Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.152
|
čitano: 2.424.904
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
brada09 kaže...

vezano za kablove, sta u kablu koji kosta 200 dolara vrijedi 200 dolara? znam da malo zvuci seljacki al zanima me jer eto nemogu si to pojasnit koliko god pokusavao..

 

 

 

Jako čisti bakar, kvalitetni lem sa srebrom, kvalitetni pozlaćeni konektori, EM zaštita i precizan rad. Rad je jako bitan, lošim spajanjem se sve može pokvarit. IXOS proizvodi najkvalitetnije konektore, pa pogledaj cijenu. 

 

Usput, koliko teško je svima ovdje shvatit da je zvuk SUBJEKTIVAN. Ono što meni odgovara i ono što ja čujem, drugi ne moraju ni volit, niti uopće primjetit u zvuku. Ja ću rado kupiti neke kabele srednje cijene, netko će bit sretan s kinezima od 10 kuna. Glavno da smo obojica zadovoljni.

 

Gleda li se koeficijent uloženo-dobijeno u audio svijetu, krivulje novca se penje exponencijalno. U početku, kod prelaska s jeftinih uređaja u neku entry level klasu i kasnije u mid-range klasu, za ne puno uloganja se najbolje čuju razlike u kvaliteti. Što se dalje ide u kupovinu skupljih stvari, razlike su sve manje i manje. Kad se pređe određena granica kvalitete, pomaci su jako mali, a netko ih neće ni primjetit, ako nema baš dobar sluh, ulaganja postaju ogromna. S 500 kuna na 2000 kuna - razlika mora bit jako primjetna. S 2000 na 5000 razlika je tu, ali već ne tolika kao u početku. A nakon 5000 kuna potrebno je uzeti nešto od 20000 da se primjeti malo razlike... Onako ugrubo pojašnjeno, naravno da nije ovo precizno.

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
nhooydz kaže...
brada09 kaže...

vezano za kablove, sta u kablu koji kosta 200 dolara vrijedi 200 dolara? znam da malo zvuci seljacki al zanima me jer eto nemogu si to pojasnit koliko god pokusavao..

 

 

 Vrijedi prodaja magle audiofilima koji misle da bakar moze zvucat drugacije ako ga drugačije umotaš. Najbolji biznis na svijetu imo. :D 

 

Jer struja ne stvara elektromagnetsko polje oko sebe, a elektromagnetska polja ne stvaraju struju, odnosno loš signal, odnosno smetnje... Isto tako su dual mono dizajnovi pojačala totalno debilni i to je prodavanje magle, moglo je sve bit skupa. A i 2 trafoa u pojačalo, samo nabijanje troškova, da bolje prodaju. Šta dva trafoa mogu radit bolje od jednoga? Pozlata? Željezo provodi struju istoa kao i zlato, isto kao i srebro, nema razlike. Čistoća bakra? Koje magla, bakar najjeftiniji metal, za 10 kuna 40 kilograma čistog, najčišćeg bakra... Ma treba samo D klasu pojačala All-In-One kupovat, do maximalno 1000 kuna, sve drugo su gluposti i sranja, samo prodavanje magle.

 

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

 

Usput, koliko teško je svima ovdje shvatit da je zvuk SUBJEKTIVAN. Ono što meni odgovara i ono što ja čujem, drugi ne moraju ni volit, niti uopće primjetit u zvuku. Ja ću rado kupiti neke kabele srednje cijene, netko će bit sretan s kinezima od 10 kuna. Glavno da smo obojica zadovoljni.

 

Nije zvuk subjektivan, nego je doživljaj zvuka subjektivan. Zvučnici A daju stalno istu 'signaturu' zvuka, koju osoba 1 i 2 mogu drugačije doživjeti, ovisno o preferencijama.

Psihoakustika je zajebana stvar. Ljudi čuju treću violinu u orkestru u krešendu kad promijene kabel, no FLAC vs mp3 na 96 kb ih sjebe do koske :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...
Filox kaže...

 

Usput, koliko teško je svima ovdje shvatit da je zvuk SUBJEKTIVAN. Ono što meni odgovara i ono što ja čujem, drugi ne moraju ni volit, niti uopće primjetit u zvuku. Ja ću rado kupiti neke kabele srednje cijene, netko će bit sretan s kinezima od 10 kuna. Glavno da smo obojica zadovoljni.

 

Nije zvuk subjektivan, nego je doživljaj zvuka subjektivan. Zvučnici A daju stalno istu 'signaturu' zvuka, koju osoba 1 i 2 mogu drugačije doživjeti, ovisno o preferencijama.

Psihoakustika je zajebana stvar. Ljudi čuju treću violinu u orkestru u krešendu kad promijene kabel, no FLAC vs mp3 na 96 kb ih sjebe do koske :)

 

Je, istina, krivo sam se izrazio. Doživljaj je subjektivan. I nekome je lošiji zvuk bolji, ako mu više odgovara takav. U biti, onda više nije lošiji, nego je za tu osobu bolji.   

 

Ali ovo za FLAC i mp3 si malo pobucao. Ja sam radio testove između FLAC i mp3, ali 320 kb. Bome, moram priznat da nisam uspio uhvatiti razliku, na svojoj solidno skupoj i kvalitetnoj liniji. Nisam pretjerivao sa slušnim testovima, ali onako na prvu, nema razlike. Ne za moje uši, na mojoj liniji. Ali razlika između 320 kb i 96 kb je toliko očita da je to smiješno. To na mobitelu primjetim.

 

Bez obzira na to, ja svoju kolekciju radim isključivo u FLAC formatu. Zašto ne bi, ako je FLAC najbolji? Nije da su gigabajti na hard disku danas skupi, pa da mi je problem s mjestom. Mogu birati i apsolutno mi je ista stvar koje ću odabrat, pa odaberem najbolje, čak i ako ne čujem razliku između najbolje i druge najbolje kvalitete. Ne košta me ništa. A razliku možda nekad i čujem, kad nabavim kvalitetni DAC. Možda će bit toliko mala da je neću primjetit, ali opet, zašto ne bi imao kolekciju u FLACu? Ništa ne gubim s tim... 

Live long and prosper.
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Mislio sam da ce ovo mozda biti zanimljiva tema, znaci lagana prica, foto...no cini mi se da ovo ode u krivmo smjeru. Definitivno sam za razdvajanje teme na dva dijela :) ili ovu brisem iz fav.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Malo sam pokušao popraviti stvar sa crnim lakom za nokte. Sad je to sve grbavo i izbliza izgleda gore nego prvotna otkrhotina ali ću taj dio probat polirat dok se malo ne izravna. 

 

Najveće sranje je kaj je baš napukao komad pa se vidi crta i prema gore i prema dolje. 

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Malo sam pokušao popraviti stvar sa crnim lakom za nokte. Sad je to sve grbavo i izbliza izgleda gore nego prvotna otkrhotina ali ću taj dio probat polirat dok se malo ne izravna. 

 

Najveće sranje je kaj je baš napukao komad pa se vidi crta i prema gore i prema dolje. 

 

 

 

Možda si trebao prvo "zakitat" malo, kao auto. Pa onda prelakirat. Gadno, u svakom slučaju. Radi ovakvih stvari je zahvalinija obična boja drva, a ne ovako fini lak-finiš. Sretno u kitanju/lakiranju.

Live long and prosper.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Jos piknut centar, okacit tv na zid i kupit novi ormaric, a danas odo vidit sub. Filmova radi jel.. Ugl razvucem trosjed i zavalim se ko car, samo da macka ne sredi sub tak da odluci ostrit kande od njega lol..

Sve u svemu prezadovoljan sam sa svime do sad.

A za kolegu koji je pitao u vezi kosog krova. Ugl imam dio plafona koji je nakosen i ta rupa pije bas ko luda ak se na sada lijevi zid stave zvucnici.
Setup je- avr marantz nr1508, focal chorus 716 za prednje, focal sib za zadnje i kao sto rekoh danas idem po sub yamaha ns-sw300 i za centar dolazi focal chorus cc700. No centar ce bit mali problem, zvali me iz ronisa danas da nema, ne proizvode se vise tak da trenutno ima opcija za bijeli jer njega imaju, a ja hocu wallnut kojeg nema :/.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Edit: sad npokon mogu hitit onu skripavu staru fotelju xD
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Jako lijepo izgleda ali preporučio bi foobar za reprodukciju, ovdje imaš i par "hintova" za neke plugine pa da bude jos bolje.

 

http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=12395&PN=1&title=foobar-2000

 

Iako je i winamp ok meni :)

 

Ja imam pitanje. Ima li tko kakvo rješenje za Piano finish (znači glossy crna boja) na zvučnicima? Ogrebotine itd, ima li nekakvo lagano rješenje? Vidim da je kolega iznad experimentirao sa lakom za nokte, to mi jedino pada na pamet.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2019 11:46 (nhooydz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Ak su lagane ogrebotine onda poliranje moze pomoc. Prvo malo grublje pa onda za finis fino..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Da, ako su one sitne mikro ogrebotine od brisanja onda se to riješi poliranjem. Ako je malo dublje, možeš probat sa jebeno tankim kistom nanijet lak za nokte pa ispolirat. Ja sam ovo jedno 6 puta nanosio da u neku ruku i pokitam sa tim lakom pa ću sad samo polirati taj dio da se izliže. Lošije od pukotine ne može ispast.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Pa ono, klasika ogrebotine koje ni sam ne skuzis dok malo ne uđe sunca u sobu. E sad, ja sam totalni nub. Kako se polira? :D U bauhausu sam pronašao neko sredstvo za auto, mislite da to bude ok?

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2019 13:17 (nhooydz).
14 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

Pozdrav ekipa.


Trebao bi savjet za odabir zvučnika, primarno za filmove, glazbu (uglavnom elektronska, ali i dosta rocka. Moze li se spojiti uopce? :D) i PS4. Radi se o dnevnoj sobi od nekih 20-30 kvadrata.
Nemam nekog iskustva sa zvučnicima, pa nisam ni sam siguran treba li mi 5.1, 2.1 ili 2.0 sistem. Može neki savjeti iz prve ruke?

 

Zadnje što sam gledao je ovako nešto https://www.ekupi.hr/SONY-HT-RT4-soundbar-1346412.aspx

 

I da, do nekih 2000kn

 

Unaprijed hvala :) 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2019 13:34 (wrathchild).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Ak je dublje neki lak za auto, mozes i trazit da ti zamjesaju malo u boji kojoj trebas ak se ne varam. Za poliranje moze i sonax asortiman, prvo grublja pasta i onda neka fina. I to ak ces dobro radit moraju ti ruke otpast od poliranja xD.

Poliranje moze strojno sa polirkom (brze i lakse ako imas di posudit ili krpom pa s rukom. Nekom finijom na kraju ofc. Ako nisi to nikad radio sigurno ima neki video na tubi pa bolje pogledat da se jos vise ne uhebe...
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
wrathchild kaže...

Pozdrav ekipa.


Trebao bi savjet za odabir zvučnika, primarno za filmove, glazbu (uglavnom elektronska, ali i dosta rocka. Moze li se spojiti uopce? :D) i PS4. Radi se o dnevnoj sobi od nekih 20-30 kvadrata.
Nemam nekog iskustva sa zvučnicima, pa nisam ni sam siguran treba li mi 5.1, 2.1 ili 2.0 sistem. Može neki savjeti iz prve ruke?

 

Zadnje što sam gledao je ovako nešto https://www.ekupi.hr/SONY-HT-RT4-soundbar-1346412.aspx

 

I da, do nekih 2000kn

 

Unaprijed hvala :) 

 

Sve se može spojit, ali ti nitko ne može reći što je tebi draže, klasični stereo zvuk (2.0 ili 2.1) ili surround zvuk (5.1 ili 7.1). Sve se može spojiti, ali morao bi taj detalj ti sam odlučiti, da ti onda ljudi mogu savjetovat nešto. Evo na primjer, za te pare svi hvale KRK aktivne zvučnike od 1000 kuna. To je za stereo zvuk, jednostavno, a kvalitetno rješenje. Nisu veliki, a za te pare navodno jako dobri. Svi ih hvale. Mislim da će ti ti mali KRKovi bit 10 puta bolji od ovih Sony sounbarova... Osobno sam se uvijek užasavao takvih stvari, ali evo, neka kaže netko tko ima iskustva. Možda i valja to nešto.

Live long and prosper.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Krk ce definitivno bit bolji od soundbara za dva soma. Soundbar od 4 na dalje ak se mene pita, a i tad si vec u sferi nekakvog ampa i zvucnika. Soundbar vise gledam kao nekakvo estetsko rjesenje s "ok" zvukom i osobno sounbar bi kupovao jedino estetike radi.

Mislim da si u krivoj temi nasel trazit preporuku za soundbar xD.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ma neki si rokne jedne aktivne razglase za 2 soma u SH sve ostalo je porez na budale.
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Ma neki si rokne jedne aktivne razglase za 2 soma u SH sve ostalo je porez na budale.

 

Kaže čovjek koji ima Opera Seconda zvučnike od 3000 Eura...    

 

Zašto ti nisi puka 2 aktivna razglasa, nego plaćaš porez na budale?

 

Živio rođo!

 

Live long and prosper.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

Sve se može spojit, ali ti nitko ne može reći što je tebi draže, klasični stereo zvuk (2.0 ili 2.1) ili surround zvuk (5.1 ili 7.1). Sve se može spojiti, ali morao bi taj detalj ti sam odlučiti, da ti onda ljudi mogu savjetovat nešto. Evo na primjer, za te pare svi hvale KRK aktivne zvučnike od 1000 kuna. To je za stereo zvuk, jednostavno, a kvalitetno rješenje. Nisu veliki, a za te pare navodno jako dobri. Svi ih hvale. Mislim da će ti ti mali KRKovi bit 10 puta bolji od ovih Sony sounbarova... Osobno sam se uvijek užasavao takvih stvari, ali evo, neka kaže netko tko ima iskustva. Možda i valja to nešto.

 

O kojim tocno zvucnicima pricas, moze neki link? :) 

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
volegradele kaže...
Ma neki si rokne jedne aktivne razglase za 2 soma u SH sve ostalo je porez na budale.

 

Kaže čovjek koji ima Opera Seconda zvučnike od 3000 Eura...    

 

Zašto ti nisi puka 2 aktivna razglasa, nego plaćaš porez na budale?

 

Živio rođo!

 

 rođaci moji razglasni basevi i razglasni srednji/visoki su 2 razlićite stvari.
 slažem se razglasni visokotonci su smeće sve ispod 300€ po komadu ali basevi su totalno druga prića.

10 godina
online
Re: Vaš audio kutak
wrathchild kaže...

 

O kojim tocno zvucnicima pricas, moze neki link? :) 

 KRK to ti je cijena po komadu.

 

Ja ih imam i neces pozalit garantiram ti.

Origin_Steam: hrka11
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
wrathchild kaže...
Filox kaže...

Sve se može spojit, ali ti nitko ne može reći što je tebi draže, klasični stereo zvuk (2.0 ili 2.1) ili surround zvuk (5.1 ili 7.1). Sve se može spojiti, ali morao bi taj detalj ti sam odlučiti, da ti onda ljudi mogu savjetovat nešto. Evo na primjer, za te pare svi hvale KRK aktivne zvučnike od 1000 kuna. To je za stereo zvuk, jednostavno, a kvalitetno rješenje. Nisu veliki, a za te pare navodno jako dobri. Svi ih hvale. Mislim da će ti ti mali KRKovi bit 10 puta bolji od ovih Sony sounbarova... Osobno sam se uvijek užasavao takvih stvari, ali evo, neka kaže netko tko ima iskustva. Možda i valja to nešto.

 

O kojim tocno zvucnicima pricas, moze neki link? :) 

  

 

ja bi ti uz te krkove preporucio i ovo - https://www.audiopro.hr/proizvod/tannoy-reveal-502?idPro=15439

 

meni osobno bolje zvuci od krka ali najbolje ti je otic u audiopro i usporedit sve monitore u tom rangu.

11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

@hrka11 Kontrole iza zvucnika, fujjj. Pogotovo za tv sound!

 

Bar se nadam da imaju daljinski.

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2019 17:18 (metallic).
10 godina
online
Re: Vaš audio kutak
metallic kaže...

@hrka11 Kontrole iza zvucnika, fujjj. Pogotovo za tv sound!

 

Bar se nadam da imaju daljinski.

 Nemaju,ja sam ih koristio na pc u koji sam ubacio posebnu zvucnu i zvucnici su odlicni,a kontrole mi i nisu toliki problem bile,sad za tv mozda nekom moze bit problem ali i za to ima rijesenje...za tv sam narucio mali dac koji mi je kolega tajo1960 preporucio,samo sam nasa model s danjiskim...ima par postova u nazat gdje smo to vec prosli.

Origin_Steam: hrka11
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Gotovi absorberi, sad sam miran, rade odlično :)

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Gotovi absorberi, sad sam miran, rade odlično :)

Isuse ovi sa patternom, dobio bih epi napad od toga... :) ali fora.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

 

Ali ovo za FLAC i mp3 si malo pobucao. Ja sam radio testove između FLAC i mp3, ali 320 kb. Bome, moram priznat da nisam uspio uhvatiti razliku, na svojoj solidno skupoj i kvalitetnoj liniji. Nisam pretjerivao sa slušnim testovima, ali onako na prvu, nema razlike. Ne za moje uši, na mojoj liniji. Ali razlika između 320 kb i 96 kb je toliko očita da je to smiješno. To na mobitelu primjetim.

U zadnjih 20 godina sa sudjelovao u preko nekoliko ABX testova tijekom razvijanja codeca (lame, vorbis, aac, opus) i mogu ti reći da biš se gadno prevario kakvih sve ima ljudi, pogotovo zlatouhih :) a i lame od prije 5 godina nije isti enkoder kao fraunhoffer od prije 20 godina - optimizacije su takve da ćeš imati gadnih problema sa razlikovanjem lossless izvora i 128kb mp3 datoteke. AAC i Opus su još kvalitetniji codeci.
Nekome je 96 kb očigledno nedostatan, nekom je 80 kb Opus dovoljan za slušanje glazbe... isprobaj Opus, recimo. Vrhunski codec.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.4.2019 16:45 (Father_Dougal).
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zar ti nisu objasnili nase kolege audiophooli; nisi koristio skupe kablove koji eletrone prenose kristalnom strukturom jednosmjerno (ili tako nekako).. :D

Ruku na srce meni mp3 ispod 160 zvuci podmuklo , bez oštrine, flac je flac.
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2019 22:44 (bik).
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Ma koji flac,to je zabluda ja samo furam MP3 128 kbps,oprema je da zadivim par frendova koji uopce ne znaju razliku između veš mašine i gramofona!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice