Posao u Belgiji iskustva i ponude

poruka: 21
|
čitano: 31.662
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Posao u Belgiji iskustva i ponude

Evo da započnem svoju temu jer me jako zanima tko je radio u Belgiji na techničkom području i kako se tamo živi? 

 

Molim samo ako imate svoja iskustva ili imate neke linkove gdje se šta može pročitati. 

 

Dobio sam ponudu prije par dana na radnom mjestu CNC Tokar. Ja imam oko 3 godine iskustva ovdje u RH i plaća mi je 5000 tis. kn što nije toliko loše ali nema napredovanja.. 

 

Ponuda koju sam dobio... ako je tko još zainteresiran neka izvoli. Imam dobra iskustva za sad sa agencijom a odmah sam ustupio u kontakt sa belgijancima preko njih!

 

CNC Tokar

Zapošljavamo više od 10 izvršitelja.

Radno mjesto: Belgija, Sint Truiden
Stalni radni odnos, puno radno vrijeme

 

Poslodavac je nezavisni opskrbljivač punog sustava goriva učinkovitih POWERTRAINS.
S više od 40 godina iskustva u proizvodnji CVT Transmissions, poslodavac također nudi napajanje za nova energetska vozila kao što su električna vozila (EV) i hibridi, kao i Dual Clutch Transmissions (DCT).

 

Opis radnog mjesta:
- Obrada čelika;
- CNC strojevi za obradu s Siemensovim upravljačkim sustavom;
- Proizvodnja u vrlo dugoj seriji;
- Rad s mjernim instrumentima prema tehničkim crtežima (vrlo važno)

Potrebna znanja i vještine:
- 1-2 godine iskustva kao CNC okretača (operator) - po mogućnosti iskustvo s Siemensom, ali nije nužno;
- Tehničko obrazovanje;
- Fleksibilan (rad u 2 smjene) i dinamičan (rad u mladoj ekipi);
- Sposoban samostalno raditi kao i u timu;
- Iskustvo pomoću različitih alata za mjerenje;
- Spremni na dugoročno zapošljavanje;
- Dobro znanje engleskog jezika.

Pogodnosti koje nudimo:
- Puno pravno zapošljavanje prema belgijskom zakonu;
- Plaća 14,50 € bruto / sat;
- Ugovor direktno sa belgijskim poslodavcem;
- Organizacija smještaja (plaća se 65 € / tjedan);
- Besplatan pristup internetu u objektu;
- Socijalni bonusi prema belgijskom zakonu.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Posao u Belgiji iskustva i ponude

Nemam iskustva na tvom podrucju ali evo vec drugu godinu radim kao programer u Belgiji.

 

Za oko mi je odmah zapela prilicno niska satnica kada uzmes u obzir da na bruto placu idu jako visoki belgijski porezi. 

Dobro je sto je smjestaj pokriven pa se onda satnica jos nekako i isplati. 

 

A zivi se dobro. S netom placom od oko 2k eura cisto pristojno. Tu po zakonu imas i dvije dodatne place (u prvom i sestom mjesecu) koje se doduse malo vise oporezuje, ali jako razvesele covjeka.

 

I nemoj slusati uhljebe iz eu institucija i slicno jer oni zive ko bubreg u loju na racun svih nas koji to placamo preko poreza. 

 

Ako imas kakvih konkrentih pitanja samo pucaj. 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Posao u Belgiji iskustva i ponude

Evo me zanima napr. ova satnica bi za čovjeka koji je sam ižaslo na 1600 EU neto što je ok.. za početak. Za nekoga s djecom oko 1750 EU + dječiji dodatak 

 

Ako mi oni govore neto satnice ona se od toga ništa ne oduzima jel? 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Posao u Belgiji iskustva i ponude

Oni nikad nece samoinicijativno govoriti o neto satnici. Uvijek ce misliti na bruto, i to cesto na godisnjoj razini.

Zato uvijek najbolje da dva puta pitas... Tko pita ne skita :) 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Posao u Belgiji iskustva i ponude
Govori mi naša žena pa zato kažem iz agencije ovdje pa zato kažem. Ali poslodavac je također bio jako otvoren o vezi plaće i bonusa itd. Sve na neto bazi, također je iskreno rekao da po mjesecu može varirati €50,- gore-dolje. Više dolje nego gore hehhhe

Bar se zna na čemu si.
10 godina
offline
Re: Posao u Belgiji iskustva i ponude

@Nilturion

 

E, frende ja bih imao pitanja. Naime, zanima me kako je biti developer u BEG. Svi se furaju IRE, DE i tako nešto. Pa, me zanima zakaj bi eventualno odabir nekog kao developera trebala biti možda Belgija, a ne neka druga zemlja.

 

Kolko se u tamo troškovi života(stanarina, režija, hrana i dr.), te kako se kreću plaće unutar ICT??

 

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.TMATIJA1.Leaving or dead, always ahead...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Posao u Belgiji iskustva i ponude

Nije lose, place su jako dobre, uvjeti isto tako.

 

Sto se zivota tice tu su neke stvari super neke malo manje super. Na primjer dosta su ceste situacije da naletis na ljude koji ne znaju engleski ili ne zele pricati (francuzi, arapi i crnci...). Sto se flandrije (pronizozemski dio belgije) tice tu je vec bolja situacija. 

 

Standard je tu dosta visok, cijene smjestaja i rezija to prate, ali zivot kao zivot (namirnice, odjeca i slicno) su na razumnoj razini (cak se mogu usporedivati s hr). 

 

Sada tesko je usporedivati s durgim zemljama. Na primjer kada bi isao traziti novi posao uzeo bi u obzir nizozemsku koja ima jos veci standard od belgije. 

Na temelju prica koji dobivam iz irske, tamo nebi nikad zivio zbog guzve i navale koja tamo vlada (mozda sam u krivo, to je moje misljenje iz druge ruke). 

 

Ako imas jos koje specificnije pitanje samo pucaj.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Posao u Belgiji iskustva i ponude
SAD?
Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
10 godina
neaktivan
offline
Re: Posao u Belgiji iskustva i ponude
Nisam siguran ali vjerojatno je i u belgiji radno vrijeme 150h mjesecno x 14.5 dobis bruto placu od 2175 eura mjesecno sto bi onda odgovaralo neto placi o kojoj pricas ali provjeri kroz online kalkulatore.
Znam sa kojom agencijom imas posla jer sam i sam imao slicnu ponudu od njih ali trenutno mi Belgija nije napeta. Ako imas 5k kuna kod nas mislim da ti je ponuda i vise nego ok,posebno ako ces zivjet u tom shared smjestaju koji je puno jeftiniji...
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Posao u Belgiji iskustva i ponude

TOTAAL BRUTO 2387,67
RSZ-307,98
VOORHEFFING-422,11
BIJZONDERE BIJDRAGE-22,87
EXTRA VERGOEDINGEN+0,00
EXTRA INHOUDINGEN-0,00
NETTO=1634,71

Za nekoga bez obitelj/djece. 

 

TOTAAL BRUTO 2387,67
RSZ-307,98
VOORHEFFING-100,02
BIJZONDERE BIJDRAGE-22,87
EXTRA VERGOEDINGEN+0,00
EXTRA INHOUDINGEN-0,00
NETTO=1956,80

Za nekoga sa dvoje djece. (Još ima pravo na dječiji doplatak ali to još nije za mene). 

 

https://www.vacature.com/nl-be/tools-testen/bruto-netto-calculator 

Izračunao sam preko gornjeg linka jer sam taj dobio to od agencije. Na 38 sati tjedno, 5 dana rada. 

 

Zanimljiva mi je Belgija jer nisam nikad ražmisljao tako o tome, samo o Njemačkoj ali se dosta vračaju iz nje nezadovoljni. 
Agencija je isto zanimljiva jer je žena živjela u Nizozemskoj pa ima iskustva iz prve ruke, također se poklapa što ovdje kažu ljudi. 
Daju ugovor direktno sa poslodavcem u Belgiji i nemam ništa više sa njima što mi također odgovora jer ako se maknem iz RH onda neću da mi se ovdje još vuču bili kakvi repovi. 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Posao u Belgiji iskustva i ponude

U pravu si... za početak mi je zapravo dobra ponuda. Eto prilika da odem. 

 

Zanima me zašto ti Belgija nije napeta? 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Posao u Belgiji iskustva i ponude
Planiram u Uk sa zenom,zapravo prakticki smo pred odlaskom ali u Uk ces jako jako tesko do radne dozvole s ovim zanimanjem. (gotovo pa nemoguce trenutno,probao sam)

Javi se na PP ako prihvatis ovo u Belgiji cisto da razmijenimo dojmove,tko zna mozda zalomim i ja u eu ipak...
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Posao u Belgiji iskustva i ponude

Nebi ja u UK. Previsoke cijene! Kad vidim koliko su tamo stanovi itd. strašno 

 

Javiti ću sve, za sad imam sutra razgovor preko Skypa. Javi se kad znaš o čemo se radi i kojoj agenciji. Uglavnom samo te netko mora ubaciti a ostalo čes sam. 

6 godina
neaktivan
offline
Posao u Belgiji iskustva i ponude

Pozdrav svima,

 

 

Evo, ja sam se javio u grupu o Irskoj, ali nitko ne odgovara, pa da ovdje pitam.

Belgija mi je takodjer interesantna.

 

 

Ja sam profesor matematike, a vise od 15 godina se bavim programiranjem u slobodno vrijeme.

 

E sad, formalnog komercijalnog-neprekidnog iskustva nemam, sto bi rekli  "lack of commercial experience".

 

Imam 3 odradjena-placena freelance projekta ne UpWorku, c++, c#, i jedan placeni sa strane, c++ mfc.

 

Imam podosta godina, ali jos uvijek daleko od penzije :)

Ja bih se prebacio iz nastavnickog posla u programerski. Imam pravo na neplaceno na godinu dana, pa da probam.

 

Trazim c++ posao-intenzivno 6 mjeseci.

Najvise IE i UK, od nedavno Belgija, Austrija i Njemacka.

 

IE:

-tehnicki interview za jednu firmu c++ i Data Mining. Prvi takav interview za mene. Dosta opako i nisam se snasao.

-tehnicki interview za drugu firmu, trazili su vise c++ pozicija. Tijekom interview-a ponudili su mi posao za c++ i Statistiku, ali ja na vrijeme, citaj ODMAH :) nisam to shvatio.

-jos jedan tehnicki interview ovaj puta za poznatu firmu, i tu mi je posebno zao jer je zadatak bio super-simpa, ali ja eto naivan i nisam ga odmah poceo rjesavati, nego prije deadline-a.

 

UK:

- firma sa kojom sam imao tehnicki interview-samo phone razgovor, i tip me pitao u detalje o jednom mom projektu, nesto sam znao a nesto se nisam sjetio. Kasnije mi je recruiter rekao da ce mi se firma jos javiti, ali nista.

- jedna firma iz UK me kontaktirala, i imao sam zakazan tehnicki interview na Skype, ali sam zaboravio da je tada bilo 1 sat razlike, a ne 2, pa sam zakasnio. Kasnije su oni zatjevali da interview bude u vrijeme mog radnog vremena, itd. Pokusao sam kontektirati tog njihovog menadzera nekoliko puta kad sam vidio da je online, ali nista.

 

Austrija:

- jedna firma, bili zainteresirani, poslali materijale da proucim, 500 stranica prirucnika za njihov software, ali su trazili da bar 4 godine ostanem raditi kod njih, sto mi se nekako cini prezahtjevno. Imam zenu i malo dijete i kako da garantiram da cu tako dugo ostati na jednom mjestu, u firmi koju ni ne poznajem.

 

Njemacka, sve redom odbijenice, osim ako ide preko recruitera iz UK :). Napomena, ne znam Njemacki.

- jedna firma iz Njemacke, tehnicki interview, ali je njihov c++ stl test bio prezahtjevan za mene. 

- jos jedna firma, poznata, također preko recruiter-a iz UK, rjesavao sam za mene opaki c++ IKM test. Nisam obratio paznju da su mi u paketu poslali jos jedan, Codility test. Tako da kad sam se namucio sa IKM, onaj drugi sam totalno zbrljao. Nikad nisam saznao rezultate IKM testa :(

 

 

Zadnje:

- uskoro tehnicki interview, ali ne bih sad..

- consultant iz jedne UK agencije je poslao moj freelance projekt za Njemacku firmu, pa cu saznati da li ce biti tehnicki interview. Radi se o contract poziciji u Njemackoj.

 

 

Par puta su mi rekli ljudi, da se recruiteri i firme ne bi zezali s menom da zaista nemam sanse.

 

 

 

Kakva su vasa iskustva iz Belgije, koji su site-ovi najbolji za trazenje programerskog posla.

 

 

 

Hvala,

Kruno

 

 

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Posao u Belgiji iskustva i ponude

U Belgiji generalno traje velika potraznja za developerima kao i svugdje u svijetu. Doduse tu nema nekih velikih imena kao u Irskoj, ali svejedno se da naci dobrih poslova, a po mom iskustvu ne postoje neki nepremostivi intervjui i testovi. Najcesce jedan tehnicki i drugi gdje oni ponude uvjete i posao. 

 

Za trazenje posla je najbolje https://be.indeed.com/ koji je zapravo engine koji pretrazuje hrpetinu drugih mjesta s poslovima.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.7.2017 19:16 (Nilturion).
 
1 0 hvala 2
6 godina
neaktivan
offline
Posao u Belgiji iskustva i ponude

Dobra večer! Konobar sam sa višegodišnjim iskustvom koje sam stekao radeći na Jadranu kao konobar u baru, kao konobar u restoranu na američkom kruzeru, radeći po hotelima u Njemačkoj i sada Austriji. Belgija me prvenstveno zanima zbog najmanje netto plaće od 1738,00 EUR za konobara, koliko sam našao podatke. Mislim da su točni podaci koje sam naveo da je konobaru 10 - 15% tringelda uključeno u promet koji napravi, sada po dnevnom prometu ili po pojedinačnom računu, ne znam. Znam da su službeni jezici njemački, francuski i nizozemski. Pričam engleski i njemački. Ono što mene trenutno najviše zanima da li znate možda kojoj agenciji bi se mogao obratiti i malo preispitati te informacije koje imam ili još bolje da li mi netko osobno može odgovoriti na par pitanja ili slučajno poznaje nekoga malo upućenijeg u tome području. Zahvaljujem se unaprijed.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Posao u Belgiji iskustva i ponude

Nemoj me krivo shvatiti ali čisto ti sumnjam da su ti podaci točni.. Kako bi bilo min. plaća za konobara 1700 a za građevinskog radnika 1500. 

 

Pogledaj na link koji je stavljen gore pa pretraži. Neznam koja se agencija bavi sa time da ti iskren budem. Sretno svakako!

 

Ova ponuda je i te kako još aktualna. Evo mali update od mene. Idem raditi za drugog poslodavca nego ovog jer sam pao na razgovoru... nisam se mogao sjetiti neke riječi na engleski jezik vezano za tehničke crteže i jbg. Brzo su mi nešto drugo našli. 

 

Ako tko šta više hoće znati neka se samo javi! 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.7.2017 16:25 (Horvatin).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Posao u Belgiji iskustva i ponude

Sve u redu. Ovo su podaci sa jedne srpske stranice iz 2014.g. ali tu stoje podaci da konobar zarađuje koliko sam naveo, a građevinski radnik nikako 1500, nego 2696 eura. Hvala, također sretno na novom poslu!ž

 

Link je tu: http://www.sveznan.com/drustvo/prosjecna-plata-u-belgiji/

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2017 17:23 (tin1991).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Posao u Belgiji iskustva i ponude

 

Ovi podaci nisu tocni.

6 godina
neaktivan
offline
Posao u Belgiji iskustva i ponude

To sam i ja mislio! 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Posao u Belgiji iskustva i ponude

Cisto da podignem temu - ja sam bio u Irskoj i prebacio se u Belgiju. Belgija je puno bolja za zivot - placa jest manja, ali samo ako ne racunas auto od firme, telefon s troskovima, pakete osiguranja, 13. i 14. placu, nize cijene stanovanja. Onda najednom ispada da imas vise u Belgiji. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice