PC se ugasi naočigled bez razloga

poruka: 20
|
čitano: 4.037
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
PC se ugasi naočigled bez razloga

Dobar dan. Znači nakon igranja 10-15 minuta Star Wars Battlefronta 2, komp se jednostavno ugasi sam od sebe bez ikakvog upozorenja niti ičega i moram ga upaliti. Gledao sam temperature, nije vruć nigdje, niti ništa slično. To mi se počelo sinoć događati a Battlefront igram već 5 mjeseci bez problema. I onda svaki put kad ga upalim pojavi mi se ova prva slika kod paljenja no dođe do 2 updejta i tada se opet resetira tj ne završi sve updejte i resetira se i direkt ode na desktop. Onda ja opet uđem u Battlefront igram 10-15 minuta i opet ista priča, samo svaki put na ekranu ima jedan update manje (krenuo je sa 1 of 29, sad je na 22). Gledao sam razlog gašenja i eto piše na drugoj slici kao što vidite ali ja nisam nikakav upgrade planirao niti ništa zapravo sam isključio sve automatske upgrade no nije pomoglo. Igrao sam i druge igre, i surfao po internetu i svašta nešta radio i nije se gasio komp. I sad opet probao igrati Battlefront nakon 10-15 minuta opet se ugasi komp Pomoć? Neopisivo me nervira gašenje računala samo od sebe bez upozorenja, a nemogu naći rješenje nigdje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2018 14:09 (ReverseFlash).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: PC se ugasi naočigled bez razloga

Jesi li ti pratio temperature tokom igre ili kako ???

MISCREATED
9 godina
neaktivan
offline
PC se ugasi naočigled bez razloga

Evo sad sam pratio tokom igranja, popnu se temp od matične i proca do preko 80 stupnjeva, grafička je relativno ok, da li se to možda gasi komp da osigura? Sad nemogu ništa raditi na kompu, boota se do desktopa i odmah ugasi. Dali je možda problem termalna pastta? Jer nije nikad mjenjana u 5 godina...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: PC se ugasi naočigled bez razloga
ReverseFlash kaže...

Evo sad sam pratio tokom igranja, popnu se temp od matične i proca do preko 80 stupnjeva, grafička je relativno ok, da li se to možda gasi komp da osigura? Sad nemogu ništa raditi na kompu, boota se do desktopa i odmah ugasi. Dali je možda problem termalna pastta? Jer nije nikad mjenjana u 5 godina...

 Gašenje kompa tokom igre obično je simptom pregrijavanja. Promini pastu na CPU i na grafi i dobro ispuši ventove pa probaj igrat.

MISCREATED
9 godina
neaktivan
offline
PC se ugasi naočigled bez razloga

Sad sam dobio i ovo na slici priliko sljedećeg paljenja, i prije nego što se ponovno ugasio, uspio sam pogledati temperaturu proca koja je bila 80 stupnjeva kod bootanja u desktop i tada se opet ugasio. Znači sad nemoram ništa ni pokretati da se ugasi komp, ugasi se čim se boota na desktop, nakon par sekundi.

 

http://tinypic.com/view.php?pic=2l8xeom&s=9

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2018 14:58 (ReverseFlash).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: PC se ugasi naočigled bez razloga
ReverseFlash kaže...

Sad sam dobio i ovo na slici priliko sljedećeg paljenja, i prije nego što se ponovno ugasio, uspio sam pogledati temperaturu proca koja je bila 80 stupnjeva kod bootanja u desktop

 Nevidin ja nikakve slike. 

80c kod botanja je puuuno previše jer on je kod boota praktički neopterećen. U igri to šiša i preko 100+c i 100% ti se zato gasi. 

Promini pastu i očisti hladnjak i garant si rješija problem

MISCREATED
10 godina
offline
Re: PC se ugasi naočigled bez razloga

Vidin sad sliku. To ti je normalno poslije tolikih "prisilnih" gašenja tokom rada.

MISCREATED
9 godina
neaktivan
offline
PC se ugasi naočigled bez razloga

Evo slike nakon odvajanja hladnjaka

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PC se ugasi naočigled bez razloga
Vidis da ti je protok zraka blokiran koliko se prasine nakupilo, ispusi to dobro kompresorom. A i pasta nije u bajnom stanju i to bi trebao promijeniti.
10 godina
offline
Re: PC se ugasi naočigled bez razloga
ReverseFlash kaže...

Evo slike nakon odvajanja hladnjaka

 UUU brate al ga je zabetoniralo. Javi rezultat nakon ćišćenja

MISCREATED
9 godina
neaktivan
offline
PC se ugasi naočigled bez razloga

Očistio hladnjak, pasta ni nakon 5-6 godina se nije spekla al promjenit pr ju sad kad sam već skinuo hladnjak jbg

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
PC se ugasi naočigled bez razloga

Hehehe. Tu ima prasine kao da 10 godina nije cisceno ili kuciste ima propuh na sve strane .

Hoce to sada kada temperature pocnu rasti...

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: PC se ugasi naočigled bez razloga
ReverseFlash kaže...

Očistio hladnjak, pasta ni nakon 5-6 godina se nije spekla al promjenit pr ju sad kad sam već skinuo hladnjak jbg

 Nema tu "promjenit pr ju sad kad sam već skinuo hladnjak jbg" pasta se minja svaki put kad se hladnjak skida.

MISCREATED
9 godina
neaktivan
offline
PC se ugasi naočigled bez razloga

Rješeno. Sad je temp proca relativno normalna pri igranju, jedva pređe 40 stupnjeva. Hvala svima na pomoći

 

https://prnt.sc/j4vusb

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2018 19:51 (ReverseFlash).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
PC se ugasi naočigled bez razloga

Ja imam slican problem koji je ocito vezan za OS!

 

Meni se komp resetira jednom dnevno,bez ikakvoga upozorenja,icega!

 

-Resetira se kada je "hladan"-prilikom idlea,10-15 minuta nakon prvoga paljenja(nekada).

-Nikada se ne resetira kada je pod opterecenjem!

-Ne radi update u tome trenutku

-Iste Windowse sam imao na prijasnjem laptopu i isto se desavalo kao i sada na ovome desktopu!

-Temperature savrsene,nekidan promjenio paste na CPU i GPU,te da detaljno ispuhao!

-Virusa "nema" barem tako kaze Avast

 

Svaki dan se resetira JEDNOM bez upozorenja i to je to,onda cijeli dan radi savrseno,komp je relativno novi (godinu dana).

Od nedavno mi Google javlja da se "nije ispravno zatvorio,želite li vratiti...bla,bla,bla",iako nije nasilno zatvoren ili ugasen ovim prisilnim restartom.Vracenje Google Chromea na def,rijesi stvar na tjedan dana,onda opet cesto pokaze tu poruku-eto to je jedina sumljiva stvar koja mi pada na pamet,no i prije nje komp je radio samostalni restart!

 

Uglavnom taj problem zanemarujem,ali eto,pojavila se adekvatna tema,pa da upitam nekoga pametnijega

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: PC se ugasi naočigled bez razloga

Provjeri ovo:

12 godina
offline
Re: PC se ugasi naočigled bez razloga
igzgd kaže...

Provjeri ovo:

Odbacio sam problem hardware-ske prirode,jer sam indeticni slucaj imao i sa laptopom,koji osim Windowsa,nema nikakve veze za desktop racunalom!

Ali,evo,no errors kaze memtest!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
7 godina
offline
Re: PC se ugasi naočigled bez razloga

Zavrti test sa "Memtest86".Techpowerup memtest nije tako dobar u dijagnostici memorije....koristi se više za testiranje stabilnosti clockanih ram-a.

12 godina
offline
Re: PC se ugasi naočigled bez razloga
igzgd kaže...

Zavrti test sa "Memtest86".Techpowerup memtest nije tako dobar u dijagnostici memorije....koristi se više za testiranje stabilnosti clockanih ram-a.

Nakon dugoga testa sa Memtestom86 dobio sam rezultat koji sam znao-sve je OK i bez gresaka!

I dalje ponavljam,indeticni problemi na dva razlicita hardwarea-samo su isti Windowsi-logika nalaze da je problem u Windowsima!

 

Jutros je nakon paljenja,nakon 15 tak minuta,po prvi puta se restartirao tokom igre,nakon toga cijeli dan radi savrseno.

 

....Eh da,nakon toga danasnjega restarta Windowsi su izvrsili nekakav update,dva puta su se sami restartirali(pri tome su napisali da se trebaju restartirati da bi mogli nastaviti sa updateom),Nakon prikazivanja desktopa,Avast je trazio restart(valjda se nije dobro upalio?) i to je to!

-Ovaj Windows update je vjerovatno nekakav "popravak" zbog nagloga shutdowna,a Avast se nesta pohebao?

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.4.2018 21:50 (Milka30).
15 godina
odjavljen
offline
PC se ugasi naočigled bez razloga

Ako je samo u idle, o krvi mu se napijem... Sve sam probavao mjesecima...

Problem je izgleda sa c6 state. Samo na disable u BIOS-u. Za sada se jos nije resetirao u idle.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2018 0:05 (Mrgud Veliki).
Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice