Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.234
|
čitano: 3.843.671
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Paaa iskreno, više sam ziheraš i nemam neku namjeru overclockati (barem ne u skorijoj budućnosti), zato sam prije uvijek i imao intel. Plug 'n' play i udri. Također, ne patim na ultra mega detalje tako da mi tih možda 10ak fpsa neće puno značiti pogotovo jer i ne igram najnovije i hardverski najzahtjevnije igre. Rađe počastim ekipu s tih 300 kn :D

Ali hvala puno na savjetima, pročešljati ću malo ryzen temu 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

koju ploču da uzmem za i5 9600k

 

ASRock Z390 Extreme 4 ili Gigabyte Z390 Aorus elite ili nešto treće?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
deflagrated kaže...

Paaa iskreno, više sam ziheraš i nemam neku namjeru overclockati (barem ne u skorijoj budućnosti), zato sam prije uvijek i imao intel. Plug 'n' play i udri. Također, ne patim na ultra mega detalje tako da mi tih možda 10ak fpsa neće puno značiti pogotovo jer i ne igram najnovije i hardverski najzahtjevnije igre. Rađe počastim ekipu s tih 300 kn :D

Ali hvala puno na savjetima, pročešljati ću malo ryzen temu 

Mozes i sa b350 klokati, ako ti je do toga...

15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
https://www.njuskalo.hr/procesori/intel-core-i7-3770k-3.5ghz-quad-core-procesor-oglas-26692085

Jel ovo bolje od tog ryzen 1600 ili nema smisla uspoređivati. Molim vas dajte mi neki prijedlog i nešto polovno od intel do 3000kn, mbo, cpu, ram, gpu..
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
sage kaže...
https://www.njuskalo.hr/procesori/intel-core-i7-3770k-3.5ghz-quad-core-procesor-oglas-26692085

Jel ovo bolje od tog ryzen 1600 ili nema smisla uspoređivati. Molim vas dajte mi neki prijedlog i nešto polovno od intel do 3000kn, mbo, cpu, ram, gpu..

 https://www.njuskalo.hr/pc-racunala/gaming-pc-ryzen-racunalo-oglas-27045513 možda ovako nešto pod garancijom. Teško ćeš sve to kod Intela za 3000kn.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2018 14:08 (mislioc).
12 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
sage kaže...
https://www.njuskalo.hr/procesori/intel-core-i7-3770k-3.5ghz-quad-core-procesor-oglas-26692085

Jel ovo bolje od tog ryzen 1600 ili nema smisla uspoređivati. Molim vas dajte mi neki prijedlog i nešto polovno od intel do 3000kn, mbo, cpu, ram, gpu..

 To nema smisla uspoređivati. Stari Intel procesori su preskupi i sporiji.

I7 3770K je 4/8 jezgri i star skoro 7g., dok je Ryzen 1600 6/12 jezgri nov, brži i 3g garancija za iste novce.

 

12 godina
suspendiran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Mile 74 kaže...
sage kaže...
https://www.njuskalo.hr/procesori/intel-core-i7-3770k-3.5ghz-quad-core-procesor-oglas-26692085

Jel ovo bolje od tog ryzen 1600 ili nema smisla uspoređivati. Molim vas dajte mi neki prijedlog i nešto polovno od intel do 3000kn, mbo, cpu, ram, gpu..

 To nema smisla uspoređivati. Stari Intel procesori su preskupi i sporiji.

I7 3770K je 4/8 jezgri i star skoro 7g., dok je Ryzen 1600 6/12 jezgri nov, brži i 3g garancija za iste novce.

 

 Ma i taj kaj traži 1300kn za i7 3770k očito se dobrano napušio.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2018 15:14 (mislioc).
12 godina
online
Savjeti o nadogradnji računala

Svi na Njuškalu traže 1300kn za i7 3770K što je stvarno previše.

Evo jedne Intel konfiguracije za 1900kn, ali opet neisplativo kad za 500kn više imaš sve novo i brže.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Mile 74 kaže...

Svi na Njuškalu traže 1300kn za i7 3770K što je stvarno previše.

Evo jedne Intel konfiguracije za 1900kn, ali opet neisplativo kad za 500kn više imaš sve novo i brže.

 a što reći kad je nasljednik te intelove serije 2.000 i više kuna

obični 4770/4790 bez k se prodaje za minimalno 1.800 kuna na njuškalu, što je više nego previše

 

ranije sam gledao nadograditi svoj i5 4590, no sad sam potpuno odustao od te ideje

neka gura još godinu dana i onda idem skroz na novu platformu

5 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
mislioc kaže...

 https://www.njuskalo.hr/pc-racunala/gaming-pc-ryzen-racunalo-oglas-27045513 možda ovako nešto pod garancijom. Teško ćeš sve to kod Intela za 3000kn.

 Ovo cak i nije lose za te pare. Jos malo spustiti, ako ide. I uzeti HDD, ako ga nema u trenutnoj kanti.

12 godina
suspendiran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
SamoPitam3 kaže...
mislioc kaže...

 https://www.njuskalo.hr/pc-racunala/gaming-pc-ryzen-racunalo-oglas-27045513 možda ovako nešto pod garancijom. Teško ćeš sve to kod Intela za 3000kn.

 Ovo cak i nije lose za te pare. Jos malo spustiti, ako ide. I uzeti HDD, ako ga nema u trenutnoj kanti.

 Ma skroz ok PC plus sve uredno sa garancijom pali i vozi. Nema HDD ali ima SSD 120gb. Spustiš 200 do 400kn i kupis HDD .

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2018 15:49 (mislioc).
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Hvala vam na odgovorima, ako budem uzimao najvjerojatnije ću uzet amd ryzen, pošto kao što je rečeno nema smisla uspoređivati starije intel cpu po 5-6god sa novim ryzen cpu i još imaju garanciju.. Nisam znao da je takva razlika u cijeni, ne razumijem zašto, ako su noviji ryzen cpu brži nego intelovi starije generacije
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 0:37 (sage).
 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Zato sto kod nas ljudi ne znaju koliko bi para trazili kad nesto prodaju, da im je izvuc vise nego su platili kad je bilo novo...

15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Ok po tom pitanju je razumljivo, što više dobiješ kad prodaješ to bolje, al po čemu su bolji ili lošiji obrnuto, da je tolka razlika u cijeni. Ima valjda nešto što je pozitivno i negativno na obje strane ako bi se uspoređivalo.. Iako najnoviji trenutno cpu uspoređivati sa starim 5-6god nema smisla u biti po nekoj logici
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 20:58 (sage).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Do kraja mjeseca mi stiže neka uplata pa mi je prilika da nadogradim pc. Imam ps4 pro za igranje, a htio bi da uzmem nešto da mi potraje što duže. Za tablet i laptop sam se već snašao. Sad je na redu pc. 

 

pentium g4560
ASRock B250M-HDV
16 gb ram ddr4 2400 
ssd 120 gb Kingstom 

Windows 10 pro 64-bit 

 

To imam. Treba mi novo i napajanje. Surfanje, filmovi, uređivanje slika, otvoreno dosta toga istovremeno. Uglavnom ništa prezahtjevno. Ako je ryzen ostavio bih ovaj ram jer kao što sam rekao ne mislim igrati. Jedino skinem neku igru da isprobam da li da kupim za ps4. Znači, ostavio bih ram i ssd. Uz to me zanima koliko da tražim za g4560 i asrock B250-hdv. Oboje pod garancijom. Ne bih preko 4000 išao. Jedino ako baš treba za nešto osjetno bolje bih dodao. Svaki savjet dobro došao. Kad sam ovo kupovao stavio sam bio slike ovdje pa ću i tako ovaj put uraditi da ne mislite da pitam bez veze:)  

 

edit: pc je spojen na 4k tv pa sam smanjio rezoluciju na full hd jer mi nije baš to sve dobro radilo od kad sam se riješio grafičke. Često imam dosta spojenih usb pa kad nešto prebacujem se sve to malo smrzne:)

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.12.2018 15:45 (mariclius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
mariclius kaže...

Do kraja mjeseca mi stiže neka uplata pa mi je prilika da nadogradim pc. Imam ps4 pro za igranje, a htio bi da uzmem nešto da mi potraje što duže. Za tablet i laptop sam se već snašao. Sad je na redu pc. 

 

pentium g4560
ASRock B250M-HDV
16 gb ram ddr4 2400 
ssd 120 gb Kingstom 

Windows 10 pro 64-bit 

 

To imam. Treba mi novo i napajanje. Surfanje, filmovi, uređivanje slika, otvoreno dosta toga istovremeno. Uglavnom ništa prezahtjevno. Ako je ryzen ostavio bih ovaj ram jer kao što sam rekao ne mislim igrati. Jedino skinem neku igru da isprobam da li da kupim za ps4. Znači, ostavio bih ram i ssd. Uz to me zanima koliko da tražim za g4560 i asrock B250-hdv. Oboje pod garancijom. Ne bih preko 4000 išao. Jedino ako baš treba za nešto osjetno bolje bih dodao. Svaki savjet dobro došao. Kad sam ovo kupovao stavio sam bio slike ovdje pa ću i tako ovaj put uraditi da ne mislite da pitam bez veze:)  

 

edit: pc je spojen na 4k tv pa sam smanjio rezoluciju na full hd jer mi nije baš to sve dobro radilo od kad sam se riješio grafičke. Često imam dosta spojenih usb pa kad nešto prebacujem se sve to malo smrzne:)

 

CPU: Procesor AMD Ryzen 5 2600, 3.40GHz, 16MB Cache, s.AM4, YD2600BBAFBOX
MBO: Matična ploča ASRock B450M-HDV, AM4, 90-MXB830-A0UAYZ 
RAM: -
GPU: Grafička kartica Asus RX570 4G Expedition Radeon, 4GB GDDR5, 256-bit, 1254/1750MHz, EX-RX570-4G, 90YV0AI1-M0NA00 
DISKOVI: -
NAPAJANJE: Napajanje 600W FSP Fortron/Source Hyper, ATX 2.31, HP600, PPA6003302 
CASE: -

UKUPNO: 3.978kn
Besplatna dostava

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Hvala:) Javim se ubrzo sa slikama. Samo još napiši ako možeš koliko vrijede ova matična i g4560? Sa 2 god garancije, 300,400 kn? Javim se na pp u vezi toga gdje kupiti.  Pozz

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Teoretski, jel bi mogao staviti na tu mbo neki i5-7xxx i 1060 pa da ima i dalje dobru masinu?

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Striko2009 kaže...

Teoretski, jel bi mogao staviti na tu mbo neki i5-7xxx i 1060 pa da ima i dalje dobru masinu?

 mozes staviti najjaci i7 i gtx 1080ti i to ce fercerati 100%..lp

Intel Core™ i7 Forever
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

...

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.12.2018 19:38 (mariclius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav ljudi, imam jedan pc sa jako starim ramom i htio bi ga nadogradit. Malo sam proučavao al nisam siguran jel mogu ram koji želim pa bi trebao savjet.

Ovo je moj pc: Cpu-intel core 2 quad 9550 2.83ghz

            gpu-amd radeon r7 250 1gb oc edition

            matična-gigabyte G41M-Combo(socket 775)

            ram- 2x2gb ddr2 (piše da radi na 333mhz)

 

Mene zanima mogu li ja u taj pc staviti (dvije) 2x4gb ddr3 1333mhz ram pločice? Isto me zanima što moram gledati kod kupovanja rama preko njuškala, znači rabljeni.(pitao bi da mi pokaže na svom ili mojem pc-u dal radi)(treba li još što osim toga gledati)

 

Unaprijed hvala

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.12.2018 19:41 (NistaNeznam).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Mogu jeftino od frenda dobiti 2x 1tb hdd.
Po komadu 100 kn. Bar mislim da je to jeftino?
WD Blue 32 mb cache 7200 okretaja.
Radio je u firmi, izvađen iz PCa, testiran i nema nikakvih bad sectora itd.
SSD ne ni nikada uzimao rabljeni, ali razmišljam o ovoj ponudi jer mi treba HDD za multimediju za oba PCa iz opisa.
Zanima me kakva su mišljenja oko kupovine rabljenog HDD?
Mislim da isti novi idu po 200tinjak kuna više.
12 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

To je super cijena.lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Znači slobodno uzimam bez obzira što nema garanciju i nije sigurna starost?
Znam da tu nema pravila, ali isto tako nije da mi se daje 200 kn više za novo ako će me i ovo služiti :)
11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Byw jel mogu dobit 200 kn za ssd od 128 i 1 tb wd blue hdd? Jer Jroz par dana mi dolazi nmve 240 gb tak da je ovaj od 128 visak...a hdd od 1 tb ce bit zamjenjen s evo 860 od 500 gb..i onaj hyper x koji imam od 240..hvala

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
mariolla79 kaže...

Byw jel mogu dobit 200 kn za ssd od 128 i 1 tb wd blue hdd? Jer Jroz par dana mi dolazi nmve 240 gb tak da je ovaj od 128 visak...a hdd od 1 tb ce bit zamjenjen s evo 860 od 500 gb..i onaj hyper x koji imam od 240..hvala

 Da. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
NistaNeznam kaže...

Pozdrav ljudi, imam jedan pc sa jako starim ramom i htio bi ga nadogradit. Malo sam proučavao al nisam siguran jel mogu ram koji želim pa bi trebao savjet.

Ovo je moj pc: Cpu-intel core 2 quad 9550 2.83ghz

            gpu-amd radeon r7 250 1gb oc edition

            matična-gigabyte G41M-Combo(socket 775)

            ram- 2x2gb ddr2 (piše da radi na 333mhz)

 

Mene zanima mogu li ja u taj pc staviti (dvije) 2x4gb ddr3 1333mhz ram pločice? Isto me zanima što moram gledati kod kupovanja rama preko njuškala, znači rabljeni.(pitao bi da mi pokaže na svom ili mojem pc-u dal radi)(treba li još što osim toga gledati)

 

Unaprijed hvala

 to je jako stara platforma i jedini ram koji podrzava je ddr2
U to se vise ne isplati ulagati nista. Ne znam za što ti sluzi taj komp, ako je za surfanje i filmove onda eventualno mozes uzeti jos 2x2gb ddr2 da imas 8gb i stavit ssd neki. Za surfanje je sasvim okej, ja sam imao do prosle godine u stanu jedan takav pc samo za office i internet i sluzio me bez problema

11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Onda kad dodje nvme na njega idu win 10...btw narucio u instaru za 520 kn a data xpg xs8200 pro nvme s 5 god gargare..jel sto valja...wd black i samsung su skuplji kao i crucial od 150 do 200 kn ofd ovog...

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.12.2018 21:31 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ali kada sam gledao na kutiji od maticne i na netu pise da bi trwbo moci drr3 do 1333mhz sta ne?

11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Da, to je combo ploča koja podržava i ddr2 i ddr3. Samo pitanje za što uopće koristiš računalo i da li ti treba više od 4GB rama na tako staroj platformi? Možda bi bolji ulog bilo kupiti ssd pa malo oživjeti cijelu kutiju.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice