Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.956
|
čitano: 1.426.756
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
7 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

OCCT.

 

Pa nije to nešto što me brine jer nije luda temperatura, ali... Radi na maksimalno 50 stupnjeva i onda nakon nekog vremena kad opet probam nejde ispod 60. To je ono što me muči, može biti niža temperatura, ali nije. Poraste bez razloga.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
daniel2809 kaže...

OCCT.

 

Pa nije to nešto što me brine jer nije luda temperatura, ali... Radi na maksimalno 50 stupnjeva i onda nakon nekog vremena kad opet probam nejde ispod 60. To je ono što me muči, može biti niža temperatura, ali nije. Poraste bez razloga.

 

Probaj sa stock kulerom.

Za test koristi prime.

Sad odvrti sa tim lc cc pola sata primea i prati temperature sa npr. hw monitor, a nakon toga isto pol sata sa stock kulerom.

Kojom brzinom se uopće vent vrti na tom lc cc ? Trebao bi u biosu podesit vrtnju ventilatora.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.1.2018 23:20 (honor8).
7 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Pozdrav ekipa,

 

može li preporuka nekog pristojnog kulera, ali da je multisocketaran :D. Da imam pokrivene varijante od socketa 775 do ovih današnjih. Postoji li uopće takvo nešto, da bude kompatibilno sa prošlim, a da bude adekvatno za budući upgrejd da hladi i7 tipa 7700k ili 8700k ?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Mozda najbolje da na opip probas jel se zagrijava vise ili ne. 

Meni je hw monitor ocitava 11 stupnjeva na fx sa hyper 212x a bios 24 Celzija.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Prime nisam znao pokrenut 

 

E sad ne znam šta je ovo, danas nije htio preko 56 onda sam pokrenuo mining da zagrijem i grafičku ispod i došlo do maksimalno 58 stupnjeva. Opće sam zaboravio da imam 3 brzine ventilatora na kućištu, ali ne igra ulogu jel na najbržem ili najsporijem modu.

Makar danas bio hladniji pod stresom, u idle-u je i dalje 39-40 stupnjeva, a i bios tako pokazuje. Držao sam onda upaljen bios nekoliko minuta i stavio ventove u kućištu na najvišu brzinu, pa se spustilo na minimalno 37. Stvarno ne kužim, al nadam se da će bit dobro, hvala svima koji su uskakali savjetima :)

Btw, na ruku mogu cijeli cooler prepipat kod 40 stupnjeva i hladan je (to jest, mlačan), ne znam jel je normalno il bi trebalo bit toplije. Probao sam sam čak i završetak heat pipe-ova na vrhu, nisu bili topli.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
daniel2809 kaže...

Prime nisam znao pokrenut 

 

E sad ne znam šta je ovo, danas nije htio preko 56 onda sam pokrenuo mining da zagrijem i grafičku ispod i došlo do maksimalno 58 stupnjeva. Opće sam zaboravio da imam 3 brzine ventilatora na kućištu, ali ne igra ulogu jel na najbržem ili najsporijem modu.

Makar danas bio hladniji pod stresom, u idle-u je i dalje 39-40 stupnjeva, a i bios tako pokazuje. Držao sam onda upaljen bios nekoliko minuta i stavio ventove u kućištu na najvišu brzinu, pa se spustilo na minimalno 37. Stvarno ne kužim, al nadam se da će bit dobro, hvala svima koji su uskakali savjetima :)

Btw, na ruku mogu cijeli cooler prepipat kod 40 stupnjeva i hladan je (to jest, mlačan), ne znam jel je normalno il bi trebalo bit toplije. Probao sam sam čak i završetak heat pipe-ova na vrhu, nisu bili topli.

Sve ti je savrseno u redu, cime se ti brines?

11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
roby27 kaže...

 

Ja već godinama samo mx-2 i nikad problema.

Prvom prilikom ću isprobat tu jer vidim da ima dobre ocjene od korisnika.

13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
lav1000 kaže...
 dugo nije bilo svađe na temu razmazivanje vs. zrno riže 

Pravi znalac zna koja metoda se kada koristi i nema ama nikakve potrebe za svađom,

a ti si očito malo toga isprobao pa niti ne znaš za bolje.

Javi se kad isprobaš Thermal grizzly conductonaut na grafičkom čipu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 19:17 (Valentin17).
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Valentin17 kaže...
lav1000 kaže...
 dugo nije bilo svađe na temu razmazivanje vs. zrno riže 

Pravi znalac zna koja metoda se kada koristi i nema ama nikakve potrebe za svađom,

a ti si očito malo toga isprobao pa niti ne znaš za bolje.

Javi se kad isprobaš Thermal grizzly conductonaut na grafičkom čipu.

 daj popij si svoju dnevnu dozu estrogena i namaži si dupe s tim conductonautom, mene pusti s mirom....

 

13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
lav1000 kaže...
daj popij si svoju dnevnu dozu estrogena i namaži si dupe s tim conductonautom, mene pusti s mirom....

    To je prava termalna pasta, a ne ove igračkice za 30 do 40 kn.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 19:33 (Valentin17).
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Valentin17 kaže...
lav1000 kaže...
 dugo nije bilo svađe na temu razmazivanje vs. zrno riže 

Pravi znalac zna koja metoda se kada koristi i nema ama nikakve potrebe za svađom,

a ti si očito malo toga isprobao pa niti ne znaš za bolje.

Javi se kad isprobaš Thermal grizzly conductonaut na grafičkom čipu.

Osim sta nitko pametan ne stavlja liquid metal na gpu...

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
ansha kaže...
Valentin17 kaže...
lav1000 kaže...
 dugo nije bilo svađe na temu razmazivanje vs. zrno riže 

Pravi znalac zna koja metoda se kada koristi i nema ama nikakve potrebe za svađom,

a ti si očito malo toga isprobao pa niti ne znaš za bolje.

Javi se kad isprobaš Thermal grizzly conductonaut na grafičkom čipu.

Osim sta nitko pametan ne stavlja liquid metal na gpu...

 Deda, to se stavlja kad se delida cpu?

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
lav1000 kaže...
ansha kaže...
Valentin17 kaže...
lav1000 kaže...
 dugo nije bilo svađe na temu razmazivanje vs. zrno riže 

Pravi znalac zna koja metoda se kada koristi i nema ama nikakve potrebe za svađom,

a ti si očito malo toga isprobao pa niti ne znaš za bolje.

Javi se kad isprobaš Thermal grizzly conductonaut na grafičkom čipu.

Osim sta nitko pametan ne stavlja liquid metal na gpu...

 Deda, to se stavlja kad se delida cpu?

Uglavnom, na gpu-u je prevelika sansa da prdne kartica ako malo iscuri gdje ne treba..

13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
ansha kaže...

Uglavnom, na gpu-u je prevelika sansa da prdne kartica ako malo iscuri gdje ne treba..

Ako znaš što radiš, to ti se neće dogoditi sigurno.

Najbitnije meni osobno je biti strpljiv, uzeti vremena i sve se može odraditi vrhunski.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 20:58 (Valentin17).
12 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Probao sam conductonaut na dvije grafičke (HD 7950 i gtx 470) i ništa nije bilo bolje u odnosu na mx-2. Testirano sa procesorskim hladnjakom (TRUE). Problem je ako grafička stoji vertikalno (kućište u horizontalnom položaju) jer onda zbog gravitacije zna iscuriti sa strane čipa (gdje su SMD kondenzatori). To mi se dogodilo na HD 7950 ali srećom nije ništa kratko spojilo. Inače treba razmazati na tanki sloj. Vjerojatno bi bila razlika na ekstremnom TDP-u (preko 400 W). Na r9 390 sam probao mx-2 i mastergel nano i opet nikakve razlike.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Valentin17 kaže...
ansha kaže...

Uglavnom, na gpu-u je prevelika sansa da prdne kartica ako malo iscuri gdje ne treba..

Ako znaš što radiš, to ti se neće dogoditi sigurno.

Najbitnije meni osobno je biti strpljiv, uzeti vremena i sve se može odraditi vrhunski.

Nema tu sigurno, tekuci metal uvijek moze iscurit, valjda ima razloga sta to ni "entuzijasti" u pravilu ne rade. Pogotovo zato sta je dobitak na gpu-u koji je naked die nikakav...

7 godina
odjavljen
offline
Koji CPU cooler kupiti?

ja sam testirao mastergel nano vs mx4, na procesoru sam imao 5-6c a na grafičkoj 7-8c razlike 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Phanteks. Kakve su ti temperature sa CM Masterliquid Lite 240 na r9 390X?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
odjavljen
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

na arcticovim f12 900rpm(silent mod) oko 44-46c, na max 1350rpm 39-41c na rudarenju, core clock 1085MHz

14 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

ima li koji jeftini cooler po mogucnosti u linksu ili instar oko 150kn i termalnu pastu?

švšvš
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 2:21 (Kristijan-Kiko).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Kristijan-Kiko kaže...

ima li koji jeftini cooler po mogucnosti u linksu ili instar do 150kn i termalnu pastu?

 Futura lc-95 i mx2

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Kolacic kaže...
Kristijan-Kiko kaže...

ima li koji jeftini cooler po mogucnosti u linksu ili instar do 150kn i termalnu pastu?

 Futura lc-95 i mx2

 

Čovjek traži iz linksa ili instara ti linkaš futuru.

Zbog čega ako se smije znat ?

16 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Koliko znam Instar ima samo u Zg, pa ne vidim razlog zašto ne u futuri ili nekom drugom shopu u Zg ako dobije jeftinije, makar ja bih nadodao 30kn i uzeo lc cc 120 s kojim si miran dugo vremena koji je sasvim ok i sa default pastom koju dobijes s njim.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Patrick_cro kaže...
Koliko znam Instar ima samo u Zg, pa ne vidim razlog zašto ne u futuri ili nekom drugom shopu u Zg ako dobije jeftinije, makar ja bih nadodao 30kn i uzeo lc cc 120 s kojim si miran dugo vremena koji je sasvim ok i sa default pastom koju dobijes s njim.

 Instar ima Zagreb, Rijeka i Split.

Ali čovjek vjerojatno zna zašto mu odgovara samo u ta dva dućana, nebi se bezveze ograničavao.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
honor8 kaže...
Kolacic kaže...
Kristijan-Kiko kaže...

ima li koji jeftini cooler po mogucnosti u linksu ili instar do 150kn i termalnu pastu?

 Futura lc-95 i mx2

 

Čovjek traži iz linksa ili instara ti linkaš futuru.

Zbog čega ako se smije znat ?

 Jer trazi iz ducana,a ja sam samo u futuri nasao za tu cijenu kad sam sebi kupovao.

6 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Biram CPU Cooler, pa me zanima koji odabrati, imam Intel i5-8400, pa me zanima, dal uzet AiO ili da idem sa obicnim ventilatorom? Kuciste je NZXT S340 Elite.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Dovoljan ti je bilo koji hladnjak za 100kn za taj proc.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Kizla1808 kaže...

Biram CPU Cooler, pa me zanima koji odabrati, imam Intel i5-8400, pa me zanima, dal uzet AiO ili da idem sa obicnim ventilatorom? Kuciste je NZXT S340 Elite.

 što će ti aio kad nemereš klokati taj proc

uzmi lc cc 120 i miran si

11 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Pozdrav. Da li mi moze netko preporuciti CPU cooler za FM2 i termalnu pastu.. Sad neznam koliko bi cooler utjecao na napajanje. Sad imam CX430 bronze+, MSI RX 560 Aero i AMD 750k x4 3.4ghz Blacke Edition

Slabo se razumjem pa bih zamolio za vasu pomoc. Hvala lijepa

Crypto nova poljoprivreda
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice