Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.066.839
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može preporuka laptopa do max 4000 kn, za multimediju, guitar rig, a i poneku igru ako je moguće bar na med postavkama.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

moze mi netko objasnit je li trgovine u hrvatskoj misle da su kupci ludi ili šta? dakle, na primjeru cu objasnit... laptop košta 6000 kuna 3 mjeseca u trgovini...odjednom iskoči "brutalna akcija" od 20% popusta...ti otvoris taj isti laptop i mislis si sad košta 4800 kn...kad ono cijena opet 5999 kuna, a iznad nje stoji prekrizena cijena 7199 kn...i jos pored toga napisu "iskoristite obavezno akciju koja traje jos samo 2 dana"...kad dodjes u trgovinu i pitas ih to izravno, prave se mutavi kao da ne znaju sta rade...dakle doslovno su laptopu preko noći povecali cijenu za 20%, kako bi ga sutra prodavali na akciji 20% da bi lakse privukli ljude...a stvarnog popusta nikad, ali bas nikad nema nijedna trgovina u hrvatskoj koliko sam uspio upratit...uvijek je popust zapravo poništenje povećanja cijene koja se dogodila preko noći...

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 16:31 (tomko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A ti si novi u Hrvackoj?

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Prijatelj želi kupiti laptop all around. Da je brz, grafika u principu nebitna. Znaci stvari za faks i to . U glavi mi je i3 ili i5 ili naravno r5 , full hd 15.6 i 8gb rama. Do nekih ugrubo 4500 kuna. Poslao mi je ovo no po meni je to skupo i kupuje ime. Molim trenutni best buy.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Avensac kaže...

A ti si novi u Hrvackoj?

 ma nisam, ali pratim stanje u trgovinama samo kada kupujem nesto malo skuplje, pa sam sada to primjetio...dakle udare veću cijenu nego u njemačkoj gdje je prosječni prihod 5 puta veći nego u hrvatskoj, a uz to varaju sa ovim akcijama...

7 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima

 

Što mislite o ovom laptopu za faks?

 

https://www.adm.hr/product.asp?product=prijenosno-racunalo-dell-inspiron-3576-156-fhd-i7-8550u-180ghz-8gb-ddr4-256gb-ssd-radeon-520-win-10-home-272988660&code=96866

 

Koristio bi ga ponajviše za tehničke predmete. Crtanje u AutoCadu i slično. Za početak 2D, a kasnije malo i 3D.

 

Što mislite? Može li to proći? 

 

Ako ne što predlažete? Koje minimalne specifikacije preporučate da bi se CAD solidno vrtio?

 

Unaprijed svima puno zahvaljujem!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, zanima me preporuka ultrabooka s i5 (normalnom, ne U) te čim tanjim bezelima?

 

Idealno nešto tipa Asus Vivobook, koji u 14" nudi 15.6" ekran. Problem je što Vivobook (koliko sam ja uspio naći) nudi samo U verzije proceva.

 

Zapeo mi je za oko gore spomenuti Zenbook pro 15, ali i7 mi je previše. S i5icom ga nema ni za kruh. (cifra idealno oko 8000 kn, traži se dostojna zamjena za 4 god stari Asus N551JM)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zato se laptopi i ne kupuju u Hrvatskoj nego vani u eu tipa austrija njemacka di nisu gulikože... Inače sve sto oces kupis vani sa jamstvom koje valja svugdje u eu i doviđenja...
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Može
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Na Lenovo Legion Y530 mi piše 'Installed memory (RAM): 8.00 GB (6.88 GB usable)'

 

1.) Pretpostavljam da je ovih 1.12 GB otišlo na internu grafulju, jel' je?

2.) Ako je, koja je svrha te grafulje ako već imam 1050? Da kad ne radim zahtjevne stvari da sistem prebaci sve na integrušu i tako štedi bateriju? Ili ima (i) neki drugi razlog?

3.) Kako to riješiti tj. na koji način da vratim tih 1.12 GB nazad?

 
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
justbob kaže...

Na Lenovo Legion Y530 mi piše 'Installed memory (RAM): 8.00 GB (6.88 GB usable)'

 

1.) Pretpostavljam da je ovih 1.12 GB otišlo na internu grafulju, jel' je?

2.) Ako je, koja je svrha te grafulje ako već imam 1050? Da kad ne radim zahtjevne stvari da sistem prebaci sve na integrušu i tako štedi bateriju? Ili ima (i) neki drugi razlog?

3.) Kako to riješiti tj. na koji način da vratim tih 1.12 GB nazad?

 vindozi i ostale pizdarije upaljene? 5.( 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Horatio_Hornblower kaže...
Zato se laptopi i ne kupuju u Hrvatskoj nego vani u eu tipa austrija njemacka di nisu gulikože... Inače sve sto oces kupis vani sa jamstvom koje valja svugdje u eu i doviđenja...

Uh, obožavam DE layout tipkovnice... To je ujedno i najveći razlog zašto izbjegavam kupovinu vani u najširem mogućem luku, uz potencijalne probleme oko eventualne reklamacije.

A ovisno o laptopu, ni razlika u cijeni nije neka... Evo npr., nađi mi neku DE/AT trgovinu koja prodaje Lenovo Legion Y530 bitno jeftinije (toliko da se isplati razmišljati o kupovini vani) nego kod nas.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Kolacic kaže...
justbob kaže...

Na Lenovo Legion Y530 mi piše 'Installed memory (RAM): 8.00 GB (6.88 GB usable)'

 

1.) Pretpostavljam da je ovih 1.12 GB otišlo na internu grafulju, jel' je?

2.) Ako je, koja je svrha te grafulje ako već imam 1050? Da kad ne radim zahtjevne stvari da sistem prebaci sve na integrušu i tako štedi bateriju? Ili ima (i) neki drugi razlog?

3.) Kako to riješiti tj. na koji način da vratim tih 1.12 GB nazad?

 vindozi i ostale pizdarije upaljene? 5.( 

 Da, Windowsi su gore, ali nažalost ne razumijem baš što je pisac htio reći...

6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
justbob kaže...
Kolacic kaže...
justbob kaže...

Na Lenovo Legion Y530 mi piše 'Installed memory (RAM): 8.00 GB (6.88 GB usable)'

 

1.) Pretpostavljam da je ovih 1.12 GB otišlo na internu grafulju, jel' je?

2.) Ako je, koja je svrha te grafulje ako već imam 1050? Da kad ne radim zahtjevne stvari da sistem prebaci sve na integrušu i tako štedi bateriju? Ili ima (i) neki drugi razlog?

3.) Kako to riješiti tj. na koji način da vratim tih 1.12 GB nazad?

 vindozi i ostale pizdarije upaljene? 5.( 

 Da, Windowsi su gore, ali nažalost ne razumijem baš što je pisac htio reći...

 Meni je 7.8 dostupno, instalirao sam win10

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

odes bios i iskljucis integriranu

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima!!!

 

Svakodnevni sam korisnik kompjutera, ali nisam znalac trenutnih ponuda i trendova hardware-a, a eto, život me tjera da sada imam potrebu kupiti novi komp...

 

Bavim se tonskim snimanjem, audio produkcijom i svime u području audio spektra i glazbe...

U studiju imam ozbiljan desktop koji radi besprijekorno, ali uz to, sada bih si, silom prilika, morao nabaviti i jedan prenosivi kompjuter.

Najprije ciljao na laptop, ali sam nedavno skužo da su u igri i AiO - All in One PC!!!

 

Iskreno, nikada nisam bio fun laptopa, pa mi se ovo sa AiO čini mrak, ali, pošto nisam baš upućen, voljeo bih i molio znalce da mi se daju neke sugestije, objašnjenja i slično...

Kompjuter bi se primarno koristio za audio snimanje i obradu zvuka, pa mi grafika nije pretjerano bitna za igrice...

Ono što znam da želim kao neke osnovne karakteristike konfiguracije su:

- IPS HD screen veličine od 22" do 27" - dakle kvalitetan ekran velike rezolucije, postojanih boja koje se ne mijenjaju ovisno o kutu gledanja u ekran, te dubokom crnom bojom. može i opcija touch!;

- Minimalno 256GB SSD (molim prijedlog što pouzdanijeg proizvođača, čuo sam da je Samsung evolution serija hvaljena...);

- Minimalno 1TB HDD pouzdanog proizvođača;

- 8GB RAM:

- grafička kartica sa mogućnošću spajanja još jednog ili više ekrana ili TV-a - za rad u modu "extend desktop";

 

- Procesor - terba biti brz i jak, ali o tome nemam blagog pojma!

  Čuo sam da bi bilo dobro imati nešto iz 7.generacije, vidim da su u igri "i3" i "i5" raznih generacija, ali nadam se da će mi netko od vas tu pomoći i pojasniti što bi mi bilo najoptimalnije.

 

By the way, imam zvučnu karticu RME-Multiface, koju na desktop spajam putem firewire kabela na njegovu PCI Expres karticu, a zanima me na koji bih način sada to mogao spajati na ovo buduće, novo računalo,

obzirom da su za laptope, RME imali riješenja poput ExpressCard i CardBus Card...

 

HVALA SVIMA KOJI SU VOLJNI DIO SVOG VREMENA I ZNANJA DA MI POOGNU PRI ODLUCI ZA KUPNJU!!!

 

Davor Tomić - Pinky

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mislite li da se isplati cekati black friday za kupovinu?

 
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
wgretzky kaže...

Mislite li da se isplati cekati black friday za kupovinu?

 Ma jok samo Cyber Monday!

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Equi kaže...

Malo offtopic, čime vi brišete laptop (ekran, tipkovnicu i ostalu površinu) ?

 http://www.biocoshop.eu/otapala-i-alkoholi/252-izopropilni-alkohol-999.html

 

http://www.elmatis.hr/SearchResults.aspx?searchText=isopropanol

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.10.2018 2:31 (roby27).
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel to razrijediš ili? Ako ne, jel ne bi to bilo malo pregrubo za tako brisanje? 

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dragi drugovi,

tražim računalo sa SSD diskom (256GB), što noviji procesor, integrirana grafika, da bude što kvalitetniji (gledam samo HP, DELL i Lenovo), ekran 15,6... uglavnom, kvalitetno poslovno računalo...
evo ovo  sam trenutno našao... redosljed je po onome šta mi se najviše sviđa
prednost: nova generacija procesora
mana: 2 god garancija, 1 za pravne osobe
prednost :memorija proširiva do 32GB,  3 god garancija, 
ovdje treba dokupiti jo[ memorije
Budget: cca 5500 HRK
Svi savjeti i prijedloyi su vi[e nego dobrodo[li
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav, sto mislite o ovom laptopu, treba mi za faks, smjer strojarstvo (CAD programi i to)

https://www.ekupi.hr/HP-Pavilion-Power-17-ab307nm-2ZJ05EA-prijenosno-racunalo-1297029.aspx

Što mislite o ovom modelu ?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Filip720 kaže...

Jel to razrijediš ili? Ako ne, jel ne bi to bilo malo pregrubo za tako brisanje? 

 alkohol nemas kaj razređivati, ako ti je samo za brisanje ekrana ili površine laptopa od prašine onda ti je za to savršeno baby vlažne maramice koje ne ostavljaju mucice za sobom recimo niveine.

 

a ako imas neke zagorene mrlje od hrane ili skidanje paste onda ovo linkano

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dominik_045 kaže...
Pozdrav, sto mislite o ovom laptopu, treba mi za faks, smjer strojarstvo (CAD programi i to)

https://www.ekupi.hr/HP-Pavilion-Power-17-ab307nm-2ZJ05EA-prijenosno-racunalo-1297029.aspx

Što mislite o ovom modelu ?

 Dobar izbor, al ak nađeš za koju stoticu gore sa SSD 256GB i HDD 1TB te noviji procesor i5 8300H isto će biti dobar izbor, i naravno gtx1050Ti 4GB grafa.

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Što mislite o ovome laptopu:

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-330-81fk008hsc-156-fhd-intel-core-i5-8300h-up-to-40ghz-8gb-ddr4-1tb-hdd-nvidia-geforce-gtx1050-4gb-no-odd-dos-2-god-akcija/06408120/product/

 

Trebao bi mi za programiranje, photoshop i slično, a i gejmalo bi se povremeno kad već ima gtx1050.

Mislim da je to best buy do 5500 kn, pogotovo sa 8300h koji mi ima prednost nad 8250u radi programiranja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Coder256 kaže...

Što mislite o ovome laptopu:

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-330-81fk008hsc-156-fhd-intel-core-i5-8300h-up-to-40ghz-8gb-ddr4-1tb-hdd-nvidia-geforce-gtx1050-4gb-no-odd-dos-2-god-akcija/06408120/product/

 

Trebao bi mi za programiranje, photoshop i slično, a i gejmalo bi se povremeno kad već ima gtx1050.

Mislim da je to best buy do 5500 kn, pogotovo sa 8300h koji mi ima prednost nad 8250u radi programiranja.

 Ja imam lenovo y530 skoro istih spec. samo imam 256 ssd, kupi ovaj pa ga upgrejdaj s ssd-om. Odlicna akcija inace, kupi ako mozes

10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim best buy preporuku za laptop do max 3700 kn. Ako može koju igru da pokrene još bolje. Isključivo hr dućani radi R1.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 22:20 (Grancigula).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Equi kaže...

Malo offtopic, čime vi brišete laptop (ekran, tipkovnicu i ostalu površinu) ?

 nemoj se smijat, ali evo: rukav, rucnik, zavjesa (pri ruci su mi ) i MARAMICE ZA BRISANJE NAOCALA

https://www.google.hr/search?q=w5+glass+cleaning+wipes&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjGkcTn3o7eAhXQ_KQKHV4sCWgQ_AUIDigB&biw=1280&bih=557

 

imas ih po svuda za kupit, jeftine su i skidaju masnocu, kamenac i prasinu sa ekrana ( od hrane, pljuvanja, pive, ubijanja komaraca po ekranu )

roby27 kaže...
Filip720 kaže...

Jel to razrijediš ili? Ako ne, jel ne bi to bilo malo pregrubo za tako brisanje? 

 alkohol nemas kaj razređivati, ako ti je samo za brisanje ekrana ili površine laptopa od prašine onda ti je za to savršeno baby vlažne maramice koje ne ostavljaju mucice za sobom recimo niveine.

 otkad sam procital da je IPA vrlo kancerogen, NE KORISTIM ga... al to je samo "moje misljenje" ™

inace svi kaj petljaju po elektronici koriste iso propil alkohol isto ko doktori jod za dezinfekciju, stalno i svugdje

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

prvi glas, moze link?

 

kancerogen mislis za udisat jer to se ne stavlja na kožu ili pije...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice