T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.395
|
čitano: 6.332.248
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Srle1404 kaže...

Ja jesam, ali priključak je za roditelje koji su u okolici Siska.

 Ja imam kontak jednog koji je samo za ZG i ZG prsten a boljim se da Sisak ne spada pod to.

Napad je najbolja obrana :)
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Da, vrlo vjerojatno ne spada pošto na HT-ovoj stranici je moguće odabrati Sisak kad se naručuje prodajni predstavnik. Hvala svejedno :)

8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Srle1404 kaže...

Da, vrlo vjerojatno ne spada pošto na HT-ovoj stranici je moguće odabrati Sisak kad se naručuje prodajni predstavnik. Hvala svejedno :

 A gle naručiš preko te stranice ostaviš broj kontakt mobitela a tamo u onaj prozorčić unaprijed napiši da želiš max3 za 209kn 5kn prošireni 15kn sport plus i kad ti se javi pozovi se na cijenik posebnih i proteklih ponuda hrvatskog telekoma to su sve važeće cijene.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 18:27 (Seki001).
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Evo baš to i napravio minutu prije tvojeg odgovora :D Hvala na savjetu ;)

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jel možete postaviti link od te stranice gdje se to popunjava za prodajnog predstavnika
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
12 godina
offline
T-Com Internet

Ruter je speedport plus pa ako je netko našao postavke da ne ograničava brzinu torrenta na nekih cca max 15 MB/s, jer mi je brzina 43.75 MB/s  (350 Mbps). To, koliko vidim,  ima veze sa port forwardingom i možda još nečim, osim defaultih postavaka u utorrentu?

Pa ako može pomoć, nisam nikada radio port forwarding i sl.

Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Luc989 kaže...

Ruter je speedport plus pa ako je netko našao postavke da ne ograničava brzinu torrenta na nekih cca max 15 MB/s, jer mi je brzina 43.75 MB/s  (350 Mbps). To, koliko vidim,  ima veze sa port forwardingom i možda još nečim, osim defaultih postavaka u utorrentu?

Pa ako može pomoć, nisam nikada radio port forwarding i sl.

Ček, imaš optiku s 350 Mbps? Ili vDSL s 43,75 Mbps? Jer ako je vDSL onda ti je max download 5,47 MB/s.

Ako pak stvarno imaš 350 Mbps, onda ti tih 15MB/s nije ograničenje veze nego ograničenje terrenta kojeg skidaš (možda nema nijedan brži seeder tj nema baš puno ljudi vezu bržu od 120 Mbps za upload).

Twitter: @191x7
12 godina
offline
T-Com Internet

Optika (bakar+gfast ) speedtest daje 350 Mbps(43.75 MB/s). Nije stvar u manjku seedera.

Luc
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Pitanje za korisnike max3 paketa za 209 kn, imate li prikaz broja pozivatelja? Stariji ukućani još dosta koriste telefon pa mi je bitna ta stavka a moji su neki dan primjetili da se ne prikazuje...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
davor333 kaže...
Pitanje za ekipu koja ima Max3 paket za 209 kn. Imate li i koju mobilnu tarifu vezano uz taj paket i koliko ju plaćate?

Nemam, nisam htio da mi uvaljaju tu glupu Magentu 1 (nemam poziva, sms-a, samo net koristim). Pričali su (u TCentru) da nema više tih MAX3 paketa, da je to staro bla bla, ipak kad sam našao u onom cjeniku, pozvao sam se na to i dobio. Treba biti uporan.
Ideja / savjet kako sam plan imao pa možda pomogne:

ako Vam ističe ugovor, pitajte koliko će koštati bez da produžite ugovor, meni bi tako bilo jeftinije nego da sam potpisao magentu. Ako Vam ističe ugovor, možda da 1 mjesec platite tako, pa dobijete na vremenu da izborite MAX3 paket po 209kn (ili što već ciljate).

 

Napisao sam davno neku "kuharicu" (neki ljudi se javilo da je prošlo i njima, nekima nije, pogledajte unazad par stranica, neki su preko predstavnika, lutrija ... ) kako sam izvukao MAX3 paket za 209kn pa pročitajte, možda pomogne:

https://www.bug.hr/forum/topic/povezivanje-internet/t-com-internet/38199.aspx?page=416&jumpto=5675019&sort=asc&view=flat

 

 EDIT: Baš čitam i vidim da se ponavljam :D https://www.bug.hr/forum/topic/povezivanje-internet/t-com-internet/38199.aspx?page=416&jumpto=5678004&sort=asc&view=flat

Sretno :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 21:08 (ContoNick).
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
davor333 kaže...
Pitanje za korisnike max3 paketa za 209 kn, imate li prikaz broja pozivatelja? Stariji ukućani još dosta koriste telefon pa mi je bitna ta stavka a moji su neki dan primjetili da se ne prikazuje...

 Ima CLiP prikaz broja pozivatelja ali kod ugovarnja usluge max3 209kn moraš naglasit da i to hoćeš da ti stavi vitičasti znak u kućicu pokraj clip prikaz broja jer to možeš dobit đaba + naravno 1000minuta preme svim fiksnim i mobilnim mrežama unutar HR.

Napad je najbolja obrana :)
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Luc989 kaže...

Ruter je speedport plus pa ako je netko našao postavke da ne ograničava brzinu torrenta na nekih cca max 15 MB/s, jer mi je brzina 43.75 MB/s  (350 Mbps). To, koliko vidim,  ima veze sa port forwardingom i možda još nečim, osim defaultih postavaka u utorrentu?

Pa ako može pomoć, nisam nikada radio port forwarding i sl.

 Meni kad su uključili VDSL2 i speedport router (ne taj tvoj plus model to će sad masovnije djelit kad ponude g.fast i vectoring tehnologiju prek FTTC i FTTB)

nije trebalo ništa brčkat po routeru šta se tiče brzine torrenta znači imam stabilnih 50/10Mbps i brzina mi u torrent klijentu ide i do 6.2MB/s znači full brzina i joše više.

Tako da jedino može bit da u tvom slučaju stvarno jest nešto do tog  tvog novog routera al to je tolko novo ko i taj tvoj G.fast :)  blago li ga se tebi da stvarno neznam u čemu bi bio problem.

Probaj malo kemijat nađi još neke torrent klijente malo isprobavaj prek njih možda se pojavi prava tvoja full brzina fijuuu 350/120Mbps na bakru 

Napad je najbolja obrana :)
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
I meni je na vdsl-u bila na max (imao turbo 30 opciju) , ali sada na 350 Mbps nikako dobiti više od cca 125 Mbps (cca 15.625 MB/s).
Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Luc989 kaže...
I meni je na vdsl-u bila na max (imao turbo 30 opciju) , ali sada na 350 Mbps nikako dobiti više od cca 125 Mbps (cca 15.625 MB/s).

 A gle nisam ti pametan šta bi moglo bit to su novi routeri nova tehnologija taj G.fast svašta može da bude a nemora ništa da bude.

Možda se stabilizira u međuvremenu i dobiješ full brzinu na torrentima naravno di ima puno seedera.

Prati malo situaciju vidi jel možeš šta još iskemijat ali na torrentu di ima puno seedera trebao bi vuć svakako više trebao bi imat i 37-40MB/s ma možda se treba to malo uhodat tko će znat više taj G.fast kad si među prvim korisnicima vjerovatno ih ima još u ZG ali se nejavljaju ovdje možda bi oni mogli pomoć :)

Napad je najbolja obrana :)
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
G-fast ti je bakar, nije optika. Optika ti ide samo do centrale, kao i svima.
Ovdje jako sumnjam da je problem do same usluge. Prije je ili do torrent klijenta ili je negdje "usko grlo" koje ne može progurati više unatoč velikom broju seedera.
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Antoniio22 kaže...
G-fast ti je bakar, nije optika. Optika ti ide samo do centrale, kao i svima.
Ovdje jako sumnjam da je problem do same usluge. Prije je ili do torrent klijenta ili je negdje "usko grlo" koje ne može progurati više unatoč velikom broju seedera.

 Znam da je bakar i ja sam na njem i preko FTTC do kojeg imam liniju samo 50-60m tako da dobro znam šta me čeka u bližoj budučnosti jer G.fast je predviđen i za FTTB i za FTTC konfiguraciju mreže iako se meni na FTTC prije smješi vectoring a možda malo kasnije G.fast. I ja mislim da mu je negdje problem i "usko grlo" ali on ima speed brzinu 350/120Mbps onda može bit samo problem u torrent klijentu ili nečem sličnom neznam stvarno u čemu bi mu mogao bit problem.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 22:47 (Seki001).
12 godina
offline
T-Com Internet

Dali port forwarding ima veze sa ograničenjem za torrent klijente inače?

Jer kada skidam neki file sa npr. sa Google drive-a dobijem oko 30MB/s (cca 240 Mbps).

Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ovo mi je test u utorrentu.

EDIT: Opa, našao riješenje.

U postavkama utorrenta uključio "Override automatic cache size....." i stavio manual na 512 MB :D

Luc
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 23:31 (Luc989).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

Ma sad će to u tebe letit vidiš da je bio samo neki glupavi problemčić :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Luc989 kaže...

Optika (bakar+gfast ) speedtest daje 350 Mbps(43.75 MB/s). Nije stvar u manjku seedera.

 Ma obrisao sam svoj post.......Naden je problem i rjesen je

Nisam vidio . gdje se nalazis da imas takvu vezu.

 

Svako dobro

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 1:03 (Jebodiah).
12 godina
offline
T-Com Internet

utorrent  je los klijent  prebaci se na qtorrent  stabilni je i puno puno sigurniji

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
ucoxxx kaže...

utorrent  je los klijent  prebaci se na qtorrent  stabilni je i puno puno sigurniji

 los je od verzije 2.2.1 kad su ga totalno usrali i natrpali nepotrebnim stvarima.

 koristim bas tu verziju i radi ko raketa. velicine niti 1mb. 

8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Da li i dalje vrijedi ovih 209 kn za MAX3 za ljude koji prelaze sa drugog operatora jer je nedavno poznanik pokušao dobiti taj paket radi prelaska i rekli su da ne može?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Samo ako prelazi iz A1 (VIP), za firme unutar HT grupe, dakle Optima, Iskon i jos poneki H1 korisnik koji nije migriran u OT, ne vrijedi, vrijedi puni cjenik HT-a.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
6 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

jučer sam spojen.... (net, 2 tv-a, fiksni tel) max 3 BAKAR

internet download 60 mbps a up 10... oduševio sam se..ima u osnovnom paketu nekih 8 do 10 HD programa i kao što sam u ranijem postu na pomenuo to ne utječe niti smije utjecati na brzinu neta.

sa slikom na tv-u nisam bio zadovoljan a onda sam skontao ušavši u opcije projemnika da su podesili 1080 p. ja spustio na 720p i SD slika je postala normalna, puno manje zrnata kao što je bila na Iskonu.

zanimljivo je da ta promjena u Iskon prijemniku nije utjecala na zrnatost slike.

 

da dodam, na istoj parici na iskonu nekih 38 down 7 up, a na t-com 60/10

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ta cijena za Max2 paket + Turbo mix opcija od 159 kn kod prelaska sa Vipa na T-com vrijedi 2 God. dok traje taj ugovora, što nakon toga ?
Da li onda ide na punu cijenu od 239 kn koliko i je službeno na web stranici ili se može produžiti i dalje po 159 kn. To ostane nejasno u ovoj priči.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.10.2018 10:47 (kran).
8 godina
offline
T-Com Internet

25 radnih dana da bi tkom dao odobrenje za raskid ugovora da predjem na VIP , stim da su me vec odbili 3 puta zbog bezazlenih gluposti ...traje vec 2 + mjeseca pas maajku nisu normalni..svi su postali takva bagra oko svega da je to cudno jedno 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Anđeo bez falinge kaže...

jučer sam spojen.... (net, 2 tv-a, fiksni tel) max 3 BAKAR

internet download 60 mbps a up 10... oduševio sam se..ima u osnovnom paketu nekih 8 do 10 HD programa i kao što sam u ranijem postu na pomenuo to ne utječe niti smije utjecati na brzinu neta.

sa slikom na tv-u nisam bio zadovoljan a onda sam skontao ušavši u opcije projemnika da su podesili 1080 p. ja spustio na 720p i SD slika je postala normalna, puno manje zrnata kao što je bila na Iskonu.

zanimljivo je da ta promjena u Iskon prijemniku nije utjecala na zrnatost slike.

 

da dodam, na istoj parici na iskonu nekih 38 down 7 up, a na t-com 60/10

 I za koliko si sredio racunicu za taj novi paket?

Bio si njihov korisnik ili si presao na HT ?

 

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
sseennoonn kaže...

25 radnih dana da bi tkom dao odobrenje za raskid ugovora da predjem na VIP , stim da su me vec odbili 3 puta zbog bezazlenih gluposti ...traje vec 2 + mjeseca pas maajku nisu normalni..svi su postali takva bagra oko svega da je to cudno jedno 

 Znam kako ti je. Ja osobno posjeti Vukovarksu. Od jucer se osjecam lose. Jadno o d takve velicine firme i renome. Jadno.

Ne bih komentirao vise .Znam da imamo razlicit razloga nezadovoljstva.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice