Garmin predstavio drugu generaciju MARQ serije pam

poruka: 12
|
čitano: 6.701
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Garmin predstavio drugu generaciju MARQ serije pam".
15 godina
online
Garmin predstavio drugu generaciju MARQ serije pam

Jel ima tko preporuku za nešto jeftiniji sat za planinarenje i praćenje offline karti?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Garmin predstavio drugu generaciju MARQ serije
Ges kaže...

Jel ima tko preporuku za nešto jeftiniji sat za planinarenje i praćenje offline karti?

 Garmin Fenix, radi bez greške.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Garmin predstavio drugu generaciju MARQ serije

Pridružujem se pitanju , koliko vidim najjeftiniji novi Garmin Fenix je 2700kn što je meni iskreno žao dati za sat.

Za te novce bi radije uzeo Garmin gpsmap 86x

Osobno bih dao do 1000 kn za sat na kojem mogu pratiti gpx trag (bez neke posebno detaljne pozadinske karte).

Sad koristim garmin forerunner 35 za snimanje gpx traga , te stari Cubot king kong mini za navigaciju.

A kad trebam dužu autonomiju i kvalitetan gps za po vukoje...   koristim rabljeni Garmin etrex 20x (cca 500 kn -njuškalo)

Etrex je super jer je malen i ima joystick koji je bolji od touch screena za po vlazi i zimi ali strašno spor pri skrolanju mape.

12 godina
offline
Re: Garmin predstavio drugu generaciju MARQ serije

Forerruner 955(945)

Lakši od Fenixa, jeftiniji a 100% funkcija istih.
Za sport bolji zbog mase

7 godina
offline
Re: Garmin predstavio drugu generaciju MARQ serije
Ja svojeg 6S Pro niti ne osjetim na ruci.
12 godina
offline
Re: Garmin predstavio drugu generaciju MARQ serije
It'sMe932 kaže...
Ja svojeg 6S Pro niti ne osjetim na ruci.

Pre sitan i slaba baterija (u odnosu na 6pro ili 6pro X)
To je moj osobni stav

Ja imam 6pro i moram priznati da mi sve više smeta ta njegova masa i robusnost, jako često mi se ureže u ruku kod nekih vježbi.
Prijatelj ima forerrunera 945, idealan.
Jedino nije kučište "premium" nego je od plastike, što je u toj generaciji čak i + jer ima dosta bolji i stabilniji GPS.
Cijena je isto na Forerunnerovoj strani.

Da sada kupujem sat, definitivno Forerruner 

15 godina
online
Garmin predstavio drugu generaciju MARQ serije pam

Za vas koji imate Garmine, koje offline karte hrvatske koristite i da li znate neki dobar izvor planinarskih staza po Hrvatskoj ili predefiniranih ruta koje se mogu uploadati u Garmina?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Garmin predstavio drugu generaciju MARQ serije
Ges kaže...

Za vas koji imate Garmine, koje offline karte hrvatske koristite i da li znate neki dobar izvor planinarskih staza po Hrvatskoj ili predefiniranih ruta koje se mogu uploadati u Garmina?

Možeš koristiti Garmin Basecamp za planiranje rute.

 

Na mapy.cz si možeš sam generirati rutu , skinuti ju kao gpx file te uploadati na Garmina.

Ali s time treba biti oprezan, jer se može dogoditi da staza koju generiraš više ne postoji (npr zarasla je, odron,isprane oznake na stablima...)

Meni su se najpouzdanije pokazale svježe snimljene rute koje dobijem od planinara koji su ih sami snimili u zadnjih par mj. , te ih je još bar 1 osoba prošla nakon snimanja i potvrdila da su ok.

 

GPS planinarske aplikacije na mobitelima također znaju imati rute korisnika dostupne za skidanje ( tu nisam siguran koji je stupanj provjerenosti - imaju li recenzije i sl.)

7 godina
offline
Re: Garmin predstavio drugu generaciju MARQ serije
wenclino kaže...
It'sMe932 kaže...
Ja svojeg 6S Pro niti ne osjetim na ruci.

Pre sitan i slaba baterija (u odnosu na 6pro ili 6pro X)
To je moj osobni stav

Ja imam 6pro i moram priznati da mi sve više smeta ta njegova masa i robusnost, jako često mi se ureže u ruku kod nekih vježbi.
Prijatelj ima forerrunera 945, idealan.
Jedino nije kučište "premium" nego je od plastike, što je u toj generaciji čak i + jer ima dosta bolji i stabilniji GPS.
Cijena je isto na Forerunnerovoj strani.

Da sada kupujem sat, definitivno Forerruner 

 U pravu si ali misliš da svi imamo debelu ruku da bismo mogli nositi 6 ili 6x? :) 

Ja sam kupio 6s pro prvenstveno zbog dimenzija, mogao sam kupiti bilo koji model...

14 godina
offline
Garmin predstavio drugu generaciju MARQ serije pam

A neznam zašto bi kupovao sat pored mobitela koji je u svakom trenutku uz mene i imam sve parametre u njemu.

Osim nekog jeftinog za najosnovnije funkcije... kad plivaš ili neke aktivnosti gdje ne možeš imati mobitel uz sebe..

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Garmin predstavio drugu generaciju MARQ serije
bus kaže...

A neznam zašto bi kupovao sat pored mobitela koji je u svakom trenutku uz mene i imam sve parametre u njemu.

Osim nekog jeftinog za najosnovnije funkcije... kad plivaš ili neke aktivnosti gdje ne možeš imati mobitel uz sebe..

Kolega, , NHF ali vama stvarno izgleda ne treba, čisto iz razloga jer niste takav aktiv/an tip. 

Uz mobitel, imati takav sat, pa i bezžične slušalice je ”must have” moje skromno razmišljanje, životni komoditet. 
Aptopos parametara, jedan iPhone sam ne može nikako kao što može uz GARMIN uru i aplikaciju na njemu. Istina, iPhone ima svoju ”Health” aplikaciju, ali i za nju i njezinu 100% funkcionalnost treba/te  Watch. 

Koji to najjeftiniji, i za koje najosnovnije (BTW koje funkcije konkretno), funkcije, spavanje možda, obzirom ako imate smart watch, svaka funkcija je bitna i važna. 
Osobno sam imao prvu smart wuru SUUNTO neki 3 PEAK model, i bio sam tako tako zadovoljan, obzirom me nije recimo tada SUUNTO mogao pratiti na plivanju. A mobitel nemam uza sebe. 

Na GARMIN sam prešao iz prekonekoliko razloga, od boljeg dizajna samog sata, kvalitete silikonskih narukvica, aplikacija koje ga prate, skinovi, aplikacije (primjerice one za kišu, prilagodbu na život na visokim visinama, ...), a da ne zanemarim može me pratiti dok plivam, uz trajanje bakterije u full smart trail modu i do preko 150 sati. 

Unekoliko par kao nebitnih razloga ZA; mogu odgovoriti na poziv, ili ga odbiti (vjerujem da to mogu i drugi noviji pametnjakovići), vrlo lako učiniti moj osobni trail track dok prođem po nekoj stazi, uvijek mogu vidjeti gdje se nalazim u prostoru oko sebe, pratiti nadmorsku visinu, mogu staviti muzike makar nisam i neću, imam kalendar sa datumima i alarmima, nekoliko mojih osobnih alarma, ..., i sve to na ruci, osjetim vibru, pogledam, obaviješten u dvije sekunde a doslovce nisam guzicom mrdnuo. Da još dodam, što bi bilo iznimno relevantno da ste planinar, ribolovac, lovac, trailer, i nalazite se u situaciji da se krećete po nepristupačnom terenu, zvrcka mobitel a vi NE MOŽETE pogledati tko zove, jer nemate na Što pogledati, pa Čak i kada vozite, da vam ne oduzima pažnju previše?!

Ono što mi fali na mojem GARMIN FENIX 6X PRO fali su neke (trenutno samo dvije funkcije/aplikacije), nemam mogućnost mjeriti temperaturu vode u realnom vremenu, što  Watch Ultra dela, i opciju poziva u pomoć, ali ne kao AWU već BREITLING na modelu ”EMERGENCY” gdje Uvijek i Svugdje možeš pozvati sebi u pomoć. 

ATJ Lučko
14 godina
offline
Re: Garmin predstavio drugu generaciju MARQ serije
ATJLučko kaže...
bus kaže...

A neznam zašto bi kupovao sat pored mobitela koji je u svakom trenutku uz mene i imam sve parametre u njemu.

Osim nekog jeftinog za najosnovnije funkcije... kad plivaš ili neke aktivnosti gdje ne možeš imati mobitel uz sebe..

Kolega, , NHF ali vama stvarno izgleda ne treba, čisto iz razloga jer niste takav aktiv/an tip. 

Uz mobitel, imati takav sat, pa i bezžične slušalice je ”must have” moje skromno razmišljanje, životni komoditet. 
Aptopos parametara, jedan iPhone sam ne može nikako kao što može uz GARMIN uru i aplikaciju na njemu. Istina, iPhone ima svoju ”Health” aplikaciju, ali i za nju i njezinu 100% funkcionalnost treba/te  Watch. 

Koji to najjeftiniji, i za koje najosnovnije (BTW koje funkcije konkretno), funkcije, spavanje možda, obzirom ako imate smart watch, svaka funkcija je bitna i važna. 
Osobno sam imao prvu smart wuru SUUNTO neki 3 PEAK model, i bio sam tako tako zadovoljan, obzirom me nije recimo tada SUUNTO mogao pratiti na plivanju. A mobitel nemam uza sebe. 

Na GARMIN sam prešao iz prekonekoliko razloga, od boljeg dizajna samog sata, kvalitete silikonskih narukvica, aplikacija koje ga prate, skinovi, aplikacije (primjerice one za kišu, prilagodbu na život na visokim visinama, ...), a da ne zanemarim može me pratiti dok plivam, uz trajanje bakterije u full smart trail modu i do preko 150 sati. 

Unekoliko par kao nebitnih razloga ZA; mogu odgovoriti na poziv, ili ga odbiti (vjerujem da to mogu i drugi noviji pametnjakovići), vrlo lako učiniti moj osobni trail track dok prođem po nekoj stazi, uvijek mogu vidjeti gdje se nalazim u prostoru oko sebe, pratiti nadmorsku visinu, mogu staviti muzike makar nisam i neću, imam kalendar sa datumima i alarmima, nekoliko mojih osobnih alarma, ..., i sve to na ruci, osjetim vibru, pogledam, obaviješten u dvije sekunde a doslovce nisam guzicom mrdnuo. Da još dodam, što bi bilo iznimno relevantno da ste planinar, ribolovac, lovac, trailer, i nalazite se u situaciji da se krećete po nepristupačnom terenu, zvrcka mobitel a vi NE MOŽETE pogledati tko zove, jer nemate na Što pogledati, pa Čak i kada vozite, da vam ne oduzima pažnju previše?!

Ono što mi fali na mojem GARMIN FENIX 6X PRO fali su neke (trenutno samo dvije funkcije/aplikacije), nemam mogućnost mjeriti temperaturu vode u realnom vremenu, što  Watch Ultra dela, i opciju poziva u pomoć, ali ne kao AWU već BREITLING na modelu ”EMERGENCY” gdje Uvijek i Svugdje možeš pozvati sebi u pomoć. 

Pa prevario bi se, poprilicno sam aktivan tip, sa preko 25 polumaratona i maratona, bajk, skijanje, planinarenje i razne druge sportske aktivnosti... i uvijek kemijam sta to sat ima, a da nemam u mobitelu preko raznih odlicnih appsa, koji imam stalno sa sobom. I puno vise, sto mobitel nema.

Jbga jos nisam nasao, osim za plivanje. Jedino zbog toga bi ga kupio. 
Mislim, imam sat ali za neke osnovne stvari , ne te smart, i taj sat ima solarno punjenje nekih 15 godina nisam mjenjao bateriju i od kupnje radi tip top. Mjeri i temp. mora ili zraka 😉

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.12.2022 9:06 (bus).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice