A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 566.257
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pozdrav ekipa. Koristim Huawei B818 ruter i imam problem sa IPTV.

Skuzio sam da je do rutera i da ga trebam "prekonfigurirati", tj bar pretpostavljam.

Kad stavim SIM karticu u mobitel (iPhone 11 Pro), imam brzine od 80+ Mbit.

Kad stavim SIM karticu u ruter ili drugi mobitel (Huawei P20 Pro), padne mi brzina na 1-3Mbit.

 

Brzinu sam provjeravao preko bandwithplace(dot)com preko servera Frankfurt.

Kad radim test preko speedtest(dot)net mi je brzina uvijek preko 50Mbit.

 

Jel mi moze netko reci sto trebam konfigurirati u ruteru da radi kao i na iPhoneu odnosno da jednostavno nije brzina 1Mbit nego kao sto i treba biti?

Nemogu bas vjerovati da iPhone ima bolje "antene" nego ruter.

Nesto mi je receno da bih trebao napraviti Port forwarding, ali nemam pojma gdje/kako/zasto.

 

Hvala.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.3.2022 22:05 (chorba69).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Pozdrav, imam A1 5g (ASKEY ANTENA). Zanima me kako da saznam na koji repetitor me spaja i na koji band. Okej ja mogu u postavkama askeya zabraniti neki band, ali ne mogu vidjeti gdje sam točno trenutno spojen.

Na smarphonu imam aplikaciju i sve vidim što me zanima. No za kućnu mrežu ne vidim.

Tehničar kad je postavljao onda je on imao na mobitelu sve podatke (jačina signala, band itd. )
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Trebao bi imati optičku vidljivost prema repetitoru, tako se inače spajaju. Probaj malo istražiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

https://www.a1.hr//obavijest-korisnicima

 

Upravo zbog kontinuiranog unapređenja, mijenja se i cijena usluge Homebox paketa. Od 1.7.2022. povećamo količinu internet prometa u paketu za dodatnih 100 GB, dok se istodobno cijena uvećava za 20 kuna mjesečno (PDV je uključen u navedenu cijenu).

Povećanje cijene odnosi se na Homebox Duo, Flatbox Duo i Super Homebox.

 

Znači idu cijene na 199kn? Jer frend koji je dobio taj SMS (i link) trenutno plaća 179kn.

What doesn't kill you only makes you stronger.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2022 14:38 (Clam-).
 
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Povećavaju količinu prometa, a usput dižu i cijene???

Jel netko nadrogiran je u PR ili? Tko slaže pakete i slično? jesu retardirani?

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

To se odnosi i na nas koji još imamo 1TB interneta? Glup sam

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2022 17:35 (pqweasdyxc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Dobio i ja obavijest. Nisam presretan, ali nemam izbora.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Oni koji imaju izbora moci ce bez penala ukinuti pretplatu, a mi koji nemamo izbora cmo platiti 20kn vise i dobro. XD
A sad imo 1TB ili 1100GB manje vise mi je isto... XD
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Jarvan kaže...

Povećavaju količinu prometa, a usput dižu i cijene???

Jel netko nadrogiran je u PR ili? Tko slaže pakete i slično? jesu retardirani?

 To rade svi. Protestiraš da su poskupjeli uslugu, a oni ti odgovore kako su dali više GB/Minuta/SMS-ova za tek malo više novca. I još dodaju - slušali smo želje korisnika (da povećaju iznos GB). Viđeno 100 puta.

13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Također. Da imam recimo 300 pa su digli na 400 ajd, ali s 1000 na 1100 mi je baš svejedno. Mogli su i na 2000.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Pederluk... ali i ostali su isti k...
Btw. Dići če sa 400gb na 500gb, jer je več par mjeseci unatrag smanjen promet sa 1tb na 400gb, s tim da onima koji su imali 1tb nisu smanjivali na 400gb, kao neki tele... ali svejedno, što se mene tiće od 1.7 od mene nebudu dobivali 200kn :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2022 21:01 (Podlium).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ja sam prije 2 tjedna trazio izracun penala za raskid , ovo mi je doslo kao naruceno, zbog prelaska na optiku koja je btw 130kn za 250mbit/s...
Samo ne vidim smisao da sve pakete povecaju za isto gb i istu cijenu.
I zanimljivo je da kad se smanjuje nesto ne smanje cijenu, ali cim povecavaju nesto odmah povecaju i cijenu..
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2022 21:29 (blackeagle29).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Pitanje je jel će ti ostati 1 tb nakon isteka ugovora, da ne bi onda dobio 500 gb
8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Pa ja imam 1TB vec trecu godinu, bez ugovorne obveze. Ali sam uzeo tarifu kada su davali 1TB prometa.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
8 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ja sam prešao na A1 kad je Tele2 masakrirao pokućni. Bez ugovorne obveze. 1TB

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
kran kaže...
Pitanje je jel će ti ostati 1 tb nakon isteka ugovora, da ne bi onda dobio 500 gb

 Ostaje sada 1100 gb nakon ovog povećanja cijene, provjereno kod službe za korisnike.

9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ja imam 1tb bez ugovorne obveze i ako mi se pruži prilika za bolji net mogu se lagano prebacit. Korisnik sam još od 2015. mislim. Nije mi tih 20 kn važno jer i dalje imam najbolji mogući internet s obzirom na kakvoj sam lokaciji. Preko žice sam godinama imao 2 mbita, a sad 20 - 100 mbita. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Nije ovo 500gb loše još opcija od 00-10h ujutro for free ako nisi neki iptv fan a ja nisam meni je dosta
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Meni je brzina takva da 100gb jedva potrošim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
blackeagle29 kaže...

Samo ne vidim smisao da sve pakete povecaju za isto gb i istu cijenu.

 Inflacija. Moraju dignuti cijene, samo to moraju nekako i zapakirati za javnost / korisnike.

14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Znači da bi mi ostalo ovih 1TB + 100 gb ne smijem samo napraviti novi ugovor nakon isteka ovog.
7 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Hvala A1 na povećanju cijene, sad napokon ne moram čekati još 5 mjeseci da mi istekne ugovor s njima, ide lagani raskid ugovora, a nakon toga Iskon optika za 159,90 kn/mj bez ugovorne obveze 

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Snoozly kaže...

Hvala A1 na povećanju cijene, sad napokon ne moram čekati još 5 mjeseci da mi istekne ugovor s njima, ide lagani raskid ugovora, a nakon toga Iskon optika za 159,90 kn/mj bez ugovorne obveze 

 Iskoristi priliku,i raskini ugovor bez naplate penala😀

11 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Imam ugovor do 11 mj., ovo mi je super došlo povećanje jer ću raskinuti, jer imam jeftiniju optiku. No, nisam dobio dobio nikakvu obavijest o povećanju cijene? Isto tako imam još 5 rata za platiti laptop što sam uzeo kod njih kad sam potpisivao ugovor. Mogu kod raskida platiti ostatak duga?

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
mmafan kaže...

Imam ugovor do 11 mj., ovo mi je super došlo povećanje jer ću raskinuti, jer imam jeftiniju optiku. No, nisam dobio dobio nikakvu obavijest o povećanju cijene? Isto tako imam još 5 rata za platiti laptop što sam uzeo kod njih kad sam potpisivao ugovor. Mogu kod raskida platiti ostatak duga?

 Nisam ni ja dobio, kolko sam skužio šalju poruke do 31.5

Mislim da tih 5 rata plaćaš zadnjim računem dakle ako raskines ugovor odmah 1.7 dakle ostatak rata plačaš u Kolovozu. Bar ja tako mislim da je,ukolko griješim nek me netko ispravi :)

16 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Isto sam na ovoj tarifi...

Još prije mi došla optika pred kuću tako da mi ovo došlo ko naručeno jer sam imo ugovor do kraja prosinca.

U četvrtak zatražio, jučer montirali na kuću, u utorak dolazi oprema...

 

I iskreno, 1TB uz Netflix, HBO u 4k, streamnje F1 utrka, skidanje igara mi je jednostavno premalo.

 

Samo do kada se može raskinut ugovor? do 30.06 šta ne? Osto sam bez SMS poruke gdje su mi javili...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Do 30.06. piše u SMS-u.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Kako sada stoje stvari ne isplati se uzimati Homebox ili Gigabox ili Pokucni. Svima im je cjena 200kn, moras se ugovorno vezati ako zelis novi router a dobijes 500Gb. Za 50kn vise uzmes fletericu na bonove, nemas nikakvog ugovora i imas 1Tb, ili još bolje tcom Visiting Croatia Unlimited internet sim karticu, takoder na bonove, i za 240kn imas pravi neograniceni flat cjeli mjesec brzinom 350 Mbit/s.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Baš me zanima dal će A1 omogućit pristup 5g zbog ovog poskupljenja..,sve mi se čini da ni oni sami ne znaju šta rade..😂

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice