AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.089.581
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo i mene sa Ryzen konfiguracijom. Jucer sve sklopio, te od tad je ludnica. Konfiguraciju imate nam mome profilu. Prije svega, Aida64 pokazuje CPU Diode temperaturu od oko 90°C. Ne znam zasto je bas Aida64 bio softwer kojeg sam odmah skinuo da pogledam temperature... Inace koristim HWInfo ili HWMonitor. Nakon toga pronalazim na netu da i drugi ljudi imaju problema s time, Aida nije bas updated za Ryzen 2. https://linustechtips.com/main/topic/919288-ryzen-2700x-cpu-diode-temperature-issue

 

Idemo dalje.. Imam G.Skill Ripjaws IV 3200MHz, ali PC radi tek stabilno kada je bios na default odnosno kada je RAM frekvencija na 2133MHz. Loadam XMP profile 1 ili 2, cime dobijem brzinu memorije od 2933 MHz odnosno 3200 MHz. Sa 3200MHz BSOD iskocu jako brzo, dok je sa 2933MHz nesto stabilnije ali takodjer zaledi. 
Takodjer Vcore divlja pa to je strašno. U loadu je vecinom na 1.21V, te nakon stopiranog Burn testa varira i do 1.3V. Imam deset modova LoadLineCalirabtiona u Biosu, odabrao sam jedan od spomenutih s ciljem da dobijem stabilniji napon ali nije pomoglo. Danas cu se poigrati sa preostalih 9 modova. Iskljucio AMD CnQ cime sam dobio divljanje u krivulji ventilatora za CPU. Vrti se skoro na maksimalnoj brzini, te se nekad smanji pa opet ubrzo pojaca.
 Jako iritantno je ovo sve, ako imate kakvih prijedloga pisite, bio bih zahvalan. Mislio sam ipak da ce ovo biti plugnplay, ali nista od toga. :)

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Prvo i osnovno: jesi updateao bios? Ako nisi to bi trebalo rijesit probleme s memorijom.

 

S LLC-om ti veci broj postavke znaci manji pad napona pod opterecenjem, probaj sa 6-8 postavkom.

 

Krivulju ventilatora moras sam namjestit, je*es dafaultne postavke...

 

Jesi provjerio temperature sa drugim programima za svaki slucaj?

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...

Evo i mene sa Ryzen konfiguracijom. Jucer sve sklopio, te od tad je ludnica. Konfiguraciju imate nam mome profilu. Prije svega, Aida64 pokazuje CPU Diode temperaturu od oko 90°C. Ne znam zasto je bas Aida64 bio softwer kojeg sam odmah skinuo da pogledam temperature... Inace koristim HWInfo ili HWMonitor. Nakon toga pronalazim na netu da i drugi ljudi imaju problema s time, Aida nije bas updated za Ryzen 2. https://linustechtips.com/main/topic/919288-ryzen-2700x-cpu-diode-temperature-issue

 

Idemo dalje.. Imam G.Skill Ripjaws IV 3200MHz, ali PC radi tek stabilno kada je bios na default odnosno kada je RAM frekvencija na 2133MHz. Loadam XMP profile 1 ili 2, cime dobijem brzinu memorije od 2933 MHz odnosno 3200 MHz. Sa 3200MHz BSOD iskocu jako brzo, dok je sa 2933MHz nesto stabilnije ali takodjer zaledi. 
Takodjer Vcore divlja pa to je strašno. U loadu je vecinom na 1.21V, te nakon stopiranog Burn testa varira i do 1.3V. Imam deset modova LoadLineCalirabtiona u Biosu, odabrao sam jedan od spomenutih s ciljem da dobijem stabilniji napon ali nije pomoglo. Danas cu se poigrati sa preostalih 9 modova. Iskljucio AMD CnQ cime sam dobio divljanje u krivulji ventilatora za CPU. Vrti se skoro na maksimalnoj brzini, te se nekad smanji pa opet ubrzo pojaca.
 Jako iritantno je ovo sve, ako imate kakvih prijedloga pisite, bio bih zahvalan. Mislio sam ipak da ce ovo biti plugnplay, ali nista od toga. :)

 

 

 

 ak dobro vidim anbavio si  r52600?

updaejt biosa

imas odlicnu plocu, zaista ne bi trebao imati nikakvih problema.

Gskill inace radi savrseno s Ryzenom pa cak i starim a s r5 2600 to radi kud i kamo bolje.

To si kupio sve novo ili polovno?

Sto se tice temperatura skini novi Core temp, on daje ispravne temeprature cpu-a..

nadalje kada nariktas krivulju ventilatora po temperaturi procesora tocno ces znati kakve su ti temperature po samoj brzini vrtnje

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2018 12:12 (toxic).
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Prvo i osnovno: jesi updateao bios? Ako nisi to bi trebalo rijesit probleme s memorijom.

 

S LLC-om ti veci broj postavke znaci manji pad napona pod opterecenjem, probaj sa 6-8 postavkom.

 

Krivulju ventilatora moras sam namjestit, je*es dafaultne postavke...

 

Jesi provjerio temperature sa drugim programima za svaki slucaj?

 Cudno mi je sve ovo ali sta je tu je. Izgleda da Ryzen radi tako. Igrat cu se danas kad ulovim vremena

 

I da, novo sve kupljeno. Cijela platforma je raspakovana jučer. Još na novo mirise. Hehe

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2018 12:42 (Almin94).
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

da jedan... četiri

 

upravo stigli!!!

US server keke013#2101
Moj PC  
15 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

pozdrav
koja je najbolja maticna do 1000kn za ryzena ??
morao bi kupiti u linksu ..
doduse mogu oni i vratiti novac ..

znaci bilo koja do recimao 1200 :)
hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2018 16:09 (fx-mooog).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Links do 1000kn? Ptianje je koja je najmanje losa...

5 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
a globalno do 1200 ?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Prvo i osnovno: jesi updateao bios? Ako nisi to bi trebalo rijesit probleme s memorijom.

 

S LLC-om ti veci broj postavke znaci manji pad napona pod opterecenjem, probaj sa 6-8 postavkom.

 

Krivulju ventilatora moras sam namjestit, je*es dafaultne postavke...

 

Jesi provjerio temperature sa drugim programima za svaki slucaj?

Zatego sam postavke u biosu sada, zadovoljan sam. Performanse procesora su strasne. Kakav vcore postavim u biosu takav je i u windowsu bez ikakvih izmjena, ultra stabilan napon odrzava (auto LLC). Medjutim napon sam postavio na Auto jer na taj nacin ide ultra nisko u loadu i krece se od 1.18V-1.2V te samim time temperature u loadu ne prelaze 40C.

Dal neko zna do koliko bi trebao boostati ovaj Ryzen 2600 u loadu? Koliko vidim vecinom je na oko 3.7GHz, a temperature su jako dobre. Je li to to? 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

To je nikakva frekvencija za taj procesor i jos sa hladnjakom kakvog imas...

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

To je nikakva frekvencija za taj procesor i jos sa hladnjakom kakvog imas...

 Evo da vidimo sta kazu do koliko boosta kod ostalih. U light loadu ide na 3.9 ali u konstantnom loadu nize

14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zna li neko gdje da izaberem Headphones mode umjesto Speakers mode kada spojim slusalice? Trenutno stanje tretira slusalice kao zvucnike tako da impedance nije uredu. U pitanju je Realtek ALC1220.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jer ti je jack od slušalica u dobrom portu? trebalo bi u softveru biti headphone mode na istom mjestu gdje je i stereo mode
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Patrick_cro kaže...
Jer ti je jack od slušalica u dobrom portu? trebalo bi u softveru biti headphone mode na istom mjestu gdje je i stereo mode

 Jeste u dobrom portu ali ne nudi Headphones.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...
Patrick_cro kaže...
Jer ti je jack od slušalica u dobrom portu? trebalo bi u softveru biti headphone mode na istom mjestu gdje je i stereo mode

 Jeste u dobrom portu ali ne nudi Headphones.

 nit ne treba..

sluske su ti stereo? ako jesu nariktaj.. kod mene je slicno.

Ali u postavkama same zvucne imam, u realtek postavkama ocito nema ali nisam siguran da je uopce bitno.

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...

Zna li neko gdje da izaberem Headphones mode umjesto Speakers mode kada spojim slusalice? Trenutno stanje tretira slusalice kao zvucnike tako da impedance nije uredu. U pitanju je Realtek ALC1220.

 Imam ALC 887 možda je isto, klikni na jack na kojem su slušalice i trebalo bi pitat koji tip slušalica/zvučnika je spojen:

 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Meni se slicna stvar dogodila na msi z370 ploci kad sam skinuo 1803 win build. Nakon instalacije novih zvucnih drivera za maticnu sve je proradilo.

 

EDIT: Izgleda da se kod mene desava ista stvar, ono sa 1803 buildom je bio slucaj da mi uopce nije htio prepoznati slusalice kad bi ih ukopcao.

 

Jedino gdje meni bas prepozna "headphones" je kad ih ustekam na front panel.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2018 9:57 (war3_tft).
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

Meni se slicna stvar dogodila na msi z370 ploci kad sam skinuo 1803 win build. Nakon instalacije novih zvucnih drivera za maticnu sve je proradilo.

 

EDIT: Izgleda da se kod mene desava ista stvar, ono sa 1803 buildom je bio slucaj da mi uopce nije htio prepoznati slusalice kad bi ih ukopcao.

 

Jedino gdje meni bas prepozna "headphones" je kad ih ustekam na front panel.

 Takodjer mi prepozna headphones preko front panela i dobijem jak zvuk i puno bolji bas u odnosu na rear panel, ali mislim da preko prednjeg panela zaobilazim AMP i ostale ficrse koje nudi zvucna. Takodjer gubim impedance settings, headphone power opciju itd. U manualu ploce pise da je slusalice potrebno spojiti u rear panel. 

Google kaze da je rear panel za zvucnike i slicne uredjaje te da AMP preko takvog ulaza nije potreban, jer takvi uredjaju posjeduju amp sami od sebe.. Medjutim ova ploca ima headphone AMP koji detektuje impedance i ostale karakteristike slusalice i tim putem prilagodi postavke da isporuci najbolji moguci zvuk slusalicama. Ali eto prepozna mi kao speakers te zvuk i bass nije bogat toliko. Npr bass mi jaci bude preko mobitela. 

 

Edit:
Pisao sam na msi forum. Jos ljudi se zali na slicne probleme (druga slika)

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2018 16:13 (Almin94).
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bilo je samo potrebno da podesim headphone power opciju. Slusalice se sada bukvalno tresu i skakucu na glavi, basovi su ultra cisti i zategnuti. 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...

Bilo je samo potrebno da podesim headphone power opciju. Slusalice se sada bukvalno tresu i skakucu na glavi, basovi su ultra cisti i zategnuti. 

 

Koje imaš slušalice ? 

Vidim sad u profilu.

42 Om to se filuje bez jebe i sa onboard zvučnim, a pogotovo te nove sa AMP.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2018 0:01 (Silent horror1992).
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Silent horror1992 kaže...
Almin94 kaže...

Bilo je samo potrebno da podesim headphone power opciju. Slusalice se sada bukvalno tresu i skakucu na glavi, basovi su ultra cisti i zategnuti. 

 

Koje imaš slušalice ? 

Vidim sad u profilu.

42 Om to se filuje bez jebe i sa onboard zvučnim, a pogotovo te nove sa AMP.

 

 Da da, imam Marshall Monitor slusalice 42ohm. Sto se tice slusalica, vozi ih bez problema i neki mid-range smartphone. Medjutim, zvuk nije niti blizu dobar kao ovaj onboard. (Y)

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže... 

 Da da, imam Marshall Monitor slusalice 42ohm. Sto se tice slusalica, vozi ih bez problema i neki mid-range smartphone. Medjutim, zvuk nije niti blizu dobar kao ovaj onboard. (Y)

 

Znam taj osjećaj, jedno je kad slušalice fino sviraju, a drugo kad osjetiš snagu na glavi, ja sam nedavno kupio FX-Audio DAC-X6 i strava koji je užitak slušat glazbu u odnosu na onboard zvučnu.

Jest da sam prešao sa realtek 887 gdje su i slušalice od 60ohm tihe, točnije Cloud Core, ali opet, ne može se onboard zvuk kakav god bio nosit sa ovom spravicom.

Već duže vremena razmišljam mijenjat platformu i kad se to dogodi onda bi uzeo ploču sa takvim čipom ko što je na tvojoj i ako zadovolji možda prodam ovaj DAC.

Npr. ovak nešto. KLIK

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Silent horror1992 kaže...
Almin94 kaže... 

 Da da, imam Marshall Monitor slusalice 42ohm. Sto se tice slusalica, vozi ih bez problema i neki mid-range smartphone. Medjutim, zvuk nije niti blizu dobar kao ovaj onboard. (Y)

 

Znam taj osjećaj, jedno je kad slušalice fino sviraju, a drugo kad osjetiš snagu na glavi, ja sam nedavno kupio FX-Audio DAC-X6 i strava koji je užitak slušat glazbu u odnosu na onboard zvučnu.

Jest da sam prešao sa realtek 887 gdje su i slušalice od 60ohm tihe, točnije Cloud Core, ali opet, ne može se onboard zvuk kakav god bio nosit sa ovom spravicom.

Već duže vremena razmišljam mijenjat platformu i kad se to dogodi onda bi uzeo ploču sa takvim čipom ko što je na tvojoj i ako zadovolji možda prodam ovaj DAC.

Npr. ovak nešto. KLIK

offtopic

Zakaj si za to dao pare?

Mogao si kupiti zvucnu karticu za cca do 150-200 kn i dobio bi isto ako ne i bolje.

Moja ova zvucna je prebrutalna za lovu, imas amp da boli glava ne mogu imam slusalice na glavi kako se moze zvuk pojacat u svim segmentima a ima sve poterbno..

Ne vidim niti jednu shemu za kupiti ovaj DAC ili se varam? A ako se varam u cemu se tocno varam?..

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2018 8:50 (toxic).
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...

Bilo je samo potrebno da podesim headphone power opciju. Slusalice se sada bukvalno tresu i skakucu na glavi, basovi su ultra cisti i zategnuti. 

 

Kako si to napravio, i kod mene isti slučaj nudi samo speakers... 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2018 16:51 (BeLLicus).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
A koju to za 150-200kn ??? Nije vljda xonar lol
Od xonar dgx i realtek 887 ima kvalitetniji zvuk, a jedina prednost te xonar kartice je headphone amp.
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

Mogao si kupiti zvucnu karticu za cca do 150-200 kn i dobio bi isto ako ne i bolje.

 

To je bilo prije 15-ak godina kad su jeftine zvucne kartice bile bolje od zvuka na ploci...

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Silent horror1992 kaže...
A koju to za 150-200kn ??? Nije vljda xonar lol
Od xonar dgx i realtek 887 ima kvalitetniji zvuk, a jedina prednost te xonar kartice je headphone amp.

 komedija, zasto onda to tako nije?

s onboard zvucnom niti pribliznu jacinu/kvaliteta zvuka ne mogu dobiti tako da ne znam o cemu pricas, samo se ti tjesi kako si nesto dobio s tim DAC-om

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

 komedija, zasto onda to tako nije?

s onboard zvucnom niti pribliznu jacinu/kvaliteta zvuka ne mogu dobiti tako da ne znam o cemu pricas, samo se ti tjesi kako si nesto dobio s tim DAC-om

 

Pa dobio sam puno više nego neko ko je sa onboard prešao na taj truljavi xonar.

Slažem se da su ovi novi realtek čipovi stvarno dobri i vjerojatno DAC i nije potreban, ali meni je to značilo kupit ploču od cca 1000kn koja ima takav čip+amp, novi proc od 1500kn i zasebnu grafu da bi uopće imao sliku, nisam htio radit trenutno takav upgrade.

Odakle tebi ideja da taj xonar može prismrdit tom DAC-u u bilo kojem segmentu ? Čuj mogao si za manje para dobit bolje.  Po testovima i recenzijama ljudi sa neta taj FX je bolji i od fiio e10k a taj isti fiio e10k je u odnosu na xonar dgx svemir.

Nisam expert za tematiku o kojoj govorimo ali istraživajući kao laik stekao sam mišljenje da samim tim što je zvuk izoliran iz kućišta je ogromna razlika u odnosu na onboard ili takve kartice poput xonar.

Između ostalog ako govorimo o toj xonar kartici ona košta 300kn sa dostavom, stoga daleko je to od 150-200kn kako navodiš.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2018 19:28 (Silent horror1992).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Silent horror1992 kaže...
toxic kaže...

 komedija, zasto onda to tako nije?

s onboard zvucnom niti pribliznu jacinu/kvaliteta zvuka ne mogu dobiti tako da ne znam o cemu pricas, samo se ti tjesi kako si nesto dobio s tim DAC-om

 

Pa dobio sam puno više nego neko ko je sa onboard prešao na taj truljavi xonar.

Slažem se da su ovi novi realtek čipovi stvarno dobri i vjerojatno DAC i nije potreban, ali meni je to značilo kupit ploču od cca 1000kn koja ima takav čip+amp, novi proc od 1500kn i zasebnu grafu da bi uopće imao sliku, nisam htio radit trenutno takav upgrade.

Odakle tebi ideja da taj xonar može prismrdit tom DAC-u u bilo kojem segmentu ? Čuj mogao si za manje para dobit bolje.  Po testovima i recenzijama ljudi sa neta taj FX je bolji i od fiio e10k a taj isti fiio e10k je u odnosu na xonar dgx svemir.

Nisam expert za tematiku o kojoj govorimo ali istraživajući kao laik stekao sam mišljenje da samim tim što je zvuk izoliran iz kućišta je ogromna razlika u odnosu na onboard ili takve kartice poput xonar.

 

 

 Rekao sam ti da si bacio pare bezveze s obzirom koje slusalice koristis i da si za navedeno mogao proci bolje s ovom traljavom zvucnom koje potegne do 250ohma headseta, taj DAC kojeg imas je za puno vece domete i samim time mislim da ti je taj DAC uzaludan.

Realtek se jedva nosi s 64 ohma slusalicama i to je prelose...

Ostale opcije audio izlaza nariktavanja nekog virtualnog zvuka itd.. sve imas na ovoj traljavoj smecastoj xonar za 150 kn..

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice