Pametni telefoni predviđaju rizik od smrtnosti

poruka: 7
|
čitano: 19.368
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pametni telefoni predviđaju rizik od smrtnosti".
15 godina
offline
Pametni telefoni predviđaju rizik od smrtnosti

i ne samom to! skidaju uroke, liječe ćelavost i žuljeve, kose travnjake, kite borove, šeću pse, muzu krave, čuvaju kokošinjac od ljisic, beru gljive (sve redom) i čitaju vam tri praseta za lakunoć. a za dodatnih samo 99,99 otkrit će vam i smisao života. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 0 hvala 1
2 godine
offline
Pametni telefoni predviđaju rizik od smrtnosti

Tko financira takva besmislena istraživanja, da mi je znati, pa da im se javim.

Imam i ja par studija koje objašnjavaju kako kraće živjeti, uz još veći rizik od smrtnosti.

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.10.2022 10:05 (Zaporožac).
 
4 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Pametni telefoni predviđaju rizik od smrtnosti

Stvarno kao čovječanstvo postajemo sve gluplji. 

Softwer
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Pametni telefoni predviđaju rizik od smrtnosti
Zaporožac kaže...

Tko financira takva besmislena istraživanja, da mi je znati, pa da im se javim.

Imam i ja par studija koje objašnjavaju kako kraće živjeti, uz još veći rizik od smrtnosti.

 -novac..

 

tj nešto kao 'ispravak' no da se ''novinari'' (koji prenose plaćene-naručene textove/oglase) ne uvrijede, ako postoje.. pa preskačem, kao ispravak, no onako usput :))

.. netočno, počevši od naslova.

-ne postoji pametni telefon, ne predviđa telefon-uređaj, pametan (ili glup) ništa. Ako netko nešto radi, to radi soft-aplikacija na bazi podataka, pri čemu je telefon i dalje telefon a smart-pamet je neki soft koji se izvršava na nekom čipu, nešto u osnovi računalo, ne telefon.

-usporedbe? npr kažemo li da je računalo (ili smartphone ili tablet..) nešto predvidjelo, analiziralo, recimo analizu pretrage krvi, ili je to napravio doktror-stručnjak, odjel bolnice, mada pri tome koriste alate, kao analizatore, centrifugu, spektogram, pa i stolac, vrata, svjetlo-luster.. sve što koriste kao svjetlo je pomoćno sredstvo, bez kojeg bi bilo teško recimo u mraku nešto napraviti, no sve to radi znanje, ne uređaj, dok algoritam može samo na temelju podataka dati neki-odgovarajući-predviđen forlmulom-algoritmom, rezultat. Pri tome se može koristiti i recimo calculator.. i dalje nećemo reći da je calculator nešto predvidio-odlučio-znao, nego osoba koja ga koristi (kao alat-sredstvo, pomoćno, kao svjetlo, kao sve ostalo), pri čemu osoba može biti bilo koje struke, doktor, inženjer građevine, stolar.. može i policajac, kad recimo u prometnoj rutisnkoj kontroli obavi alkotest i uhvati vozača s nedozvoljenom količinom promila alkohola, pa nećemo reći da je neki pametni uređaj za alkotest uhvatio pijanog vozača nego je to ipak tad napravila policija-osoba, pri čemu je uređaj za napuhavanje samo uređaj, mjerač, spektogram, toplomjer, senzor.. uređaj, ne pametan ili glup nego naprosto uređaj jer ne postoji pametan čekić ili glup, naprosto je to čekić, calculator, cigla, računalo.. a pametno ili glupo može biti ono što time radimo, zaključimo, kao što se možemo igrati ili raditi, kao što vilicom možemo jesti ili nekoga ubosti.

 

edit: .. eh, da, ispustih (kao podrazumijevano, no ipak za one kojima je potrebno detaljnije..)

-to je znanost, kao npr statistika, koja će na temelju datih podataka i obrade dati neki-odgovarajući rezultat.

-tako bi odgovarajući naslov mogao biti algoritam, software ili statistika, pa nastavak, predviđa .. opet nastavak ovisno o temi, smrtnost i sl.

-dakle, u ovom slučaju je to statisitka, kao znanost brojeva, šansi-mogućnosti-vjerojatnosti, time predviđanja, tj ne predviđa se gatanjem iz graha, ako govorimo o znanosti-znanju. (nego to činimo statistikom).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2022 8:45 (ihush).
2 godine
offline
Pametni telefoni predviđaju rizik od smrtnosti

Ma, hajde ?!

Novac.

Ljudi upravljaju uređajima, programiraju ih  ?

Tko bi rekao.

Kvala što si nam objasnio još jednu znanstvenu začkoljicu...volim te 

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2022 8:59 (Zaporožac).
 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Pametni telefoni predviđaju rizik od smrtnosti

Evo, ja nisam pametni telefon ali predviđam smrtnost od 100% za sve sadašnje članove Bug foruma u idućih max. 100 godina. Znači 2122. će te mi javiti kakav mi je rezultat predviđanja, koliko sam % omanuo

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Pametni telefoni predviđaju rizik od smrtnosti

-nisi me razumio.. ne predviđa mobitel, pametan ili glup ništa, to radi soft odnosno statistika-matematika ili algoritam u slučaju softa iz date baze podataka uzorka o čemu može ovisiti točnostpredviđanja tj ono što se naziva kvalitetan uzorak za takve statističke obrade. Baš nikakve veze s tim nema smartphone, osim kao medij, dok sve radi soft pri čemu baš nikakve veze ili razlike nema radi li to na bilo kojem uređaju koji ima mogućnost procesiranja datih podataka, čip, kao računalo.

-sugestivna reklama, zavaravajuća, koja stvara dojam da to radi smartphone-uređaj.. to radi statistika, više sličnosit kao da isto to vidiš na tv-ekranu i pomisliš da to predviđa tv kao za tarot :)

 

-da, novac, jer u svakom bizu je stvar u novcu, kao i reklami koja služi zarađivanju novca pri čemu su činjenice manje važne ili kad su nategnute-zavaravajuće... obična PR reklama za smartphone.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice