Bridge mode i drugi router

poruka: 5
|
čitano: 5.353
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Bridge mode i drugi router

Pozdrav,

 

Nedavno sam od VIP-a dobio novi Ubee modem i nazvao tehničku podršku koja ga je prebacila u bridge mode s obzirom da želim koristiti vlastiti router jer na Ubee uopće ne mogu otvoriti portove i jako je problematičan.

Problem se sastoji u tome što sam na drugome routeru (tp-link) namjestio postavke za pppoe, ali se nažalost i dalje ne mogu spojiti na internet.

Gledao sam razne topice na ovom forumu vezano uz postavke za pppoee (btw, koristim vdsl), ali mi nije pomoglo.

U prilogu se nalazi screenshot postavki te bih bio jako zahvalan kada bi mi netko pomogao pa da se više ne mučim sa Ubee modemom od VIP-a jer ne želim biti vječno osuđen na njega .

Također sam uključio virtual circuit 0 i pogasio virtual circuit 1-7 kako ne bi došlo do konflikta.



https://s33.postimg.cc/yczb7yqin/TP_-_LINK_postavke.png

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2018 9:04 (asablic).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bridge mode i drugi router

Dal je sigurno VIPov router prebačen u bridge mode?

Možeš se spojiti na njega i provjeriti?

Što log ispisuje na novom routeru? Koja greška je kod pokušaja spajanja?

 

P.S. preko mobitela ništa ne vidim na slici. Kad ju povećam samo su mrlje umjesto slova 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
Bridge mode i drugi router

VIP-ov modem je nadam se prebačen u bridge mode (tako su navodno rekli tehničari), a kada je prebačen u bridge mode prestao je raditi internet preko njega što je sasvim normalno i vjerojatno ukazuje da je proces prebacivanja prošao normalno.

Jedino je problem što nikako ne mogu izvući log iz njega (pritisnem open logs i ništa se ne događa), a Ubee modem ima velikih problema i vidio sam da se dosta korisnika na internetu žali na navedeni modem.

Također mogu od prijatelja posuditi Technicolor koji mu je ostao višak.

Navedeni modem (Technicolor) sam imao i radio je sasvim normalno prije nego ga je lupio grom, ali nisam siguran da li je svaki Technicolor programiran da radi samo na parici vlasnika na kojeg je registriran ili može raditi na bilo kojoj parici koju koristi VIP-ov korisnik.

Druga opcija je da umjesto tp-linka kojeg koristim kao sekundarnog modema/routera nabavim neki bolji router.

 

EDIT: Ispravio sam link na postavke za drugi router u prvom postu, sada se vidi i na mobitelu.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2018 9:21 (asablic).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bridge mode i drugi router

Ona opcija Bridge Interface pod PPPoE, probao si staviti na Activated?

 

Ako imaš prilike, probaj posuditi drugi router umjesto TP Linka.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
Bridge mode i drugi router

Hvala na pomoći, upravo sve uspio namjestiti sa drugim routerom. 

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice