Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.637
|
čitano: 1.269.966
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

vidim, al platit cu gotovinom jer neam te kartice. Ali sinoc sam nasao ovo na njuskalu. Sta mislis, jedino me strah jer je preko njuskala, al ove specifikacije i ova cijena je nesto..ajme.. samo nemogu nac ovaj model na ekupi sa ssdom i Ti gpu

9 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Da to je koliko znam najjači model trenutno, ali više ga nema na ekupi

Ako ti je blizu najbolje primopredaja i spusti za koju stotku, za drugo nisam stručnjak haha

If you have nothing to lose, try.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

tako ce ti i bit...ovo se ne propusta

6 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Smretko kaže...

Mala pomoć, ima li trenutno šta bolje u ponudi za ovu cijenu iako je i ovo nategnuto al eto u pitanju je Lenovo Legion Y530 81FV00H5SC te cijena je nekih 6900 kn .

Specifikacije mi se čine dosta dobre i za multimediju, casual igranje, faks itd ugl za nekakav duži period se uzima....Prvenstveno mi je zapea za oko Y520 ali mi se ovaj noviji model estetski čini dosta lipši i neupadljiv toliko i za faks i sve.

Ne mora biti Lenovo ali mi je on najbliži nekako.

 

Processor Core i5-8300H 
NVIDIA GeForce GTX 1050Ti 4GB GDDR5
Memory 8GBx1
Display 15.6" FHD (1920x1080) IPS
Storage 1TB 5400rpm
Storage 128GB SSD M.2 PCIe NVMe

 

Hvala unaprid.

 Ja sam isto za faks kupio, ali s 256 ssd

6 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi
Lenovo Legion Y530

Pozdrav..

Vec neko vrijeme gledam ovaj uredaj i zapeo mi je za oko no problem je taj sto ga na e-kupi vise nema..

 

Zanima me verzija: 

i5-8300

8gb RAM

1050ti 

SATA 1000GB + 128GB SSD

 

Zanima me dal se vise isplati cekati da ta verzija ponovo dode na e-kupi pa se uzme uz dodatne 3 godine jamstva ili da ugrabim ponudu (do 30.9.) u Santa Domenici za relativno istu lovu i sa gaming misem (oko 400-500kn vrijednosti), al bez dodatne garancije.

 

Takoder, ak znate koliko otprilike treba e-kupi da ponovo zapocne sa prodajom vec prodavanih uredaja, bilo bi od velike pomoci.

Lp

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav ekipa!

 

Kupujem laptop od cca 8000kn...  https://www.hgshop.hr/prijenosno-racunalo-acer-predator-herlios-300-i7-8750h-8gb-256gb-ssd-gtx1050-ti-4gb-17-3-fhd-linux-nh-q3eex-007/proizvod/234250 

 

U linku je jedan koji mi se čini OK..

Vrijedi li taj laptop te novce?

 

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Posalji mail na ekupi pa da ti odgovore. Tako sam ja pitao kad je nestalo legiona y520 sa Ti grafom. Odgovorit ce ti brzo.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Dezork kaže...

Pozdrav ekipa!

 

Kupujem laptop od cca 8000kn...  https://www.hgshop.hr/prijenosno-racunalo-acer-predator-herlios-300-i7-8750h-8gb-256gb-ssd-gtx1050-ti-4gb-17-3-fhd-linux-nh-q3eex-007/proizvod/234250 

 

U linku je jedan koji mi se čini OK..

Vrijedi li taj laptop te novce?

 

 

 

 Mislim da za te novce mozes uzet jaci laptop, prvenstveno mislim na 1060 GTX graficku,  pogledaj lenovo legion y720 laptop.

13 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Molim savjet za laptop do oko 8200kn 

Ne znam koji imaju dobar ekran i kvalitetnu izradu, inače bih pogledao na nabava.net.

17.3"

Core i7 8gen 6 jezgri

8gb

256 ssd, hdd ne mora

Grafa barem 1050ti

Osvjetljene tipke

Što bolji ekran

Bilo bi dobro da ima lak pristup za ram i ssd.

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.9.2018 12:22 (Damok).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Iskreno srce me boli dok trazim laptop jer sam pc zagovornik, ali kao gejmer u preranoj penziji stvari se mjenjaju, pa me eto tu. Nisam aktivna vec nekih 2g tako da su mi citajuci zadnjih 10 stranica ispale oci od svih ovih modela i brojeva. Kako god, ideja je krenula da sam se pozeljela imat neku konfiguraciju, jer sam zadnjih godinu i pol samo na mobu sto se tice tehnologije. Druga ideja je bila da nakon sezone zelim malo mozak opustat uz gradnju kuca u simsima (bitch please ), no poznavajuci sebe znam kako ce to krenut, prva 2 dana cu glumit karakter, a onda cu lagno utipkavat sifru steama. Malo karaktera je ipak ostalo pa sam se zato i odlucila na laptop jer sam sad puno aktivnija, uz to putujem i slicno pa bi mi on tako sluzio kao radno opustajuci, znaci osim gejmanja, beskonacno surfanje i gledanje filmova, serija. Dobra je stvar sto lap moze sa mnom i u kuhinju :)

 

Odlucila sam se na polovne s nesto garancije na njima. Ako se nadje i neki novi u rangovnom pragu, bila bih zahvalna na preporuci.

Minimum: 17", 1060 6gb, 16gb ram, hdd 1tb, nesto ssda, s procovima malo stekam, 7700 mi se ucinio dobar izbor za 1060 po vasoj diskusiji, ali bi voljela da mi ukazete na razliku drugih modela.

Ponude su sljedece:

 

1. Asus ROG G752VM-GC019T, procesor Intel Core i7-6700HQ 2,6 GHz - 3,5 GHz, radna memorija 16GB DDR4, tvrdi disk 1000GB + SSD 256GB, ekran 17,3" fullHD 1920x1080, grafička kartica nVidia GTX1060 (6GB), W10

Malo koristen, star 1,5g, nisam sigurna za garanciju / Cijena: 7500kn (plus ruksak :D)

(To je ono sto mi se zaista cini ok za moje potrebe i on je prvi za koji sam bas jako zapela, ne znam ni sama zasto, ali ja uglavno zapnem za lijepo i ne prakticno kao klasicna zena)

 

2. Alienware 17 R4 GXZDSC2, Intel Core i7 -6700HQ 2.60GH, 16.0 GB ram, NVIDIA GeForce GTX 1070(?gb), SanDisk X400 M.2 2280 128GB, HDD 1tb

Garancija 1g / Cijena: 7500kn, nije fiksna

(Ova mi ponuda bas i nije jasna, ali pretpostavljam da je neki stariji model, ili? I recenzije nisu bas najsjajnije))

 

3. Asus ROG GL703VM Scar Edition, Intel i7 7700HQ quad core 2.8ghz(3.8 sa Turbo Boost), Grafika Nvidia GTX 1060 6Gb ddr5, Radna memorija 16GB, 512GB SSD + 1TB HDD, Ekran 17.3 FHD TN 144hz VR ready, W10

Garancija u Linksu jos godinu i 6 mjeseci / Cijena: 9500kn (plus steam s 11 igrica, logitech mis(s garancijom) i razer podloga), cijena nije fiksna

(Ne trebam nista od ovih dodataka jer mi moj ocd ne dopusta da imam 700 razlicitih brandova  pa bi se cijenkala). Sto mislite koliko bi mogla navuc?

 

4. HP Omen, Intel i7-8750H, 17.3" FullHD 120Hz IPS anti-glare, Geforce GTX1060 6GB DDR5, 16GB DDR4 (2×8), 1TB SATA 7200rpm, 256GB PCIe NVMe M.2 SSD
Star 2mj, garancija 5g / Cijena: 9600 (plus postolje za hladjenje s 4 venta)

 

 

Znam da su cijene razlicite, ali samo jer sam kroz dane istrazivanja malo po malo podizala rang i shvatila da se za malo vise suski moze vise izvuc i biti miran neko naredno vrijeme, ali i dalje nemam tolikog znanja o procovima pogotovo u kombama s grafom i naravno da bi voljela ustedjet ako je neki model jeftiniji, a nema neke vellike primjetne razlike. Bila bih zahvalna kad bi izdvojili malo vremena i pomogli u odabiru boljega. Tnx!

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2018 14:24 (euphoricOpium).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
euphoricOpium kaže...

1. Asus ROG G752VM-GC019T, procesor Intel Core i7-6700HQ 2,6 GHz - 3,5 GHz, radna memorija 16GB DDR4, tvrdi disk 1000GB + SSD 256GB, ekran 17,3" fullHD 1920x1080, grafička kartica nVidia GTX1060 (6GB), W10

Malo koristen, star 1,5g, nisam sigurna za garanciju / Cijena: 7500kn (plus ruksak :D)

(To je ono sto mi se zaista cini ok za moje potrebe i on je prvi za koji sam bas jako zapela, ne znam ni sama zasto, ali ja uglavno zapnem za lijepo i ne prakticno kao klasicna zena)

 

2. Alienware 17 R4 GXZDSC2, Intel Core i7 -6700HQ 2.60GH, 16.0 GB ram, NVIDIA GeForce GTX 1070(?gb), SanDisk X400 M.2 2280 128GB, HDD 1tb

Garancija 1g / Cijena: 7500kn, nije fiksna

(Ova mi ponuda bas i nije jasna, ali pretpostavljam da je neki stariji model, ili? I recenzije nisu bas najsjajnije))

 

3. Asus ROG GL703VM Scar Edition, Intel i7 7700HQ quad core 2.8ghz(3.8 sa Turbo Boost), Grafika Nvidia GTX 1060 6Gb ddr5, Radna memorija 16GB, 512GB SSD + 1TB HDD, Ekran 17.3 FHD TN 144hz VR ready, W10

Garancija u Linksu jos godinu i 6 mjeseci / Cijena: 9500kn (plus steam s 11 igrica, logitech mis(s garancijom) i razer podloga), cijena nije fiksna

(Ne trebam nista od ovih dodataka jer mi moj ocd ne dopusta da imam 700 razlicitih brandova  pa bi se cijenkala). Sto mislite koliko bi mogla navuc?

 

4. HP Omen, Intel i7-8750H, 17.3" FullHD 120Hz IPS anti-glare, Geforce GTX1060 6GB DDR5, 16GB DDR4 (2×8), 1TB SATA 7200rpm, 256GB PCIe NVMe M.2 SSD
Star 2mj, garancija 5g / Cijena: 9600 (plus postolje za hladjenje s 4 venta)

Opcija 3. ako će prodati za 7-7.5kg kuna

Opcija 4. je dobra jer ima IPS ekran sa 120Hz refresh rate te 5 godina jamstva (vjerovatno ono dodatno +3 protecto jamstvo? - osigurano preko Uniqua), kupi za 8-9kg kuna?

 

Osobno sam pratio da li će cijene u Kolovozu pasti na ~€1k za laptope sa GTX1060 6GB modele međutim nije i odustao sam od kupovine. Pošalješ upit da li bi prodali za taj i taj iznos i vidiš za dalje.

LOL: Crobrother
10 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Da na ta 2 sam i ja tokom dana ostala, radje bi se isprsila malo onda. Vidit cu sad s oboje sta kazu. Hvala ti sto si se potrudio sve iscrtat i boldat hahah respect! 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
euphoricOpium kaže...

Da na ta 2 sam i ja tokom dana ostala, radje bi se isprsila malo onda. Vidit cu sad s oboje sta kazu. Hvala ti sto si se potrudio sve iscrtat i boldat hahah respect! 

 U istoj sam dielmi i sam trazim si laptop sa gtx 1060, pa sam malo istrazio neke stvari. No umjesto tih polovnih, možda si možes razmisliti o Acer nitro 5, i5 83000h, gtx 1060 6gb, 512gb ssd novi sam sebi nasao za 7600kn bilo na rate ili gotovina. Ako zelis razmisli si i o toj opciji. Kod mene će vjerovatno pasti taj, ali pitati ću i sam još misljenje drugih, taman cu pisati post ;) (ima uvijek netko pametniji i s više znanja) 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
herkulcro kaže...
euphoricOpium kaže...

Da na ta 2 sam i ja tokom dana ostala, radje bi se isprsila malo onda. Vidit cu sad s oboje sta kazu. Hvala ti sto si se potrudio sve iscrtat i boldat hahah respect! 

 U istoj sam dielmi i sam trazim si laptop sa gtx 1060, pa sam malo istrazio neke stvari. No umjesto tih polovnih, možda si možes razmisliti o Acer nitro 5, i5 83000h, gtx 1060 6gb, 512gb ssd novi sam sebi nasao za 7600kn bilo na rate ili gotovina. Ako zelis razmisli si i o toj opciji. Kod mene će vjerovatno pasti taj, ali pitati ću i sam još misljenje drugih, taman cu pisati post ;) (ima uvijek netko pametniji i s više znanja) 

 Gdje si to nasao, posto ja vidim samo modele s 1050 ti, a i nekako me kroz ove diskusije acer nije zaintrigiro :/

10 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Nista od toga herkulcro, to su sve modeli s ekranom 15,6 i 8gb rama, mi no lajk it, ali hvala na prjedlogu svejedno!

13 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Ispod 9000kn nema šanse 17.3, i7 8750 16gb rama i 1060ti.

Kod nas barem. U usa to košta oko 1200$.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Damok ok, znaci kazes i7 8750h bolji izbor od i7 7700hq ?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
euphoricOpium kaže...

Nista od toga herkulcro, to su sve modeli s ekranom 15,6 i 8gb rama, mi no lajk it, ali hvala na prjedlogu svejedno!

 Rame si lako nadogradis i sama, realno sto se tice ddr4 8gb je oke, nije ti nekakva hica dodati vise. Sa nitrom dobijem 5godina garancije koliko sam vidio za te novce, meni se cini trenutno kao najbolja ponuda. Imaš aspire 7 sa istim spec, ali 17.3 ekran isto oko 7600-7700kn, toliko bi mene izasao. Malo sam gledao i za njega, izgleda kao oke, ne znam kakvo je hladenje na njemu pod punim loadom. Malo slabiji spektar boja koliko sam vidio 56% mislim ili 58% nisam siguran. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
euphoricOpium kaže...

Damok ok, znaci kazes i7 8750h bolji izbor od i7 7700hq ?

 i5 8300h ti je bolji od i7 7700hq u nekim testovima i u dosta igara daje nesto jaci fps ili jednak.  Pazi si takoder koju gtx 1060 dobije uz laptop jer imas dvije izvedbe, jedna je standardna jedna je max q (mislim da se tako zove). 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

pitala sam izmedju i7 8750h i i7 7700hq, gledala sam na benchmarku, ali htjela sam tu pitat ako neko ima iskustva. A ovaj omen sto lik prodaje ima 5g garancije, i 120hz ekran :D ne znam, ne mogu se vidjet s acerom, a nikad nisam bila ni fan hp-a ali me vise vuce, zapravo sam prvo asuse istrazivala, pucam lagano, ne znam vise sta mislit i kupit, lakse je sa pcom

9 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
euphoricOpium kaže...

pitala sam izmedju i7 8750h i i7 7700hq, gledala sam na benchmarku, ali htjela sam tu pitat ako neko ima iskustva. A ovaj omen sto lik prodaje ima 5g garancije, i 120hz ekran :D ne znam, ne mogu se vidjet s acerom, a nikad nisam bila ni fan hp-a ali me vise vuce, zapravo sam prvo asuse istrazivala, pucam lagano, ne znam vise sta mislit i kupit, lakse je sa pcom

 Ma znam da si pitala između ta dva  To sam ti napisao uspordbe radi da znas da je i taj i5 jaci od i7 7generacije, tako da ti je u biti taj i7  8750hq nekih 10-20%  jaci od i5 8300h dok je taj i5 jaci od i7 7700hq za 5-15% ovis gdje. 8 generacija ima dosta jace jezgre i viši radni takt od 7me generacije. (i5 turbo do 4ghz stock) 

Nekad davno je Acer bio dosta loš, u zadnjim godinama koliko znam su se dosta poboljšali, kolega mi ima jednog i zadovoljan je s njim. Jednom frendu sam uzeo jedog prije par godina i sasvim dobro radi laptop i nema nikakvih problema s njim. Ja npr imam Asusa trenutno i baterija mi krepala nakon 1god i 1 mjesec. Samo primjera radi. Za omena si vidi, ne znam koji ima problem sa zagrijavanjem.  

Moj prijedlog, napravi si listu šta ti je prioritet da imaš u laptopu. Tipa cijena prva, mozda performanse, mozda sto bolji displej i pomoću toga si probaj odluciti. 

14 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi
0 1. Asus
0 2. HP 1
0 3. HP 2
5 4. Legion
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.10.2018 16:59 (jomi).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Dragi ZSosa,

Ja kužim da svak ima neki budžet, i poštujem to. Nije svakome dobar laptop razlog za doći do tolikog minusa da na kraju mjeseca moraš bubreg prodati. Ali.... Y530 nema neki ekran i plastičan je do boli. Za razliku od Della u tom segmentu, može se reći da je Y530 estetski ugodniji oku, ali je Dell kvalitetniji. E sad, HP Omen je pojeftinio dosta i ima ga se naći u budžetu do 7000kn. Ja bi radije išao na Omen do 7k kuna.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.10.2018 18:44 (PirateX).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Draga euphoricOpium,

 

Broj 1 ima stariji procesor, ja bi izbjegao ako mogu. 

Broj 2 ima mali SSD i stari procesor. 

Broj 3, neki su se žalili na lošu kvalitetu izrade, ima TN display, puno ljepše je gledati na IPS ekranu bilo što. 

Broj 4. BINGO! Procesor je vrhunski, ekran je i više nego dobar, mogu jamčiti osobno, dobiješ ok disk i ok SSD. Probaj smanjiti na 9 i imaš pobjednika. To je najvjerovatnije starija verzija laptopa, ima i ovaj ful novi OMEN koji ima jako male rubove ekrana, taj vjerovatno nije taj, tako da tu konfiguraciju imaš sad trenutno kupiti za oko 11k kuna. Radije kupiš novi nego da platiš taj 9600kn. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.10.2018 18:44 (PirateX).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Dragi herkulcro,

Ram je lako nadograditi, ali je skupo. DDR4 na 2400 ili 2666MHz je 650kn+. Nitro je bože oslobodi kvalitete. Ekran prati cjelokupnu reputaciju low end Acer modela. Aspire 7 ima problema sa hlađenjem i u rangu je HP Pavilion Gaming serije, u smislu... to nije zapravo gaming laptop. Helios 300 je već druga priča, ali Acer ima ozbiljnih problema sa kvalitetom, ja bi se svakako držao HP-a  ili Asusa. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.10.2018 18:45 (PirateX).
12 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Imam osjećaj da toliko reklamiram HP Omen seriju da mi moraju nešto pokloniti. Ali imao sam priliku probati par Acerovih laptopa i žali bože para. Sa Asusom je uvijek preskupo ono što valja. Lenovo je odlično, ako zanemariš ekran, ali nemaju laptopa koji ima 17 incha. Na kraju sve svodi na HP Omen. Iskreno, niti jedan drugi laptop me nije zadivio toliko. A jako sam kritičan prema laptopima, nisam čak ni htio kupiti laptop, nego sam htio uzeti desktop. Radim na njemu 8 mjeseci i još uvijek nisam naišao na neki veliku grešku. Evo i sad pišem sa svog Omena. 

 

Moj PC  
2 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Ja imam Hp pavilion, sa istim komponentama kao u Omen-u, i mogu reci da je odlican laptop. I5 8300 sasvim dovoljan sa 1050 TI sve igre idu glatko... Jedino kaj nemam ssd, to cu si morat ubacit, ali ionako mi je to samo kad sam na putovanju pa ne rabim svoje glavno računalo....
battletag:MasnaKrvavic#2275
10 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
@pirateX Hvala ti puno, ja sam na kraju s lapa od 5k dosla na polovne od 9k i uzasno mi je tesko bilo odlucit se izmedju asusa i omena, ali kako imam dosta dana za istrazivanje ostala sam na omenu i da sam imala novce sigurno bi ga piknula. Kako su dani prolazili sve vise sam podizala rang, gledala i 1070 i svata nesto, dosla do 17k.. jednostavno se ne isplati. Poludila sam i slazem si pc. Tolko o tome. Ali hvala svejedno 😂
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Uzmi Omen ili Asus 504GL iliti ASUS ROG Strix SCAR II. Asus isto dođe u 17 incha i oko 15k kuna je.

15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Tko da 15k za laptop je zbilja idiot....bolje onda komp uzet, imat ces za te pare svemirski brod
battletag:MasnaKrvavic#2275
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice