Preporuka za cooler

poruka: 35
|
čitano: 4.110
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Preporuka za cooler

ma odlučio sam jedan zalmanić ravno u njega lol... ironično...

ali svejedno me napajanje malo brine... jer ipak ću sada imat 2 80x80 ventilatora i 120x120 na procesoru tako da je to puno + neonke x2, a ionako napajanje je došlo uz kučište... nema kvalitete Neodlučan


CPU: AMD Phenom 9500 2.22 @ 2.42 MBO: MSI K9A2 Platinum Ati Radeon HD 2600 XT HDD 400 GB Pioneer DVD-RW 4x1GB DDR2
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Preporuka za cooler

ma pustite zalmane..teški su...moš čovjeka ubit s njime...zam sa vam kazem..imam četverojezgreni 3,6ghz@ i gigabyteov g power pro..i u loadu mi ga drži na 42 stupnja...mal je bučan al dobiješ potenciometar..meni je ok..i svijetli i hladi sve oko sebe...a frezer dodje 180kn pa je odličan..ako bas imas za izdvojit do 700kn cooler ..onda dajem glas za zalmana..onog naj naj...sto dodje 500kn....pravi je..a i težak..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Preporuka za cooler
Ma kakve su to gluposti cetverojezgreni proc u loadu da je na 42°C i to jos s tim gigabytovim coolerom? Stavi sliku (print screen) sa temperaturama pa da vidimo? I bas me zanima kaj ti mislis da je load procesora?
Inace dobri i jeftini cpu cooleri su ti:
Arctic Cooling Freezer 7-Pro = 160kn
Cooler Master Hyper TX 2 = 150kn
15 godina
offline
RE: Preporuka za cooler
Marshal64 kaže...

Ovako, složio sam novu konfu i treba mi cooler koji će mi sniziti temperaturu zbog OC...

MBO: MSI K9A2 Platinum AM2+ i CPU: AMD Phenom 9500 2.22 GHz

Imam cooler koji mi je došao uz procesor.

Sada mi je temperatura na idle 30 - 40 'C, pod opterečenjem 47 - 50 'C

Kada ga clockam na 2.42 na idle mi je 40 - 46 'C, a pod opterečenjem 50 - 61 'C

 

Gledao sam puno coolera, ali nikako da nađem pravi. Gledao sam malo Zalmanove, ali čitao sam po drugim forumima da nisu dobri (hrpe bakra i hladi jednako kao standardni cooler koji dobiješ uz CPU).

Znači tražim neki air cooler do 700 kn koji bi riješio visoke temperature. Smijeh

 

Unaprijed hvala!

 ey o cemu ti to ja imam phenoma 9500 digo sam ga na 2.75ghz  temperatura neide iznad 65 stupnjeva sa zalmanom 9500 led samo treba vremena da pasta proradi jer na pocetku mi je bilo cudno,al bi bilo pozeljno da imas dovoljno propuha u kucistu inace na defaultu mi je temperatura 32 stupnja pod opterecenjem maksimalno 40 stupnja,na 2.5 ghz normala 36 pod opterecenjem 45 itd...mjereno sa speedafanom hardwer monitorom,everestom cim vise nije ali print ko hoce dobit ce oko 17h kada dodjem iz posla doma

 

Amd Phenom x4 9500|
Sapphire Hd3870 Toxic 512mb ddr4|
2 x 1gb kingmax + 2x 1 gb Apacer 800mhz dc|
gigabyte GA-MA770-ds3|
hdd wd 320gb|
psu xilence 500w
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.5.2008 13:33 (toxic).
16 godina
neaktivan
offline
Preporuka za cooler

Dececi moji, stvari se mijenjaju. HDT nacin hladjenja je sada na prvom mjestu. Xigmatek iz www.hardveraj.hr su ono sto vama treba. Definitivno mislim da nema boljeg coolera, omjer ulozeno/dobiveno (performanse) je odlican.

 

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice