Google olakšava internu prijavu diskriminacije i u

poruka: 18
|
čitano: 3.855
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google olakšava internu prijavu diskriminacije i u".
16 godina
odjavljen
offline
Google olakšava internu prijavu diskriminacije i u

Jos malo neces smjeti nikome nista reci

Freak Show Inc.
 
13 0 hvala 0
16 godina
offline
Google olakšava internu prijavu diskriminacije i u

Na poslu nas je desetak u sobi i jedan drugog, svatko svakog, podjebavamo radi bilo koje osobine koju ta osoba ima ili nema; naglasak, visina, težina, dob, političko i vjersko opredjeljenje, prehrana, you name it.

I svima nam je ugodno raditi u tim uvjetima. Pogtovo što ne razmišljaš što ti se priča iza leđa kad ti se sve kaže u facu.

U Googleu bi svatko od nas zaradio višestruke prijave dnevno.

 
9 0 hvala 1
16 godina
online
Re: Google olakšava internu prijavu diskriminacije
Kuv kaže...

Na poslu nas je desetak u sobi i jedan drugog, svatko svakog, podjebavamo radi bilo koje osobine koju ta osoba ima ili nema; naglasak, visina, težina, dob, političko i vjersko opredjeljenje, prehrana, you name it.

I svima nam je ugodno raditi u tim uvjetima. Pogtovo što ne razmišljaš što ti se priča iza leđa kad ti se sve kaže u facu.

U Googleu bi svatko od nas zaradio višestruke prijave dnevno.

 To ti mislis dok ne dobijes par prijava, pa otkaz, pa rastavu braka, pa zavrsis ispod mosta listajuci neko staro, pozutjelo izdanje buga

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
15 godina
odjavljen
offline
Google olakšava internu prijavu diskriminacije i u

Ovakve stvari se lako mogu pretvoriti u dvosjekli mač.

 

S jedne strane, diskriminacija je za svaku osudu i potreban je sustav zaštite, a s druge strane, manager koji se želi zaštititi od optužbe za diskriminaciju bi trebao evidentirati svaki i najmanji krimen zaposlenika pod njegovom upravo kako bi sutra moga opravdati svoju odluku da otpusti baš tog zaposlenika papirnatim tragom, što u konačnici stvara dodatni pritisak na zaposlenike koji imaju dojam da im se svaka sitnica gleda.

 

S jedne strane, nedopustivo je da te netko na poslu vrijeđa, a s druge strane, draže mi je da me kolega upozori na grešku, pa makar me pri tom nazvao konjem, nego da to drži u sebi, dok ja nastavljam nešto krivo raditi nesvjestan pogreške koju sam napravio. Naravno, uvijek me može upozoriti i bez da me nazove konjem, ali ljudi smo i jedni drugima povremeno dignemo tlak, pa takvi ispadi ne bi trebali biti ništa specijalno ni dramatično, ako nisu učestali ili ciljano usmjereni na jednu osobu ili skupinu.

 

U osnovi, kodex ponašanja mora postojati, ali mora imati taman toliko fleksibilnosti da od zaposlenika ne pokušava napraviti robote.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
2 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Google olakšava internu prijavu diskriminacije
Kuv kaže...

Na poslu nas je desetak u sobi i jedan drugog, svatko svakog, podjebavamo radi bilo koje osobine koju ta osoba ima ili nema; naglasak, visina, težina, dob, političko i vjersko opredjeljenje, prehrana, you name it.

I svima nam je ugodno raditi u tim uvjetima. Pogtovo što ne razmišljaš što ti se priča iza leđa kad ti se sve kaže u facu.

U Googleu bi svatko od nas zaradio višestruke prijave dnevno.

 Jedna preporuka (meni najdraža fora, svaki dan uvalim nekome na poslu) - kad je netko koncentriran na posao i ne sluša te, tiho mu kažeš: e, znaš da su pederi nagluhi.

On skuži da si nekaj rekel ali nije skužil, i onda ponoviš: e, znaš da su pederi nagluhi.

Isto nemoj preglasno, i opet bude pitao: kaj?

I tak ponavljaš dok ne skuži kaj si rekao.

Da vidiš kak se odmah zbediraju i neugodno im, ne znaju kaj bi rekli 

 

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Google olakšava internu prijavu diskriminacije i u

Ovo u Googlu je primjer recentnih previranja u američkoj korporativnoj kulturi i što se dogodi kada ista krene stranputicom. Pa onda imaju simptome: trigger warnings, safe spaces, stay woke itd. I Support Person kao u Googlu.

 

Izvor te zaraze neki detektiraju u onome što se posljednjih godina događa u sveučilišnim kampusima a sada se očito prelijeva i u korporativno okruženje.

 

The Coddling of the American Mind: How Good Intentions and Bad Ideas Are Setting Up a Generation for Failure

 
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Google olakšava internu prijavu diskriminacije i u

Tako je i Gillete pokrenuo kampanju o toxic masculinity (stay woke) pa su im se prodajni rezultati sad srozali. Izgleda da ima istine u onom go woke, go broke

Why so serious?
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2019 15:37 (Cesc).
 
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Google olakšava internu prijavu diskriminacije i u

"šefica Googleovog odjela za raznolikost na radnom mjestu"  

Jel ovo neka zajebancija?!

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Google olakšava internu prijavu diskriminacije
KingNothing kaže...

"šefica Googleovog odjela za raznolikost na radnom mjestu"  

Jel ovo neka zajebancija?!

 takva radna mjesta su pokupili od bandića. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
offline
Re: Google olakšava internu prijavu diskriminacije
Teška vremena stvaraju jake ljude. Jaki ljudi stvaraju dobra vremena. Dobra vremena stvaraju slabe ljude. Slabi ljudi stvaraju teška vremena...

Pred 70-80 godina 18 godišnjaci su jurišali na bunkere i tenkove. Današnje nove, "napredne" generacije se uvrijede ako im kažeš istinu.

Gledao sam neke vijesti gdje se javlja žena kojoj je pred 30tak godina neki kolega stavio ruku na rame. To danas spada pod seksualno uznemiravanje za što ga ona tuži. Kao posljedica imaju situaciju da muški ne žele raditi sa ženama.

Ustvari priča je puno kompleksnija i posljedica je hrpe izama.
U borbi za ravnopravnost svega i svačega, traže se privilegije za navodno oštećenu stranu.

Zadnjih mjesec dana sam u SADu. Na zadrtom jugu u "zadrtom i rasističkom" Mississippiju. Ovdje žive Latinosi, Afroamerikanci, bijeli i žuti. Svi su izmješani. Nisam vidio previše sirotinje. Ljudi rade. Gledaju svoja posla.
Svi su iznimno pristojni prema drugima - do te mjere da se ja koji sam pristojan osjećam nepristojan.

Ovakve vijesti se malo prenapuhuju i tv kuce to vole. Demokrati tj američka ljevica stvara ovu pomutnju i nažalost ta boleština se širi. Možda ćemo ubrzo imati kakvo čišćenje ili u slučaju ljevice autodestrukciju.

vicious
Moj PC  
4 0 hvala 2
16 godina
odjavljen
offline
Google olakšava internu prijavu diskriminacije i u

Stvara se ozracje pretjerane zasticenosti koja stvara negativne efekte. Kao i u obrazovnom sustavu. Iz skole nikad nije izlazilo vise neobrazovanog i neodgojenog sljama nego je to danas slucaj. Ucenici danas profesorima mogu psovati mater i pokazivati "onu stvar" (figurativno i doslovce) gotovo bez ikakvih posljedica. Stoka balava po trgovinama krade bez pardona jer zastitari ne smiju nikoga ni pogledati krivo buduci da ih ovi mogu tuziti radi dusevnih boli i takvih pizdarija.

Prije par mjeseci pred skolom od kceri opci zastoj. Lik se s sleperom isao okrenuti do kruznog toka (Lidl je 200 metara dalje i od tamo je isao). Neka pametna zenska je parkirala auto u kruznom i nije ga htjela preparkirati jer joj je on na bezobrazan nacin rekao da se makne. Zastoj u cijelom naselju, opci kolaps. 9 sati ujutro, stotine auta stizu sa djecom i nitko sse ne moze maknuti jer je kamiondzija finoj dami povrijedio osjecaje. Prije nekih 2 tjedna ista stvar ali ovaj puta je autobus bio u pitanju. Pretpostavljam da su doticnim gospodjama iz skole kuci poslali posebnu sluzbu kako ne bi jadnice oboljele od PTSP-a ili nesto. Ipak su to teske i ozbiljne traume.

Umjesto da ih je netko za gusu izvukao kroz suvozacev prozor. Ne bi im takvo sranje vise u zivotu palo na pamet.

Na pretproslom poslu ovdje u irskoj projekti kasne, svi rade sa 25% kapaciteta, svima se jebe za rokove i za kvalitetu odradjenog. Ali ako nekome ides poslati mail da pitas jel nesto gotovo onda moras zapoceti sa "znam da ste u jako velikoj guzvi i zahvalni smo za ogroman posao koji odradjujete...". Moras paziti da se netko slucajno ne bi uvrijedio jer ce se osjecati lose, nece moci raditi, tuzit ce firmu i ode sve u krasni...

I onda imamo ovakve inicijative koje jos dodatno pogorsavaju vec losu atmosferu umjesto da se ljudima u lice moze istresti kad nesto useru. Usro si? Popravi i pazi ubuduce. Usrao si vec 5 puta? Useri jos jednom i bacit cu te kroz prozor mater ti...

 

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.4.2019 0:11 (Friday).
 
6 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Google olakšava internu prijavu diskriminacije i u

evo jedno prorocansto od prije 30 godina koje se izgleda pocinje ispunjavati

 

 

 

 

 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google olakšava internu prijavu diskriminacije
Friday kaže...

Stvara se ozracje pretjerane zasticenosti koja stvara negativne efekte. Kao i u obrazovnom sustavu. Iz skole nikad nije izlazilo vise neobrazovanog i neodgojenog sljama nego je to danas slucaj. Ucenici danas profesorima mogu psovati mater i pokazivati "onu stvar" (figurativno i doslovce) gotovo bez ikakvih posljedica. Stoka balava po trgovinama krade bez pardona jer zastitari ne smiju nikoga ni pogledati krivo buduci da ih ovi mogu tuziti radi dusevnih boli i takvih pizdarija.

Prije par mjeseci pred skolom od kceri opci zastoj. Lik se s sleperom isao okrenuti do kruznog toka (Lidl je 200 metara dalje i od tamo je isao). Neka pametna zenska je parkirala auto u kruznom i nije ga htjela preparkirati jer joj je on na bezobrazan nacin rekao da se makne. Zastoj u cijelom naselju, opci kolaps. 9 sati ujutro, stotine auta stizu sa djecom i nitko sse ne moze maknuti jer je kamiondzija finoj dami povrijedio osjecaje. Prije nekih 2 tjedna ista stvar ali ovaj puta je autobus bio u pitanju. Pretpostavljam da su doticnim gospodjama iz skole kuci poslali posebnu sluzbu kako ne bi jadnice oboljele od PTSP-a ili nesto. Ipak su to teske i ozbiljne traume.

Umjesto da ih je netko za gusu izvukao kroz suvozacev prozor. Ne bi im takvo sranje vise u zivotu palo na pamet.

Na pretproslom poslu ovdje u irskoj projekti kasne, svi rade sa 25% kapaciteta, svima se jebe za rokove i za kvalitetu odradjenog. Ali ako nekome ides poslati mail da pitas jel nesto gotovo onda moras zapoceti sa "znam da ste u jako velikoj guzvi i zahvalni smo za ogroman posao koji odradjujete...". Moras paziti da se netko slucajno ne bi uvrijedio jer ce se osjecati lose, nece moci raditi, tuzit ce firmu i ode sve u krasni...

I onda imamo ovakve inicijative koje jos dodatno pogorsavaju vec losu atmosferu umjesto da se ljudima u lice moze istresti kad nesto useru. Usro si? Popravi i pazi ubuduce. Usrao si vec 5 puta? Useri jos jednom i bacit cu te kroz prozor mater ti...

 

 Na svakome dosadašnjem poslu išao sam metodom: Ako sam zajebao, reci mi i popraviti ću. Ili popravi pa mi reci.

Vlastite greške u dobrom dijelu slučaja priznam, osim ako jbg. zaboravim da sam tu bio jer kada imaš pun kurac posla ne možeš misliti na sve, a pogotovo na nešto što si radio prije par sati, a nakon toga još masu stvari. 

 

Međutim masu puta mi se obilo o glavu jer sam ili šutio ili nisam uzvratio do kraja na pizdariju... Na sadašnjem poslu, ne jebem živu silu u 8/10 slučajeva, čak i šefici stresem u facu na finjaka ili direktno. Naravno ne uvijek, jer kada je netko upravu, nemam pravo se oglasiti. A u zadnje vrijeme samo kažem: Boli me kurac. Ako ti ne paše, nađi nekog drugog. Ispadam da sam bez greške kada me netko sluša/čita, a zapravo nisam niti najmanje, nego jednostavno probaju te izdrkati pa onda čak i svaliti krivicu na tebe, što me iritira za popizditi.

 

No ne vole me baš, a i nije me briga. Tu sam da odradim svoje, a ne da trpim tvoja izdrkavanja. Mušterije redovito poserem jer dobar dio njih su idioti koji ne mogu zaključiti da ako na cijeni mlijeka piše: 33,92 kn da se radi o paketu mlijeka koji se ne uzima pojedinačno, nego uzmeš sve. I onda naravno odu na kasu, blagajnice im kažu da to nije pojedinačno mlijeko nego cijeli paket pa krenu izgovori: Ali tamo nije pisalo, nismo vidjeli - da jebem ti mater A3 plakat nisi vidio koji je šaren kao jebena LGBT zastava.  Masu puta sam rekao da je bolje pitati i glupo pitanje, nego se praviti da sve znaš i razumiješ.

 

A da ne pričam o kaosu koji ostave ako nisam na toj strani odjela ili sam dovoljno zaokupiran poslom. Sve se bojim da će moja prva žrtva kojoj ću reći: Ili ćeš vraititi to na mjesto sam/a ili uz moju pomoć biti neka napirlitana kokoš, a ne neka muškarčina. - Jbg kod mene je većinom ekipa koja sve dijeli na muške i ženske stvari. Pa tako i to da ženska može izdrkavati, bez posljedica a očekuje se da lika odvalim. 

 

Iz mojega iskustva, jako rijetko sam imao problema s ljudima koji stvarno imaju muda. Oni dođu uzmu od robe što treba i idu dalje, obično oni koji prave probleme su ljudi kojima status daje moć, bez njega su prosječne pizde.

 

 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
15 godina
offline
Re: Google olakšava internu prijavu diskriminacije
kingofthenight kaže...

evo jedno prorocansto od prije 30 godina koje se izgleda pocinje ispunjavati

 

 

 

 

 

 

 

Privatno i državno, ne mogu jedno bez drugoga. Čim jedno od njih dvoje ima više slobode, nastaje kaos. Dok jedni druge drže za muda i moraju s vremena na vrijeme popustiti, dobro je. Jer niti želim punu vlast države, niti privatnoga kapitala.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
11 godina
neaktivan
offline
Re: Google olakšava internu prijavu diskriminacije
fredii kaže...
kingofthenight kaže...

evo jedno prorocansto od prije 30 godina koje se izgleda pocinje ispunjavati

 

 

 

 

 

 

 

Privatno i državno, ne mogu jedno bez drugoga. Čim jedno od njih dvoje ima više slobode, nastaje kaos. Dok jedni druge drže za muda i moraju s vremena na vrijeme popustiti, dobro je. Jer niti želim punu vlast države, niti privatnoga kapitala.

 Drzava treba imati samo jako sudstvo, jaku vojsku i jaku policiju i naravno neke osnovne socijalne programe kao na primjer brigu o nemocnima, invalidima... besplatno skolstvo (fakultet ne) i pustiti da kapitalizam odradi sve ostalo.

Uglavnom sto manje socijalnih izdavanja, i sto manje programa drzave to bolje.

Od drzavnih firmi, pod drzavu bi stavio neke naj naj naj osnovnije za zivot ljudi, kao Elektroprivredu i mozda jos koju najbitniju..., ostalo bi stavio sve pod koncesiju.

 

U slucaju da kapitalizam zastrani tu su jako sudstvo i policija da kazne sve lose stvari, tipa ako je u planu da se posjece 1000 stabala sume koja je pod koncesijom, privatna firma ih posjece 1100 tu bi odmah u zatvor stavio gazdu ili bi tolkom kaznom opalio tu firmu da im nebi vise palo na pamet raditi takve pizdarije.

 

 

Problem je taj da cim se drzava pocme mjesati dolazi do krnjeg kapitalizma i korupcije, da se drzava ne mjese previse nebi postojao krnji kapitalizam nitiupcija.

 

Jedan svjezi primjer krnjeg kapitalizima u Hrvatskoj je Agrokor,l od samog njegovog pocetka pa sve do propasti.

 

U pravom kapitalizmu Agrokor bi propao, a jako sudstvo i policija bi osudili sve ljude koji su pocinili kaznena djela unutar Agrokor grupacije, zaprvo da je bio pravi kapitalizma Agrokor u onolikom obujmu nikad nebi ni postojao, jer je Agrokor i narastao onoliki koliki je radi Krnjeg Kapitalizma. Drzava odnosno krnji kapitalizam mu je korupcijom omogucila da naraste onoliki.

 

Posto je ovo krnji kapitalizam dolazi do toga da se drzava umjesala i spasila Agrokor, samim time poremetila trzista, a trebala je dopustiti da Agrokor bankrotira i sve bi se resetiralo, ovako i dalje imamo krnji kapitalizam gdje se korupcijom nekim firmama omogucava prednost u odnosu na druge...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.4.2019 10:07 (kingofthenight).
15 godina
offline
Re: Google olakšava internu prijavu diskriminacije

GM je dobio pomož od SAD-a u milijardama, a tamo ja kaktiga kapitalizam. Banke su od Busheve administracije dobile 700 milijardi $. Da to ide kako apologeti kapitalizma govore, onda bi te banke propale. Teorija je jedno, stvarnost je skroz drugo

 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
11 godina
neaktivan
offline
Re: Google olakšava internu prijavu diskriminacije
Pa da, i tamo je krnji kapitalizam, ali u drasticno manjoj negu u nas.


To sto cu radili za vrijeme financijske krize 2008 god u USA ce im doci na naplatu. Radi toga i neogranicenog printanja novca sad imaju ekstremno velik dug, najveci ikada i ubrzano se povecava.

Primjera radi Island je pustio da sve bankrotira i nisu spasavali banke, radi toga su se najbrze i oporavili, a danas su jaci nego ikada.

Kapitalizam nije savrsen, ali kolko tolko funkcionira, cak i ovakav kakav je.
Ljudi cesto kazu u HR jr kapitalizam, ja bi rekao da je u HR veci socijalizam nego u vrijeme EX YU, imas 2 stranke koje sve kontroliraju i rade sta hoce i nitko im nista ne moze.

Ovo u nas je sramota zvati kapitalizmom
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.4.2019 12:09 (kingofthenight).
6 godina
protjeran
offline
Re: Google olakšava internu prijavu diskriminacije
kingofthenight kaže...

evo jedno prorocansto od prije 30 godina koje se izgleda pocinje ispunjavati

 

 Veliki Ronald Reagan

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice