T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.397
|
čitano: 6.333.384
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav, da li po ovome imam mogucnosti za neku od turbo opcija?

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
croman44 kaže...

Pozdrav, da li po ovome imam mogucnosti za neku od turbo opcija?

 

 Da...turbo 20 bi trebao ici..dalje tesko

10 godina
offline
Re: T-Com Internet
galinjo24 kaže...

 

 Da...turbo 20 bi trebao ici..dalje tesko

 Adsl statsi su. Ide tu 30 bez brige, mozda i 30+tv

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
croman44 kaže...

Pozdrav, da li po ovome imam mogucnosti za neku od turbo opcija?

 

 Ja sa lošijom paricom imam 30/5 + TV i nemam nikakvih smetnji s TV-om i pucanja veze. Ti bi triba imat 50/10 bez problema.

Hasta La Victoria Siempre
11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Sada sam ih nazvao i kazu da turbo 50 ne mogu dobiti ali da ce mi ukopcat turbo 40 za 30kn.Znaci sada imam samo telefon i internet paket gdje je download bio 10.50,upload 0.7 a ping 15-20 u onoj brzini 5-10.

 

1. Da li to znaci da cu ako sada obecavaju 29-40 imati blizu 40?

 

2. Kazu ovi u szk da se dizanje brzine radi u roku od 7 dana pa me zanima za kolko stvarno mogu ocekivat i 

da li dolaze nesto nastimavat doma ili moraju samo pustiti brzinu? Radi se o zte 931 ruteru.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2015 10:18 (croman44).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav, imam VDSL turbo 30 opciju i router ZTE 931VII. Na žici sve radi bez problema međutim wifi puca svako malo (vidim spominje se problem često na drugim temama). Postoji li kakva opcija osim promjene router-a? Da li je moguće upariti drugi router samo za wifi (imam stari siemens sx736)? Hvala unaprijed!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
croman44 kaže...

Sada sam ih nazvao i kazu da turbo 50 ne mogu dobiti ali da ce mi ukopcat turbo 40 za 30kn.Znaci sada imam samo telefon i internet paket gdje je download bio 10.50,upload 0.7 a ping 15-20 u onoj brzini 5-10.

 

1. Da li to znaci da cu ako sada obecavaju 29-40 imati blizu 40?

 

2. Kazu ovi u szk da se dizanje brzine radi u roku od 7 dana pa me zanima za kolko stvarno mogu ocekivat i 

da li dolaze nesto nastimavat doma ili moraju samo pustiti brzinu? Radi se o zte 931 ruteru.

 Meni su tjedan dana držali brzinu 10mbps zbog neke provjere stabilnosti, a nakon toga su mi stavili 30/5 kako su i rekli. Ne znam koliko se isplati 40/6 za 30kn, možda je bestbuy opcija 30/5. Meni osobno je bitniji UP, ali ali za tu razliku u cijeni se baš i ne isplati. To je ruter za VDSL i sve će rješit na centrali, tako da ne vidim razlog da bi iko dolazio kod tebe.

Hasta La Victoria Siempre
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
ToMisLaW kaže...

 Najbliži serveri, ali nije to do servera zato što sam znam kada igram neku online igricu, npr dotu.

Ping je oko 60, ali packet loss 10-50%...

 

Evo ti sa ZG servera http://www.speedtest.net/result/4718170485.png

 

Mislim da je problem do kablova, ugl. uskoro dolazi tehnicar pa cemo vidjeti...

 

Bio mi je već prije par dana i rekao je da su ovi CRC Errori problem, kao nešto je namjestio u centrali i rekao je da ako ponovno bude problema da ce doci ponovno..

 Jesi zicno spojen na net kad radis ove testove? Ako nisi, spoji se. Linija ti je ok, paket pusten i ono sto moze je ok tako da ocito treba jos povecat marginu, max ce bit malo manji al nebitno jer ces i dalje moc imat brzinu zakupljenog paketa. E sad problem je sto je to malo veca nauka jer tehnicari neznaju sto ovo znaci i jedino znaju mjenjat profile koji su vec predodredjeni i upisani u sustav. Grske su vjerojatno jer je negdje problem, valjda ce kad dodje tehnicar to ispravit pa mozda nece ni trebat mjenjat marginu.

croman44 kaže...

Pozdrav, da li po ovome imam mogucnosti za neku od turbo opcija?

 

 Po statsima routera, imas, ali, ako pogledas sto pise u tim statsima vidis kakve nebuloze pise zte.

Stavio ti je atenuaciju 16, a maximum na adsl2+ 26 mbita. Em sto je to nemoguce na toliku atenuaciju, em sto je 26 mbita nemoguce na adsl2+ tehnologiji uopce dobit na bilokoju atenuaciju :)))))))))

Po atenuaciji si na nekih 30ak mbita vdsla, ali kao sto rekoh, kad vidis ovakve gluposti da pise zte, neznas cemu vjerovat, jer kao sto je nebo plavo, tako je i 26mbita nemoguce na adslu, a pogotovo na 16db atenuacije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2015 14:34 (sandokan111).
15 godina
online
Re: T-Com Internet
Cromaki kaže...

Oni spajaju na VDSL ako si < 1000 m od centrale.

 Ja sam na 200m pa kažu da to tehnički nije moguće...

Bivši Android korisnik...
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ivan M. kaže...
Cromaki kaže...

Oni spajaju na VDSL ako si < 1000 m od centrale.

 Ja sam na 200m pa kažu da to tehnički nije moguće...

 Mozes biti i 5m ako ti centrala ne podrzava vdsl ništa od turbo opcija...

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2015 22:24 (galinjo24).
15 godina
online
Re: T-Com Internet
galinjo24 kaže...
Ivan M. kaže...
Cromaki kaže...

Oni spajaju na VDSL ako si < 1000 m od centrale.

 Ja sam na 200m pa kažu da to tehnički nije moguće...

 Mozes biti i 5m ako ti centrala ne podrzava vdsl ništa od turbo opcija...

Centrala je poprilično nova, ali valjda im se ne isplati ulagat za svega par korisnika koji bi možda i uzeli VDSL.

Bivši Android korisnik...
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ivan M. kaže...

Centrala je poprilično nova, ali valjda im se ne isplati ulagat za svega par korisnika koji bi možda i uzeli VDSL.

 

Te izlike su više stvarno mutave.

Kao da kažeš da novi TV ne dolazi sa baterijama za daljinski zato što će većina ionako vjerojatno koristiti gumbe na samom tv-u.

 

 

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png | https://www.flickr.com/photos/131447653@N03/
15 godina
online
Re: T-Com Internet
mrxa1 kaže...
Ivan M. kaže...

Centrala je poprilično nova, ali valjda im se ne isplati ulagat za svega par korisnika koji bi možda i uzeli VDSL.

 

Te izlike su više stvarno mutave.

Kao da kažeš da novi TV ne dolazi sa baterijama za daljinski zato što će većina ionako vjerojatno koristiti gumbe na samom tv-u.

 

 

 

Bivši Android korisnik...
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

Evo samo da se nadovežem. Stigao mi 2 maxtv prijemnik i sve za sada radi bez ikakvih problema.

ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2015 18:47 (sokre).
13 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pitanje za znalce.... Dali max2 S opcija ima ograničen flat promet (tipa:300 Gb) ili je skidaj do mile volje?

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

Flat je flat.

“Life is about passions. Thank you for sharing mine” Michael Schumacher
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Regenmeister kaže...

Flat je flat.

 Pa bas i ne ali tko bi potrošio sav promet od 1290 GB link

13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Dakle ipak ima limit, neznam samo  kako su doši do te brojke ali stvarno to neznam kako potrošiti u mjesec dana. hvala na info.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2015 18:47 (lowrideros).
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
zagi55 kaže...
Regenmeister kaže...

Flat je flat.

 Pa bas i ne ali tko bi potrošio sav promet od 1290 GB link

To nije njihovo ograničenje, to je teoretski maksimum koliko možeš skinuti brzinom od 4Mbps u 30 dana. To koriste kao neki marketinški trik, iako bi po meni bilo učinkovitije da napišu neograničeno.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2015 20:34 (power_user).
13 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Niti kod jednog operatera Flat NIJE Flat nego on iznosi do 6480 GB koliko je određeno prema kodeksu o ponašanju na internetu (Internetski bonton).

 

 

Bolje pet do dvanaest, nego nijednu poslije jedan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Sreća pa se na njihovim brzinama to može preći. :D
Optimizam je nedostatak iskustva.
13 godina
offline
T-Com Internet

Ovak pitanje a pametnije.

 7 godinas kod djubradi  i bilo je nekih dija midja... ali niš opasno..

Ali u posljednje vrijeme več mi neznam koji pu smanjivaju/mijenjaju profil na slamu sa ADSL2+ na GDM.T..

E sad nek mi neko objasni zakaj bi mi to napravili. Jer nemrem na 8MBit imat MAX TV i 10MBit. Dok sam bio na ADSL2+ sve savršeno nikad pucanja ili prekidanja veze.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: T-Com Internet
Bazen21 kaže...

Niti kod jednog operatera Flat NIJE Flat nego on iznosi do 6480 GB koliko je određeno prema kodeksu o ponašanju na internetu (Internetski bonton).

 

 

 kod bneta ,je na 14 Mb/s 250 gb limit, iako navode flat.... nakon 250 smanji ti brzinu na 1 Mb/s... a za najvecu brzinu neznam koliko je 90 Mb/s valda, je limit 650 gb, tak da ovo kod tcoma je jos i dobro

battletag:MasnaKrvavic#2275
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...
Bazen21 kaže...

Niti kod jednog operatera Flat NIJE Flat nego on iznosi do 6480 GB koliko je određeno prema kodeksu o ponašanju na internetu (Internetski bonton).

 

 

 kod bneta ,je na 14 Mb/s 250 gb limit, iako navode flat.... nakon 250 smanji ti brzinu na 1 Mb/s... a za najvecu brzinu neznam koliko je 90 Mb/s valda, je limit 650 gb, tak da ovo kod tcoma je jos i dobro

 Pa realno gledano... I je neograničen broj podataka... Samo eto, šupci su po tom pitanju jer kao što vidim, na stranici nigdje ne piše ta informacija (a znam da je točna jer prijatelj koristi B-Net).

15 godina
offline
Re: T-Com Internet

Buuuhuu 

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png | https://www.flickr.com/photos/131447653@N03/
15 godina
online
Re: T-Com Internet
Vkm996 kaže...
dado16 kaže...
Bazen21 kaže...

Niti kod jednog operatera Flat NIJE Flat nego on iznosi do 6480 GB koliko je određeno prema kodeksu o ponašanju na internetu (Internetski bonton).

 

 

 kod bneta ,je na 14 Mb/s 250 gb limit, iako navode flat.... nakon 250 smanji ti brzinu na 1 Mb/s... a za najvecu brzinu neznam koliko je 90 Mb/s valda, je limit 650 gb, tak da ovo kod tcoma je jos i dobro

 Pa realno gledano... I je neograničen broj podataka... Samo eto, šupci su po tom pitanju jer kao što vidim, na stranici nigdje ne piše ta informacija (a znam da je točna jer prijatelj koristi B-Net).

 pise na bnet stranici pod opci uvjeti poslovanja i tamo imas kodeks ponašanja

battletag:MasnaKrvavic#2275
14 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Evo ja sam napokon dobio mogućnost VDSL2..Danas stigao router ZXDSL 911..čekam pvećanje na 30mbita.... Btv od centrale sam 100 metara i po stanju parice koja je odlična mogu imati i Maximum maximuma....

Stanje parice prije promjene routera...

http://prntscr.com/7qenpy

http://img707.imageshack.us/img707/9483/klingonsignature10final.png
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2015 13:09 (klingon).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Kolko dana si cekao? Meni je danas peti dan i dalje ni traga ni glasa od vdsl-a.

 

11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Da li se mogu nadat da ce mi danas navecer ukljucit vdsl ili to rade samo do određenog vremena?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Sve skupa 2 dana ako ne računamo praznik.....sad imam 31.20 mbita download i 5,5 upload...

http://img707.imageshack.us/img707/9483/klingonsignature10final.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice