

 pogledao sam taj review, i vidio sa strane da se dosta uspoređuje WH-1000XM 2 sa BOSE QC35 II, je li i taj Bose toliko razvikan, ili je stvarno tako dobar?

 Bose je bitno bolji od Beats ( meh..cak i mjesalica za beton je bolja od Beats ) a te Sony  su opet za dva koplja bolje od Bose ( koji stvarno nije los bar sto se udobnosti tice ) . 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
11 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozdrav;

 

Molio bih Vas za preporuku nekih sluski u cijenovnom rangu cca 2000 kn +- 200-300 kn ako je nesto bitno bolje, koristio bih ih za glazbu i povremeni gaming, ali nista pretjerano, sada imam akg k514 koje su mi vec u losem stanju pa je vrijeme da ih zamjenim, a i htio bih nesto ipak malo kvalitetnije, također ako je bitno imam zvucnu asus xonar u7, slusalice koje sam inace ja gledao su sennheiser hd 600 (iako su mi malo puno, ali ako netko tko je probao kaze da se vrijedi toliko protegnuti uzeo bi ih) ili kao jeftiniju varijantu audio technica ath-msr7, ali pošto nisam dovoljno strucan u ovome području molio bih ako mi netko moze dati kakav pametan savjet, na koje da se odlucim ili ima naravno jos koja bolja opcija u ovom cijenovnom rangu?!

 

Hvala puno :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
unimatrix001 kaže...
TheAnswer023 kaže...
ZeroC00l kaže...

Mozes baciti oko na 

 review. Mislim da je ok, cisto da steknes nekakav pocetni dojam. Koliko znam kod nas ih jos nema za kupiti/isprobati, ali mogao bi se naci proslogodisnji model.

 pogledao sam taj review, i vidio sa strane da se dosta uspoređuje WH-1000XM 2 sa BOSE QC35 II, je li i taj Bose toliko razvikan, ili je stvarno tako dobar?

 Bose je bitno bolji od Beats ( meh..cak i mjesalica za beton je bolja od Beats ) a te Sony  su opet za dva koplja bolje od Bose ( koji stvarno nije los bar sto se udobnosti tice ) . 

A sta je najgore od svega Dre ih je krenu pravit bas zbog kvalitete zvuka,napravio jebenu reklamu za njih)posebno zasluge idu Jimmy Lovinu(,progura ih svugdi i proda Appelu za 2 miljarde dolara!! Zašto??95% ljudi ne mari za high fidelity zvuk,bitno da slovo B stoji na slusama!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 20:20 (volegradele).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

I da low end zakamuflira sve ostalo sto ne valja 

49% motherfucker, 51% son of a bitch
16 godina
odjavljen
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
volegradele kaže...

A sta je najgore od svega Dre ih je krenu pravit bas zbog kvalitete zvuka,napravio jebenu reklamu za njih)posebno zasluge idu Jimmy Lovinu(,progura ih svugdi i proda Appelu za 2 miljarde dolara!! Zašto??95% ljudi ne mari za high fidelity zvuk,bitno da slovo B stoji na slusama!

Jbg..marketing je heben faktor kod Beats-a . Oni trose vise od polovice ukupne dobiti prodaje samo na reklame placajuci '' poznatima '' da ih se vidi s njima . Ali ipak su se malo i popravili sto se zvuka tice . Ne puno ali...za kojih 5 generacija mozda i pogode  

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
16 godina
odjavljen
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Soldjer330 kaže...

Pozdrav;

 

Molio bih Vas za preporuku nekih sluski u cijenovnom rangu cca 2000 kn +- 200-300 kn ako je nesto bitno bolje, koristio bih ih za glazbu i povremeni gaming, ali nista pretjerano, sada imam akg k514 koje su mi vec u losem stanju pa je vrijeme da ih zamjenim, a i htio bih nesto ipak malo kvalitetnije, također ako je bitno imam zvucnu asus xonar u7, slusalice koje sam inace ja gledao su sennheiser hd 600 (iako su mi malo puno, ali ako netko tko je probao kaze da se vrijedi toliko protegnuti uzeo bi ih) ili kao jeftiniju varijantu audio technica ath-msr7, ali pošto nisam dovoljno strucan u ovome području molio bih ako mi netko moze dati kakav pametan savjet, na koje da se odlucim ili ima naravno jos koja bolja opcija u ovom cijenovnom rangu?!

 

Hvala puno :)

 MSR7  i HD600 su dva potpuno odvojena svijeta . Prvo razmisli zelis li otvorene ( u tom slucaju svi oko tebe u prostoriji ce cuti sta slusas ) ili zatvorene ( MSR7 koje su kopija Sonijevih MDR1R i 1A ali mrvicu rafiniranijeg zvuka ) . Ako vec mislis ici preko 2200-2300 kn za HD600 onda radije gledaj HD650 koje imaju istu cijenu od 325€

 

https://www.thomann.de/gb/sennheiser_hd600.htm

 

https://www.thomann.de/gb/sennheiser_hd650_hifi_kopfhoerer.htm

 

ili AKG K712 Pro 211 € 

https://www.thomann.de/gb/akg_k_712_pro.htm

 

(+ postarina )

 

Kad vec imas Xonar 7 steta ne iskoristiti za nesto bolje :) 

 

 

 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 20:56 (unimatrix001).
12 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

AKG 712 PRO ne bih preporucio za casual slusanje glazbe i povremeni gaming,to su ozbiljne profesionalne slusalice koje se nece svidjet bas svima bas zbog njihove namjene gdje trebaju bit sto neutralnije i sto nenapadnije po bilo kojem frek.spektru.Za mastering ili monitoring priliko snimanja da ali ovako bih prije preporucio HD600 ili noviji model HD650,vise lezu za ozbiljnije slusanje glazbe bez obtira sto se i one koriste u pro svrhe!

 

Da i zaboravih,ako mislis kupit jedne od ove dvoje gore navedenih slusa treba ti nesto puno bolje od U7 za iskoristit njihov potencijal!!

 

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 22:10 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Kao prvo puno hvala na odgovorima do sada, mislim da ce na kraju biti onda ipak HD650, mozete li mi onda preporuciti koji DAC za njih da uzmem ili koju zvucnu, ali da napomenem zvucna mora biti usb jer nemam mjesta unutra za spojiti ju, i jos jedno podpitanje ako slucajno iako ne vjerujem sada ispadne audio technica dali je u7 dovoljan makar za njih ili cak ni to? Hvala puno :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 22:57 (Soldjer330).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ne bih se bas slozio s ovim. Imaju malo mesa. Zapravo imaju tocno koliko treba

49% motherfucker, 51% son of a bitch
16 godina
odjavljen
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
volegradele kaže...

AKG 712 PRO ne bih preporucio za casual slusanje glazbe i povremeni gaming,to su ozbiljne profesionalne slusalice koje se nece svidjet bas svima bas zbog njihove namjene gdje trebaju bit sto neutralnije i sto nenapadnije po bilo kojem frek.spektru.Za mastering ili monitoring priliko snimanja da ali ovako bih prije preporucio HD600 ili noviji model HD650,vise lezu za ozbiljnije slusanje glazbe bez obtira sto se i one koriste u pro svrhe!

 

Da i zaboravih,ako mislis kupit jedne od ove dvoje gore navedenih slusa treba ti nesto puno bolje od U7 za iskoristit njihov potencijal!!

 

 Sa bilo kojim cjevnim pojacalom za slusalice ( probano sa LittleDot MK2  i DarkVoice 336SE ) K712 ne toliko ''ozbiljno '' i zapravo su vrlo ugodne . I udobne . 

 

Osobno bi isao na HD650 jer im je sad navedena cijena izjednacena sa HD600 ( ipak..nece tako biti stalno ) ..a za pojacalo moze se malo i strpiti pa ustedjeti koji mjesec . Biti ce i Xonar za pocetak ok..bolje nego on board zvucna svakako .

 

To ce trajati godinama i nece postati obsolete ...

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
12 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Da naravno da ce bit bolja od onboard zvucne,ali znas i sam koliko se treba da ove sluse daju sve,koliko para toliko muzike!Nista bez cijevi!Samo triba jos i DAC za ovo...

 

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/musical-fidelity-x-can-v3-pojacalo-oglas-24365296

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
volegradele kaže...

Da naravno da ce bit bolja od onboard zvucne,ali znas i sam koliko se treba da ove sluse daju sve,koliko para toliko muzike!Nista bez cijevi!Samo triba jos i DAC za ovo...

 

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/musical-fidelity-x-can-v3-pojacalo-oglas-24365296

 Kao solidan Dac mu moze posluziti Schiit Modi 2  ( cca 140 € ) i cijevno pojacalo Little Dot MK 2 ( oko 160 € ) i solidno je pokriven za bilo sta . Za sve dalje razlike u zvuku su sve minornije a novcanik sve tanji 

Moze on kupiti i Pathos Aurium ili Woo Audio WA7 ...ali to je vec druga vrsta otrova...ne bi isao toliko ...zarazno je :)

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 23:57 (unimatrix001).
13 godina
online
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Može li mi netko objasniti što se dogodi da netko sa budget amp/daca poput Fiio E10K ili O2 comboa prijeđe na tu lampašku pizdariju koja u kombinaciji sa skupljim DACom košta preko soma eura, tj. negdje 7-10 puta više?

Da li bi pri A/B testiranju rekao ti B0Gca, to je sad To, nikad više neću natrag na to đubre? Pitam čisto jer eto, ne znam :D 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 19:46 (MewCore).
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Doživiš multiple orgazme zbog pravilne stimulacije ušiju. Nešto kao umoks kod Ferengija
12 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Kad kupujes sluse od 2-3 soma kuna ne mozes ocekivat da ih ustekas u onboard zvucnu na maticnoj .To su ozbiljne sluse koje zahtijevaju i malo ozbiljniji pristup!Ali naravno svak ima pravo na svoj izbor,i svoje ukuse!

Sky is the limit,za sve i u svemu !!

AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
MewCore kaže...

Može li mi netko objasniti što se dogodi da netko sa budget amp/daca poput Fiio E10K ili O2 comboa prijeđe na tu lampašku pizdariju koja u kombinaciji sa skupljim DACom košta preko soma eura, tj. negdje 7-10 puta više?

Da li bi pri A/B testiranju rekao ti B0Gca, to je sad To, nikad više neću natrag na to đubre? Pitam čisto jer eto, ne znam :D 

 Solidna lampaska pizdarija ( u kombinaciji sa Dac-om ) se moze naci i za manje od ''soma eura '' . Ali vrlo lako bi nakon sto isprobas nekog lampasa mogao ostati na njemu ( pri tome ne mislim na one tamburase iz Zagorja ..ili odakle li su vec ) 

Ipak..prvo negdje poslusaj, ako imas mogucnost .

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
13 godina
online
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
unimatrix001 kaže...

 Solidna lampaska pizdarija ( u kombinaciji sa Dac-om ) se moze naci i za manje od ''soma eura '' . Ali vrlo lako bi nakon sto isprobas nekog lampasa mogao ostati na njemu ( pri tome ne mislim na one tamburase iz Zagorja ..ili odakle li su vec ) 

Ipak..prvo negdje poslusaj, ako imas mogucnost .

 Vidio sam ljude koji su nosili vlastite sluške i spajali ih na lampasa na too loud festu. To mi tad nije palo na pamet no kad sljedeci put bude prilika hocu. Trenutno mi to uopce nije jasno.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
MewCore kaže...
unimatrix001 kaže...

 Solidna lampaska pizdarija ( u kombinaciji sa Dac-om ) se moze naci i za manje od ''soma eura '' . Ali vrlo lako bi nakon sto isprobas nekog lampasa mogao ostati na njemu ( pri tome ne mislim na one tamburase iz Zagorja ..ili odakle li su vec ) 

Ipak..prvo negdje poslusaj, ako imas mogucnost .

 Vidio sam ljude koji su nosili vlastite sluške i spajali ih na lampasa na too loud festu. To mi tad nije palo na pamet no kad sljedeci put bude prilika hocu. Trenutno mi to uopce nije jasno.

 Sad si uzmi vremena i istrazuj. Imas masu videa na YT ...a ako ti se ukaze prilika i sam isprobaj negdje . 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
I da odma rjesimo problem u startu, lampasi NE MORAJU zvucati bolje od ss pojacala, cak dapace nekome se (khm meni khm) i ne dopada toliko taj tekuci zvuk lampasa, iako bi bilo idealno posjedovati jedno tube pojacalo cisto jer neke stvari bolje zvuce :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
fix kaže...
I da odma rjesimo problem u startu, lampasi NE MORAJU zvucati bolje od ss pojacala, cak dapace nekome se (khm meni khm) i ne dopada toliko taj tekuci zvuk lampasa, iako bi bilo idealno posjedovati jedno tube pojacalo cisto jer neke stvari bolje zvuce :)

:) ispravno pojačalo ne bi smjelo farbati zvuk ni na koji način, nego mora biti nevidljivo (tj. nečujno) u sustavu. Ako pojačalo farba zvuk, onda je neispravno.
Ako ga se gurne u distorziju, svako pojačalo može klipnut na različit način, i to se može čuti, no u svakodnevnom radu, razlike ne bi smjelo biti.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Cisto informativno, jesi li kada cuo koje tube pojacalo i podpitanje - znas li koja je svrha tube pojacala?

;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
fix kaže...
I da odma rjesimo problem u startu, lampasi NE MORAJU zvucati bolje od ss pojacala, cak dapace nekome se (khm meni khm) i ne dopada toliko taj tekuci zvuk lampasa, iako bi bilo idealno posjedovati jedno tube pojacalo cisto jer neke stvari bolje zvuce :)

 Zato sam mu i naveo neka isproba negdje ako moze . Meni se ipak vise svidja 'full body '' zvuk . Jos da imam malo veci izbor lampi bilo bi mozda i bolje . Ako uskoro ne naletim na nesto zamijenit cu ovoga za pojacalo koje ima malo veci izbor ( hmm..veci... aj..bar  njih 3-4  )

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
14 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Kako da provjerim koju zvucnu karticu imam u laptopu? Pronasao sam samo podatak da je u pitanju Conexant. Zelim provjeriti da li podrzava 24bit output. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozdrav ekipa trebam preporuku slušalica do 300,00 kn kojima će glavna namjena biti glazba.

 

Potrebno mi je da imaju mikrofon jer će često služit za skype.

 

Ako postoji nešto predobro da se isplati rastegnit iznad budžeta slobodno predložite.

 

Ako išta znači uglavnom će se slušat razne podvrste EDM-a.

 

Thanks ahead :)

Live and let live.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Sennheiser HD 201 u kombinaciji s lavalier lapel mikrofonom s eBaya.

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

evo još jednom pitanje pa ako netko ima preporuku bio bih zahvalan:
znači planiram kupiti bluetooth wireless slušalice.
1. za slušanje glazbe i gledanje filmova/serija na računalu (ništa posebno extra audiofilski ali da imaju dobar/pristojan zvuk, ako se to može naći za te novce)
2. za isto to ali na Sony android tv-u KDL49x8005c
mikrofon je poželjan i da su on ear/over ear kako li se već pravilno kaže :)
cijena cca 400kn / + 100-200kn ako su neke baš izrazito dobre a da su iznad tog cjenovnog ranga.
hvala unaprijed :D

od svih stvari koje sam izgubio, pamet mi najviše fali...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
McNEKONTROLIK kaže...

evo još jednom pitanje pa ako netko ima preporuku bio bih zahvalan:
znači planiram kupiti bluetooth wireless slušalice.
1. za slušanje glazbe i gledanje filmova/serija na računalu (ništa posebno extra audiofilski ali da imaju dobar/pristojan zvuk, ako se to može naći za te novce)
2. za isto to ali na Sony android tv-u KDL49x8005c
mikrofon je poželjan i da su on ear/over ear kako li se već pravilno kaže :)
cijena cca 400kn / + 100-200kn ako su neke baš izrazito dobre a da su iznad tog cjenovnog ranga.
hvala unaprijed :D

 

Ja sam neki dan uzeo JBL T450bt (400kn) i mogu rec da imaju pristojan zvuk (slusalice su on-ear, nakon duzeg nosenja dosta zagriju usi), mikrofon je los tj. tek toliko da ga ima i da mozes odgovorit na poziv (rekli su me ljudi koji su me zvali da me cuju kao "duplo" ili neka jeka) ne bih ga preporucio za neke on-line igre.

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice