AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.088.526
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

zanimljivo, ako ima istine u tome...

 

AMD Zen 2 Offers a 13% IPC Gain over Zen+, 16% over Zen 1

 

još ako uspiju klokove pogurat na 4,5-4,7ghz i zadrže cijene makar blizu sadašnjim to će biti jebenica

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
"Bits n Chips notes that these IPC gains were tested in scientific tasks, and not in gaming. There is no gaming performance data at the moment."

Ocekivati 4.7ghz je dosta hrabro. Bit ce zanimljivo vidjeti kakva ce komunikacija izmedu jezgara tj ccx-ova biti kod Ryzena 2.
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Najgore od svega je što treba čekat još 6 mjeseci.

 

Treba preživit do tad.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 15:54 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...
Identično pitanje si i ja postavljam, samo bez žene, al’ pitat ću djevojku hahaha...

Šalu na stranu, dal čekat Epyc generaciju il da zveknem ryzen 7 2700x po principu ko mu jebe mater?

 

Miješaš dvije platforme ... Epyc su serverski procesori (socket SP3 ploče sa 1 ili 2 procesora) bazirani na istoj Zen arhitekturi kao i Ryzeni.

Između te dvije je Threadripper (iako punog imena Ryzen Threadripper, ustvari je bliži Epycu a TR4 socket je gotovo identičan SP3) koji ima modele sa 8 do 32 jezgre kao i Epyc ali i "normalne", mainstream ploče (X399 chipset) sa svom opremom i mogućnosti overclockanja.

Po trenutnim glasinama, već su odštancani prvi primjerci Zen 2 generacije u 7nm tehnologiji i u Ryzen (kodno ime Matisse, vjerojatno serija "3000") i Epyc seriji (Rome).

 

Do tada, R7 2700X je i više nego solidan CPU, posebno uz ovo divljanje cijena Intela.

XFR (automatski overclock) radi odlično i skoro da nije potrebno ništa prčkati ako ti baš nije bitan svaki MHz ili FPS u igrama.

 

Da dopunim ... na ovom linku tvrde da se R7 3x00 već testira i da je jači od i7-8700K.

https://www.notebookcheck.net/AMD-Ryzen-3000-series-7-nm-CPUs-already-tested-internally.336562.0.html

 

 

@fila2208 ... DDR4 je već počeo lagano padati.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 16:12 (Mladen).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
"...IPC gains were tested in scientific tasks, and not in gaming....

....4.7ghz...

 znaci priznali su da gaming test nije scientific? xD
4.7ghz je sitno više od 4.4ghz na koje doduše nemogu upalit win ali boota i bios radi na ovaj 1600x na ploci od 500kn.
slažem se hrabro jer ko zna kakvo skaliranje ce bit sa potrošnjom ali ne i nemoguce.

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Baš mi je drago što nam je ova tema aktivna i zdrava, broj forumaša s Ryzenom je sve veći i sve lakše se informiramo i savjetujemo.

 

Mogu reći da je ovo uskrsnuće AMD-a(procesori) baš dalo svježu krv PC sceni. Da se bar na GPU sektoru slično dogodi, bilo bi super za svih nas.

 

 Vege su jake kartice ali ja ne kužim čemu tolike cifre, 5000kn pa nadalje kakve su to nebuloze... I zašto ima samo par modela vegi, Strix od asusa, gigabyte model sa 2 fana, i sapphire nitro. Jedva da ima kakva ponuda tih kartica... Ne kužim što se vegama dogodilo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 16:23 (BeLLicus).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BeLLicus kaže...

 Vege su jake kartice ali ja ne kužim čemu tolike cifre, 5000kn pa nadalje kakve su to nebuloze... I zašto ima samo par modela vegi, Strix od asusa, gigabyte model sa 2 fana, i sapphire nitro. Jedva da ima kakva ponuda tih kartica... Ne kužim što se vegama dogodilo.

 

Kratko rečeno: ispale su mnogo lošije nego što je bilo očekivano. Velika potrošnja, veliko zagrijavanje, niske performanse u odnosu na konkurenciju i veliki troškovi proizvodnje.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 18:45 (NiramX).
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kad bi samo grafički segemnt amd-a pratio ryzena bilo bi super onda složit amd powered mašinu koja bi gurala sve što i zeleni, ali s manje para..ali otom potom

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
fila2208 kaže...

Kad bi samo grafički segemnt amd-a pratio ryzena bilo bi super onda složit amd powered mašinu koja bi gurala sve što i zeleni, ali s manje para..ali otom potom

 

 

 

Možda će Navi ostvariti takve nade.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

@filla

naravno da ako si imao priliku da utopis staro i dodas nekaj love pa uzmes novo je dobar potez.. nema se kaj previse mislit. a i nezna se koliko dobar bude zen 3.. to tek moramo vidjet

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
Jakovp kaže...
Jos pricamo o igri koja je brutalno neoptimizirana.

 Na zalost vecina igara je lose optimizirano, tako da i taj dio price treba itekako uzeti u obzir kad se rade usporedbe, u takvim slucajevima opet prevagne single core snaga, ali i brza komunikacija medu jezgrama. Bilo bi lijepo da je sve optimizirano kao bf1/bf5 il jedna forza 4, al znamo svi da to nije tako. 

 

 

 Istina, praktički sve koje nisu na Vulkanu uz poneki DX 12 biser poput sniper elite 4 i sl.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja bi uzeo I gotovo tako uvijek možeš čekati da nečemu cijena padne ili da nešto novo izađe. Cijene Rama su skoro iste kao i prošle godine kad sam ja kupovao ddr4 tako da za početak možeš uzeti 8gb ili 16gb ovisi o potrebi pa kasnije uzeti još ako cijena padne bar je ram lako dodati. Uzeo ryzen 7 ili 5 za igre će sigurno par godina dobro služiti još da igre bolje optimiziraju za 12/16 thredova

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
suspendiran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

They are compatible with DDR4-3600 CAS 15 and was tested together with a Radeon RX Vega 64 LE. Even though the exact model is unknown, it appears the sample is already faster than Intel's i7-8700K, so this might actually be a 3500/3600 model rather than a 3700. Unfortunately, these samples were quite unstable and crashing all the time, prompting engineers to restart the tests several times.

 
0 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

They are compatible with DDR4-3600 CAS 15 and was tested together with a Radeon RX Vega 64 LE. Even though the exact model is unknown, it appears the sample is already faster than Intel's i7-8700K, so this might actually be a 3500/3600 model rather than a 3700. Unfortunately, these samples were quite unstable and crashing all the time, prompting engineers to restart the tests several times.

 Ne kužim što je smiješno, pa to su pre-alpha jedinice.

 

Vjerojatno misliš da su pre-alpha inteli 100% stabilni?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
suspendiran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Brišite molim.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 7:24 (mislioc).
 
0 5 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Samo jednu stvar morate shvatit Intel je gigant isto kao i Nvidia. Njima se jednostavno nemože dogodit da igre rade bolje na Ryzenu i Vegi pa taman da i mogu radit bolje Intel i Nvidia će tu odradit svoje.

 Gledaj, sve je relativno, ako netko skuži bolju arhitekturu tržište to prati. Pa sjetimo se 2003-2006 kad je AMD brutalno dominirao nad Intelom. AMD je imao bolju cijenu, bolji u svim aplikacijama pa i gamingu, manju potrošnju i grijanje (time i bolje clockanje), prvi 64bit procesor, izmislio cool'n'quiet, prvi napravio mainstream dual core, prvi imao ploči sa modernim SLI-em itd, da ne nabrajam. I tržišni udio je naravno bio odraz toga.

 

Onda je Intel došao sa Core arhitekturom, i od tada je kako je, evo Zen mijenja situaciju. Možda nije bolji u svakom pogledu, ali u onom prosječnoj osobi najbitnijem, price to performance, je, i to debelo.

 

Ista stvar vijedi i za grafičke, stvari se vrte.

 

 

Vidim da si editirao, nije ni potreban Zen3, Zen2 već radi veliku štetu. U HEDT i server dijelu AMD šamara njih, i to dosta.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 18:11 (Jakovp).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NiramX kaže...
BeLLicus kaže...

 Vege su jake kartice ali ja ne kužim čemu tolike cifre, 5000kn pa nadalje kakve su to nebuloze... I zašto ima samo par modela vegi, Strix od asusa, gigabyte model sa 2 fana, i sapphire nitro. Jedva da ima kakva ponuda tih kartica... Ne kužim što se vegama dogodilo.

 

Kratko rečeno: ispale su mnogo lošije nego što je bilo očekivano. Velika potrošnja, veliko zagrajavanje, niske performanse u odnosu na konkurenciju i veliki troškovi proizvodnje.

 

 ponajprije ovo podcrtano, jer nitko u amd-u nije očekivao tako veliki skok u perfomansama pascala

 

oni su računali da će biti s vegom u rangu nevidije 1080ti i jači - zato su najavljivali najjaču gaming karticu na prvim predstavljanjima

međutim, pascal je ispao prejak, pa su morali napucavati vegu do maksimuma da stigne i 1080, što je dovelo do povećane potrošnje i zagrijavanja iako je vega izvrsna u efikasnosti i zagrijavanju kad je se ne gura do maksimuma

isto tako spuštanjem cijene u kategoriju 1080 umjesto 1080ti propao im je i financijski plan, zato su bile i neisplative

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Malo blesav post brišite molim.

 to nije blesav post mego cisto trolanje 

AMD AntiBoy
8 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nakon dugotrajnog mozganja, nervoze, planiranja i iščekivanja novih Intela odlučio sam odjebati plavi team zbog nebuloznih cijena i ići sa crvenima. Za cijenu bolje z390 ploče (bez procesora) imam kombo proca i ploče!

 

BANDJERA ROSA! 

 

Čekamo Zen 2 za high end setup a do tada peglamo sa 2600x i b450 Tomahawk! Nadam se da će RAM raditi na minimalno 3466 (3600cl15 b die) a ako bude malo sreće i više!

#YOLO
Moj PC  
12 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Svaka cast! :-)
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AdR03 kaže...

Nakon dugotrajnog mozganja, nervoze, planiranja i iščekivanja novih Intela odlučio sam odjebati plavi team zbog nebuloznih cijena i ići sa crvenima. Za cijenu bolje z390 ploče (bez procesora) imam kombo proca i ploče!

 

BANDJERA ROSA! 

 

Čekamo Zen 2 za high end setup a do tada peglamo sa 2600x i b450 Tomahawk! Nadam se da će RAM raditi na minimalno 3466 (3600cl15 b die) a ako bude malo sreće i više!

Životan post kolega, čestitam na pobjedi razuma.

 

Nego, što nisi ti imao neki 1700 ili 1700x od davno, ako da, imat češ tim tokom sve generacije Ryzena uskoro..?

 

 

 

 

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Poanta ove price je da se nikad ne treba previse cekati il se dogode ovakve stvari. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

Poanta ove price je da se nikad ne treba previse cekati il se dogode ovakve stvari. 

 Tebi je potreban istjerivać đavla- intela. 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 10:06 (dery).
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...
AdR03 kaže...

Nakon dugotrajnog mozganja, nervoze, planiranja i iščekivanja novih Intela odlučio sam odjebati plavi team zbog nebuloznih cijena i ići sa crvenima. Za cijenu bolje z390 ploče (bez procesora) imam kombo proca i ploče!

 

BANDJERA ROSA! 

 

Čekamo Zen 2 za high end setup a do tada peglamo sa 2600x i b450 Tomahawk! Nadam se da će RAM raditi na minimalno 3466 (3600cl15 b die) a ako bude malo sreće i više!

Životan post kolega, čestitam na pobjedi razuma.

 

Nego, što nisi ti imao neki 1700 ili 1700x od davno, ako da, imat češ tim tokom sve generacije Ryzena uskoro..?

 

 

 

 

 

war3_tft kaže...

Poanta ove price je da se nikad ne treba previse cekati il se dogode ovakve stvari. 

 

 Jes, imao sam 1700 kojeg sam prodao ocu, plan je bio nakon njega otići na intela isključivo iz razloga što imam 144/165hz monitor. Ne trebam ni spomenuti da su pred 2 mjeseca kada sam prodao procesor cijene Intel procesora su bile u razinama normale, dok sam ja prodao ryzena pa vidio da dolazi 9th gen pa reko bolje da sačekam još par tjedana i rađe ubodem noviju generaciju. Prvo su cijene iz dana u dan rasle nebu pod oblake "shortages" i što već ne, onda je sama najava intelovih procesora bila sve dalja i dalja i par tjedana se pretvorilo u 2 mjeseca plus do same official najave. Sada nakon što su ih konačno najavili cijene su totalno sumanute a da ne govorim kako su po svim izvorima informacije da će u Europi kasniti i isporuka biti kroz drugu polovicu 11.og mjeseca ili čak u 12-om mjesecu.

 

Bio jesam spreman zagristi i platiti višu cijenu samog procesora, al ne brate 60% veću te još čekati procesor do 12-og mjeseca pa da mi kroz par mjeseci izađe zen 2 koji vjerujem da će ponuditi slične performanse za 50% nižu cijenu.

 

Što se samog 2600x tiče po svim mogućim reviewima vidim da je u 2-5% što se tiče gaminga naspram 2700x a i memorijska kompatibilnost i veći mhz su vjerojatnost pa vjerujem da će poboljšanje naspram 1700 na 3.8ghz bit osjetno. Također taman ću moći lijepo sve iz benchmarkati i istestirati jer ću ga koristiti mjesec dana sa stock coolerom i onda u 11-om mjesecu ide pod full custom loop pa da vidimo kako boosta pod vodom :)

#YOLO
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
red_bull kaže...

Pomalo se neckam dal uzet sad ryzen ili pričekati gen3 druge godine.. ovo kaj imam je sad stvarno već pri kraju. 

Neznam moram pitat ženu kaj ona misli o tome.. 

 

Smith da ne mislis da si ti kriv za rage, tvoj post je i vise nego dobrodošao.. Onaj plavi pak vec svima ide na jetra...

 

playjob kaže...
Identično pitanje si i ja postavljam, samo bez žene, al’ pitat ću djevojku hahaha...

Šalu na stranu, dal čekat Epyc generaciju il da zveknem ryzen 7 2700x po principu ko mu jebe mater?

Ovaj FX-8350 me dobro služio dvije godine i 12 dana, vrijeme je da se oprostimo, pa valjda zauvijek...

 

uzmite jeftiniji Ryzen 2600 i onda iduce godine upgrade na 8 jezgreni Zen2

 

ili uzmete sad 2700X i mirni ste (nisam pitao djevojku jel mogu uzet, samo sam joj rekao da cu uzet - skoro je dobila fras kad je vidjela cijenu cijelog racunala :D)

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AdR03 kaže...

 

Čekamo Zen 2 za high end setup a do tada peglamo sa 2600x i b450 Tomahawk! Nadam se da će RAM raditi na minimalno 3466 (3600cl15 b die) a ako bude malo sreće i više!

 

mislioc kaže...
Nije baš sjajan odabir procesora za gpu tipa 1080ti, ali tvoji novci tvoj izbor.

Nisi pročitao post, ovo mu je za prijelaz i mislim da je sigurno dobro odlučio.

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Nije baš sjajan odabir procesora za gpu tipa 1080ti, ali tvoji novci tvoj izbor. I5 8600k bi taj posao odradio znatno bolje i te rame koje imaš guralo bi na 3600mhz. Stiščite td do nove godine ali htjeli vi to priznat ili ne to je tako. Nije to 10% na tom gpu-u nema šanse. S trenutnim cpu-om imaš gtx 1070ti umjesto 1080ti.Bolje bi tu sjela neka vega 56 polovna uz freesync monitor.

 

8600k za 2300kn (najjeftiniji kod nas) se ne isplati (i jos k tome nadodati cijenu hladnjaka) pored 2600 koji dodje 1450kn

8600k nije 1000+kn bolji.

 

htjeli to fanboyi priznati ili ne, to je tako.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 11:12 (Fanu).
Moj PC  
13 3 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uzeo sam ryzen 7 2700x i NZXT kraken x52 vodeno hlađenje, e sad me zanima kako bi MSI gtx 1080 radila s njima

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 11:22 (Rononi2).
 
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Pa odlično, kako drugačije bi radila ? 

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
... S trenutnim cpu-om imaš gtx 1070ti umjesto 1080ti.Bolje bi tu sjela neka vega 56 polovna uz freesync monitor.

 nekome preporucit polovnu vegu pored raznih polovnih paskala je u najmanju ruku smjesno.
druga stvar on i dalje ima 1080ti koja bi trebala vrtit 140fpsa svejedno a to zastrašivanje ko uzme amd da ce mu 1080ti postat 1070ti ovakva se prića povlaći odavna pa manje upucena ekipa ne zeli niti primirisat amdu.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam


naravno ne govorim da nece bit bottleneck amd na 720p na low detaljima pa ce di intel vrti 350fps amd ce vrtit 250 to se zna i svi se slažemo s tin.

Moj PC  
7 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice