2 uredjaja na 1 routeru remete internet onom drugo

poruka: 4
|
čitano: 1.405
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
2 uredjaja na 1 routeru remete internet drugom

imam taj novi router .... spojen svaki pojedinacno Lan kablom  2 uredjaja  .... i svi mogu ici na internet ....   Problem se javlja kad jedan npr. kompjuter ode na youtube ... i pokrene neki video ... onda  remeti internet ovom drugom uredjaju koji je isto na internet ... tj. ili uspori totalno ili dolazi do prekida video slike .... 

 

Nisam imao ovakav problem na proslom ruteru i sve je radilo normalno .... bez obzira na intezitet "downloada" .... sa interneta ...  1 uredjaj nij remetio drugi uredjaj dok su na internetu ....   

Medjutim sad imam problem na ovom novom ruteru ...   INNBOX V44

 

Znali kako rijesiti ovaj problem ? 

Da li treba sta u postavkama  modema nesto nastimati ? ...

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 2 uredjaja na 1 routeru remete internet drugom

Probaj ugasiti WiFi u postavkama rutera pa vidjeti da li se onda smetaju ?

Inače ako imaš ugovorenih 20Mbps na ruteru normalno da će dva PC to otprilike podjeliti kad su preko LAN-a na downloadu.

.... a normalno kod wifi to čak može biti i 99% jedan PC , a drugi 1%.

5 godina
neaktivan
offline
Re: 2 uredjaja na 1 routeru remete internet drugom
AF139 kaže...

Probaj ugasiti WiFi u postavkama rutera pa vidjeti da li se onda smetaju ?

Inače ako imaš ugovorenih 20Mbps na ruteru normalno da će dva PC to otprilike podjeliti kad su preko LAN-a na downloadu.

.... a normalno kod wifi to čak može biti i 99% jedan PC , a drugi 1%.

 

Ovo se desava jer je Wi-Fi ugasen ....   Znaci problem je u mrezi ......  izmedju 2 uredjaja ..... jedan uredjaj vise "povuce interneta" ... od drugog ..... i poremeti surfanje kod drugog ili prekida ... 

 

Znam da postoji kako "kanalisati"  odredjem promet kod pojedinalnog LAN porta-a .....  znao sam kod prijasnijh rutera ... na ovom ne znam ...

 

 

6 godina
protjeran
offline
2 uredjaja na 1 routeru remete internet onom drugo

Ovo je ..... vrlo ozbiljan .... problem pa se ........ nadam da ćeš ga ... riješiti.

 

........

All work and no play makes Jack a dull boy.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice